آشنایی با یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آشنایی با یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن

یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن مجموعه اقداماتی است که برای فعالسازی بخش یخساز در انواع یخچال انجام می‌شود. نحوه فعالسازی یخساز یخچال در یخچال‌های مختلف و با برند‌های گوناگون مورد توجه افراد است.

چگونه یخساز یخچال هیمالیا را خاموش کنیم، نحوه استفاده از یخساز یخچال هیمالیا، راه اندازی یخساز فریزر هیمالیا، یخساز یخچال الکترواستیل، روش استفاده از یخساز ساید، یخچال یخساز اسنوا و در نهایت روش استفاده از یخساز ساید ال جی از جمله نمونه سوالاتی است که در خصوص یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن مطرح است. کاربرد یخساز یخچال خصوصا در شهر‌هایی با آب و هوای گرم در فصول تابستان برای تهیه یخ بسیار پر اهمیت است.

یخساز یخچال یکی از یکی از تجهیزات اضافه شده به یخچال‌های امروزی بوده، که دستیابی به میزان قالب یخ مورد نیاز را در زمان کوتاه برای افراد را سهولت بخشیده است. بنابراین یکی از موارد درخواست تعمیر یخچال ال جی، مدل‌های جدید تعمیر یخچال هیمالیا و برندهای دیگر را از بین بردن ایرادات قطعات مربوط به این قابلیت به خود اختصاص داده است.

به دنبال نکات اشاره شده یخساز یخچال و راه اندازی آن و حتی غیرفعال کردن آن در موارد مورد نیاز در این مطلب مورد بررسی قرار گرفته است.

 

چگونه یخساز یخچال هیمالیا را خاموش کنیم

 

یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن

یخساز یکی از قابلیت‌هایی که در طراحی یخچال‌های جدید با توجه به نیاز افراد گنجانده شده است. تهیه قالب‌های یخ در کوتاهترین زمان ممکن از مهمترین مزیت‌های کاربردی یخساز در انواع یخچال است. انواع یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن متناسب با مصارف کاربردی و نوع یخچال متفاوت بوده و هر کدام مستلزم یک سری مراحل جداگانه برای فعال سازی یخساز است.

 

یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن

 

به دنبال خدمات نگهداری و تعمیر یخچال مثل ترمیم رنگ در یخچال یا بررسی محل نصب اصولی و عملکرد بهینه توجه به استفاده صحیح از این قابلیت از امری ضروری است.در این مطلب علاوه بر آشنایی نسبی با نحوه عملکرد انواع یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن، به آموزش طریقه غیر فعال کردن این قابلیت در مواقع غیرضروری می‌پردازیم.

 

آشنایی با عملکرد یخساز یخچال

یخساز یخچال تحت کنترل دو قسمت مهم یخچال یعنی کمپرسور و کندانسور شروع به کار می‌کند. در واقع این دو قطعه وظیفه متراکم سازی و به جریان انداختن گاز فریون داخل لوله­‌هاست که مهم‌ترین بخش هر یخچال را برعهده دارند. کندانسور همان خنک کننده یخچال بوده که با تجهیزات ساخته شده از جنس مس به خنک شدن یخچال سرعت می‌بخشد. وظیفه اصلی این بخش جمع آوری گاز دریافتی از کمپرسور و تبدیل آن به مایع برای خنک کردن است.

 

آشنایی با عملکرد یخساز یخچال

 

همانطور که مشخص است فعل و انفعلات شکل گرفته در تجهیزات خنک کننده یخچال و همین طور بررسی وضعیت و تعویض لاستیک درب یخچال تا حد زیادی بر روی عملکرد یخساز یخچال و نحوه راه اندازی آن تاثیر مستقیم دارند.

 

انواع یخساز یخچال بر اساس مصارف کاربردی

یخساز یخچال‌ها متناسب با مصارف کاربردی آنها می‌توانند خانگی، عمومی و صنعتی باشند. یخساز خانگی بخاطر ظرفیت کمتر و اندازه متناسب تری که دارند به راحتی قابل حمل و قرار گرفتن در دیگر فضاهای آشپزخانه هستند. در این میان یخساز عمومی همانطور که از نامش پیداست بیشتر در اماکن عمومی مثل رستوران‌ها، هتل‌ها و کافی شاپ‌ها برای تهیه مواد غذایی مورد نیاز به یخ و با ظرفیتی بیشتر از مصارف خانگی کاربرد دارد.

 

انواع یخساز یخچال بر اساس مصارف کاربردی

 

اما یخساز صنعتی با ظرفیت بسیار بالا در قالب‌های متری تولید شده و برای مصارف صنعتی مثل کارخانه‌جات پروتئینی، صنایع عمرانی و مواردی از این قبیل کاربرد دارد.

فعالسازی یخساز انواع یخچال

اوصلا قابلیت یخساز یخچال در دسته مواردی است که با روشن شدن یخچال فعال است. اما در صورتی که متوجه شدید یخساز یخچال غیر فعال است به دنبال یک کلید یا دکمه مشخص بر روی بدنه یخچال باشید تا این دستگاه را در وضعیت روشن قرار دهید.

 

فعالسازی یخساز انواع یخچال

 

در بیشتر مواقع و در اکثر مدل‌های یخچال یا با آرم علائمی به شکل « on » یا «l» مواجه هستید و یا با یک اهرم فلزی که باید برای فعال شدن یخساز آن را به پایین ببرید. اما بهترین کار خصوصا در مدل‌های بالاتر یخچال و فریزر مراجعه به دفترچه راهنما برای یافتن کلید یخساز یخچال و راه اندازی آن است.

 

غیر فعال کردن قابلیت یخساز یخچال

برای غیر فعال کردن یخساز یخچال دلایل زیادی وجود دارد. در مواردی مثل حضور نداشتن به مدت طولانی در منزل، عدم کاربرد یخساز یخچال با توجه به استفاده محدود افراد از یخ و همین طور فعالیت نادرست و نامناسب یخساز یخچال، بهترین تصمیم خاموش کردن این دستگاه در یخچال است.

 

غیر فعال کردن قابلیت یخساز یخچال

 

فعال بودن بی دلیل یخساز یخچال تنها منجر به بالا رفتن مصرف انرژی و هدر رفتن هزینه می‌باشد. یخساز از دست قطعاتی است که به تنهایی حدودا 20 درصد انرژی مصرفی یخچال را بالا می‌برد، همین امر استفاده از این قابلیت در مواقع مورد نیاز را تایید می‌کند.

علاوه بر این مورد توجه کافی به وضعیت عملکرد این قطعه و سرویس یخچال همانند دیگر خدمات سرویس و تعمیر لوازم آشپزخانه مثل تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا، در حالت‌های دیگر رفع خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا و برطرف کردن علت دود زدن اجاق گاز و موارد مشابه از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

مراحل غیر فعال کردن یخساز یخچال

غیر فعال کردن یخساز یخچال همانند فعال کردن و راه اندازی آن وابسته به مدل و نوع یخچال متفاوت بوده و در هر حالت دستورالعمل خاص خود را دارد. در این قسمت چندین روش غیر فعال کردن یخساز یخچال را ارائه می‌دهیم.

 

مراحل غیر فعال کردن یخساز یخچال

 

  • خاموش کردن یخساز یخچال برای مدل‌های که کانکتور این دستگاه در آنها کلید تعبیه شده است، با لمس و تغییر وضعیت دکمه یا کلیدی که در قسمت جلویی یخساز با عنوان on وoff دیده شده، صورت می‌گیرد. 
  • برای غیر فعال کردن یخساز یخچال در مدل‌هایی که در طراحی آنها برای اتصال یخساز از دکمه یا کلید استفاده نشده، اهرمی را که در کنار یخساز تعبیه شده به آرامی به سمت بالا هدایت کنید.
  • نمونه‌ای از یخچال‌ها هستند که برای یخساز آنها هیچ آرم علائمی مثل دکمه، کلید و اهرم فلزی در نظر گرفته نشده، برای غیر فعال کرد یخساز این سبک یخچال‌ها که از طراحی جدید و خاص در ساخت آنها بهره برده شده است، نیاز به فشردن چندین دکمه است. در این حالت بهترین راهکار مطالعه دفترچه راهنما و یا مراجعه به سایت و امور مشتریان شرکت تولید کننده یخچال می‌باشد.

4.5 امتیاز از 1333 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین