آبگیری زیاد ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
آبگیری زیاد ماشین لباسشویی

آبگیری زیاد ماشین لباسشویی و  تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی از سری مواردی بوده که در صورت تداوم در امر شستشوی لباس اختلال ایجاد کرده و با آسیب‌های جدی در این وسیله همراه است. آبگیری مداوم ماشین لباسشویی در اثر ایجاد ایراد در سیستم داخلی و تجهیزات وابسته به شیر ورودی ماشین لباسشویی بروز می‌کند.

آبگیری زیاد ماشین لباسشویی تحت تاثیر خرابی قطعات و عدم سرویس و نگهداری صحیح از ماشین لباسشویی ایجاد می‌شود. علت کار نکردن ماشین لباسشویی در حالت کلی در اثر تداوم ایراداتی مثل آبگیری زیاد ماشین لباسشویی و موارد مشابه آن است.

امروزه بروز این ایراد همانند تعمیرات قطعاتی مثل تسمه ماشین لباسشویی و موارد مشابه منشا نیاز به تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها را تشکیل داده است. اگر با آبگیری مداوم ماشین لباسشویی در منزل مواجه هستید و به دنبال علت بروز آبگیری زیاد در ماشین لباسشویی هستید تا انتهای این مطلب با ما همراه باشید.

 

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش، علت تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی، علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی که برای یافتن علت آبگیری زیاد ماشین لباسشویی از سری موارد پر بازدید در بین کاربران است.

 

علت جمع شدن آب در ماشین لباسشویی خاموش

 

آبگیری زیاد ماشین لباسشویی

اگر ماشین لباسشویی نصب شده در منزل شما از تمامی فرآیند شستشو تنها آبگیری آن را انجام دهد، مشکل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی در حال رخ دادن است. آبگیری زیاد ماشین لباسشویی در حالیکه چرخش دیگ شستشو و عملیات تمیز کردن لباس‌ها انجام نمی‌شود و پیرو آن مشکلاتی مثل آبریزی ماشین لباسشویی بروز می‌دهد که باید به دقت بررسی و رفع شود.

متوقف نشدن آبگیری در ماشین لباسشویی با علائم و دلایلی مثل خرابی برخی قطعات و ایجاد مشکل در روند ورود آب به دیگ شستشو همراه است.آبگیری زیاد ماشین لباسشویی مشکل تخلیه شدن ناگهانی دستگاه علاوه بر آسیب جدی به ماشین لباسشویی فرآیند شستشو را مختل می‌کند.

 

علت کار نکردن ماشین لباسشویی

 

برای استفاده بهینه از ماشین لباسشویی فرآیند شستشوی لباس باید به ترتیب و با اصول برنامه ریزی شده در دستگاه صورت گیرد. در این مقاله با بررسی دلایل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی و روش‌های جلوگیری از بروز این مشکل با شما همراه خواهیم بود.

 

علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

شاید برای شما هم پیش آمده باشید که در هنگام شروع فرآیند شستن لباس آب ورودی به دیگ شستشو با تکمیل شدن ظرفیت قطع نشود. در این مورد حتی از برق کشیدن دستگاه یا خاموش کردن آن هم در روند آبگیری مداوم ماشین لباسشویی تاثیری ندارد.

با گذشت زمان کوتاهی آبگیری زیاد ماشین لباسشویی مشکلاتی مانند سریز شدن و نشتی در کف آشپزخانه را به دنبال دارد. بروز این مشکلات علاوه بر بحران بهم ریختن فضای آشپزخانه و مختل شدن روند شستن لباس، آسیب رساندن به سیستم داخلی ماشین لباسشویی را به همراه دارد.

 

علت کار نکردن ماشین لباسشویی

 

شناخت دلایل بروز آبگیری زیاد ماشین لباسشویی و یا آشنایی با قطعات تاثیر گذار ورود آب به دیگ شستشو شرایط را برای یافتن علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی سهولت می‌بخشد. بنابراین در این بخش به معرفی دلایل آبگیری زیاد ماشین لباسشویی می‌پردازیم.

 

معیوب شدن شیر ورودی ماشین لباسشویی (شیر برقی)

شیر ورودی آب لباسشویی که به شیر برقی معروف است، وظیفه پر کردن دیگ شستشو از آب گرم و سرد را برعهده دارد. تجهیزات وابسته به این قطعه مثل سلنوید الکتریکی، تایمر یا برد کنترل و سوئیچ سطح آب هر کدام در روند جریان آب به ماشین لباسشویی نقشی اساسی دارند.

گاها این قبیل مشکلات با تعمیر شیر برقی رفع شده و نیازی به تعویض این قطعه نیست.

 

نحوه تعویض فیوز ماشین لباسشویی

 

اگر آب جریان پیدا کرده از شیر ورودی با عملکرد ضعیف هر کدام از این قطعات مواجه شود، عمل بسته شدن در آن به تاخیر افتاده یا کلا اتفاق نمی‌افتد. به دنبال همین امر آبگیری زیاد ماشین لباسشویی رخ می‌دهد. بنابراین بررسی وضعیت سلامت شیر برقی و تجهیزات وابسته به آن در یافتن علت آبگیری مداوم ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی دارد.

 

عملکرد ضعیف تایمر یا برد کنترل

ارسال فرمان اشتباهی ار برد کنترل در ماشین لباسشویی در جریان آبگیری آن اختلال ایجاد می‌کند. همانطور که در بخش قبلی توضیح دادیم فعالیت صحیح این قطعات بر روی عملکرد شیر برقی و آبگیری زیاد ماشین لباسشویی تاثیر مستقیم دارد.

برای تست ماشین لباسشویی را از برق بکشید اگر جریان آب قطع شد ایراد از شیر برقی بوده در غیر این صورت مشکل پیش آمده تحت تاثیر عملکرد ناقص تایمر یا برد کنترل است.

 

ایراد در سنسور یا سوئیچ تشخیص سطح آب

این قطعه در ماشین لباسشویی وظیفه تایید میزان آب ورودی به دیگ شستشو به اندازه استاندار را دارد. در صورت مشکل در این قطعه تشخیص میزان آب ورودی به ماشین لباسشویی به درستی انجام نشده و پیغامی مبنی بر قطعی شیر برقی ارسال نمی‌شود.

 

خرابی سنسور یا سوئیچ تشخیص سطح آب و آبگیری مداوم لباسشویی

 

بنابراین از دلایل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی ایراد در سنسور تشخیص سطح آب است که باید بررسی و رفع شود.

 

استاندارد نبودن ارتفاع شیلنگ تخلیه آب

کم بودن ارتفاع و عدم رعایت اصول در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی در برخی مواقع که درصد احتمال آن پایین بوده عامل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی است. بنابراین پس از بررسی دلایل بیان شده اگر آبگیری زیاد ماشین لباسشویی همچنان ادامه داشت وضعیت ارتفاع شیلنگ تخلیه که باید بین 50 تا 55 سانتی متر باشد را بررسی کنید. 

 

علت تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی

یکی از عواملی که تحت تاثیر آبگیری مداوم ماشین لباسشویی در این وسیله رخ می‌دهد، تخلیه شدن آب ماشین همزمان با پر شدن آن است. در این شرایط آبگیری ماشین لباسشویی در چرخه نافرجامی افتاده و در هنگام پر شدن دیگ شستشو بطور همزمان تخلیه می‌شود.

 

علت تخلیه شدن آب ماشین لباسشویی

 

طولانی شدن فرآیند شستشوی لباس و در برخی مواقع متوقف شدن تحت تاثیر سیفون شدن ماشین لباسشویی یا تخلیه همزمان با آبگیری اتفاق می‌افتد. از دلایل اصلی بروز این مشکل خرابی پمپ تخلیه ماشین لباسشویی بوده که باید سریعا مورد بررسی و رفع شدن قرار گیرد.

اهمیت شناخت دلایل آبگیری مداوم ماشین لباسشویی

شناخت دلایل آبگیری زیاد ماشین لباسشویی و رفع به موقع آنها در بالا رفتن عمر استفاده از این دستگاه و همین طور کاربرد بهینه آن نقش بسزایی دارد. همانطور که بیان شد ایرادات احتمالی در عملکرد چندین قطعه مهم و تاثیر گذار در ماشین لباسشویی عوامل بوجود آورنده آبگیری مداوم این وسیله بودند.

بنابراین شناخت و رفع دلایل آبگیری زیاد ماشین لباسشویی در جلوگیری از آسیب جدی به دیگر قطعات و در نهایت از کار افتادن ناگهانی این وسیله پرکاربرد تاثیر زیادی دارد.

4.5 امتیاز از 1156 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین