مشکلات و معایب یخچال سامسونگ

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مشکلات و معایب یخچال سامسونگ

یکی از پرطرفدارترین برندهای محبوب یخچال فریزر دنیا و ایران سامسونگ است. در این مطلب قصد داریم به مشکلات، معایب یخچال سامسونگ بپردازیم. اگر شما یخچال سامسونگ دارید ممکن است علاوه بر داشتن کیفیت بالا با یک  ارور یخچال سامسونگ مواجه شوید و احتیاج به عیب یابی، رفع آن داشته باشید.

در ادامه با مجله خدمت از ما همراه باشید تا مشکلات و عیب‌های رایج یخچال سامسونگ را با یکدیگر بررسی کرده و نسبت به تعمیر یخچال در شرایط خاص اقدام کنید.

از زمان نصب یخچال ساموسنگ توجه کافی به نکات سرویس و تعمیر این وسیله همانند دیگر لوازم آشپزخانه یعنی تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ارج و سایر برندها و دقت در شناخت خطاها و علائم خرابی برخی قطعات مهم در جلوگیری از آسیب جدی به ساختار یخچال تاثیر بسزایی دارد. 

 

مشکل خرابی یخ‌ساز  یخچال سامسونگ

اگر یخچال سامسونگ دارید ممکن است یخ‌ساز آن دچار مشکل شود. یخ‌ساز بر اثر قطع ورودی آب، خرابی قطعات الکتریکی آن (خرابی و نیز به تعمیر شیر برقی یخ ساز، خرابی موتور یخ ساز، یخ زدن مسیر ورودی یخ ساز، خرابی سنسور، خرابی بورد) مسدود شدن انواع فیلتر یخچال و خاموش بودن دکمه یخ‌ساز آن به درستی کار نکند یا دچار مشکل شود.

رفع این مشکل و راه اندازی یخساز بر روی انواع یخچال سامسونگ استفاده بهینه و جلوگیری از بروز ایراد در قطعات مهم یخچال را به دنبال دارد.

 

مشکلات و معایب یخچال سامسونگ

 

تمامی اقداماتی که در لیست سرویس، تعمیر و نگهداری یخچال سامسونگ قرار دارند، از ترمیم رنگ در یخچال گرفته تا تعمیر قطعاتی مهمی مثل موتور یخچال از اصول خاصی پیروی می‌کند. 

 

نشتی یخچال سامسونگ

زمانی یخچال سامسونگ شما دچار نشتی می‌شود که آب در زیر جامیوه ای جمع شده باشد. این اتفاق زمانی می افتد که قطعات دیفراست، المنت یا ترموفیز یخچال به خوبی کار نکند و دچار مشکلاتی مثل علت سوختن المنت یخچال شده باشند. از دیگر عوامل نشتی در یخچال می‌توان به آب دادن یخچال از فیلتر آب، آب دادن از زیر یخچال و جاری شدن آب زیر درب یخچال اشاره کرد.

در این شرایط اقداماتی مثل تعویض لاستیک درب یخچال و اقداماتی مشابه سرویس فیلتر آب یخچال در جلوگیری از بروز این مشکل تاثیرگذار است.

 

خنک نکردن یخچال سامسونگ 

زمانی که کویل های کندانسور کثیف شده باشد یا مشکل در فن کندانسور باشد، یخچال سامسونگ شما به خوبی خنک نمی‌کند. اگر خرابی در فن موتور حرارتی، ترمیستور،رله استارت یخچال، ترموستات یخچال، خازن استارت، پنل کنترل دما، کمپرسور و برد باشد نیز باعث می‌شود که دمای یخچال بالا رود.

در این شرایط اقداماتی مثل تعمیر ترموستات یخچال، بررسی رله یخچال و سایر قطعات نامبرد توسط یک متخصص در جلوگیری از بروز مشکلات جدی در یخچال تاثیر بسزایی دارد. 

 

روشن شدن چراغ آلارم فیلتر تصفیه در یخچال سامسونگ

فیلتر های تصفیه بسته به نوع و مدل یخچال شما چند ماهی یک بار باید تعویض شود. با روشن شدن چراغ آلارم شما باید اقدام به تعویض فیلتر یخچال سامسونگ خود کنید. فیلترها به دلیل جمع شدن املاحی که در آب است مجبور به تصفیه اب می‌شوند و شما نیاز به تعویض آن‌ها دارید.

 

مشکل برفک زدن یخچال سامسونگ

همه شما برفک را در یخجال های قدیمی دیده‌تید. اما وجود برفک در یخچال های جدید نباید اتفاق بیفتد و اگر با این مشکل روبه‌رو شدید بدانید که سیستم دیفراست دچار مشکل شده است، پس در اولین فرصت به تعمیرکار یخچال برای رفع این مشکل مراجعه کنید.

داغ شدن موتور یخچال سامسونگ

داغ شدن موتور یخچال سامسونگ تا دمای 80 درجه سانتی گراد طبیعی است. اگر دمای موتور یخچال سامسونگ شما از 80 درجه بیشتر شد در قدم اول آن را از برق بکشید و سپس با تعمیرکار مربوطه تماس بگیرید تا برای رفع عیب و در صورت نیاز تعمیر موتور یخچال در محل حضور یابد.

 

صدای زیاد یخچال سامسونگ

صدای زیاد در یخچال درصورت تداوم طبیعی نیست و معمولا علت صدای یخچال خرابی فن و سوار نبودن پایه های یخچال اتفاق می افتد. بنابراین ابتدا پایه های یخچال را تنظیم کنید، اگر صدای یخچال کم نشد به تعمیرکار مراجعه کنید. همچنین اگر یخچال خیلی به دیوار نزدیک باشد صدای کار کردن موتور به دیوار برخورد می‌کند و انعکاس آن باعث ایجاد صدای بلند و آزار دهنده می‌شود.

 

بوی بد در یخچال سامسونگ

بوی بد در یخچال سامسونگ ممکن است به دلیل گندیده شدن مواد غذایی باشد. پس اگر بوی بدی از یخچال حس کردید ابتوا تمام مواد غذایی را بیرون بیاورید و یخچال را بشویید و مواد گندیده را خارج کنید تا بوی بد رفع شود. خراب شدن ذغال بوگیر داخل یخچال نیز می‌تواند از علت های دیگر بوی نا مطبوع در یخچال باشد.

 

درست کار نکردن آبریزر در یخچال سامسونگ 

اگر آبریز یا دیسپنسر یخچال شما کار نمی‌کند، در ابتدا لوله آب متصل به یخچال را چک کنید. مشکل آبریز می‌تواند به علت خرابی واشر نیز باشد. همچنین اگر آب منطقه شما کم فشار باشد، آب به سختی از آبریز بیرون می آید.

 

درست کار نکردن آبریزر در یخچال سامسونگ 

 

اتومات نکردن یخچال سامسونگ

در یخچال های دیجیتال امروزه ممکن است که شما با مشکل اتومات نکردن روبه رو شوید. اتومات نکردن ممکن است دلایل مختلفی داشته باشد. گیر بودن لوله‌های ورودی، خرابی در سنسورها و عیب در برد ممکن است باعث اتومات نکردن یخچال و  علت یخ نزدن فریزر شما شود.(علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ)

 

روشن نشدن یخچال سامسونگ

اگر یخچال سامسونگ شما روشن نشد در قدم اول برق پریز یخچال را چک کنید. اگر مشکل از برق نبود می‌تواند به خاطر مشکل در ترموستات، اورلود یخچال و یا موتور یخچال شما باشد. برای تشخیص هر کدام از این عیوب باید به تعمیرکار حرفه ای یخچال تماس بگیرید و از او کمک بخواهید.

یخ زدن مواد غذایی در یخچال سامسونگ

این که مواد غذایی در یخچال یخ می‌زند امر طبیعی نیست و هشداری تا بدانید یخچال سامسونگ شما دچار مشکل است. اولین دلیل یخ زدن مواد غذایی دمای پایین یخچال است که باید تنظیم شود. اگر مواد غذایی در فاصله مناسب از دیواره های یخچال نیز گذاشته شود انجماد آن هاصورت می‌گیرد.

سعی کنید همیشه مواد غذایی را در فاصله 3 سانتی از دیواره‌ها قرار دهید. خرابی دمپر هوای مابین یخچال و فریزر و یخ زدگی کانال های هوا در زیر فریزر نیز ممکن است باعث انجماد مواد درون یخچال شما شود.

 

علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ

 

علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ و عدم تنظیم دمای داخل فریزر را در این شرایط با بررسی تخصصی قطعات نامبرده به راحتی برطرف کنید. 

 

کلام پایانی

در این مطلب به بررسی مشکلات و معایب یخچال سامسونگ پرداختیم و تمام مشکلات احتمالی را که در یخچال سامسونگ شما ممکن است اتفاق بیفتد، بررسی کردیم.

چنان چه یخچال سامسونگ یا دیگر برندهای شما دچار مشکل شد، می‌توانید به راحتی در وب‌سایت و یا اپلیکیشن "خدمت از ما" ثبت سفارش کنید تا با بهترین تعمیرکاران فعال منطقه خود بتوانید ارتباط بگیرید و از آن ها درخواست کمک کنید. همچنین شما می‌توانید به رایگان از تعمیرکاران فعال استعلام قیمت بگیرید و هزینه تقریبی کار خود را قبل از انجام کار بدانید. به کمک متخصصین تعمیر یخچال در "خدمت از ما" در کوتاه‌ترین زمان و مناسب‌ترین قیمت مشکلات یخچال شما برطرف می‌شود.

4.5 امتیاز از 1266 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین