دلایل خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دلایل خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ

خرابی لباسشویی سامسونگ و مشاهده ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ با یک سری علائم و نشانه در نحوه عملکرد آن همراه است. کد خطای لباسشویی سامسونگ از سری مواردی بوده که در شناخت دلایل خرابی و اقدام به موقع برای تعمیر لباسشویی سامسونگ تاثیر بسزایی دارد.

عیب یابی ماشین لباسشویی سامسونگ و تعمیرات لباسشویی سامسونگ مراحل رفع خرابی لباسشویی سامسونگ را تشکیل می‌دهند. هر ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ با یک کد خطای لباسشویی سامسونگ قابل شناسایی است. از این معرفی انواع کد خطا در این مدل لباسشویی به عیب یابی صحیح دستگاه کمک می‌کند.

 

اقداماتی مثل تعمیر لباسشویی سامسونگ، شناسایی کد خطای لباسشویی سامسونگ، آشنایی با برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ ، تشخیص کد خطای ماشین لباسشویی ال جی، رفع ایرادات در تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ارج و سایر برندها در از بین بردن ایرادات احتمالی ماشین لباسشویی و عملکرد بهینه آن نقش پر رنگی دارد.

در این مقاله برای شناخت بهتر ارورهای مشاهده شده بر صفحه نمایشگر ماشین لباسشویی سامسونگ با ما همراه باشید.

 

ارور لباسشویی سامسونگ

 

دلایل خرابی لباسشویی سامسونگ

خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ تحت تاثیر عواملی مثل فرسودگی و نقص قطعاتی مثل تسمه ماشین لباسشویی، بهم خوردن تنظیمات برد لباسشویی سامسونگ و استفاده اشتباه از برنامه لباسشویی سامسونگ و در نهایت محل نصب نامناسب بروز می‌دهد. بنابراین تشخیص همه این موارد و هزاران دلیل دیگر برای خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ در لحظه کار ساده‌ای نمی‌باشد.

 

دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی سامسونگ

 

شسشتوی بیش از حد مجاز لباس، استفاده از شوینده به اندازه نامتعادل، تراز نبودن محل نصب ماشین لباسشویی و مواردی از این قبیل نیز در خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ تاثیر مستقیم دارند. تشخیص صحیح و سریع ایراد لباسشویی سامسونگ در استفاده طولانی مدت از این وسیله و رفع سریع مشکل آن نقش مهمی دارد.

در ادامه این مطلب با معرفی روش‌های شناخت ایراد در ماشین لباسشویی سامسونگ سعی داریم شرایط استفاده مناسب از این وسیله را برای افراد ایجاد کنیم.

 

روش‌های شناسایی ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ

برای تعیین نوع ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ و اطلاعات کافی درخصوص دلیل توقف یا خاموش شدن این دستگاه هشدارهایی در قالب کد خطای لباسشویی سامسونگ در آنها تعبیه شده است. هر مدام از این کدها معرف یک خطای شکل گرفته در روند عملکرد ماشین لباسشویی است.

در حالت کلی از کد خطای ماشین لباسشویی سامسونگ تحت عنوان راهنمای رفع خرابی لباسشویی سامسونگ نیز می‌توان یاد کرد. شناسایی این کدها در یافتن علت خرابی ماشین لباسشویی و همین طور رفع این خرابی تاثیر بسزایی دارد.

 

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

 

علاوه بر این موارد کمک گرفتن از افراد متخصص و کارشناسان آموزش دیده در زمینه رفع خرابی لباسشویی سامسونگ و تعمیرات لباسشویی سامسونگ یک روش کاربردی و مطمئن در این زمینه است. با انجام عیب یابی دقیق و صحیح و همین طور شناخت ایراد سیستم بر اساس کد خطا نیم بیشتری از مشکلات ماشین لباسشویی رفع می‌شود.

 

عیب یابی ماشین لباسشویی با کد خطای لباسشویی سامسونگ

همانطور که در بخش قبلی اشاره داشتیم، یکی از روش‌های یافتن علت خرابی لباسشویی سامسونگ بررسی و شناخت کد خطای این وسیله است. تمامی کدهای خطا پیام آور و هشدار دهنده‌ی یک ایراد در سیستم ماشین لباسشویی سامسونگ هستند که آشنایی با آنها در رفع خرابی این وسیله بسیار کاربردی می‌باشد.

 

کد خطا  HE1 یا HE2 ماشین لباسشویی سامسونگ

خطای عملکرد هیتر یا گرمکن دلیل نمایش این کد خطا بر روی پنل ماشین لباسشویی سامسونگ است. در واقع در اگر در زمان خرابی لبسشویی سامسونگ با این کدها مواجه شدید  خطای he1 لباسشویی سامسونگ به بیش از حد گرم کردن و خطای he2 لباسشویی سامسونگ به کار نکردن هیتر اشاره دارد.(کد خطای e6 وe5 نیز همین معنا را در انواع لباسشویی سامسونگ دارند.)

 

کد خطا 4Eو4C ماشین لباسشویی سامسونگ

رایج‌ترین دلیل نمایش کد خطای نامبرده در ماشین لباسشویی سامسونگ گرفتگی، آسیب دیدن لوله ورودی آب  یا ایراد در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی است. در برخی مواقع کد خطای E4 به معنای مسدود شدن و ایجاد مانع در محفظه جاپودری لباسشویی سامسونگ است.

 

کد خطا یا ارور UE یا E4 ماشین لباسشویی سامسونگ

عدم تعادل دستگاه و بارگذاری لباس‌ها در داخل دیگ لباسشویی دلیل بروز این مشکل و خرابی لباسشویی سامسونگ با این علائم است. کد خطایDC لباسشویی سامسونگ نیز بیانگر این مشکل می‌باشد.

 

کد خطای E2 لباسشویی سامسونگ

در این حالت ماشین لباسشویی سامسونگ در وضعیت چشمک زن قرار داشته و بر صفحه نمایشگر آن خطای 2e و 5e دیده می‌شود. عامل بروز این علائم مشاهده خطا در در کارکرد تخلیه آب از دستگاه است.

 

کد خطا یا ارور DE در ماشین لباسشویی سامسونگ

اگر خرابی لباسشویی سامسونگ با نمایان شدن این کد خطا همراه باشد، مشکل پیش آمده تحت تاثیر خرابی و نقص درب ماشین لباسشویی است.

 

کد خطای 5E  یا SE ماشین لباسشویی سامسونگ

دلیل مشاهده این کد خطا که در برخی از نمایشگرها se دیده می‌شود، اشکال در سیستم تخلیه ماشین لباسشویی سامسونگ است. شکسته شدن سوکت سوئیچ و بروز مشکل در نحوه عملکرد میکروسوئیچ به وجود آورنده این مشکل در ماشین لباسشویی سامسونگ است.

 

کد خطای 8E و 3E ماشین لباسشویی سامسونگ

در هنگام خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ و مشاهده ایراد در نحوه عملکرد آن اگر خطای نامبرده بر روی برد کنترل ظاهر شود، اشکال پیش آمده تحت تاثیر نقص در موتور بوده و با بروز  علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی همراه است. بهم خوردن عملکرد برد دستگاه یا اشکال در مدار کنترل نتیجه مشاهده این خطا بوده که ضرورت تعمیر موتور ماشین لباسشویی را به دنبال دارد.

 

کد خطای UC ماشین لباسشویی سامسونگ

ایراد در پاور یا برق ورودی ماشین لباسشویی سامسونگ دلیل بروز این خطا می‌باشد. جا به جایی ولتاژ در حالت زیاد و کم، بارگیری بیش از حد مجاز ماشین لباسشویی از دلایل ایجاد این مشکل در نتیجه خرابی لباسشویی سامسونگ است.

 

کد خطای AE ماشین لباسشویی سامسونگ

همانطور که اشاره داشتیم سیستم جدید ماشین‌های لباسشویی با قرار گرفتن قطعات بر روی یک مدار و برد الکترونیکی همراه است. خطای معرفی شده در روند عملکرد ماشین لباسشویی بیانگر قطعی ارتباط و عدم دریافت سیگنال در ماشین لباسشویی سامسونگ است.

 

کد خطا یا ارور CE لباسشویی سامسونگ

خطای ce لباسشویی سامسونگ نشان از وجود اشکال در دمای آب دارد. در این حالت خطای ایجاد شده در سنسورهای حرارتی می‌تواند در عملکرد صحیح ماشین لباسشویی تاثیر منفی داشته و منجر به ظهور این کد بر روی نمایشگر شود.

 

کد خطا یا ارور LE لباسشویی سامسونگ

اگر ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ با نمایش این کد خطا همراه باشد، نشتی آب و مشکل آبریزی ماشین لباسشویی وجود دارد. استفاده زیاد از مواد شوینده، در آمدن لوله هوا در محل اتصال، جای‌گیری نادرست فیلتر پمپ تخلیه و مواردی از این قبیل عامل ایجاد این خطاست.

 

کد خطای  IEو 1E ماشین لباسشویی سامسونگ

سنسور فشار یا سوئیچ فشاری در این حالت با مشکل مواجه شده که در اثر آن تامین آب دستگاه مختل شده است. در هنگام خرابی لباسشویی سامسونگ در این وضعیت بیشتر تعمیرکاران به بررسی کلی دستگاه و مشاهده شرایط اتصالات آن می‌پردازند.

 

کد خطا یا ارور SUD ماشین لباسشویی سامسونگ

ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ در این حالت با این کد نمایش داده شده که بیانگر استفاده زیاد از موادشوینده در هنگام شستشوی لباس است. برنامه شستشوی بهینه درام در این حالت به رفع مشکل ماشین لباسشویی و محو شدن این کد خطا بر روی نمایشگر دستگاه کمک می‌کند.

 

کد خطا یا ارور OE و E3 لباسشویی سامسونگ

این کد خطاها بیانگر خطر سرریز شدن در ماشین لباسشویی سامسونگ است. علت بروز این مشکل در بیشتر مواقع استفاده بیش از حد از مایع و پودر شسشتوی لباس است.

 

کد خطا یا ارور be2 لباسشویی سامسونگ

در حالتی که یکی از دکمه‌های ماشین لباسشویی گیر کرده این حالت هشدار بر روی پنل دستگاه نمایان می‌شود. برای رفع این مشکل باید پنل جلویی ماشین لباسشویی سامسونگ بطور کامل باز شود.

 

مجموعه کد خطای ماشین لباسشویی سامسونگ برای تشخیص علت خرابی این دستگاه در مواقع خاص در این بخش به تفکیک توضیح داده شد.

راهنمای تعمیر ماشین لباسشویی سامسونگ

در بخش قبلی با کد خطای لباسشویی سامسونگ در مواقع مختلف آشنا شده و تشخیص عیب بوجود آمده در ماشین لباسشویی برای شما ساده تر شده است. در این بخش به معرفی ایرادات احتمالی در عملکرد انواع ماشین لباسشویی سامسونگ می‌پردازیم.

  • مشکلات آبگیری لباسشویی سامسونگ، یعنی علت آبگیری مداوم لباسشویی یا برعکس علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی، دلیل این ایراد مشاهده مشکل در شیر ورودی، سوئیچ فشار، تایمر، قفل درب ماشین لباسشویی و فشار کم آب شیلنگ می‌باشد.
  • توقف یا خاموش شدن لباسشویی سامسونگ، عامل این مشکل نقص فنی در قطعاتی مثل میکروسوئیچ درب، زبانه قفل، شیر ورودی آب، برد کنترل اصلی و همین طور تایمر لباسشویی است.
  • بروز علت روشن نشدن ماشین لباسشویی، قطعی برق، وضعیت نامطلوب موتور ماشین لباسشویی، سوئیچ استارت، تایمر لباسشویی و برد کنترل اصلی بر ایجاد این عیب تاثیر دارند.
  • سر و صدای زیاد لباسشویی سامسونگ ،مشاهده نقص در اجزایی مثل پمپ تخلیه، گیر کردن یک جسم خارجی در شیلنگ تخلیه، تسمه، بالشتک موتور و در نهایت کمک فنرها در بروز این مشکل نقش دارند.
  • لرزش و تکان خوردن شدید لباسشویی سامسونگ، نامتعادل بودن بارگیری لباسشویی، سطح نامناسب، مشکل در کمک فنرها و تسمه لباسشویی دلایل ایجاد این مشکل است.
  • نشت آب از لباسشویی سامسونگ، مشکلات پیش آمده در قطعاتی مثل شیلنگ تخلیه و ورودی آب، محفظه جاپودری، لاستیک دور درب لباسشویی و پمپ تخلیه عامل این ایراد و خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ است.
  • نچرخیدن دیگ لباسشویی سامسونگ، اصلی ترین عامل بروز این مشکل در کنار ایراد در تسمه و قطعاتی مثل پمپ تخلیه حجم بالای لباس‌های درون مخزن است.
  • جمع شدن آب و  تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی سامسونگ، رایج ترین عامل تخلیه نشدن آب لباسشویی سامسونگ، خرابی پمپ تخلیه است
  • بسته نشدن درب لباسشویی سامسونگ در این حالت خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ تحت تاثیر آسیب وارده بر اجزای قفل و درب ماشین لباسشویی است.
  • علت قفل شدن ماشین لباسشویی سامسونگ، در اثر خراب شدن میکروسوئچ، فعال شدن قفل کودک و مواردی از این قبیل این ایراد ماشین لباسشویی سامسونگ دیده می‌شود.

4.5 امتیاز از 1000 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین