دلایل خرابی ماشین لباسشویی اسنوا

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دلایل خرابی ماشین لباسشویی اسنوا

در هنگام خرابی ماشین لباسشویی اسنوا مشاهده کد خطا بر روی صفحه نمایشگر یکی از علائم آشکار در تشخیص ایراد دستگاه به شمار می‌آید. تنها با شناخت معنای هر کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا به راحتی می‌توانید علت توقف با خرابی این وسیله را بشناسید.

خرابی ماشین لباسشویی اسنوا با ایرادتی مثل چشمک زدن ماشین لباسشویی اسنوا، ریست لباسشویی اسنوا ،قفل شدن درب ماشین لباسشویی اسنوا و مواردی از این قبیل همراه است. برای تشخیص صحیح این ایرادات و اقدامات لازم در جهت تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا شناخت این کد خطاها از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این مقاله از مجله خدمت از ما به بررسی علت خرابی لباسشویی اسنوا و معرفی کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا برای آشنایی بیشتر پرداخته شده است. برای اینکه بدانید معنای کد‌های درج شده بر نمایشگر ماشین لباسشویی اسنوا  و در نهایت ضرورت تعمیر موتور ماشین لباسشویی این برند در حالت‌های مختلف چه بوده تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

قفل شدن درب ماشین لباسشویی اسنوا

 

دلایل خرابی لباسشویی اسنوا

عملکرد ضعیف و نامطلوب ماشین لباسشویی اسنوا تحت تاثیر فرسودگی قطعات و بهم خوردن تنظیمات پیشرفته این دستگاه می‌باشد. در مواجهه با خرابی لباسشویی اسنوا بهترین اقدام یافتن علت مشکلات و رفع آنها در سریعترین حالت ممکن است.

خرابی قطعه خاصی از ماشین لباسشویی اسنوا به مرور زمان بر فرآیند شستشوی لباس در این لوازم تاثیر نامناسبی دارد. بنابراین عدم رسیدگی به موقع و رفع خرابی لباسشویی اسنوا از کار افتادن وسیله و همین طور نیاز به تعویض و هزینه بیشتر را به دنبال دارد.

 

دلایل خرابی لباسشویی اسنوا

 

سرویس به موقع ماشین لباسشویی اسنوا، تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا در مواقع ضروری در بهینه سازی مصرف انرژی و بهبود عملکرد این وسیله تاثیر بسزایی دارد. بهم خوردن برنامه شستشوی ماشین لباسشویی اسنوا از سری نکاتی بوده که در رفع خرابی لباسشویی اسنوا باید به آن توجه ویژه داشت.

 

کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

همانطور که در بخش قبلی اشاره داشتیم خرابی ماشین لباسشویی اسنوا در دو حالت نقص فنی و بهم خوردن تنطیمات پیشرفته رخ می‌دهد. در حالت دوم ایرادات ایجاد شده در قالب یک سری کد خطا بر صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی اسنوا حک شده و بعنوان یک راهنما شما را از مشکل پیش آمده مطلع می‌سازد.

در واقع عیب یابی از طریق بررسی کد خطای اسنوا همانند کد خطای ماشین لباسشویی ال جی، تشخیص خطا برای تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال،دوو، سامسونگ و سایر برندها یک روش موثر در تشخیص به موقع ایراد و رفع آن است.

 

کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا چیست؟

 

بنابراین در حالت کلی خطا یا ارور ماشین لباسشویی اسنوا پیامی بوده که بر صفحه نمایشگر یا همان پنل کاربری دستگاه دیده می‌شود. این سری کد‌های خطا نشان‌دهنده‌ی کار نکردن یک قطعه مثل تسمه ماشین لباسشویی و موارد مشابه یا بهم خوردن تنظیمات دستگاه تحت تاثیر ایراد در یک قطعه می‌باشند.

در ادامه به معرفی و بررسی معنای کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا و نحوه برطرف کردن آن برای رفع خرابی لباسشویی اسنوا می‌پردازیم.

 

معرفی کد خطا یا ارور لباسشویی اسنوا

در این بخش به معرفی انواع کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا و نحوه رفع در قالب یک راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا می‌پردازیم. کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا در دو مجموعه E و H در این بخش قابل شناسایی است.

 

کد خطای IE ماشین لباسشویی اسنوا

تمامی اشکالات مربوط به جریان آب در ماشین لباسشویی اسنوا با این مجموعه خطای کد قابل شناسایی است. از دلایل بروز این مشکل و رویت کد خطای IE روی نمایشگر ماشین لباسشویی بسته بودن شیر آب، مسدود شدن فیلتر ورودی آب، معیوب شدن شیر برقی، فعالیت پمپ تخلیه در حین آبگیری ماشین، خراب شدن هیدورستات(سنسور سطح آب) می‌باشد.

بهترین اقدام برای رفع این خطا و تعمیر خرابی لباسشویی اسنوا بررسی وضعیت شیر ورودی ماشین لباسشویی، رسوب زدایی و جرمگیری ماشین لباسشویی و فیلتر آن می‌باشد. تعویض و تعمیر شیر برقی و پمپ تخلیه نیز تاثیر گذار است.

 

کد خطای OE ماشین لباسشویی اسنوا

عمده دلایل نمایش این خطا اشکال در سیستم تخلیه آب ماشین لباسشویی اسنوا (تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی) است. از جمله دلایل احتمالی بروز این خطا گره یا پیچ خوردن لوله تخلیه  ، خرابی پمپ تخلیه، آبگیری در حین تخلیه و در نهایت خرابی هیدروستات است.

اگر به دنبال رفع خطای معرفی شده در هنگام خرابی ماشین لباسشویی اسنوا هستید، از طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی شروع کرده و برد الکترونیکی و یا سنسورهای لباسشویی و همین طور پمپ تخلیه تست کنید.

 

کد خطای UE ماشین لباسشویی اسنوا

از دلایل اصلی مشاهده این خطا بروز اشکال در تراز بودن لباسشویی اسنوا است. در حالت کلی دلیل رخداد این خطا در ماشین لباسشویی اسنوا گره خوردن لباس‌ها و مچاله شدن آنها در یک سمت درام است. برای رفع این مشکل بهترین اقدام خاموش کردن دستگاه و از بین بردن این درهم پیچیدگی لباس‌ها در دیگ شسشتو است.

 

کد خطای LE ماشین لباسشویی اسنوا

 بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی اسنوا با نمایش خطای LE بر نمایشگر این دستگاه همراه است. در حالت کلی باز بودن درب در حالت استارت دستگاه، خرابی قفل درب و همین طور عدم ارسال سیگنال از برد الکتریکی به درب با بروز این خطا همراه است.

برای رفع خطای معرفی شده در هنگام خرابی لباسشویی اسنوا رفع مانع ایجاد شده برای بستن درب و تعویض میکروسوئیچ آسیب دیده کارگشا می‌باشد.

 

کد خطای E ماشین لباسشویی اسنوا

کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا در مجموعه E بصورت زیر دسته بندی شده که هر کدام نشاندهند‌ه‌ی یک ایراد در دستگاه می‌باشد. شناسایی ان کدها بعنوان یک راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا بوده و در رفع خرابی لباسشویی اسنوا تاثیر بسزایی دارند.  

 • کد خطای E2: این خطا بیانگر مشکل سرزیر شدن آب در ماشین لباسشویی اسنوا و علت آبگیری مداوم لباسشویی است. دلیل اصلی این مشکل خرابی شیر برقی، عدم عملکرد صحیح پمپ تخلیه و در نهایت معیوب شدن هیدروستات است.
 • کد خطای E4: این کد خطا نشاندهند‌ه‌ی نشتی آب و آبریزی ماشین لباسشویی اسنوا تحت تاثیر نشتی درام و لوله تخلیه و علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی است.
 • کد خطای E5: بروز خطای معرفی شده تحت تاثیر اشکال در ولتاژ این دستگاه برقی است. علت مشاهده این خطا گیر کردن لباس در دیگ شستشو و نقص در برد الکترونیکی دستگاه است.
 • کد خطای E6: یکی از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی که بیانگر مشکلات پیش آمده برای موتور دستگاه در زمان خرابی لباسشویی اسنوا است. اشکلات مشاهده شده در سیم کشی، برد الکتریکی نامرغوب، خرابی رله و ایجاد اتصال کوتاه از دلایل اصلی رویت این کد خطا می‌باشد. (رله یخچال و قطعه رله استارت یخچال همانند ماشین لباسشویی در هنگام بررسی عملکرد موتور نقش اساسی دارد.)
 • کد خطای E8: از کار افتادن موتور ماشین لباسشویی اسنوا تحت تاثیر عملکرد ضعیف برد دستگاه و سیم کشی نامناسب از دلایل مشاهده این کد خطا است. 
 • کد خطای E9: بیانگر ایراد در هیدروستات ماشین لباسشویی اسنوا است. خرابی لباسشویی اسنوا در این حالت تحت تاثیر مشکل مشاهده شده در برد الکترونیکی و اتصالی در ماشین لباسشویی اسنواست.

 

کد خطای H ماشین لباسشویی اسنوا

پیرو مطلب اشاره شده در بخش قبلی برای معرفی انواع کد خطای ماشین لباسشویی با نمایشگر E در این قسمت به معرفی مجموعه کد خطای ماشین لباسشویی H در جهت تکمیل مطلب کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا اشاره خواهیم داشت. 

 • کد خطای H2: این خطا خرابی و ایراد در مقاومت گرمایی ماشین لباسشویی اسنوا را نشان می‌دهد. نصب نادرست المنت یا خرابی این قطعه از دلایل اصلی بروز این کد خطاست. 
 • کد خطای H4: این کد خطا به معنای داغ شدن بیش از اندازه مقاومت گرمایی در ماشین لباسشویی اسنواست. علاوه بر خرابی المنت ماشین لباسشویی در این حالت ضعف در عملکرد برد اکترونیکی نیز بی تاثیر نیست.
 • کد خطای H5: خطای نمایش داده شده تحت تاثیر خرابی لباسشویی اسنوا در اثر تغییرات دمایی آب مورد استفاده برای شستشو است.
 • کد خطای H6: اشکال در المنت حرارتی دستگاه را نمایش می‌دهد. از دلایل مشاهده این خطا کار نکردن المنت حرارتی در ماشین لباسشویی اسنوا است.مشابه این سبک ایرادات در تشخیص علت سوختن المنت یخچال و سایر لوازم برقی نیز دیده می‌شود.
 • کد خطای H8: داغ شدن بیش از حد المنت از دلایل اصلی بروز این خطاست. در صورت داغ شدن المنت بدون جریان آب گرم این خطا مشاهده می‌شود.

 

کد خطای IB ماشین لباسشویی اسنوا

از دلایل رایج بروز این خطا در هنگام خرابی لباسشویی سنوا ایراد در ترانزیستور دو قطبی دستگاه است. خرابی برد الکترونیکی دلیل نمایش این خطا بر پنل کاربردی دستگاه است. برای رفع این مشکل نیاز به اعزام متخصص در محل می‌باشد.

 

کد خطای PFE ماشین لباسشویی اسنوا

این خطا تحت تاثیر مشاهده ایراد در سیستم پمپ تخلیه ماشین لباسشویی اسنوا رخ می‌دهد. تمیز کردن فیلتر و تعویض پمپ تخلیه در رفع خرابی لباسشویی اسنوا و جلوگیری در مشاهده این خطا تاثیر زیادی دارد.

در حالت کلی رفع خرابی لباسشویی اسنوا با روش شناسایی علت کد خطای درج شده بر نمایشگر این دستگاه راحتر می‌باشد. در صورت مشاهده این قبیل کد خطای ماشین لباسشویی اسنوا از آنها بعنوان راهنما برای تعمیر و رفع مشکل دستگاه استفاده کنید.

4.5 امتیاز از 1179 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین