تعمیر یخچال سامسونگ

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر یخچال سامسونگ

تعمیر یخچال سامسونگ، بعد از میل کردن بستنی‌ها پیش از اینکه آب شوند، اولویت شما در صورت ایراد بهم زدن این دستگاه خواهد بود. انواع یخچال سامسونگ از بهترین‌ها در جهان هستند. با این وجود گاهی مشکلات رایج گریبان آنها را هم می‌گیرد، که با تعمير يخچال سامسونگ باید آنها را حل کنید.

مشکلات رایج این دستگاه‌ها (از سایدبای‌ساید گرفته تا معمولی) شامل خنک نشدن، نشتی آب، صدای ناهنجار یا لرزش، کار نکردن یخ‌ساز و برفک زدن فریزر است. اگر شرایطش را دارید، خودتان می‌توانید تعمیریخچال سامسونگ را انجام دهید. یا اینکه می‌توانید تعمیرکاری واجد شرایط را برای رفع ایراد(ها) استخدام کنید.

در این راهنما مشکلات رایج این دستگاه‌ها را بررسی می‌کنیم تا دلیل بروز آنها را بهتر درک کنید. همچنین روش تعمیر یخچال فریزر سامسونگ برای هر ایراد را به شما خواهیم گفت.

 

تعمیر یخچال سامسونگ؛ بررسی‌ها پیش از دست به آچار شدن

اگر یخچال فریزتان به درستی کار نمی‌کند، تعمیرکارها (و حتی خود کمپانی Samsung) توصیه می‌کنند که ابتدا منبع تغذیه دستگاه را بررسی کنید.

اگر برق مشکلی ندارد و مشکل به جای خود باقیست، پیش از اقدام برای تعمیر یخچال سامسونگ ببینید آیا نکات زیر کمک‌تان می‌کند یا خیر.

 

محل نصب یخچال را بررسی کنید

یخچال شما باید از دیوار پشت خود و دو طرف "حداقل" 10 سانتی‌متر، و از سقف حداقل 5 سانتی‌متر فاصله داشته باشد (فواصل ایده‌آل به ترتیب 15، 30 و 30 سانتی‌متر است). در این صورت است که دستگاه می‌تواند گرمای خود را آزاد کند.

اگر وجهی مسدود شده باشد، ممکن است عملکرد دستگاه مختل شود و حس کنید به تعمير يخچال سامسونگ یا یخچال‌تان احتیاج دارید.

 

تراز بودن دستگاه را بررسی کنید

درب یخچال را حدود 30 تا 40 سانتی‌متر باز، و بعد آن را رها کنید. درب باید خود به خود بسته شود. اگر این اتفاق نیفتاد، لازم نیست به فکر تعمیر در یخچال سامسونگ باشد. در عوض،پیچ‌های قابل تنظیم پایه‌های جلوی یخچال را بررسی کنید.

همچنین ببینید آیا خود یخچال تراز است یا خیر. تراز نبودن دستگاه هم می‌تواند عملکرد آن را دچار مشکل کند.

 

مطمئن شوید پشت یخچال تمیز است

برای نیاز کمتر به تعمیرات یخچال ساید بای ساید سامسونگ (و مدل‌های دیگر)، توصیه می‌شود سالی یک یا دوبار پشت یخچال را تمیز کنید. هدف از اینکار این است که کمپرسور و ناحیه اطراف آن بدون گردوغبار باشد، تا تبادل گرما اتفاق نیفتد.

خاک گرفتن پشت دستگاه می‌تواند به مشکلاتی از جمله برفک زدن یا رطوبت گرفتن درون یخچال/فریز و ایجاد سروصدا منتهی شود.

 

منافذ گردش هوا را بررسی کنید

گاهی اوقات شما به تعمیر یا سرویس یخچال سامسونگ احتیاج ندارید، فقط محصولی راه منافذ گردش هوا را بسته است.

منافذ گردش هوای سیستم No-Frost در داخل یخچال و فریزر اصلا نباید مسدود شوند. چیزی را جلوی آنها قرار ندهید تا زیر کشوهای سبزیجات رطوبت ظاهر نشود، و دیواره عقبی برفک نزند.

 

نمایشگر یخچال را ببینید

اگر یخچال خنک نمی‌شود، اما انجماد آن مشکلی ندارد، باید ببینید آیا دستگاه روی حالت تعطیلات (Vacation mode) تنظیم شده است یا نه؛ البته اگر یخچال شما چنین تنظیماتی دارد.

اگر همین‌طور است، نیازی به تعمير يخچال سامسونگ نیست. کافیست حالت تعطیلات را از طریق نمایگشر غیر فعال کنید، و برای اطلاعات بیشتر دفترچه راهنما را ببیند.

 

ترموستات را بررسی کنید

علاوه بر مشکل نداشتن برق ورودی و مسدود نبودن منافذ گردش هوا، باید ترموستات یخچال را هم بررسی کنید. آیا دما تصادفا روی عددی خیلی بالا تنظیم نشده؟ اگر تنظیمات ترموستات مشکلی ندارد، می‌توانید مراحل عیب‌یابی فنی‌تر را شروع کنید.

 

تعمير يخچال سامسونگ

 

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ؛ ایرادات رایج

نکات بخش قبل مشکل را حل نکردند؟ پس گویا باید برای تعمیریخچال سامسونگ آستین‌ها را بالا بزنید! در ادامه ایرادات رایج این دستگاه‌ها و روش برطرف کردن‌شان را توضیح می‌دهیم.

 

تعمیر یخچال سامسونگ؛ اگر سرد نمی‌ماند

وقتی متوجه می‌شوید که دستگاه شما آنطور که باید و شاید خنک نمی‌شود، درزگیر درب یخچال اولین چیزی است که باید چک شود.

درزگیر طوری طراحی شده تا فاصله بین درب و داخل یخچال را محکم مهر و موم کند. به این ترتیب هوای سرد حفظ می‌شود؛ چون نه سرمایی به بیرون نشت می‌کند، و نه گرمایی به داخل نفوذ می‌کند. بسته به عمر دستگاه و زمان استفاده از آن، درزگیر از راه‌های مختلفی خراب می‌شود.

مثلا اگر یخچال‌تان نو است، شاید چیزی در آن گیر کرده باشد. چنین درزگیری نمی‌تواند کار خود را درست انجام دهد؛ و به هوای سرد اجازه خروج می‌دهد. اگر هم یخچال‌تان قدیمی است، احتمالا درزگیر درب آن آسیب دیده، پاره شده یا فرسوده شده.

 

تعمير يخچال سامسونگ این حالت

برای تعمیرات یخچال ساید سامسونگ در این حالت ابتدا باید تمام طول درزگیر را بررسی کنید. در حین اینکار، هرگونه جسم خارجی را بردارید و تمام آلودگی‌ها را پاک کنید. اگر متوجه شدید که درزگیر فرسوده شده است، باید آن را با یک نمونه جدید جایگزین کنید.

بین سایر روش‌های تعمیر یخچال فریزر سامسونگ، اینکار بسیار ساده است و خودتان هم می‌توانید آن را انجام دهید. فقط پس از تعمیر یا تعویض درزگیر، حداقل 24 ساعت به یخچال فرصت دهید تا به دمایی که تنظیم کرده‌اید برسد.

نکته مهم درباره خنک‌کننده: همان‌طور که هر تعميركار يخچال سامسونگ می‌گوید، همه این یخچال‌ها به زمان کافی برای خنک شدن تا دمایی که تنظیم می‌کنید، احتیاج دارند. بنابراین، هنگام نصب یک یخچال جدید یا راه‌اندازی یخچالی که برای مدت طولانی خاموش بوده، حداقل 24 ساعت به آن فرصت دهید تا به اندازه کافی خنک شود؛ و تصور نکنید که به تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ احتیاج دارید!

 

تعمیریخچال سامسونگ

 

تعميرات يخچال سامسونگ؛ اگر سرد نمی‌شود

گاهی یخچال بدون مشکل خنک می‌شود، اما سرما به دلیل خراب بودن درزگیر فرار می‌کند. اما گاهی مشکل اینجاست که یخچال اصلا به درستی سرد نمی‌شود!

این مشکل می‌تواند به دلیل کثیف بودن کویل‌های کندانسور، معیوب بودن کمپرسور، کار نکردن فن موتور اواپراتور و یا ایراد بهم زدن رله استارت به وجود بیاید.

 

تعمیر یخچال سامسونگ در این حالت

روش تعمیر یخچال سامسونگ در هریک از حالات زیر را در ادامه بررسی کرده‌ایم:

 

آلوده بودن کویل‌های کندانسور

تمیز کردن این کویل‌‎ها راندمان یخچال را بالا می‌برد، باعث صرفه‌جویی در مصرف انرژی می‌شود، و به بهبود جریان هوای داخل یخچال و جلوگیری از بو و کپک کمک می‌کند. این موضوع در بحث سرویس یخچال سامسونگ هم بسیار مهم است، و توصیه می‌شود که کویل‌های کندانسور را حداقل سالی یکبار تمیز کنید.

 

معیوب بودن کمپرسور

اگر یخچال سامسونگ شما سرد نمی‌کند، ممکن است لازم باشد کمپرسور آن را بررسی کنید. اگر کمپرسور به نظر سالم می‌رسد اما یخچال و فریزر خنک نمی‌شوند، احتمالا برای تعمیر یخچال سامسونگ در محل به یک کمپرسور جدید نیاز دارید.

مشکل کمپرسورهای قدیمی این است که بی‌سر و صدا از کار می‌افتند. پس اگر زمان تعویض کمپرسور نزدیک است، بیشتر مراقب باشید.

 

کار نکردن موتور فن کندانسور

وقتی موتور فن کندانسور کار نکند، یخچال خوب سرد نمی‌شود. برای اینکه ببینید موتور فن خراب شده یا نه، ابتدا مطمئن شوید که چیزی آن را مسدود نکرده باشد. بعد سعی کنید پره‌ها فن را با دست بچرخانید. اگر پره‌ها راحت نمی‌چرخند، برای تعمیریخچال سامسونگ باید موتور فن کندانسور را تعویض کنید.

اما اگر پره‌ها آزادانه می‌چرخند، تداوم (Continuity) موتور را چک کنید. اگر مشکلی وجود داشت، باید آن را عوض کنید.

 

کار نکردن موتور فن اواپراتور

در یخچال، فن اواپراتور سرتاسر کویل‌های خنک‌کننده و داخل فریزر می‌دمد. اگر هوا رد نمی‌شود، به کمک چراغ قوه مطمئن شوید که پره‌ها آزادانه می‌چرخند و چیزی به آن نچسبیده است.

 

خرابی رله استارت

خطای رله استارت هم می‌تواند کارکرد یخچال را مختل کند. اگر رله استارت معیوب باشد، نمی‌گذارد کمپرسور درست کار کند و یخچال سرد شود. برای تشخیص مشکل، پنل پایین یخچال را بردارید تا به رله دسترسی پیدا کنید.

با یک مولتی‌متر تداوم بین دو کنتاکت برق رله را بررسی کنید. اگر اتصالی وجود ندارد، برای تعمیر فریزر سامسونگ فورا رله را تعویض کنید.

 

تعمیر فریزر سامسونگ

 

تعمیریخچال سامسونگ؛ اگر نشتی دارد

وقتی آب از یخچال نشت می‌کند، اولین قدم عیب‌یابی شناسایی منبع نشت است. وقتی منبع نشتی را پیدا کنید، مشخص می‌شود که برای تعمیرات ساید سامسونگ باید سراغ چه بخشی بروید.

رایج‌ترین منابع نشتی عبارت‌اند از:

  • نشتی پشت یخچال: مشکل از منبع یا ورودی آب است
  • نشتی داخل یخچال: مشکل از فیلتر آب داخل یخچال است
  • نشتی زیر یخچال یا کشوهای آن: مشکل تراز نبودن یخچال است

همانطور که می‌بینید، علت نشتی به محل وقوع آن بستگی دارد. مثلا وقتی متوجه نشتی در پشت یخچال می‌شوید، احتمالا خود خط آب نشتی دارد یا شلنگ به درستی به ورودی آب یخچال وصل نشده است.

وقتی آب وارد یخچال می‌شود، ابتدا باید از فیلتر آب عبور کند. پس نشتی در داخل محفظه یخچال هم احتمالا ناشی از فیلتری است که به درستی نصب نشده؛ یا از فیلتری با برندی به جز سامسونگ استفاده شده.

در آخر، همیشه به یاد داشته باشید که یخچال باید کاملا تراز باشد. وگرنه باعث می‎شود آب اشتباها از زیر کشوهای داخلی یا حتی سطح زیر دستگاه جاری شود.

 

تعمیر فریزر سامسونگ در این حالت

برای تعمیر نشتی، همیشه ابتدا جریان آب ورودی به دستگاه را ببندید. با اینکار جلوی پاشش احتمالی آب هنگام تعمیر یخچال سامسونگ را می‌گیرید.

راه حل دقیق در این حالت به علت اصلی نشت بستگی دارد. مثلا فیلتر آب معیوب باید بلافاصله تعویض شود. اما مهمتر از آن، فیلتر جدید باید به درستی نصب شود تا دوباره نشتی به وجود نیاید. ضمنا، حتما یک فیلتر آب با برندی معتبر تهیه کنید.

صرف نظر از علت اصلی، شما باید خط تامین آب و تمام اتصالات آن در پشت یخچال راه هم بررسی کنید. مطمئن شوید که نشتی وجود ندارد، و آنها را خوب محکم کرده‌اید.

در آخر، برای تعمیر یخچال ساید بای ساید سامسونگ مطمئن شوید که یخچال تراز است. می‌توانید اینکار را ابزار یا حتی اپ‌های کاربردی (که با حسگرهای گوشی تراز بودن را تشخیص می‌دهند) انجام دهید. در صورت لزوم پایه‌های قابل تنظیم یخچال را اصلاح کنید تا دستگاه به درستی تراز شود.

 

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ

 

تعمیرات یخچال سامسونگ؛ اگر صدای ضربه یا لرزش می‌شنوید

اصولا یخچال بی‌صدا در بازار نداریم. یخچال‌های سامسونگ مانند هر یخچال دیگری کمی صدای تولید می‌کنند. این صداها نشانه روشن بودن دستگاه و کار کردن آن است. با این حال، صدای بیش از حد مانند لرزش شدید یا صدای تقه‌مانند، نشانه نیاز به تعمیریخچال سامسونگ است.

این صداها احتمالا از فن اواپراتور داخل یخچال می‌آیند. اواپراتور منبع هوای سرد داخل یخچال است، و فن آن برای گردش هوای سرد در کل دستگاه طراحی شده. اما این قطعه چطور دچار ایراد می‌شود؟

صدای ضربه یا لرزش بلندی که می‌شنوید، از برخورد پره‌های فن اواپراتور به چیزی می‌آید. احتمالا آنها به یک جسم خارجی یا یخی که اطراف فن تشکیل شده است، برخورد می‎کنند.

وقتی چیزها را داخل یخچال می‌گذارید یا از آن خارج می‌کنید، ممکن است تصادفا برخی اقلام را بیش از حد به فن نزدیک کنید. در نتیجه یک تکه مقوا هم می‎تواند همان چیزی باشد که پره‌های فن به آن برخورد می‌کنند.

علاوه بر این، پره‌ها ممکن است به یخی که اطراف فن تشکیل می‌شود برخورد کنند. هربار که یخچال را باز می‌کنید، هوای گرم بیرون می‌تواند اطراف پره‌های فن یخ بزند و این مشکل را ایجاد کند.

 

تعمیر یخچال سامسونگ در این حالت

برای تعمیر یخچال ساید سامسونگ پیش از هرکاری آن را خاموش کنید و آن را از برق بکشید، تا حین کار آسیبی به انگشتان‌تان وارد نشود. سپس اقلام داخل یخچال را مرتب کنید، تا مطمئن شوید که چیزی در مسیر پره‌های فن اواپراتور قرار نمی‌گیرد.

حالا فن را بررسی کنید تا ببینید آیا جسمی خارجی داخل آن گیر کرده است یا خیر. فرض کنیم متوجه شدید که یخ در آنجا شکل گرفته است. در این صورت، بهترین روش این است که اجازه دهید یخ به طور طبیعی آب شود.

نکته مهم: برای تعمیرات فریزر سامسونگ در این حالت اصلا از سشوار یا تفنگ حرارتی استفاده نکنید. پنل‌های داخل یخچال و پره‎های فن از جنس پلاستیک‌اند. این وسایل هم پرتوهای متمرکزی با حرارت بالا را پرتاب می‌کنند که می‌تواند آنها را کج‌ومعوج یا ذوب کند.

 

تعمیر یخچال ساید سامسونگ

 

تعمیر ساید سامسونگ؛ اگر یخ‌ساز کار نمی‌کند

وقتی اهرم یخ‌ساز را فشار می‌دهید اما یخی داخل لیوان نمی‌افتد، احتمالا مشکلی در فعال شدن سوئیچی وجود دارد که اهرم آن را فشار می‌دهد. این کلید یا سوئیچ پشت پنل یخ‌ساز و دقیقا پشت اهرم قرار دارد. وقتی سوئیچ فعال می‌شود، به یخ‌ساز سیگنال می‌دهد که حرکت کند و یخ را بیرون بفرستد.

حالا چه می‌شود که به تعمیرات ساید بای ساید سامسونگ احتیاج پیدا می‌کنیم؟ زمانی که سوئیچ به دلایل الکتریکی یا مکانیکی از کار افتاده باشد.

مثلا از نظر الکتریکی، شاید اتصال کوتاه به کلید آسیب رسانده و آن را معیوب کرده است. از نظر مکانیکی، شاید بخشی از سوئیچ قطع شده و هرزمان که اهرم را فشار می‌دهید، اتفاقی نمی‌افتد. هریک از این دلایل باعث می‌شود که وقتی لیوان را روی اهرم فشار می‎دهید، یخی از دستگاه خارج نشود.

 

تعمير يخچال سايد سامسونگ در این حالت

برای حل این مشکل باید سوئیچ آسیب‎دیده را تعویض کنید. اما ابتدا برق دستگاه را قطع کنید، تا از خطر برق‌گرفتگی جلوگیری کنید.

سپس پیچ‌هایی را که پنل یخ‌ساز را در جای خود نگه می‌دارند، باز کنید. پس از آن به اهرم و سوئیچ دسترسی خواهید داشت. در مرحله بعد، سیم‌کشی را با دقت از سوئیچ جدا کنید، و پیچ‌هایی را که آن را در جای خود ثابت نگه می‌دارند، باز کنید.

برای تکمیل تعمیر یخچال سامسونگ کلید جدید را در جای خود نصب کنید، و سیم‌ها را به شکل قبل وصل کنید.

 

تعمیرات فریزر سامسونگ

 

تعمیر فریزر سامسونگ؛ اگر پر از یخ و برفک است

محفظه فریزر طوری طراحی شده است تا مواد غذایی را یخ‌زده، اما بدون ایجاد یخ و برفک نگه دارد. پس اگر یخ و برفک در آن وجود دارد، احتمالا به این خاطر است که تهویه در فریزر ضعیف است.

تهویه ضعیف هم معمولا به دلیل مسدود شدن دریچه هوا در فریزر به وجود می‌آید. وقتی هوای داخل فریزر گردش نداشته باشد، با رطوبت تماس پیدا می‌کند و در نتیجه یخ‌زدگی ایجاد می‌شود.

عدم تهویه و مسدود شدن دریچه هوا می‌تواند به دلیل بیش از حد پر کردن فریزر باشد. وقتی فریزر بیش از حد پر شود، ممکن است مواد غذایی به دیواره پشتی فریزر بچسبند، و راه دریچه هوا را ببندند.

 

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ در این حالت

تعمیر فریزر سامسونگ در این مورد خاص بسیار ساده است. ابتدا هرچیزی که راه دریچه‌های هوا را در فریزر مسدود می‌کند، بردارید. سپس فریزر را مرتب کنید تا هوا آزادانه بین همه مواد غذایی و ظروف بچرخد.

وقتی جریان هوا به حالت ایده‌آل برگردد، سیستم خنک‌کننده می‌تواند رطوبت هوا را به شکلی موثرتر حذف کند. پس از آن هم یخ و برفک فریزر باید کاملا از بین برود. بهترین کار این است که یخچال را خاموش کنید، و درب را باز بگذارید تا یخ خودبه‌خود آب شود.

نکته مهم: برای تعمیر ساید بای ساید سامسونگ در این حالت هم از سشوار یا تفنگ حرارتی استفاده نکنید، به همان دلیلی که بالاتر توضیح دادیم.


 

تعمیر یخچال ساید سامسونگ؛ اگر یخ‌زدایی نمی‌کند

گاهی یخچال‌های سامسونگ به درستی یخ زدایی نمی‌کنند. مشکلی که باعث می‌شود کویل‌های آن با یخ مسدود شوند، این یعنی آنها نمی‌توانند هوای سرد را درون دستگاه نگه دارند.

در بیشتر یخچال‌ها، این یخ‌زدگی روی کویل‌های اواپراتور که در داخل فریزر قرار دارند تجمع می‌کند. این برفک به مرور زمان ایجاد می‌شود و جریان هوا را محدود می‌کند؛ موضوعی که باعث می‌شود یخچال خوب سرد نشود.

 

تعمیر ساید سامسونگ در این حالت

برای رفع مشکل، برخی یخ روی کویل‌های اواپراتور را با یک پارچه مرطوب به آب داغ ذوب می‌کنند. چون بخار به آنها کمک می‌کند تا هوای خنک را به گردش در بیاورند.

اما یک تعمیرکار یخچال سامسونگ در این حالت چه می‌کند؟ او هیتر دیفراست را مولتی‌متر بررسی می‌کند تا ببیند مشکلی وجود دارد یا خیر. هیتر یخ‎زدایی باید گرمای کافی برای ذوب شدن یخ روی کویل‌های اواپراتور را فراهم کند.

 

تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ

 

تعمیرات یخچال سامسونگ؛ اگر نشانگر فیلتر آب قرمز شده

این موضوع ایرادی اساسی نیست که بخواهید آن را "تعمیر" کنید. همان‌طور که هر تعمیرکار یخچال ساید سامسونگ توصیه می‌کند، فیلتر آب یخچال باید هرشش ماه یکبار عوض شود. فقط توجه داشته باشید که فیلترهای غیر اصل می‌توانند به دستگاه آسیب بزنند.

 

تعمیریخچال سامسونگ در این حالت

کل فرآیند تعمير يخچال سامسونگ در این حالت چنددقیقه طول می‎کشد. هیچ ابزار هم احتیاج نیست، فقط فیلتر جایگزین و دست‌های شما!

فیلتر آب را پیدا کنید. درپوش آن را با فشار دادن و چرخاندن در خلاف جهت عقربه‌های ساعت به سمت Unlock Position بردارید. فیلتر قدیمی را بدون پیچاندن و صاف از جای خود خارج کنید.

اگر در برداشتن فیلتر به مشکل خوردید، احتمالا به خاطر فشار آب است. کافیست چندثانیه آب را باز کنید تا فشار کم شود، و دوباره امتحان کنید؛ مانند یک تعمیرکار ساید سامسونگ حرفه‌ای! قبل از تعویض فیلتر، فراموش نکنید که درپوش فیلتر جدید را بردارید.

فیلتر جدید را جایگزین فیلتر قدیمی کنید. درپوش فیلتر را فشار دهید و در جهت عقربه‌های ساعت به سمت Lock Position بچرخانید. تعمير يخچال سامسونگ تقریبا تمام است. فقط آب را باز کنید تا فیلتر شسته شود. همچنین مطمئن شوید آب از جایی نشت نمی‌کند. در آخر، «ریست» را نشانگر فیلتر فشار دهید.

 

تعمیر ساید بای ساید سامسونگ

 

تعمیر یخچال ساید سامسونگ؛ اگر LED روشن نمی‌شود

مشکل بهم زدن چراغ یخچال کاملا واضح است، و تشخیص آن به کوچکترین تخصصی احتیاج ندارد. در ادامه روش حل آن را توضیح داده‌ایم.

 

تعمیرات یخچال سامسونگ در این حالت

پیش از هرکاری، دستگاه را از برق جدا کنید. سپس، پوشش محافظ لامپ LED را بردارید. چراغ معیوب را از اتصال جدا کنید، و چراغ جدید را به جای آن نصب کنید.

برای اتصال LED جدید، آن را روی کانکتور جا بیندازید. پس از اتصال لامپ جدید، یخچال را دوباره به برق وصل کنید تا ببینید آیا ال ای دی بدون مشکل کار می‌کند یا خیر.


 

تعمیر یخچال فریزر سامسونگ؛ اگر آب از آبریز خارج نمی‌شود

آزاردهنده‌تر از کار نکردن یخساز، کار نکردن آبریز است. این اتفاق ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد، که در ادامه به همراه روش برطرف کردن آنها بررسی‌شان کرده‌ایم.

 

تعمير يخچال سامسونگ در این حالت

اگر به تازگی یخچال را نصب کرده‌اید، اول ببینید که آیا لوله آب به درستی به دستگاه وصل شده است یا خیر. همچنین، مطمئن شوید قفل کنترل یا قفل کودک هم غیر فعال باشند. یک دلیل محتمل دیگر هم وجود دارد: کم بودن فشار آب ورودی به یخچال. پس فشار آب منزل را هم چک کنید.

اگر مشکل از اینها نباشد، باید فیلتر آب را چک کنید تا دچار گرفتگی نشده باشد؛ یعنی همان کاری که مراکز تعمیرات یخچال سامسونگ در تهران و شهرهای دیگر می‌کردند.

استخدام تعمیرکار برای تعمیر یخچال سامسونگ در محل

رایج‌ترین دلیل تعمير يخچال سامسونگ این است که بعد از چندسال سرد نمی‌کنند. این معمولا به دلیل تجمع یخ و برفک در فریزر ایجاد می‎شود، که از درست سرد شدن یخچال جلوگیری می‌کند. سایر مشکلات رایج این دستگاه‌ها هم شامل نشتی و صداهای ناهنجار است.

اگر این راهنمای تعمیرات یخچال فریزر سامسونگ و نکات آن کارساز نبود، وقت آن است که با افراد حرفه‌ای تماس بگیرید. برای پیدا کردن گزینه‌های قابل اعتماد شهرتان (و استعلام رایگان هزینه از چند تعمیرگاه مجاز یخچال سامسونگ)، درخواست خود را در اپ یا وبسایت «خدمت از ما» ثبت کنید.

همچنین می‌توانید پروفایل و سوابق کاری هر متخصص و نظرات مشتریان قبلی آنها را بخوانید، تا بتوانید با خیال راحت بهترین تعمیر کار یا سرویس کار یخچال سامسونگ را استخدام کنید.

4.1 امتیاز از 1125 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین