تعویض و تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض و تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی

تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی از سری اقداماتی بوده که در هنگام خرابی این قطعه در تعمیر ماشین لباسشویی انجام می‌شود. این قطعه بعنوان تامین کننده آب برای انجام فرآیند شستشو در ماشین لباسشویی تعبیه شده است. از این رو دقت در تعویض و تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است.

تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف پس از مشاهده علائم خرابی این قطعه در جریان تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها با یک سری اصول از پیش تعیین شده انجام می‌شود. شیر برقی بعنوان یک عنصر اصلی در کنترل آب هنگام شستشوی لباس‌ها عمل می‌کند. این عامل تا حد زیادی تعویض و تعمیر شیر برقی را به اقدامی تخصصی تبدیل کرده است.

 

در این بخش با یکی دیگر از مقاله‌های آموزشی مجله خدمت از ما برای معرفی مراحل تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی و نحوه تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی با شما همراه خواهیم بود.

 

علائم خرابی شیر برقی ماشین لباسشویی

 

علت تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

یکی از روش‌هایی که در شناخت دلایل تعویض شیر برقی تاثیر بسزایی داشته آشنایی با عملکرد شیر برقی در ماشین لباسشویی است. در حالت کلی وظیفه ورود آب به مخزن ماشین لباسشویی برای شروع فرآیند شستشوی لباس و کنترل میزان آب ورودی به دیگ شستشو بر عهده شیر برقی در ماشین لباسشویی است.گاها علت آبگیری مداوم لباسشویی یا برعکس آبگیری نکردن آن اختلال در روند عملکرد این قطعه است.

در واقع شیر برقی با فرمان هیدروستات در ماشین لباسشویی آب مورد نیاز برای شستشوی لباس را تامین و در مواقع مشخص این جریان آب را هدایت و قطع می‌کند. اگر در روند انجام این فرآیند اختلال ایجاد شود، باید پس از بررسی وضعیت شیر برقی و اطمینان از خرابی این قطعه نسبت به تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی اقدام شود.

 

علت تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

 

در حالت کلی مختل شدن ورود آب به دیگ شسشتو و توقف فرآیند شستشوی لباس از اصلی ترین دلایل بررسی شرایط شیر برقی و در صورت لزوم تعویض و تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی است. تجمع آب تمیز در دیگ شستشوی لباس، آبریزی ماشین لباسشویی و بروز علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی خرابی شیر برقی را نشان می‌دهند.

 

مراحل تعویض شیر برقی در ماشین لباسشویی

مشاهده مشکلات بیان شده در بخش قبلی که حاکی از خرابی شیر برقی بوده و اطمینان از آسیب دیدگی این قطعه نیاز به تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی را ایجاد می‌کند. با طی کردن مراحل معرفی شده در این بخش می‌توانید نسبت به تعویض این قطعه اقدام کنید.

 

علت تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی

 

  • قبل از شروع فرآیند تعویض شیر برقی ماشین لباسشویی جریان برق را قطع کنید.
  • برای شروع کار پنل ماشین لباسشویی را برای دسترسی به شیر برقی بردارید.
  • پس از مشاهده این قطعه نسبت به شل کردن پیچ‌های نگهدارنده پنل شیرهای برقی با پیچ گوشتی اقدام کنید.
  • شیرهای آب ورودی سرد و گرم را که بصورت تفکیک شده یا جداگانه در کنار هم قرار داشته شناسایی کنید.
  • مشاهده رطوبت در اطراف شیر برقی ماشین لباسشویی نشانه‌ی ایجاد نشتی بوده که نیاز به تعمیر دارد.
  • علاوه بر این می‌توانید نسبت به رسوب زدایی این قطعه در این حالت اقدام کنید.
  • اتصالات شیر برقی را با پیچ گوشتی رها کرده و سپس نسبت به آزادسازی شلنگ‌هایی که به شیربرقی متصل بوده اقدام کنید.
  • شیر برقی معیوب شده را خارج کرده و نسبت به تعویض شیر برقی و جایگزینی شیر برقی جدید اقدام کنید.
  • اتصالات وابسته به این قطعه (شیلنگ‌های ورودی آب سرد و گرم) و طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی را به درستی انجام دهید.
  • تعویض شیر برقی به درستی انجام شده می‌توانید پنل ماشین لباسشویی را بسته و شستن لباس‌ها شروع کنید.

 

نداشتن اطلاعات کافی در خصوص تعویض شیر برقی ممکن است با مشکلاتی مثل خرابی قطعه جدید یا صحیح جا نیافتدن آن همراه باشد. بنابراین همانند دیگر اقدامات تعمیرتی لوازم برقی مثل تعمیر یخچال ارج و سایر برندهای این وسیله و انواع لباسشویی بهترین اقدام برای تعویض و تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی مشورت با تعمیرکاران متخصص در این زمینه است.

 

نحوه تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی

در برخی مواقع قطعه شیر برقی آسیب چندانی ندیده و با یک تعمیر اساسی می‌توان عملکرد آن را بهبود بخشید. از این رو بیشتر سرویسکاران و تعمیرکاران ماشین لباسشویی با مشاهده علائم خرابی شیر برقی ابتدا وضعیت این قطعه را بررسی کرده سپس برای تعویض یا تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی تصمیم گیری می‌کنند.

برای تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی اطلاع از مکانیکی با الکتریکی بودن سیستم وابسته به این قطعه در ماشین لباسشویی یک امر مهم است. در حالت مکانیکی با تعمیر قطعاتی مثل لاستیک یا رفع گرفتگی فیلتر مواجه هستیم.

 

نحوه تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی

 

اما در حالت الکتریکی باید به دنبال یک تست بر روی بوبین شیر برقی همانند تست دیگر قطعات مثل تست تسمه ماشین لباسشویی باشید. تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی در این حالت با رفع اختلال در برق رسانی به شیر برقی انجام می‌شود.

 

معرفی شیر برقی ماشین لباسشویی و انواع آن

شناخت شیر برقی و انواع آن در تعمیر و تعویض شیر برقی تاثیر بسزایی دارد. شیرهای برقی در انوع تک بوبین، دو بوبین و سه و چهار بوبین تقسیم می‌شوند. نمونه‌های مدرن ماشین لباسشویی به حالت یک بوبین و دو بوبین برای شیر برقی ختم شده است.

 

نحوه تعمیر شیربرقی ماشین لباسشویی

 

در حالت‌های قدیمی ماشین لباسشویی از دو شیر ورودی آب سرد و گرم متصل به شیر برقی استفاده می‌شد.این قابلیت در نمونه‌های جدید ماشین لباسشویی به یک شیر آب سرد ورودی تبدیل شده و آب گرم از طریق عملکرد قطعه هیتر برای شستشوی لباس فراهم می‌شود.

تاثیر خرابی شیر برقی بر عملکرد ماشین لباسشویی

خرابی شیر برقی که به امر تعمیر و تعویض شیر برقی در ماشین لباسشویی ختم می‌شود، در روند عملکرد ماشین لباسشویی تاثیر زیادی دارد. این امر به گونه‎ای است که خرابی شیر برقی نرسیدن آب به دیگ و توقف فرآیند شستشوی لباس را به دنبال دارد.

برای جلوگیری از خراب شدن شیر برقی تا جایی که می‌توانید از فشار متعادل آب شهری برای شستن لباس‌ها استفاده کنید. برای تعویض و تعمیر شیر برقی ماشین لباسشویی حدالامکان از افراد و تعمیرکارن متخصص در زمینه تعمیر ماشین لباسشویی کمک و راهنمایی بخواهید.

4.5 امتیاز از 1179 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین