علت یکسره کار کردن یخچال فریزر + راهکار رفع این مشکل

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت یکسره کار کردن یخچال فریزر + راهکار رفع این مشکل

یکسره کار کردن یخچال فریزر برای تمامی برندها ممکن است رخ دهد. علت یکسره کارکردن یخچال امرسان، جنرال استیل، پارس، ال جی و.. همگی در این مقاله ارائه شده است.

کارکرد درست یخچال به گونه‌ای است که یخچال بعد از چند ساعت فعالیت طی فرایندی که اتومات کردن یخچال نامیده می‌شود، باید خاموش شود. در صورتی که یخچال یکسره کار کند، باید برای رفع این مشکل اقدام شود، زیرا اگر یخچال یکسره کار کند، دچار مشکلاتی در عملکرد موتور و سایر اجزا خواهد شد. 

یکسره کار کردن یخچال 

یکی از رایج‌ترین مشکلات یخچال‌ها این است که موتور به صورت مداوم کار کند و هیچ وقفه‌ای در کار آن نباشد. یکسره کار کردن یخچال به معنی عدم استراحت موتور یخچال است. یخچال باید برای دقایقی موتور و سایر قطعات را از مدار خارج کند، تا برای مدتی استراحت کنند.

به صورت کلی یخچال بعد از خرید و روشن کردن آن به مدت 24 ساعت بدون وقفه کار می‌کند. بعد از گذشت این زمان، یخچال اتومات می‌کند. یعنی دقایقی استراحت می‌کند و سپس مجدا شروع به فعالیت می‌کند. معمولا مدت زمانی که یک یخچال در طول یک شبانه روز کار می‌کند بین 35 تا 85 درصد از زمان است.

مدت زمات اتومات کردن یخچال بستگی به میزان دمای تنظیم شده یخچال دارد. هر چقدر دمای تنظیم شده کمتر باشد، مدت زمان کار کردن موتور نیز باید بیشتر باشد تا سرمای مورد نیاز را تامین کند.

اگر یخچال یکسره کار کند و نتواند به درستی اتومات کند، مشکلات جدی برای یخچال ایجاد می‌شود. برای مثال عمر موتور و سایر قطعات یخچال کاهش خواهد یافت، زیرا کمپرسور یا کندانسور به مشکل برمی خورند. مسئله اتومات کردن یخچال بسیار حائز اهمیت است، زیرا موجب بهبود عملکرد یخچال و افزایش طول عمر موتور آن خواهد شد. علت خاموش نشدن یخچال هر چه که باشد باید سریعا برای برطرف کردن آن اقدام شود.

 

یکسره کار کردن یخچال

 

از کجا بفهمیم یخچال یکسره کار می‌کند؟ 

نشانه‌های یکسره کار کردن یخچال فریزر را می‌دانید؟ یخچال فریزر هر چند دقیقه اتومات می‌کند؟

اگر به صدای یخچال گوش کنید، متوجه روشن و خاموش شدن آن در بازه زمانی مشخص خواهید شد. اگر یخچال مشکلی نداشته باشد، نیاز است که به صورت نرمال 30 تا 40 دقیقه کار کند و بین 10 الی 15 دقیقه استراحت نماید.

 

علت‌های یکسره کار کردن یخچال

علت‌های یکسره کار کردن یخچال می‌تواند یکی از موارد زیر باشد:

 1. خرابی ترموستات
 2. خرابی کمپرسور
 3. خرابی برد الکترونیکی و سنسور
 4. خرابی قطعات دیفراست
 5. خرابی فن‌های یخچال
 6. نشت گاز یخچال
 7. کثیف بودن کندانسور یخچال
 8. تنظیم نبودن دمای یخچال
 9. خرابی لاستیک دور درب یخچال
 10. باز ماندن درب یخچال
 11. قرار گیری یخچال در کنار وسایل گرمازا
 12. فعال بودن حالت speed یا power cool در یخچال‌های ساید

در بخش بعدی هر یک از این دلایل، به همراه روش رفع آن را مفصلاً شرح داده‌ایم.

 

علت اتومات نکردن یخچال و فریزر چیست؟

 

1. خرابی ترموستات یخچال فریزر

ترموستات یخچال وظیفه تشخیص دما را دارد. به عبارتی این قطعه دمای فضای یخچال را بررسی کرده و با دمایی که برای آن تنظیم شده است، مقایسه می‌کند. همچنین ترموستات دمای فریزر را بررسی کرده و در صورت نیاز به هیتر دیفراست فرمان یخ زدایی را صادر می‌کند.

 ترموستات دمای یخچال فریزر را توسط بلو تشخیص می‌دهد. سپس توسط انبساط و انقباض، گاز داخل لوله بلو را به لوله آکاردئونی می‌رسد و در نتیجه لوله آکاردئونی روی پلاتین قطع و وصل فشار وارد می‌کند. در نهایت پلاتین سبب خاموش و روشن شدن موتور یخچال فریزر می‌شود. ترموستات در یخچال‌هایی وجود دارد که تنظیم دمای آن‌ها به صورت چرخان است، در یخچال‌های دیجیتالی و ساید، تنظیم دما توسط برد الکترونیکی انجام می‌شود. در صورتی که ترموستات خراب شود، یخچال یکسره کار می کند.

توجه داشته باشید که اتومات نکردن در یخچال‌های قدیمی بیشتر مربوط به خرابی ترموستات است. در یخچال‌های دیجیتالی و ساید نیز عوامل دیگری دخیل در یکسره کار کردن یخچال هستند.

راه حل: تعویض ترموستات

اگر گاز داخل لوله بلو ترموستات خالی شود، ترموستات به درستی کار نمی‌کند، در نتیجه پلاتین‌های قطع و برق ترموستات به همدیگر می‌چسبند و در نهایت یخچال یکسره کار می‌کند.

 

2. خرابی موتور یا کمپرسور یخچال

موتور از قطعات اصلی یخچال است. تمامی سرمای یخچال از طریق کمپرسور تولید می‌شود. یکی از پیامدهای خرابی موتور یخچال، یکسره کار کردن آن است.

 اگر موتور خراب شود، سرمای کافی تولید نخواهد کرد. در نتیجه برد الکترونیکی یا ترموستات تا زمانی که دمای یخچال به عدد تنظیم شده نرسد، دستور خاموش شدن موتور را صادر نمی‌کند و یخچال یکسره کار خواهد کرد. یکی از دلایل خرابی کمپرسور، خرابی سیم پیچ است. در برخی مواقع نیز ضعیف شدن خود کمپرسور دلیل این مشکل است.

راه حل: تعمیر یا تعویض موتور

اگر موتور یخچال بیشتر از 5 سال عمر داشته باشد، احتمال یکسره کردن آن وجود دارد. البته اگر موتور عمر کمتری داشته باشد، احتمال کمی وجود دارد که مشکل یکسره کار کردن یخچال مربوط به موتور باشد.

 

خرابی موتور علت یکسره کار کردن یخچال

 

3. خرابی برد الکترونیکی یخچال

برد الکترونیکی از اجزای بسیار مهمی در یخچال است که نقش مغز را برای آن ایفا می‌کند. بخشی از برد الکترونیکی وظیفه ارسال دستور روشن و خاموش کردن موتور را برعهده دارد. برد با سنسورهایی که دارد، دمای یخچال و فریزر را به صورت مداوم چک می‌کند. در صورتی که دمای یخچال به دمای تنظیم شده برسد، برد الکترونیکی فرمان قطع عملکرد موتور را صادر می‌کند تا موتور برای مدتی خاموش شود و استراحت کند.

اگر برد الکترونیکی ایراد پیدا کند، در ارسال دستور به موتور جهت خاموش شدن به مشکل برمی خورد و در نتیجه یخچال به صورت یکسره کار می‌کند. سنسور‌ها نیز دارای حساسیت بسیار بالایی هستند در صورتی که کوچکترین آسیبی ببینند، روی عملکرد برد الکترونیکی و سایر اجزا مانند موتور تاثیر منفی خواهند گذاشت.

تمامی دستورها و فرایندهای یخچال توسط برد الکترونیکی کنترل و مدیریت می‌شود. در یخچال‌های قدیمی برد وجود ندارد و ترموستات کارهای این قطعه را انجام می‌دهد.

راه حل: تعویض یا تعمیر برد الکترونیکی

تعمیر برد الکترونیکی در صورتی که قابل تعمیر باشد یک گزینه به صرفه‌تر نسبت به تعویض است. اگر برد الکترونیکی قابل تعمیر نباشد، بهتر است برای تعویض اقدام شود.

 

4. خرابی قطعات دیفراست

دیفراست یا یخ زدا در دو نوع مکانیکی و الکترونیکی در یخچال وجود دارند که در پشت آن قرار می‌گیرند. برنامه یخ زدایی هر 8 ساعت یک بار فعال می‌شود و چرخه یخ زدایی 20 تا 30 دقیقه طول می‌کشد.

در صورتی که هر یک از قطعات دیفراست مشکل داشته باشند، عملکرد یخچال را تحت تاثیر قرار خواهند داد. قطعات دیفراست شامل اواپراتور، فن، ترمودیسک، ترموفیوز، سنسور و المنت است.  

 

خرابی تایمر دیفراست

وظیفه اصلی دیفراست برفک زدایی در یخچال است. در یخچال‌های مدرن این کار با مدارهای حالت جامد انجام می‌شود. در یخچال‌های قدیمی از تایمر برای کنترل سیستم یخ زدایی استفاده می‌شود.

تایمر نقش یک موتور ساعت را برای فرایند خنک‌سازی و یخ زدایی برعهده دارد. در صورت خراب شدن این قطعه، یخچال به صورت مداوم کار خواهد کرد.

تایمر دیفراست پس از 6 الی 10 ساعت کار کردن، یک چرخه یخ زدایی را به مدت 20 دقیقه آغاز می‌کند. برای اینکار، کمپرسور را خاموش می‌کند تا زمان لازم برای یخ زدایی وجود داشته باشد. در صورتی که تایمر مشکل داشته باشد، کمپرسور خاموش نشده و یخچال یکسره کار می‌کند.

راه حل: تعمیر یا تعویض تایمر

 • ابتدا یخچال را از برق بکشید.
 • تایمر یخ زدایی را پیدا کنید. مکان تایمر به نوع و مدل یخچال بستگی دارد. به دفترچه راهنمای یخچال مراجعه کنید.
 • اگر مشکل تایمر مکانیکی باشد نیاز است که تا با پیچ گوشتی آن را باز کرده و به صورت دستی بچرخانید تا صدای کلیک فعال کننده سوئیچ را بشنوید.
 • اگر تایمر صدای کلیک نداد یعنی مشکل دارد.
 • اکر مشکل تایمر، الکتریکی باشد، نیاز است که با مولتی متر آن را از نظر تداوم عملکرد بررسی کنید.
 • اگر تایمر تداوم نداشت باید برای تعویض آن اقدام کنید.

 

خرابی المنت یا هیتر دیفراست

المنت یا هیتر به چرخه یخ زدایی از لوله یا کویل‌های اواپراتور کمک می‌کند. اگر المنت یا هیتر دیفراست خراب باشد، یخ‌ها آب نخواهند شد و در نتیجه سطح اواپراتور با یخ پوشیده می‌شود و سرمای یخچال کم می‌شود. اگر سرمای یخچال کم شود، برد الکترونیکی دستور خاموش شدن موتور را صادر نمی‌کند. در نتیجه موتور به صورت یکسره کار خواهد کرد تا سرمای مورد نیاز را فراهم کند.

راه حل: تعمیر یا تعویض المنت دیفراست

اگر هیتر مشکل داشته باشد، بهتر است اقدامات زیر را انجام دهید:

 1. یخچال را از برق بکشید.
 2. درپوش اواپراتور در پشت محفظه یخچال را بردارید.
 3. لوله‌های گرم کن را پیدا کنید و برای تست تداوم از مولتی متر استفاده کنید.
 4. در صورتی که در این لوله‌ها تداوم وجود نداشت، باید المنت یا هیتر را تعویض کنید.

 

خرابی ترموستات خاتمه یخ زدایی

ترموستات با ارسال سیگنالی به هیتر دیفراست سبب خاموش شدن آن می‌شود. وقتی این قطعه معیوب شود، سیگنالی به هیتر نمی‌فرستد، در نتیجه یخچال بی‌وقفه به کار خود ادامه می‌دهد.

راه حل: بررسی و تعمیر یا تعویض ترموستات

 1. یخچال را از برق جدا کنید.
 2. مکان ترموستات خاتمه یخ زدایی را روی لوله اواپراتور پیدا کنید.
 3. برای بررسی پیوستگی یا تداوم از مولتی متر استفاده کنید. در صورت وجود تداوم مشکلی در ترموستات وجود ندارد، در غیر این صورت نیاز به خرید ترموستات جدید است.

 

یکسره شدن یخچال های جدید و قدیمی

 

5. خرابی فن یخچال

فن سبب گردش هوای سرد در تمامی قسمت‌های یخچال می‌شود. اگر یکی از فن‌های یخچال به مشکل بخورد، بر سرمای یخچال تاثیر منفی می‌گذارد. فن موتور، فن کندانسور، فن اواپراتور، فن فریزر از جمله فن‌های یخچال هستند. برای مثال اگر فن یخچال خراب باشد، سرما داخل قطعات یخچال پخش نخواهد شد و در نتیجه برد الکترونیکی دستور خاموش شدن موتور را نمی‌دهد، زیرا نیاز به سرمای بیشتری در یخچال دارد.

 

بررسی موتور فن کندانسور

برخی از مدل‌های جدید یخچال، نوفراست یا بدون یخ زدگی هستند، زیرا کویل‌های کندانسور این یخچال‌ها با فن خنک می‌شوند. یخچال برای انتشار هوای سرد به فن نیاز دارد. فن هوای خنک را از روی کویل‌های کندانسور به درون یخچال می‌کشد، هوای یخچال با این کار سرد می‌شود. هدف فن خنک کردن کویل‌ها و خارج کردن حرارت است. در صورتی که فن کار نکند، یخچال به صورت دائمی کار خواهد کرد تا دما را سرد نگه دارد.

راه حل: تعمیر یا تعویض موتور فن کندانسور

 1. یخچال را از برق بکشید.
 2. پنل دسترسی از پشت یخچال را جدا کنید.
 3. موتور فن کندانسور را که نزدیک کمپرسور است را پیدا کنید.
 4. فن را به صورت دستی بچرخانید تا ببینید آیا مانعی در پره‌های آن وجود دارد یا خیر.
 5. کثیفی و آلودگی‌ها را تمیز کنید.
 6. هر گونه پارگی یا ساییدگی پره‌های فن، موتور فن، و پایه‌های نصب آن را بررسی کنید و در صورت نیاز برای تعویض آن‌ها اقدام کنید.
 7. برای بررسی تداوم پایانه‌های موتور فن نیاز به یک مولتی متر است. در صورتی که تداوم وجود داشته باشد، فن مشکلی ندارد، در غیر این صورت نیاز به تعویض موتور فن کندانسور است.

 

بررسی موتور فن اواپراتور

از علت‌های دیگر یکسره کار کردن یخچال می‌توان به خرابی موتور فن اواپرتور اشاره کرد.

راه حل: تعمیر یا تعویض موتور فن اواپراتور

 1. برق یخچال را قطع کنید.
 2. فن اواپراتور را در پشت محفظه فریزر پیدا کنید.
 3. پنل دسترسی آن را بردارید.
 4. در صورتی که فن با یخ مسدود شده است، آن را یخ زدایی کنید.
 5. فن نباید هیچ آسیب دیدگی داشته باشد. در صورتی که پره‌های فن شکسته است باید تعویض شود.
 6. شفت فن را بررسی کنید و در صورتی که حرکت فن به راحتی انجام نمی‌شود، برای تعویض اقدام کنید.
 7. تداوم موتور فن را با مولتی متر بررسی کنید. در صورت وجود تداوم این قطعه به درستی کار می‌کند و در غیر این صورت باید برای تعویض آن اقدام شود.

 

خرابی فن دلیل اتومات نکردن یخچال

 

6. نشت گاز یخچال

از علت‌های اصلی یکسره کار کردن یخچال و اتومات نکردن آن، مشکل در گاز یخچال است. گاز یخچال یک گاز شیمیایی است و تحت فرایند تکرار تبخیر و میعان قرار می‌گیرد و در نتیجه با این عمل داخل یخچال را سرد می‌کند. برای یخچال‌های معمولی از گاز R134 و برای ساید بای ساید از گاز R600 استفاده می‌شود. کم شدن و نشتی گاز فرایند خنک‌سازی را مختل خواهد کرد. مختل شدن فرایند خنک‌سازی به منزله این است که دمای یخچال به اندازه کافی خنک نشده است. در نتیجه برد الکترونیکی یا ترموستات مانع خاموش شدن موتور خواهند شد. موتور یا کمپرسور باید تایم زیادی کار کند تا بتواند سرمای از دست رفته یا خواسته شده را تولید کند که همین امر علت یکسره کار کردن یخچال خواهد شد.

راه حل: شارژ گاز یخچال

با تزریق مجدد گاز و رفع نشتی می‌توان مشکل را برطرف کرد. گاهی اوقات بعد از شارژ گاز یخچال ممکن است تا 12 الی 15 ساعت یخچال به صورت یکسره کار کند.

 

7. کثیف بودن کندانسور یخچال

از دیگر علل یکسره کار کردن یخچال، کثیفی کندانسور و کویل‌های آن است. کندانسور به لوله‌های سیمی پشت یخچال می‌گویند که وظیفه حمل گاز یخچال را برعهده دارند. در واقع کندانسور نقش مبدل حرارتی با محیط را برعهده دارد. کثیف شدن کندانسور و کویل‌های آن مانع تبادل حرارت می‌شوند و در نتیجه حرارت را به درستی دفع نخواهند کرد. این امر سبب می‌شود تا حرارت در گاز برگشتی به یخچال مجددا وارد یخچال شود. برگشت هوای گرم به یخچال این سینگال را به برد الکترونیکی می‌دهد که هنوز یخچال به طور کافی خنک نشده است، پس هنوز وقت خاموش شدن موتور نیست. در نتیجه یخچال به صورت یکسره کار خواهد کرد.

 راه حل: تمیز کردن کندانسور یخچال

برای تمیز کردن کندانسور و کویل‌ها نیاز است که از یک دستمال نمدار برای نظافت استفاده کنید. از هرگونه فشار زیاد به لوله‌ها خودداری کنید، زیرا آسیب به آن‌ها موجب نشت گاز خواهد شد. برای تمیز کردن کندانسور، برق یخچال را قطع کنید.

 

کثیفی و خرابی کندانسور دلیل یکسره شدن یخچال قدیمی یا جدید

 

8. تنظیم نبودن درجه دمای یخچال

اگر دمای یخچال به درستی تنظیم نشود، یا یخچال بسیار سرد خواهد شد یا بسیار گرم. در صورتی که دمای یخچال بالا باشد، موتور باید برای سرد کردن فضای داخلی، مدت زمان بیشتری کار کند تا در نهایت برد الکترونیکی یا ترموستات دستور خاموش شدن را به موتور ارسال کنند.

راه حل: تنظیم دمای یخچال

دمای یخچال در زمستان و تابستان باید متغیر باشد. در تابستان به دلیل گرما نیاز است که درجه یخچال کمتر باشد و بالعکس در زمستان نیاز است که درجه یخچال در دمای بالاتری تنظیم شود.

 • بهترین دما برای یخچال‌های ساید یا دیجیتالی: 3+ یا 4+ است.
 • بهترین دما برای یخچال‌های معمولی که درجه چرخان دستی دارند، درجه 3+ است.

 

علت خاموش نشدن یخچال

 

9. خرابی لاستیک دور درب یخچال

لاستیک دور درب یخچال نقش محافظی را دارد که مانع از خروج سرما از یخچال می‌شود. همچنین این لاستیک از ورود گرما به داخل یخچال نیز جلوگیری خواهد کرد. اگر کوچکترین شکاف یا پارگی یا خرابی در لاستیک دور درب یخچال وجود داشته باشد، سرما به بیرون راه پیدا خواهد کرد و در نتیجه دمای داخلی یخچال به اندازه کافی سرد نخواهد شد. به دنبال عدم رسیدن دما به یک دمای مشخص، برد الکترونیکی مانع از خاموش شدن موتور یخچال خواهد شد.

راه حل: تعویض لاستیک درب یخچال

برای بررسی سالم بودن لاستیک دور درب یخچال مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. قفسه‌های یخچال، لبه‌های درب و مجاری خروجی هوا را برای وجود هر گونه رطوبت بررسی کنید. وجود هر گونه رطوبت، نشان دهنده معیوب بودن لاستیک دور درب است.
 2. لاستیک را برای پیدا کردن ساییدگی، پارگی و شکاف مورد بازرسی قرار دهید.

اگر می‌خواهید مطمئن شوید که علت یکسره کار کردن یخچال به دلیل لاستیک دور درب است یا خیر، بهتر است از تست زیر استفاده کنید:

 1. ابتدا یک کاغذ A4 را روی درب قرار دهید، به گونه‌ای که نصف آن بیرون و نصف آن داخل باشد.
 2. اگر توانستید کاغذ را به راحتی بیرون بکشید، لاستیک دور درب یخچال خراب است و برای تعویض آن اقدام کنید.

برای جلوگیری از آسیب دیدن لاستیک درب یخچال بهتر است یک برنامه نظافت برای تمیزی آن داشته باشید تا باقی مانده غذاها و مایعات در بین لاستیک قرار نگیرد. هر ماده غذایی و هر ذره‌ای می‌تواند بین درب و لاستیک فاصله بیندازد.

 

علت اتومات نکردن یخچال به دلیل خرابی لاستیک

 

10. باز ماندن طولانی مدت درب یخچال

در صورتی که درب یخچال مدت زمان زیادی باز بماند، یا درب به مدت طولانی باز و بسته شود، سرمای یخچال کم خواهد شد. اگر سرما کم شود، سنسورهای برد الکترونیکی دستور خاموش شدن موتور را ارسال نخواهند کرد و در نتیجه موتور یکسره کار خواهد کرد. به عبارتی برد الکترونیکی با عدم خاموش کردن موتور سعی در جبران سرمای از دست رفته یخچال دارد.

راه حل: بسته نگه داشتن درب یخچال

اگر با مشکل بالا مواجه شدید، بهتر است یخچال به مدت 7 الی 8 ساعت باز و بسته نشود.

 

11. قرار گیری یخچال در کنار وسایل گرمازا

اگر دمای اطراف یخچال بالا باشد، روی عملکرد یخچال تاثیر منفی می‌گذارد. برای مثال اگر یخچال در جلو نور مستقیم خورشید یا در کنار اجاق گاز و ماکروفر باشد، کارایی آن کاهش پیدا خواهد کرد. علت این مسئله این است که دمای گرم سبب داغ شدن بدنه یخچال خواهد شد و در نتیجه موتور باید مدت زمان بیشتری کار کند تا دمای داخلی یخچال را سرد نگه دارد و همین امر موجب یکسره شدن یخچال خواهد شد.

راه حل: قرار دادن یخچال در محیط‌های خنک

یخچال نباید در کنار وسایل گرما‌زا مانند اجاق گاز، آبگرمکن، شوفاژ و... باشد. یخجال باید فاصله مناسبی از دیوار و وسایل اطراف خود داشته باشد تا کمپرسور به راحتی گرمای خود را به اطراف انتقال بدهد.

 

دلیل یکسره شدن موتور یخچال

 

12. فعال بودن حالت speed  یا power cool در یخچال‌های ساید

یخچال‌های ساید قابلیت تولید سرمای بیشتری را دارند. یعنی با فعال بودن حالت speed  یا power cool یخچال مدت زمان بیشتری کار می‌کند تا سرمای زیادی را تولید کند. اگر یخچال به صورت طولانی مدت روی این حالت‌ها تنظیم شود، موتور دیرتر متوقف می‌شود.

 

علت یکسره کار کردن یخچال‌های قدیمی

در یخچال‌های قدیمی اصلی‌ترین علت یکسره کار کردن یخچال، خراب بودن درب جایخی است. یخچال‌های معمولی و قدیمی دو‌بخش مجزا برای جایخی یا جاگوشتی و قسمت اصلی یخچال را دارا هستند. در صورتی که درب جایخی خراب شود، سرما وارد محفظه اصلی یخچال می‌شود و در نتیجه مواد غذایی داخل یخچال یخ خواهند زد. موتور یخچال در این صورت باید به صورت مداوم کار کند تا جایخی دمای خود را از دست ندهد که همین امر سبب یکسره کار کردن یخچال‌های قدیمی خواهد شد.

توجه داشته باشید که با یکسره کار کردن یخچال قدیمی، در قسمت جایخی برفک ایجاد می‌شود. با یکسره کار کردن یخچال جدید در بدنه یخچال قطرات آب و رطوبت مشاهده می‌شود.

اگر یخچال یکسره کار کند، روی موتور فشار زیادی وارد خواهد شد. عدم استراحت موتور یخچال، خرابی‌های گسترده را به دنبال خواهد داشت. علت یکسره کار کردن یخچال هر چه که باشد باید برای رفع آن اقدام شود. در این مقاله علت خاموش نشدن یخچال را توضیح داده‌ایم، توجه کنید که تشخیص و تعمیر یکسره کار کردن یخچال بهتر است توسط متخصصین با تجربه انجام شود. شما با ثبت سفارش خود در خدمت از ما می‌توانید کارشناسان و تعمیرکاران را در هر کجای ایران که باشید را به منزل خود فرا خوانید.


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین