نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی از سری اقداماتی بوده که در هنگام تعمیر و سرویس لباسشویی صورت می‌گیرد. تعویض تسمه لباسشویی با توجه به انواع تسمه ماشین لباسشویی توسط تکنسین و افراد متخصص در این زمینه انجام می‌شود.

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی از یافتن علت در آمدن تسمه ماشین لباسشویی گرفته تا به کار برد انواع تسمه برای لباسشویی‌های مختلف را در بر می‌گیرد. در حالت کلی نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی دو قلوو با نوع درب از بالا متفاوت بوده و باید در این خصوص نهایت دقت انجام شود.

هزینه تعویض تسمه ماشین لباسشویی در مدل‌ و برند‌های محتلف مثل تعویض تسمه ماشین لباسشویی دوقلو، تعویض تسمه در تعمیر ماشین لباسشویی دوو، تست تسمه در تعمیر ماشین لباسشویی کندی، روند تعویض تسمه در تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها و در نهایت تاثیر تفاوت ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو در نحوه تعویض تسمه و غیره در نظر کاربران از اهمیت بالایی برخوردار است.

این قبیل تعمیرات و تعویض قطعه گاها در دیگر لوازم خانه مثل تعمیر یخچال دوو و سایر برندها دیده می‌شود. در این مقاله علاوه بر مشاهده نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی با نوع عملکرد انواع تسمه لباسشویی آشنا می‌شویم.

 

هزینه تعویض تسمه ماشین لباسشویی

 

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی

پوسیدگی، ایجاد خرابی و پاره شدن تسمه ماشین لباسشویی در نحوه عملکرد آن تاثیر مستقیم دارد. بنابراین کسب اطلاعات مفید در خصوص نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. از کار افتادن تسمه که به مجموعه اقدامات تعویض تسمه ماشین لباسشویی ختم شده از ایرادات فنی این دستگاه به شمار می‌آید.

 

نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی

 

از آنجایی که سرویس و تعمیر به موقع در عمر استفاده از ماشین لباسشویی بسیار تاثیر دارد. بنابراین توجه به وضعیت قطعاتی مثل تسمه و تعویض به موقع تسمه ماشین لباسشویی از اهمیت زیادی برخوردار است.در ابتدا شناخت انواع تسمه ماشین لباسشویی و نحوه عملکرد آنها یک راهنمای بسیار مفید در این زمینه می‌باشد.

 

تسمه لباسشویی چیست و چه کاربردی دارد؟

تسمه ماشین لباسشویی ارتباط بین موتور و دیگ شستشوی آن ایجاد کرده است. .وظیفه این قطعه در هنگام روشن شدن ماشین لباسشویی چرخش دیگ شستشو در دستگاه است. بر اساس یک توضیح تخصصی جایگاه انواع تسمه لباسشویی در بین دو پولی ماشین لباسشویی قرار دارد.بنابراین عدم توجه به وضعیت این قطعه مشکلاتی مثل تعمیر موتور ماشین لباسشویی یا بروز علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی را به همراه دارد. 

قطعات و ابزار مختلفی در کنار یگدیگر قرار گرفته تا عملکرد ماشین لباسشویی بر اساس برنامه در نظر گرفته شده برای این دستگاه صورت گیرد. یکی از این قطعات که در روند کارکرد انواع ماشین لباسشویی تاثیر داشته تسمه نام دارد.

 

تعویض تسمه ماشین لباسشویی دوقلو

 

بنابراین اگرچه بررسی وضعیت تسمه، طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و موارد مشابه به اندازه قطعات فنی اصلی و تشخیص علت روشن نشدن ماشین لباسشویی مهم و حساس نیست اما تاثیر مستقیم آن در بروز مشکلاتی اساسی در پروسه شستشوی لباس بر توجه به نحوه تعویض و تعمیر تسمه ماشین لباسشویی افزوده است.

در این حالت دانستن وظیفه و نحوه عملکرد انواع تسمه ماشین لباسشویی در کنار شناخت آنها در یادگیری بهتر نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی اثر مثبتی دارد. از این در این بخش به معرفی انواع تسمه ماشین لباسشویی و وظیفه این قطعه در لوازم خانگی نامبرده اشاره خواهیم داشت.

 

معرفی انواع تسمه لباسشویی

انواع تسمه ماشین لباسشویی بر اساس اندازه و شکل ظاهری در دسته بندی‌های مختلفی قرار داده شده‌اند. شناخت این قطعه در انجام روند تعویض تسمه ماشین لباسشویی نقش پر رنگی دارد. انواع تسمه ماشین لباسشویی در موارد معرفی شده زیر قابل شناسایی است.

 1. تسمه ماشین لباسشویی ذوزنقه شکل سطح مقطع
 2. تسمه ذوزنقه‌ای ماشین لباسشویی از نوع دندانه‌ای در سطح مقطع
 3. تسمه تایم یا تسمه دندانی ماشین لباسشویی
 4. تسمه ماشین لباسشویی شیاردار

 

انواع تسمه ماشین لباسشویی

 

علاوه بر این موارد دسته بندی از A تا M برای انواع تسمه ماشین لباسشویی در نظر گرفته شده است. کوچکترین آنها در بیشتر مواقع در ردیف A و بزرگترین آنها از نظر ضخامت در ردیف M قرار دارند. در حالت کلی بیشترین عاملی که در ایجاد تفاوت در بین انواع تمسه ماشین لباسشویی تاثیر داشته کاربرد و عملکرد فنی(تعداد دور در دقیقه و توان خروجی) آنها در انواع ماشین لباسشویی است.

 

وظیفه تسمه ماشین لباسشویی

نوع عملکرد و کلیت وظیفه تسمه ماشین لباسشویی در انتقال انرژی در دو پولی حائل شده در اطرافش به دیگ شستشوی ماشین لباسشویی خلاصه می‌شود. بنابراین رفع عیب سریع و تعویض تسمه ماشین لباسشویی در هنگام آسیب دیده‌گی یا فرسودگی در بهینه سازی مصرف انرژی این لوازم خانگی تاثیر بسزایی دارد.

 

مراحل تعویض تسمه ماشین لباسشویی

تا به این قسمت به اهمیت یادگیری نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی و آشنایی با انواع تسمه ماشین لباسشویی به تفصیل اشاره داشتیم. خرابی و فرسودگی تسمه ماشین لباسشویی با علائمی مثل صدای زیاد در هنگام کارکردن این دستگاه همراه است.

 

مراحل تعویض تسمه ماشین لباسشویی

 

در هنگام تعویض تسمه ماشین لباسشویی رعایت نکاتی مثل اندازه و ضخامت تسمه، انواع تسمه لباسشویی، کاربرد واحد‌های اندازه گیری میلیمتر و سانتیمتر برای اندازه تسمه مناسب دستگاه و در نهایت خرید تسمه با مشخصات فنی متناسب با لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است.

در این بخش با دو روش مختلف به بررسی مراحل و نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی برای یادگیری و آشنایی بیشتر می‌پردازیم.

 

نحوه جای‌گیری تسمه لباسشویی

تمامی قطعات تشکیل دهنده‌ی انواع لباسشویی در جایگاه مخصوص و با وظایفی مشخص تعبیه شده‌اند. بنابراین برای تعویض تسمه ماشین لباسشویی و جا انداختن صحیح این قطعه باید مراحل زیر به دقت صورت گیرد:

 • قبل از اقدامات لازم برای تعویض تسمه ماشین لباسشویی از جایگاه صحیح فیزیکی این قطعه اطمینان حاصل کنید. (اگر تسمه از جایگاه قبلی‌اش جدا شده آن را به درستی جا بیاندازید.)
 • دریچه پانچ شده با چهار عدد پیچ پشت لباسشویی را با پیچ گوشتی مخصوص باز کنید.

 

علت درآمدن تسمه لباسشویی

 

 • قطعه تسمه، پولی بزرگ، دیگ و دینام در این محفظه با ظاهر یک سمت تسمه بر روی پولی و سمت دیگر بر روی پولی دینام قابل مشاهده است.
 • تسمه آسیب دیده را با ابزاری مثل پیچ گوشتی و اهرم بین فولی (پولی) و تسمه در آورده و تسمه جدید را به درستی دور قطعه فولی قرار دهید.
 • برای جا انداختن صحیح قطعه در هنگام تعویض تسمه ماشین لباسشویی ابتدا تسمه را به دو فولی کوچک و سپس به دور فولی بزرگ بچرخانید تا جا بیافتد.
 • در نهایت پیچ‌های پایه‌ی دینام را با دقت سفت کنید تا شل شدن آن در هنگام کار منجر به افتادن یا از جا در آمدن تسمه ماشین لباسشویی نشود.

 

رگلاژ تسمه ماشین لباسشویی

یکی از اقداماتی که در نحوه تعویض تسمه ماشین لباسشویی و سرویس این وسیله پر استفاده با آن مواجه می‌شویم، رگلاژ کردن تسمه ماشین لباسشویی است. در بیشتر مواقع با این کار مشکل عدم عملکرد مناسب تسمه ماشین لباسشویی برطرف می‌شود.

برای رگلاژ تسمه ماشین لباسشویی در وهله اول پایه‌های دینام را با ابزار مخصوص شل کرده و سپس با یک اهرم دینام را به عقب بکشید. در آخر پیچ‌های دینام را به درستی محکم کنید.

 

نحوه تعمیر و تنظیم تسمه ماشین لباسشویی

با انجام چند تست و بررسی مختصر به راحتی علت عملکرد نامناسب تسمه در ماشین لباسشویی مشخص می‌گردد. در بیشتر مواقع با یک تعمیر یا تنظیم آسان می‌توانید از تعویض تسمه ماشین لباسشویی و پرداخت هزینه پیشتر جلوگیری کنید.

 

نحوه جای‌گیری تسمه لباسشویی

 

برای تعمیر و تنظیم تسمه ماشین لباسشویی و تست عملکرد این قطعه انجام موارد زیر بسیار کاربردی است:

 • ماشین لباسشویی را خاموش کرده و دیگ شستشویی آن را با دست بچرخانید، اگر به درستی و در محور تعیین شده حرکت کرده تسمه سالم بوده و باید تنظیم شود.
 • انتخاب تسمه با اندازه نامناسب برای دستگاه‌های مختلف عملکرد نامطلوب و چرخش نامناسب دیگ لباسشویی را به همراه دارد.
 • تنظیم صحیح تسمه در جلوگیری از اتلاف انرژی و همین طور فشار وارد بر موتور ماشین لباسشویی تاثیر مستقیم دارد. تا جایی که می‌توانید از افراد متخصص برای انجام این کار راهنمایی و مشورت بخواهید.

تاثیر خرابی تسمه در از کار افتادن ماشین لباسشویی

وضعیت و نحوه عملکرد ماشین لباسشویی بیانگر ایرادات بوجود آمده در هر کدام از قطعات تشکیل دهنده آن است. این امر برای قطعه تسمه نیز به همین شکل بوده و در صورت نیاز به تعویض تسمه ماشین لباسشویی علائم مشابه موارد بیان شده در این بخش در عملکرد این دستگاه دیده می‌شود.

 • در هنگام فعالیت ماشین لباسشویی عدم چرخش مناسب دیگ نشانه اصلی پوسیدگی و خرابی تسمه است.
 • اگر حرکت ماشین لباسشویی برای شستن لباس با کندی همراه بوده و یا اصلا حرکتی دیده نشود تسمه ماشین لباسشویی با ساییدگی همراه است.
 • لرزش‌های شدید ماشین، آبریزی ماشین لباسشویی در هنگام استفاده و صداهای ایجاد شده از علائم خرابی و پاره شده تسمه است.
 • عدم تنظیم تسمه ماشین لباسشویی ایراداتی مانند بروز علت آبگیری مداوم لباسشویی و همین طور عدم آبگیری کامل کهپ علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی بوده را به دنبال دارد.
 • سفت شدن تسمه و بهم خوردن تنظیمات این قطعه با مشکلاتی مثل توقف موتور ماشین لباسشویی بعد از آبگیری همراه است.
 • در صورتی‌که فرآیند خشک شدن لباس‌ها به درستی صورت نگیرد، باید نسبت به تعویض تسمه ماشین لباسشویی اقدام شود.

4.5 امتیاز از 1179 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین