معرفی تمامی دکمه های روی یخچال امرسان

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی تمامی دکمه های روی یخچال امرسان

اگر شما هم از یخچال امرسان استفاده کنید و یا به تازگی خریده ای؛ و از دکمه ریست یخچال امرسان، دکمه های تنظیم درجه یخچال امرسان، وظیفه دکمه vac در یخچال امرسان و همچنین علت چشمک زدن یخچال فریزر امرسان و در نهایت مجموعه نکات مربوز به ارور فریزر امرسان اطلاعات کافی ندارید؛ پس جایی نروید چرا که ما به طور کامل به سراغ وظایف دکمه های روی یخچال امرسان رفته ایم تا خودتان بتوانید به راحتی مشکلات یخچال شناسایی کنید و به تنظیم درجه یخچال امرسان بپردازید.

بررسی کدخطاها و عیب یابی یخچال فریزر امرسان همانند دیگر لوازم برقی آشپزخانه مثل تعمیر یخچال ارج، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ارج و سایر برندها که سلامت آن‌ها در زندگی روتین تاثیر بسزایی داشته، امری ضروری و مهم است. بنابراین از نشانه‌ها و علائم خرابی این لوازم به راحتی عبور نکرده و تشخیص دلیل بروز کد خطاهای انواع یخچال فریزر امرسان را جدی بگیرید. 

 

اهمیت دکمه های روی یخچال امرسان را نادیده نگیرید

همانطور که می‌دانید؛ یکی از مهم‌ترین اجزای یخچال فریزرهای مدرن برند امرسان، پنل تنظیمات و دکمه های روی یخچال امرسان است که همه فعالیت‌ها و عملکرد یخچال از طریق این پنل توسط خود ما باید کنترل ‌شود. پس نباید دکمه های روی یخچال امرسان و اهمیت آنها را نادیده بگیریم.

همچنین شناختن دکمه های روی یخچال امرسان، از سوی دیگر به ما در رابطه با وجود مشکلات در دستگاه و به دنبال آن تعمیر یخچال امرسان هشدار می‌دهند، و ما به راحتی با شناخت وظایف دکمه های روی یخچال امرسان و خطا دادن آن ها می‌توانیم به راحتی به عیب یابی یخچال امرسان بپردازیم. بر روی این پنل نمایش داده می‌شوند. بنابراین باید به طور کامل با تمامی دکمه های روی یخچال امرسان ظاهر می‌شود، آشنا باشیم.

 

معرفی تمامی دکمه های روی یخچال امرسان

شاید پیش خود فکر کنید که یخچال فریزرهای امرسان در مدل‌های متنوع و گوناگونی تولید و عرضه می‌شوند. ولی دقت داشته باشید که پنل‌های تنظیمات تمامی انواع یخچال های امرسان، معمولا شباهت‌های زیادی با یکدیگر دارند و تفاوت چندان زیادی در آنها مشاهده نمی‌شود. تنها بسته به مدل و نوع عملکرد یخچال ممکن است این کلیدها کم و زیاد شود. پس در ادامه همراه ما باشید تا که تمامی دکمه‌های روی یخچال فریزرهای امرسان را به شما معرفی کنیم.

 

کلید Power

یکی از مهم‌ترین دکمه های روی یخچال امرسان کلید Power است. همانطور که از اسمش مشخص است؛ کاربرد این کلید اصلی خاموش و روشن کردن یخچال امرسان است. شما با فشار دادن این کلید به مدت 3 ثانیه می‌توانید دستگاه را روشن و خاموش نمایید.

 

دکمه های روی یخچال امرسان

 

کلید Super

یکی دیگر از کاربردی ترین دکمه های روی یخچال امرسان؛ کلید super است. کاربرد کلید Super یخچال امرسان، فعال کردن حالت انجماد سریع است. زمانی که قصد دارید که مواد غذایی را با سرت بیشتر از حد نرمال منجمد کنید، پس باید این دکمه را فشار دهید. اگر این حالت را انتخاب کنید چراغ Ⓑ برروی نمایشگر پنل یخچال امرسان ظاهر می‌شود.

به راحتی با فشار دادن این کلید روی یخچال امرسان، عمل انجماد ادامه پیدا کرده و دمای محوطه فریزر پایین می‌آید. نگران نباشید؛ زمانی که فرآیند انجماد کامل شود، این عملکرد به صورت اتوماتیک قطع می‌شود و فریزر شما به دمای قبلی برمی‌گردد. ولی دقت داشته باشید که اگر پیش از این زمان قصد خروج از این حالت را دارید باید مجددا کلید Super را فشار دهید. 

 

کلید Temp یا FRE.TEMP

یکی دیگر از کاربردی ترین دکمه های روی یخچال امرسان، دکمه temp است؛ که برای تغییر دمای فریزر استفاده می‌شود. توجه داشته باشید که زمانی که آن را بر روی نمایشگر یخچال امرسان، فشار می‌دهید یکی از اعداد منفی ۱۷ تا منفی ۲۶ به صورت چشمک زن نمایش داده می‌شود. زمانی که از این دکمه استفاده می‌کنید بر روی نمایشگر علامت Ⓒ ظاهر می‌شود.

ایراد در نحوه بسته شدن درب یخچال و نیاز به تعویض لاستیک درب یخچال امرسان می‌تواند در بروز این مشکل و ظاهر شدن این خطا تاثیر گذار باشد. پس همان اندازه که در رفع وضعیت ظاهری مثل ترمیم رنگ در یخچال کوشاهستید، وضعیت فیزیکی این قطعه را برای تنظیم دمای مطلوب یخچال مورد بررسی قرار دهید.

 

کلید Temp یا REF.Temp

کلید ref.temp یکی دیگر از دکمه های روی یخچال امرسان است که وظیفه تغییر دمای یخچال را دارد. اگر این کلید را یک بار فشار دهید، اعداد بین ۱ تا ۶ به صورت چشمک‌زن بر روی نمایشگر ظاهر می‌شود. اگر میخواهید به دمای مورد نظر خود برسید، چندبار این کلید را فشار دهید. زمانی که از این کلید استفاده می‌کنید چراغ Ⓓ بر روی نمایشگر روشن می‌شود.

دقت کنید که دکمه های روی یخچال امرسان در همه مدل‌ها یکسان نیست و در برخی به جای کلیدهای F.Temp و R.Temp، کلیدهای UP و DOWN برای تنظیم دما وجود دارد.

 

کلید ECO

پنجمین کلید روی یخجال یخچال امرسان کلید eco است. وظیفه ی این کلید؛ تنظیم اتوماتیک عملکرد بهینه یخچال است. اگر قصد صرفه جویی در مصرف انرژی و تامین برودت مطلوب در دستگاه را دارید؛ پس این حالت را فعال کنید. توجه داشته باشید که نشانگر ECO بر روی نمایشگر دیجیتال تا زمانی که عملکرد این دکمه فعال باشد، روشن می‌ماند. با فشار مجدد بر روی همین کلید و یا فشار کلیدهای F.Temp و R.Temp، دستگاه از این حالت خارج می‌شود. همچنین دقت داشته باشید که به محض فشار دادن این دکمه روی یخچال امرسان چراغی با مشخصه Ⓔ بر روی نمایشگر روشن می‌ماند. چنانچه تا ۴۸ ساعت در یخچال باز نشود حالت اکو به صورت اتوماتیک فعال می‌ماند.

 

کلید VAC

کلید vac زمانی کاربرد دارد که شما قصد دارید برای مدتی، یخچال غیرفعال باشد اما فریزر فعال باقی بماند. مثلا زمانی که قصد مسافرت دارید و یا به هر دلیل نمیخواهید از یخچال استفاده کنید؛ این کلید روی یخچال امرسان بسیار کاربرد دارد. زمانی که این حالت فعال است چراغ Ⓕ را بر روی نمایشگر مشاهده می‌کنید. فراموش نکنید که به منظور جلوگیری از فساد مواد غذایی قبل از فعال کردن این حالت، یخچال را خالی کنید. برای خارج شدن دستگاه از این حالت مجددا باید همین دکمه را فشار دهید.

 

کلید Mute

یکی از محبوب ترین کلید های روی یخچال امرسان، کلید mute است. با این کلید میتوانید صدای بوقی که هنگام باز بودن یخچال امرسان شنیده میشود؛ قطع کرد. سپس نسبت به تشخیص علت صدای یخچال اقدامات لازم را انجام دهید.

 

کلید Lock و Unlock

برویم سراغ دیگر کلید های روی یخچال امرسان یعنی کلید قفل. کلید lock و unlock برای این کاربرد دارد که از لمس ناخواسته دکمه های روی یخچال امرسان جلوگیری شود. این کلید باعث قفل شدن صفحه نمایش و کلیدهای پنل می‌شود. برای باز کردن قفل باید آن را بیشتر از یک ثانیه نگه دارید و یا از دکمه Unlock استفاده کنید. اگر کلید Unlock را به مدت ۳ ثانیه نگه دارید صفحه کلید از حالت قفل خارج می‌شود. پس از این حالت است که می‌توانید با دکمه‌های موجود، دما و سایر عملکردهای محصول را تنظیم کنید.

 

دکمه های روی یخچال امرسان

 

کلید Water/Ice

این کلید در یخچال‌های ساید بای ساید تعبیه شده است. در یخچال های ساید بای ساید، این امکان وجود دارد که بر حسب نیاز خود آب سرد، یخ مکعبی یا خرد شده داشته باشید.

 

کلید Ice Off

برای توقف عملیات یخسازی می‎‌توانید از این کلید استفاده کنید. زمانی این کلید روی یخچال امرسان کاربرد دارد که قصد تمیز کردن محفظه نگهداری یخ را دارید و یا مدت طولانی به این قابلیت نیاز ندارید.

 

کلید Water Filter

دقت داشته باشید که برخی از مدل‌های یخچال فریزرهای امرسان دارای فیلتر آب هستند. خوشبختانه دکمه ای روی یخچال امرسان وجود دارد که زمانی که طول عمر فیلتر به پایان رسید این نشانگر روشن می‌شود و به شما هشدار می‌دهد. پس از تعویض فیلتر باید دکمه‌های Sleep و Water/Ice را همزمان با یکدیگر به مدت ۵ ثانیه نگه دارید تا چراغ قرمز آن خاموش شود.

 

دکمه Sleep

اخرین کلید روی یخچال امرسان، sleep است. با فشار دادن این کلید یخسازی برای مدت ۱۰ ساعت متوقف می‌شود؛ که همین امر باعث کاهش صدای یخچال فریزر می‌شود. اکر قصد فعالسازی و راه اندازی یخساز را دارید مجددا باید این کلید را فشار دهید.

4.5 امتیاز از 1293 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین