علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر

ثبت درخواست "تعمیر یخچال"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر

برطرف کردن علت چشمک زدن یخچال فریزر یکی از رایج ترین خدماتی است که مشتریان درخواست می دهند. البته بعضی از افرادی هم هستند که در مواقع چشمک زدن یخچال فریزر به سراغ دفترچه راهنمای یخچال فریزر خود میروند. البته در بیشتر مواقع تشخیص علت چشمک زدن چراغ یخچال سخت است. اکنون ما در این پست قصد داریم به طور جامع در مورد دلایل چشمک زدن یخچال فریزر و نحوه برطرف کردن آن، بپردازیم.

بررسی و رفع مشکلات فنی یخچال فریزر مثل تشخیص علت یخ نزدن در کنار نکات نگهداری و سرویس این وسیله پرکاربرد مثل ترمیم رنگ در یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است. بنابراین نسبت به مشاهده علائم و علت پایین آمدن دمای فریزر پارس و سایر برندها بی تفاوت نبوده و با افراد متخصص در این زمینه در ارتباط باشید.

 

علت چشمک زدن یخچال فریزر در برندهای مختلف متفاوت است؟

برخی از افراد تصور می‌کنند که علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان و تشخیص ارور فریزر امرسان در این حالت، علت چشمک زدن یخچال پارس و دیگر برندها با هم متفاوت است. خیر اساس و ساختار تمامی یخچال ها به طور کلی یکی است و نمیتوان گفت که علت چشمک زدن یخچال فریزر پارس با علت چشمک زدن یخچال فریزر هیمالیا و دیگر برندهای موجود در بازار فرق دارد. در ادامه همراه ما باشید تا با دلایل چشمک زدن یخچال فریزر آشنا شوید.

اگر چه عیب یابی یخچال فریزر امرسان و اقدامات لازم برای تعمیر یخچال ارج و یا تشخیص لیست و کد خطا در تعمیر یخچال هیمالیا با هم تفاوت داشته اما مشکلات رایجی مثل چشمک زدن یخچال تا حدودی با ایراداتی مشابه همراه و راه حلی یکسان مواجه است.

 

انواع چراغ های یخچال فریزر که هر کدام نشانگر علامتی است!

در یخچال های چراغ دار، سه چراغ در سه رنگ قرمز، سبز و زرد وجود دارد، هر یک از آنها معنای خاص خود را دارند و در مواقع مختلف نشان دهنده ی علامت خاصی هستند. چراغ سبز، نشان دهنده  کارکرد صحیح دستگاه و رسیدن برق به قسمت های مختلف است.

چراغ زرد هم معمولا در مواقع خاصی روشن می شود؛ که فعال بودن بخشی از یخچال مثل یخ ساز را نشان می دهد. و نهایتا چراغ قرمز یخچال فریزر بیشتر به عنوان هشدار دهنده عمل میکند و در بیشتر مواقع، به معنای بالا رفتن دمای داخل یخچال است. این ها مثال کمی از علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر است. در ادامه بیشتر در این مورد پرداخته ایم.

 

دلایل روشن شدن چراغ­ درجه یخچال فریزر

 

علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر چیست؟

 • تنظیم نبودن دما
 • گرم بودن بیش از اندازه محیط بیرون و درون یخچال
 • ریست کردن یخچال
 • خرابی قطعات یخچال و فریزر

 

اولین علت چشمک زدن درجه یخچال فریزر: عدم تنظیم دما

 یکی از اصلی ترین علت های چشمک زدن درجه یخچال عدم تنظیم دمای آن است. اگر حجم زیادی از غذا نیمه گرم را در یخچال گذاشته اید و یا به تازگی یخچال را نصب کرده اید، کمی فرصت به آن بدهید. در غیر این صورت ممکن است علت چشمک زدن یخچال فریزر، ناشی از مشکلات دیگر باشد. که در ادامه به آن پرداخته ایم.

 

دومین علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر: ریست کردن یخچال 

همانطور که که پاراگراف بالا ذکر کردیم. اگر به تازگی یخچال نصب کرده اید و یا دستگاه را ریست کرده اید کمی منتظر بمانید تا دمای یخچال تنظیم شود. چرا که با ریست کردن یخچال دمای آن به کل به هم می‌ریزد و تا زمانی که یخچال به دمای مطلوبی نرسیده اید، چراغ یخچال چشمک میزند.  اگر بعد از ریست کردن و انتظار برای ایجاد دمایی مناسب، هنوز چراغ یخچال چشمک میزند؛ ممکن است یکی از قطعات و یا سنسورها دچار مشکل شده باشد.

 

سومین علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر: خراب شدن یخ ساز

در بخش بالا گفتیم که اگر چشمک زدن چراغ یخچال فریزر شما همچنان ادامه داشت، ممکن است یکی از قطعات خراب شده باشد. خراب شدن یخ ساز فریزر نیز جز آن قطعاتی است که در مواقع خرابی، چراغ یخچال شروع به چشمک زدن میکند. در صورتی که هر کدام از این قطعات از جمله خارج کننده یخ، تعدیل کننده یخ و یا یخ پران خراب شوند باید برای تعویض و راه اندازی یخساز  از یک متخصص کمک بگیرید. 

 

چهارمین دلیل چشمک زدن چراغ یخچال: معیوب شدن فن یخچال

زمانی که فن یخچال به درستی کار نمی‌کند؛ تنظیم دمای یخچال از کار به هم میخورد و همین  علت چشمک زدن یخچال می‌شود . علت کار نکردن فن یخچال فریزر که  گاها با صدای فن یخچال همراه بوده هم ناشی از قطع بودن سیم‌های آن، اتصال کوتاه بودن آن، خراب شدن موتور فن است. در صورتی که با این مشکل مواجه شدید؛ برای تعمیر فن یخچال به سراغ یک متخصص بروید.

 

پنجمین علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر: خراب شدن سنسور فریزر

 

پنجمین علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر: خراب شدن سنسور فریزر

یکی دیگر از دلایل چشمک زدن یخچال فریزر، خراب شدن سنسور فریزر است که جز یکی از مهم ترین قطعات یخچال فریزر محسوب میشود. اگر به هر دلیلی سنسور خراب شود چراغ یخچال، چشمک میزند. از دلایل خراب شدن سنسور فریزر میتوان به اتصال کوتاه، خرابی سوکت سنسور فریزر، قطعی مدار برق و خرابی اتصال اشاره کرد.

پس برای اینکه در آینده متحمل هزینه های سنگین نشوید؛ پیشنهاد میکنیم هرچه سریع تر برای تعمیر سنسور فریزر و رفع چشمک چراغ یخچال از یک متخصص و تعمیرکار یخچال کمک بگیرید.

 

ششمین علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر: معیوب شدن سنسور یخ ساز

معیوب شدن سنسور یخ ساز، به دلیل سنسور یخ ساز اتصال کوتاه بودن آن، خرابی سوکت سنسور فریزر، قطع بودن سیم‌های برق، خرابی اتصالات رخ می دهد که جز یکی از رایج ترین علت های چشمک زدن درجه یخچال به شما می رود. 

 

هفتمین علت چشمک زدن چراغ یخچال فریزر: معیوب شدن سنسور برفک زدایی

خراب شدن سنسور برفک زدایی به دلیل اتصال کوتاه بودن سنسور، خرابی سوکت سنسور، اختلال در برد الکترونیک،خرابی در ترمودیسک، قطعی سیم‌ها، خرابی سنسور باعث به هم ریختن دمای کلی یخچال میشود که همانطور که خواندید تغییر دمای و عدم تنظیم آن، باعث چشمک زدن چراغ یخچال میشود. 
 

 

هشتمین دلیل چشمک زدن چراغ یخچال فریزر: خرابی در سنسور هوای خروجی

خراب شدن و ایجاد اختلال در سنسور هوای خروجی از دیگر علت های چشمک زدن چراغ یخچال فریزر است. این ارور به دلیل خرابی سوکت سنسور هوا، مشکل در سنسور خروجی هوا و قطعی اتصالات و مدار برق ایجاد می شود؛ که باید برای رفع آن سریعا از یک متخصص کمک گرفته شود. 

 

نهمین علت چشمک زدن چراغ یخچال: ایجاد اختلال در برد الکترونیک

خرابی برد الکترونیکی هم از جمله دلایل چشمک زدن چراغ یخچال به شمار می آید. که حتما باید توسط یک تکنسین عیب یابی شود.  

 

دلایل روشن شدن چراغ­ درجه یخچال فریزر

 • باز ماندن درب یخچال 
 • خراب شدن لاستیک درب یخچال که مانع از بسته شدن درست آن می‌شود. در این حالت بهترین اقدام تعویض لاستیک درب یخچال است.
 • تراز نبودن یخچال فریزر 
 • بیش از حد گرم بودن آشپزخانه شما
 • باز و بسته شدن درب یخچال به صورت مکرر  
 • ظرفیت بیش از اندازه مواد غذایی موجود در یخچال 
 • اشتباه فشرده شدن دکمه دیفراست (انجماد سریع) یا ریست

شاید تصور شما این باشد که با اقداماتی مثل تعویض لامپ یخچال یا بررسی وضعیت چراغ چشمک زدن مشکل برطرف شود. چنین اقداماتی محافظتی را در صورتی که لیست ایرادات احتمالی معرفی شده در روند عملکرد یخچال اختلال ایجاد نکرده بود می‌توان در راستای رفع این مشکل انجام داد.

برای رفع مشکلات چراغ یخچال روی ما حساب کنید

اگر شاهد چشمک زدن چراغ یخچال خود هستید؛ و از دلایل روشن شدن چراغ درجه یخچال خود بی اطلاع هستید، برای عیب یابی یخچال خود همانند دیگر اقدامات لازم برای تعمیر لوازم آشپزخانه مثل تعمیر ماشین لباسشویی ارج یا ظرفشویی در مدل‌های مختلف از متخصصین ما کمک بگیرید.

باید توصیه کنیم که نباید از چنین مشکلاتی ساده بگذرید، چرا که در غیر این صورت حتما در آینده باید هزینه ی زیادی بابت خرید قطعات اصلی و یا حتی خرید یخچال جدید، پرداخت کنید. 

تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading