تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به دلیل اهمیت این قطعه در لباسشویی از حساسیت بالایی برخوردار است. در هنگام پوسیدگی و خراب شدن شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی داشتن اطلاعات کافی درباره نحوه تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی بسیار کارساز است.

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی فرآیند نسبتا ساده‌ای در روند تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، ال جی، سامسونگ و سایر برندها است که با توجه به اصول تعویض این قطعه به راحتی می‌توانید در منزل اقدامات لازم را انجام دهید. 

طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی وابسته به نوع شلنگ نصب شده در سیستم داخلی لباسشویی متفاوت است. استفاده طولانی مدت از لباسشویی یکی از عوامل اصلی ایجاد پوسیدگی در این قطعه و بروز ایرداتی مثل آبریزی ماشین لباسشویی بوده، که با تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی برطرف می‌شود.

 

نکات مهمی مانند برند لباسشویی، فرآیند شسشتوی از دید  برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ و انواع پمپ تخلیه لباسشویی در نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ و تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی ال جی و مواردی از این قبیل تاثیر مستقیم دارد. در این مطلب با روش و نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در حالت کلی آشنا می‌شویم.

 

نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی سامسونگ

 

شاید تعویض تجهیزاتی مثل تسمه ماشین لباسشویی و شلنگ تخلیه همانند دیگر اقدامات یعنی تعمیر برد لباسشویی سامسونگ در روند  تعمیر لباسشویی سامسونگ تخصصی نباشد. اما باز هم بررسی روند تعویض شلنگ نیز به دلیل تاثیر بر عملکرد و نحوه شستشوی لباس و در نهایت  خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی با وظیفه مهم انتقال آب باقی مانده از فرآیند شستشوی لباس تخلیه شده در پمپ لباسشویی به فاضلاب طراحی شده است. تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی از این رو یک اقدام حساس و ضروری در عملکرد مناسب انواع لباسشویی به حساب می‌آید.

 

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

 

نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی وابسته به نوع آن که در برخی مدل‌ها تک بخشی و در برخی دیگر با مجموعه قطعاتی همراه بوده متفاوت می‌باشد. اما در حالت کلی مجوعه اقدامات انجام شده برای تعویض شلنگ شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی با یک اصول یکسان همراه است.

 

طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

 

در این مطلب آموزشی به بررسی نحوه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی در منزل برای افرادی مطلع در این زمینه پرداخته شده است. تنها با در اختیار داشتن ابزار لازم و همین طور دنبال کردن صحیح مراحل و طریقه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به راحتی می‌توان برای رفع این مشکل در وسیله تان اقدام کنید.

 

نحوه تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی

تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی همانند هر قطعه دیگری با یک اصول و روش انجام کار مخصوص به خود می‌باشد. اولین قدم در شروع جایگزینی شلنگ جدید به جای شلنگ آسیب دیده در ماشین لباسشویی تهیه ابزار و تجهیزات مورد نیاز است.

 

تجهیزات مورد نیاز برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

  • شلنگ تخلیه جدید ماشین لباسشویی برای جایگزینی با شلنگ آسیب دیده
  • پیچ گوشتی تخت و چهارسو برای جداسازی قطعه قبلی
  • ابزار هایی مثل آچار، انبردست، انبردست قفلی برای شروع کار
  • سطل آب برای تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بعد از تعویض شلنگ

 

تجهیزات مورد نیاز برای تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی

 

پس از خرید شلنگ جدید که باید با مشخصات درج شده در دفترچه راهنما هماهنگی داشته باشد، اقدامات تعویض شلنگ ماشین لباسشویی را به روش زیر ادامه دهید.

 

جریان آب و برق را قطع کنید.

نحوه تعویض شلنگ لباسشویی در این مرحله به این صورت بوده که ابتدا از قطع بودن جریان برق در سیم لباسشویی اطمینان داشته و برای ایمنی بیشتر منبع تغذیه برق ماشین لباسشویی از قسمت مدار قطع کننده غیر فعال کنید.

 

تعویض شلنگ تخلیه ماشین ظرفشویی ال جی

 

پس از آن برای قطع کردن جریان آب اهرم ماشین لباسشویی را بچرخانید. اگر یافتن محل دقیق اهرم در لباسشویی برای شما دشوار بوده موقتا آب منزل را از قطع کنید. لوله تخلیه را در یک سطل آب قرار دهید تا تمامی آب باقی مانده در شلنگ تخلیه به روی زمین نریزد.

 

شلنگ تخلیه آسیب دیده را جدا کنید.

شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی به واسطه‌ی گیره‌هایی به پشت لباسشویی متصل شده است. برای جداسازی آن باید این گیره‌ها را با انبردست گرفته و با پیچ‌گوشی برای شل شدن و باز شدن آنها اقدام کنید. پس از باز شدن گیره وضعیت ظاهری آن را بررسی کنید اگر زنگ زده و آسیب دیده نبود می‌توانید مجدد از آن استفاده کنید.

 

نحوه تعویض پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

 

در نهایت عمل جدا کردن شلنگ آسیب دیده را با جدا کردن آن که با یک بست معمولی به پوسته پمپ تخلیه وصل شده تکمیل کنید. 

 

شلنگ تخلیه جدید را جایگزین کنید.

 در این حالت به دنبال مشاهده وضعیت قرار گرفتن شلنگ آسیب دیده بر روی ماشین لباسشویی به دقت شروع به نصب شلنگ جدید کنید. در وهله اول بست را روی شلنگ بگذارید و سپس شـلنگ تخـلیه جدید را روی پوسته نصب و بست را روی آن فیکس کنید.

 

انواع پمپ تخلیه لباسشویی

 

در این بخش از تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی باید این قطعه را به محل قرارگیری اش یعنی پشت ماشین منتقل کرده و با آچار شروع به محکم کردن گیره ها کنید. پس از انجام این کار حتما تست کنید که شلنگ نصب شده نشتی نداشته باشد. نکته حائز اهمیت در این بخش از طریقه نصب شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی اطمینان از فاصله 60 متری این قطعه در پشت ماشین لباسشویی است. 

 

صحت نصب شلنگ تخلیه را تست کنید.

در گام آخر با قرار دادن ماشین لباسشویی را در جای خود گذاشته و دوباره شلنگه تخلیه را به لوله فاضلاب نصب کنید. شیر آب را باز کنید و ماشین لباسشویی را روشن کنید تا بتوانید لباسشویی را آزمایش کنید.

 

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

تخلیه نشدن آب از لباسشویی همیشه به دلیل آسیب وارد شده به شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی نبوده و گاهی اوقات تحت تاثیر ایراد مشاهده شده در عملکرد پمپ تخلیه است. از این رو بیشتر سرویسکاران در هنگام مشاهده گزارشاتی مبنی بر عدم تخلیه پمپ و خرابی شلنگ تست پمپ تخلیه را بر روی ماشین لباسشویی انجام می‌دهند.

 

تست پمپ تخلیه ماشین لباسشویی

 

چند نکته در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی

همانطور که اشاره داشتیم تعویض شلنگ تخلیه لباسشویی اقدامی نسبتا آسان بوده و در صورت رعایت نکات مهم به راحتی می‌توانید در منزا این کار را انجام دهید. در این قسمت چند نکته اساسی در خصوص طریقه تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را با هم مرور می‌کنیم:

  • برای اطمینان از تخلیه کامل آب از پمپ لباسشویی برای شروع تعویض شلنگ می‌توانید از جاروهای برقی مسافرتی برای مکش و تخلیه آب استفاده کنید.
  • رعایت نکات ایمنی در هنگام تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی را فراموش نکنید.
  • در هنگام خرید شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی برای اطمینان از هماهنگی آن با ماشین لباسشویی از افراد مطلع مشورت بگیرید.
  • اگر لباسشویی در فضای محدود و تنگی قرار دارد برای انجام صحیح کار موقتا در حد امکان آن را جا به جا کنید.

در صورتی که امکان نصب و تعویض شلنگ تخلیه ماشین لباسشویی برای شما وجود نداشته یا پس از انجام کار با مشکلاتی مانند نشتی آب مواجه هستید، از افراد متخصص در این زمینه کمک بگیرید.با اپلیکیشن "خدمت از ما می‌توانید بهترین متخصصان حوزه تعمیرات ماشین لباسشویی در کنار دیگر خدمات تعمیر لوازم آشپزخانه مثل تعمیر یخچال ال جی، یافتن علت دود زدن اجاق گاز و موارد مشابه را در چند مرحله کوتاه پیدا کنید.

4.5 امتیاز از 1230 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین