تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی چگونه است؟

ماشین لباسشویی هم مانند سایر وسایل برقی ممکن است نیاز به تعمیرات جزئی داشته باشد. چه بهتر که بتوانید خودتان این تعمیرات جزئی را انجام دهید. تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی یکی از آن کار‌هایی است که خودتان می‌توانید از عهده آن برآیید.

سالم و بدو ایراد بودن لاستیک درب ماشین لباسشویی به اندازه‌ای در روند عملکرد این دستگاه اهمیت دارد که در لیست خدمات سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، خطایابی و تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها می‌توان تعویض این قطعه را مشاهده کرد. 

در حالت کلی نگهداری از لوازم آشپزخانه مثل ماشین لباسشویی چه اقدامی وابسته به تنظیمات مثل ریست ماشین لباسشویی ال جی باشد یا اقدامی فنی و تعویض قطعاتی مثل تسمه ماشین لباسشویی هر کدام نیاز به بررسی دارد.با این نوشته از "خدمت از ما" همراه شوید تا بطور کامل نحوه تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی را برایتان توضیح دهیم.

 

لاستیک درب ماشین لباسشویی چه کاربردی دارد؟

یکی از اجزای مهم ماشین‌های لباسشویی هوشمند و غیر هوشمند، لاسیتک درب آن‌هاست. لاستیک درب ماشین لباسشویی، فضای خالی بین بدنه و دیگ ماشین لباسشویی را پر می‌کند و اجازه نمی‌دهد محتویات ماشین لباسشویی بیرون بریزد.

مهمترین وظیفه لاستیک درب ماشین لباسشویی، گرفتن لرزش دیگ و حذف آلودگی صوتی ناشی از چرخش آن و همین طور ممانعت از آبریزی ماشین لباسشویی در حین فرآیند شستشو است. وجود این لاستیک مانع از حرکت ماشین لباسشویی مثل واگنی پر سر و صدا می‌شود. همچنین از حرکت کردن درب شیشه‌ای ماشین و آسیب رسیدن به آن جلوگیری می‌کند.

 

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

 

رسیدگی به وضعیت قطعه لاستیک دور درب تنها به ماشین لباسشویی ختم نشده و در روند تعمیرات دیگر لوازم برقی مثل خدمات تعمیر یخچال ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی و سایر برندها نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

انواع لاستیک درب ماشین لباسشویی

بطور کلی سه نوع لاستیک دور درب ماشین لباسشویی وجود دارد:

 

 • نوع اول: لاسیتک دور درب ساده

این نوع لاستیک ساده و معمولی است و شیاری روی آن وجود ندارد. از مزایای این لاستیک این است که تعویض و تعمیر آن از لاستیک‌های دیگر آسانتر است.

 

 • نوع دوم: لاستیک دور درب تک سوراخ

تفاوت این نوع لاستیک با مدل قبلی در شیاری است که بر‌ روی آن تعبیه شده است. کارکرد اصلی این شیار برای گردش آب و ریختن آب بر روی لباس‌هاست. در واقع سیستم شستشوی گردشی در این نوع لاستیک به این صورت است که لاستیک به‌وسیله یک شیلنگ(طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی) به محفظه جاپودری ماشین لباسشویی متصل است و در زمان کار ماشین لباسشویی از این شیار بر روی لباس‌ها آب ریخته می‌شود.

 

 • نوع سوم: لاستیک دور درب چراغدار

این نوع لاستیک درب ماشین لباسشویی از دو مدل قبل گران قیمت‌تر است. قیمت بالای آن به‌دلیل دو شیاری است که بر روی آن وجود دارد. همین ویژگی موجب شده که اندازه این لاستیک نسبت به سایر لاستیک‌ها بزرگتر باشد. هر کدام از این شیار‌ها برای کارکرد‌های متفاوتی تعبیه شده‌اند. یکی از این شیار‌ها برای سیستم گردش آب و دیگری برای لامپ ماشین لباسشویی کاربرد دارد. با توجه به اینکه این لاستیک جز جدیدترین و بروز‌ترین مدل لاستیک ماشین لباسشویی به‌شمار می‌رود، نصب آن آسان نیست و پیشنهاد می‌کنیم برای تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی این مدل حتما از یک تعمیرکار حرفه‌ای کمک بگیرید.

 

لاستیک دور درب حتما باید تمیز باشد

برخی از لوازم خانگی مثل ماشین لباسشویی، یخچال و ماشین ظرفشویی، لاستیک دور درب دارند. یکی از نکات ساده ولی بسیار پر اهمیت در افزایش طول عمر و بازدهی این لوازم تمیز نگهداشتن و تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی است. بطور کلی لاستیک درب ماشین لباسشویی یک قطعه از جنس پلاستیک نرم است که ممکن است دچار آسیب‌هایی مثل سوراخ شدن و یا پارگی شود. نکته قابل توجه این است که با مراقبت، تمیز نگهداشتن و در صورت نیاز تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی می‌توان از این آسیب‌ها جلوگیری کرد و از شر بوی بد ناشی از کثیفی لاستیک درب ماشین لباسشویی نیز خلاص شد.

ممکن است تصور کنید که بوی بد ماشین لباسشویی ناشی از دیگ ماشین لباسشویی است؛ اما کافیست یکبار با کمی سرکه و جوش شیرین لاستیک درب ماشین لباسشویی را تمیز کنید به راحتی با رفع بوی بد ماشین لباسشویی مواجه شوید.

 

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

این لاستیک همواره در معرض آسیب‌های فیزیکی و شیمایی محیط داخل و بیرون ماشین لباسشویی است. برای رفع آلودگیهای شیمیایی گاهی می‌توان از موادی مانند جوش شیرین و سرکه استفاده کرد؛ اما آسیب‌های فیزیکی اغلب به این راحتی جبران نمی‌شوند. برای مثال اگر لاستیک درب ماشین لباسشویی شما پاره یا سوراخ شده است، توصیه می‌کنیم حتما به‌فکر تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی باشید.

 

تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

 

مراحل تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی

 • بدنه قسمت بالایی ماشین با دو پیچ بسته شده است با پیچ گوشتی آن‌ها را باز کنید و بدنه را بردارید.
 • پنل جلوی ماشین را با احتیاط باز کنید تا به برد ماشین ضربهای وارد نشود.
 • محفظه جاپودری را بیرون آورده و به سمت بالا بکشید تا خار متصل به آن رها شود و به سهولت آزاد شود. سپس پیچهای تعبیه شده در زیر محفظه پودر را با پیچ گوشتی باز کنید.
 • در این قسمت سیمهای متصل به برد را با احتیاط طوری که برد آسیب نبیند، جدا کنید و پس از جدا کردن خارها از هم قسمت جلوی ماشین لباسشویی را بردارید.
 • یک درب در پایین ماشین لباسشویی برای تخلیه و فیلتر تعبیه شده است که باید پیچ‌های آن را باز کنید.
 • در این مرحله لاستیک درب ماشین لباسشویی را باید جدا کنید. لاستیک دور درب توسط فنر و یک سیم به ماشین لباسشویی متصل شده است. یک قسمت لاستیک به بدنه ماشین لباسشویی و قسمت دوم به دیگ شستشو وصل است. در این جا باید قسمتی را که به بدنه وصل می‌باشد را با باز کردن فنر و رها سازی لاستیک آزاد کنیم.
 • برای آزاد شدن قاب جلو در این قسمت پیچ میکرو سوییچ که به درب متصل است را باز کرده و کابل اتصالی را آزاد کنید.
 • اکنون با باز کردن سیم و فنر، دور درب لاستیک را از قسمتی که به دیگ متصل است، خارج کنید و لاستیک جدید خریداری شده را(در هنگام خرید به اندازه لاستیک و نوع آن توجه کنید) را جایگزین لاستیک آسیب دیده کنید.
 • در نهایت تمام مراحل بالا برای تعویض لاستیک درب ماشین لباسشویی را به صورت معکوس انجام دهید.

 

توجه: هنگام جا انداختن لاستیک جدید از وسایل نوک تیز استفاده نکنید زیرا باعث پاره شدن و آسیب لاستیک دور درب خواهد شد. 

 

تعمیرکار‌های حرفه‌ای را اینجا پیدا کن!

برخی افراد بطور ذاتی علاقه زیادی به کار‌های فنی دارند، برخی هم نه! اگر شما هم جز دسته دوم هستید و ترجیح می‌دهید تعمیرات لوازم برقی را به یک تعمیرکار با تجربه بسپارید، سایت "خدمت از ما" در پیدا کردن بهترین تعمیرکاران به شما کمک قابل توجه‌ای خواهد کرد. شما می‌توانید به‌رایگان از چندین تعمیرکار قیمت بگیرید و با مقایسه امتیازات و نظرات سایر افراد مناسب‌ترین را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1000 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین