تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی

مراحل تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی

ماشین لباسشویی یکی از اساسی‌ترین و پرکاربردترین لوازم خانگی در خانه ماست. این وسیله نیز مانند سایر وسایل خانگی به نگهداری، و گاهی هم تعمیر احتیاج دارد. تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی احتمالا یکی از مهمترین این تعمیرات است. تعویض و تعمیر برد لباسشویی خود را به دست کتخصص آن بسپارید.

یکی از موارد موثر در روند عملکرد برد لباسشویی توجه کافی به برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر برندها است. از آنجایی که وضعیت این قطعه در روند تعمیرات پس از خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ همانند دیگر برندها تاثیر مستقیم داشته بنابراین تعویض به موقع این قطعه حین تعمیر لباسشویی سامسونگ امری ضروری در نگهداری طولانی مدت این وسیله برقی است. 

ممکن است تصور کنید که تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی کاری بسیار تخصصی باشد؛ نقشه برد ماشین لباسشویی سامسونگ را بلد نباشید، قطعات برد لباسشویی سامسونگ را نشناسید.

از قیمت برد در تعمیر ماشین لباسشویی ارج، تعویض این قطعه در تعمیر ماشین لباسشویی دوو و موارد مشابه تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها اطلاع نداشته باشید؛ اما امروز ما در این مقاله به شما نشان خواهیم داد که چگونه با کمی دقت و ابزار آلات مناسب، می‌توانید تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی خود را در خانه و به‌راحتی انجام دهید.

 

وظیفه‌ی برد ماشین لباسشویی چیست؟

پیش از تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی، بهتر است کمی با این قطعه بیشتر آشنا شوید. برد ماشین لباسشویی، این قطعه‌ی الکترونیکی و پیشرفته، حکم مغز دستگاه لباسشویی(و همچنین سایر لوازم الکترونیکی) را دارد. 

بدون برد ماشین لباسشویی، عملا هیچ کاری را نمی‌توان انجام داد. وقتی شما دستوراتی را روی پنل و یا با استفاده از دکمه‌ها به ماشین لباسشویی می‌دهید، این برد الکتریکی ماشین لباسشویی است که دستورات شما را انجام داده و روی اجرای صحیح آن‌ها نظارت دارد.


 

چرا به تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی نیاز داریم؟

قطعات برد ماشین لباسشویی و تمامی بردهای الکترونیکی از تعدادی قطعات الکترونیکی ظریف و حساس از جمله خازن‌ها و فیوزها تشکیل شده‌اند. در صورت نوسانات برق و جریان الکتریکی، هر کدام از این قطعات ممکن است دچار اتصالی شده و برد ماشین لباسشویی شما را بسوزانند. آبریزی ماشین لباسشویی به داخل و نفوذ آب در آن نیز می‌توانند علت سوختن برد لباسشویی باشد.

در چنین حالتی تنها گزینه شما تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی است. معمولا تعمیر این قطعه زیاد امکان‌پذیر نیست و گاهی حتی ممکن است هزینه تعمیر آن از قیمت برد ماشین لباسشویی بیشتر شود. هرچند درصورت امکان، نمایندگی‌های مجاز می‌توانند کار تعمیر را برای شما انجام دهند.

 

تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی تخصص خود را می‌خواهد

تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی

 

امروزه اهمیت قطعه برد و تعمیر و تعویض به موقع آن به انواع لباسشویی ختم نشده و می‌توان خدمات تعمیر برد را در تعمیر یخچال ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال دوو و سایر برندهای لوازم برقی با این طراحی مشاهده کرد. 

 

از کجا بفهمیم برد ماشین لباسشویی خراب شده؟

نکته مهمی که باید در موضوع تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی در نظر داشته باشید این است که؛ هر چه زودتر شما متوجه خرابی برد ماشین لباسشویی شوید، سریع‌تر می‌توانید آنرا تعویض و از صدمات بیشتر به دستگاه جلوگیری کنید. مواردی که در ادامه می‌بینید از جمله مشکلاتی هستند که به برد ماشین لباسشویی ارتباط دارند:

  • خاموش شدن ماشین لباسشویی در حین کار بطور ناگهانی
  • خراب شدن، خاموش شدن و کار نکردن پنل ماشین لباسشویی
  • زمانی که ماشین لباسشویی شما دستورات شما را به درستی انجام ندهد.

در هرکدام از این حالت‌ها، شما به احتمال زیاد به تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی خود احتیاج خواهید داشت.


 

آموزش تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی

توجه داشته باشید که با وجود مدل‌های مختلف ماشین لباسشویی سامسونگ، دوو و... ، مراحل تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی با درصد بالایی برای مدل‌های متفاوت قابل استفاده خواهد بود(به دلیل شباهت روند).

شاید تعویض این قطعه به سادگی تعمیر تسمه ماشین لباسشویی یا سهولت طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی نباشد اما با در دسترس داشتن ابزار مورد نیاز برای تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی مثل یک پیچ گوشتی(چهارگوش یا شش‌گوش) می‌توانید طی مراحل زیر این کار را انجام دهید.

  1.  ابتدا، اگر دستگاه به برق وصل است، آن را از برق جدا نمایید.
  2.  در ادامه‌ی تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی، پیچ‌های دستگاه را با کمک پیچ گوشتی باز کنید. بعد از باز کردن تمام پیچ‌ها، با احتیاط و به آرامی پنل را از جا دربیاورید.
  3.  برای آزاد کردن برد ماشین لباسشویی، سوکت‌ها را از جا دربیاوردید. هرکدام از این سوکت‌ها زائده قفل مانندی در کنار خود دارند، آن را با کمک پیچ گوشتی فشار دهید تا سوکت به‌راحتی خارج شود.*نکته: می‌توانید قبل از جدا کردن سوکت‌ها از برد دستگاه عکس بگیرید تا اگر جای آنها را فراموش کردید به مشکل برنخورید.
  4. آخرین مرحله مهم در تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی، نصب برد جدید به جای برد قدیمی است. فقط حتما توجه داشته باشید که هر سوکت را در جای مناسب خود قرار دهید تا برد جدید شما نیز دوباره نسوزد! هر چند مدل‌های جدید ماشین لباسشویی اکثرا به‌گونه‌ای طراحی شده‌اند که هر سوکت فقط در جای خود وارد و چفت می‌شود.
  5.  پنل را جا بیندازید و پیچ‌ها را با پیچ گوشتی محکم ببندید. درصورتی که پیچ‌ها کاملا در جای خود محکم نشوند، ماشین لباسشویی در هنگام کار صدا می‌دهد.
  6.  دوشاخه دستگاه لباسشویی‌تان را به برق بزنید و آن را روشن کنید.

 

راهنمای تعمیر برد لباسشویی سامسونگ

علت سوختن برد لباسشویی

 

شما به راحتی و بدون داشتن اطلاعات تخصصی در مورد نقشه برد ماشین لباسشویی، نقشه برد لباسشویی، قطعات برد لباسشویی، می‌توانید تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی خود را انجام دهید. چنانچه به هر دلیلی به کمک متخصصان احتیاج داشتید، با استفاده از اپلیکیشن "خدمت از ما" و یا مراجعه به وب‌سایت، درخواست خود را برای دریافت خدمات تعویض و تعمیر برد ماشین لباسشویی ثبت نمایید.

4.5 امتیاز از 1728 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین