علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر چیست؟

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر چیست؟

یکی از عمده‌ترین مشکلاتی که افراد در رابطه با یخچال با آن روبرو می‌شوند مربوط به علت روشن نشدن و چشمک زدن چراغ درجه و صفحه نمایش در یخچال فریزر است. در واقع چشمک زدن چراغ یخچال فریزر، خبر از وقوع یک مشکل در این دستگاه است.

در این محتوا از مجله "خدمت از ما" می‌خواهیم به بررسی علت چشمک زدن انواع یخچال فریزر از جمله پارس، امرسان، الکترواستیل و... بپردازیم.  اما اگر شما فردی فنی نیستید و با خواندن این محتوا هم، نتوانستید، علت روشن شدن آلارم یخچال فریزر خود را پیدا و رفع کنید، می‌توانید از طریق فرم زیر به بهترین متخصصین "خدمت از ما" متصل شوید.

 

علت روشن شدن چراغ آلارم یخچال فریزر چیست؟

به صورت کلی در انواع یخچال‌ فریزرها، ممکن است شاهد چشمک زدن چراغ آلارم یا روشن شدن صفحه نمایش باشید. در یخچال های قدیمی شاهد سه رنگ چراغ قرمز، نارنجی و سبز هستید ولی در مدل‌های جدید تمامی مشکلات، ارورها و چشمک زدن چراغ برای نشان دادن وجود مشکل، در یک صفحه نمایش خلاصه می‌شود که خلاصه شدن تمامی این ایرادات در این صفحه، کار را راحت‌تر کرده و بروز خطا و رفع آن، دقیقتر است.

 

اما در یخچال‌های قدیمی تر همانطور که گفتیم سه چراغ وجود دارد که هر کدام معنای متفاوتی دارند:

 • چراغ سبز : روشن بودن چراغ سبز، بهاین معنی است که ایرادی وجود ندارد و برق به تمام بخش‌های یخچال میرسد.
 • چراغ زرد: چراغ زرد هم معمولا در مواقع خاصی روشن می شود؛ که فعال بودن بخشی از یخچال مثل یخ ساز را نشان می دهد. که در صورت قطع نشدن باید به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه و علت دقیق آن را در مدل و برند یخچال خود پیدا کنید.
 • چراغ قرمز: چراغ قرمز یخچال فریزر بیشتر به عنوان هشدار دهنده عمل میکند و در بیشتر مواقع، به معنای بالا رفتن دمای داخل یخچال است، که در ادامه با توضیحات کامل به بررسی آن پرداخته ایم.

 

علت روشن شدن چراغ آلارم یخچال فریزر پارس

 

علت چشمک زدن چراغ قرمز یخچال فریزر چیست؟

زمانی که چراغ قرمز یخچال فریزر شروع به روشن شدن و چشمک زدن می‌کند، به طور کلی 4 دلیل اصلی به شرح زیر دارد که در ادامه هر کدام را به صورت دقیق توضیح و راه حل رفع ان را توضیح می‌دهیم.

 • تنظیم نبودن دمای یخچال
 • گرم بودن بیش از اندازه محیط بیرون و درون یخچال
 • ریست کردن یخچال
 • خرابی قطعات یخچال و فریزر

 

عدم تنظیم دمای یخچال

 یکی از اصلی ترین علت های چشمک زدن درجه یخچال، بالا رفتن دمای یخچال است. اگر حجم زیادی از غذا نیمه گرم را در یخچال گذاشته اید و یا به تازگی یخچال را نصب کرده اید، ممکن است این اتفاق رخ دهد، در چنین شرایطی لازم است که کمی فرصت به آن بدهید؛اگر مشکل رفع نشد، علت روشن شدن چراغ یخچال، می‌تواند ناشی از مشکلات دیگر باشد، از جمله:

 • باز ماندن درب یخچال 
 • خراب شدن لاستیک درب یخچال که مانع از بسته شدن درست آن می‌شود. در این حالت بهترین اقدام تعویض لاستیک درب یخچال است.
 • باز و بسته کردن بیش از حد درب یخچال فریزر
 • تراز نبود یخچال و عدم بسته شدن صحیح درب آن
 • ظرفیت بیش از اندازه مواد غذایی موجود در یخچال
 • اشتباه فشرده شدن دکمه دیفراست (انجماد سریع) یا ریست (دیفراست چیست )

 

چشمک زدن چراغ یخچال فریزر به علت ریست کردن آن 

این مشکل بیشتر در زمانهایی رخ می‌دهد که شما به تازگی یخچال را نصب و یا آن را برای انجام کاری ریست کرده‌اید، در چنین مواقعی کمی منتظر بمانید تا دمای یخچال تنظیم شود. چرا که با ریست کردن یخچال دمای آن به کل به هم می‌ریزد و تا زمانی که یخچال به دمای مطلوبی نرسیده است، چراغ آن چشمک میزند.  اگر بعد از ریست کردن و انتظار برای ایجاد دمایی مناسب، هنوز چراغ یخچال چشمک میزند؛ ممکن است یکی از قطعات و یا سنسورها دچار مشکل شده باشد.

 

علت روشن شدن چراغ یخچال به علت خرابی قطعات

همانطور که گفتیم، اگر بعد از بررس دو مورد قبل به نتیجه نرسیدید، علت چشمک زدن چراغ آلارم یخچال را باید در خرابی یکی ز قطعاتی که در ادامه بررسی می‌کنیم پیدا کنید:

 

خراب شدن یخ ساز

خراب شدن یخ ساز فریزر نیز جزء آن قطعاتی است که در مواقع خرابی، چراغ یخچال شروع به چشمک زدن میکند. در صورتی که هر کدام از این قطعات از جمله خارج کننده یخ، تعدیل کننده یخ و یا یخ پران خراب شوند باید برای تعویض و تعمیر آن از یک متخصص کمک بگیرید. 

 

معیوب شدن فن یخچال

زمانی که فن یخچال به درستی کار نمی‌کند؛ تنظیم بودن دمای یخچال به هم میخورد و همین مورد، علت چشمک زدن چراغ یخچال می‌شود. علت کار نکردن فن یخچال فریزر که  گاها با صدای فن یخچال همراه بوده هم ناشی از قطع بودن سیم‌های آن، کوتاه بودن اتصال آن، خراب شدن موتور فن است. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید؛ هر یک از این وارد را بررسی و یا برای تعمیر فن یخچال به سراغ متخصصین "خدمت از ما" بروید.

 

علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان

 

( محتوای پیشنهادی: نحوه ریست یخچال هیمالیا )

 

خراب شدن سنسور

یکی دیگر از دلایل چشمک زدن چراغ آلارم یخچال فریزر، خراب شدن سنسور آن است که جزء یکی از مهم ترین قطعات این دستگاه محسوب می‌شود. اگر به هر دلیلی سنسور خراب شود چراغ یخچال، چشمک میزند. از دلایل خراب شدن سنسور فریزر میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

 • اتصال کوتاه
 • خرابی سوکت سنسور فریزر
 • قطعی مدار برق 
 • خرابی اتصالات

پس برای اینکه در آینده متحمل هزینه های سنگین نشوید؛ پیشنهاد میکنیم هرچه سریع تر برای تعمیر سنسور و رفع مشکل چشمک زدن چراغ یخچال از یک تعمیرکار یخچال کمک بگیرید.

 

خراب بودن سنسور برفک زدایی

خراب شدن سنسور برفک زدایی هم می‌تواند به دلایل زیر خراب و معیوب شود،

 • به دلیل اتصال کوتاه بودن سنسور
 • خرابی سوکت سنسور
 • اختلال در برد الکترونیک
 • خرابی در ترمودیسک
 • قطعی سیم‌ها
 • خرابی سنسور

که همیه این موارد باعث به هم ریختن دمای کلی یخچال میشود که همانطور که خواندید تغییر دمای و عدم تنظیم آن، باعث چشمک زدن چراغ یخچال میشود. 

 

خراب شدن سنسور هوای خروجی

خراب شدن و ایجاد اختلال در سنسور هوای خروجی از دیگر علت های چشمک زدن چراغ یخچال فریزر است. این ارور به دلیل خرابی سوکت سنسور هوا، مشکل در سنسور خروجی هوا و قطعی اتصالات و مدار برق ایجاد می شود؛ که باید برای رفع آن سریعا از یک متخصص کمک گرفته شود. 

 

اختلال در برد الکترونیک

خرابی برد الکترونیکی هم از جمله دلایل چشمک زدن چراغ یخچال به شمار می آید. که حتما باید توسط یک تکنسین عیب یابی شود.  

 

علت روشن شدن چراغ آلارم یخچال فریزر پارس

تقریبا مشکلات مربوط به روشن شدن چراغ آلارم یخچال فریزر پارس و دیگر برندها یکی است، اما شاید ارورهایی که مشاهده می کنید و یا نکات و مواردی در نحوه تعمیر و رفع آن در هر نوع از یخچال‌ها متفاوت باشد. اما برای عیب یابی مشکل کافی است، میزان درجه دمای کنونی یخچال، لاستیک درب یخچال، مطمئن شدن از تراز بودن دستگاه و در آخر سلامت قطعات مختلف را بررسی کنید. 

(محتوای پیشنهادی: عیب یابی یخچال فریزر پارس)

 

علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان

علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان هم مانند یخچال پارس و دیگر برندها است، ولی مهم است که قبل از هر چیز شما مواردی و دلایلی که در ارتباط با کاهش دمای یخچال است را بررسی کنید و رفع کنید، اگر شاهد ارورهایی هستید که نمیدانید دقیقا به چه دلیل است بهتر است به محتوای "تعمیر یخچال امرسان" مراجعه کنید.

در غیر این صورت از متخصصین فعال در "خدمت از ما" که تسلط کامل به ارورها و مشکلات این نوع یخچال دارند کمک بگیرید.

 

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل

علت چشمک زدن درجه یخچال الکترواستیل در مدل های مختلف آن متفاوت است، به همین دلیل لازم است در صورت روشن شدن صفحه و نمایش ارور مربوطه، به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید و طبق ارور مربوط به مدل یخچالتان را پیدا کنید. گاهی اوقات علت مشکل به راحتی قابل رفع است، اما در بعضی مواقع نیاز به تعمیر و یا تعویض یک قطعه است که لازم است حتما از یک متخصص کمک بگیرید.

برای رفع مشکل روشن شدن چراغ یخچال متخصص می‌خواهید؟

اگر با خواندن محتای بالا هنوز هم در پیدا کردن علت روشن شدن چراغ آلارم یخچال فریز خود دچار مشکل هستید، می‌توانید از متخصصین "خدمت از ما" کمک بگیرید. به این صورت که روی دکمه سبز رنگ در بالا کلیک کنید تا پروسه راحت  آسان ثبت سفارش و انتخاب تعمیرکار را انجام دهید.

شما با ثبت سفارش به صورت آنلاین به 5 متخصص فعال در "خدمت از ما" که کاملا با دلایل و نحوه رفع علت چشمک زدن چراغ انواع یخچال فریزر پارس، امرسان، الکترواستیل و... آشنا هستند و تسلط کامل بر انواع ارورهای هر کدام از برندها دارن متصل می‌شوید و می‌توانید قبل از نهایی کردن ثبت سفارش، قیمت خدمات را دریافت کنید.

4.5 امتیاز از 1114 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین