تعمیر و عیب یابی لباسشویی حایر

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر و عیب یابی لباسشویی حایر

خدمات تعمیر لباسشویی حایر در "خدمت از ما" یکی از سرویس‌های پردرخواست تعمیر ماشین لباسشویی است. این برند چندملیتی و باسابقه در ایران طرفداران زیادی دارد و بسیاری از ماشین لباسشویی های منازل از مدل های قدیمی حایر دوقلو تا مدل های جدیدتر از این برند است. خوشبختانه دیگر برای تعمیر لباسشویی حایر نیازی نیست به نمایندگی‌های Haier و تعمیرگاه‌های مجاز آن مراجعه کنید. چند انتخاب ساده در اپلیکیشن ما شما را به نزدیک‌ترین متخصص تعمیر ماشین لباسشویی Haier در شهرتان متصل خواهد کرد.

بررسی دلایل ایرادات رایجی مثل آبریزی ماشین لباسشویی، آبگیری نکردن ماشین لباسشویی و بروز ایراد در قطعاتی مثل تسمه ماشین لباسشویی، برد و سایر موارد در بهینه سازی مصرف انرژی و افزایش طول عمر  ماشین لباسشویی حایر تاثیر بسزایی دارد. عیب یابی درست ماشی لباسشویی حایر از موارد ضروری قبل از شروع تعمیر است که

اگر شما هم صاحب ماشین لباسشویی حایر هستید و دستگاه‌تان مشکل بهم زده است، پیشنهاد می‌کنیم این مطلب را مطالعه کنید. در این مقاله مهمترین دلایل تعمیرات لباسشویی حایر دوقلو، سطلی و ... را  همانند عیب یابی وتعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، ال جی، سامسونگ و سایر برندها معرفی، و روند عیب یابی ماشین لباسشویی حایر قدیمی و جدید را بررسی می‌کنیم.

 

تعمیر لباسشویی حایر در محل

تعمیر ماشین لباسشویی حایر در محل احتمالا بهترین جنبه این سرویس در بازار آنلاین خدمت از ماست. دریافت تعمیرات لباسشویی حایر در محل به شما اجازه می‌دهد تا در زمان، انرژی و هزینه‌تان صرفه‌جویی کنید، دغدغه جابجایی دستگاه برای تعمیر لباسشویی حایر را نداشته باشید، هر زمان که برای‌تان مناسب‌تر است این خدمات را دریافت کنید، و از نزدیک روی روند تعمیر لباسشویی حایر دوقلو یا سطلی‌تان نظارت داشته باشید. (تفاوت ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو)

این همان چیزی است که «خدمت از ما» برای شما فراهم می‌کند. پیدا کردن متخصصان باسابقه و قابل اعتماد تعمیر ماشین لباسشویی حایر در این بازار آنلاین خدمات آنقدر سریع و راحت انجام می‌شود که دیگر تعمیر ماشین لباسشویی حایر قدیمی یا جدید دغدغه نخواهد بود.

 

عیب یابی ماشین لباسشویی حایر برای رفع مشکلات

ماشین لباسشویی حایر قدیمی و حتی جدید، ایرادهای کم‌وبیش مشابهی با برندهای دیگر دارد. روشن نشدن دستگاه، صدای زیاد، مشکلات تخلیه و ... همه نیاز به عیب یابی ماشین لباسشویی حایر برای تعیین قطعه مشکل‌دار، و سپس تعمیر دارند.

هر متخصص تعمیر لباسشویی حایر پیش از آنکه دست به آچار شود، برق دستگاه را چک می‌کند. او سیم‌های برق و چند شاخه متصل به دستگاه را بررسی می‌کند، و از معیوب نبودن فیوز هم مطمئن می‌شود. زیرا دلیل اصلی که بیشتر افراد به تعمیر ماشین لباسشویی حایر نیاز پیدا می‌کنند، به فیوز مربوط می‌شود.

 

تعمیر ماشین لباسشویی حایر سطلی

 

تاثیر مدل در تعمیر ماشین لباسشویی حایر

اگر کمی در فضای وب درباره ماشین‌های لباسشویی Haier جستجو کرده باشید، حتما عباراتی مانند "تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو حایر" یا "تعمیر ماشین لباسشویی سطلی حایر" دیده‌اید. چنین عباراتی ممکن است این ذهنیت را ایجاد کند که یک مدل خاص خرابی بیشتری دارد. اما تا به حال چنین موردی از طرف نمایندگی‌ها و تعمیرگاه‌های تعمیرات لباسشویی حایر گزارش نشده است. در ادامه تفاوت‌های این مدل‌ها را کوتاه مرور کرده‌ایم:

 

تعمیر ماشین لباسشویی دوقلو حایر

این مدل با معلق کردن لباس‌ها آنها را می‌شوید. نمونه‌های دوقلو در مقایسه با ماشین لباسشویی سطلی حایر (درب از بالا) آب و پودر کمتری مصرف می‌کنند. ظرفیت مدل‌های دوقلو تا 9 کیلوست. به‌دلیل سرعت بالای چرخش مخزن این مدل، لباس‌ها پس ار شستشو چروک بیشتری دارند.

 

تعمیر ماشین لباسشویی سطلی حایر

صاحبان این مدل باید ابتدا مخزن آب را پر کنند؛ و پس از زدن استارت مخزن شروع به چرخش می‌کند. مدل سطلی قیمت پایین‌تری نسبت به سایر مدل‌ها دارد؛ مسئله‌ای که قیمت تعمیر ماشین لباسشویی سطلی حایر را هم تاحدودی پایین می‌آورد. ظرفیت دستگاه‌های سطلی 3 تا 7 کیلو است. مصرف بالای آب و سروصدای بیشتر هم از دیگر ویژگی‌های این مدل است.

 

تعمیر لباسشویی حایر درب از جلو

از مهمترین ویژگی‌های این مدل می‌توانیم به ایجاد کف کمتر و مصرف کمتر پودر لباسشویی اشاره کنیم.

 

تاثیر نگهداری مناسب در تعمیرات لباسشویی حایر

هر مدل ماشین لباسشویی حایر را که داشته باشید، با رعایت یکسری نکات اصولی می‌توانید نیاز به تعمیر لباسشویی حایر را به حداقل برسانید. برای مثال:

  • دستگاه‌تان را نزدیک شیر آب و پریز برق و حتمای روی یک سطح صاف، محکم و تراز قرار دهید.
  • بیش از حد مایع یا پودر شوینده در دستگاه نریزید تا کف زیاد تعمیرات لباسشویی حایر را ضروری نکند.
  • هرگز ماشین لباسشویی هایر دوقلو یا سطلی را بیش از ظرفیت آن پر نکنید، تا مخزن آن مشکل پیدا نکند.
  • با دقت از برنامه‌های شستشو استفاده کنید. پس از شستشوی لباس‌های پرزدار نیز فیلتر دستگاه را به خوبی تمیز کنید.
  • رعایت اصول در نصب و راه اندازی و طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و دیگر تجهیزات لباسشویی حایر را جدی بگیرید.

 

تعمیر لباسشویی حایر قدیمی

 

دلایل و مشکلات رایج در تعمیرات ماشین لباسشویی حایر

در ادامه رایج‌ترین عیب‌های این دستگاه و قطعه(های) مسئول این ایرادات را توضیح می‌دهیم.

 

تعمیرات لباسشویی حایر به‌دلیل مشکلات چرخه شستشو

گاهی پس از اینکه برنامه شستشو را انتخاب می‌کنید و استارت را می‌زنید، دستگاه در همان لحظات اول یا بعد از چند دقیقه از کار می‌افتد. در این حالت و تقریبا در 99 درصد مواقع، تعمیر لباسشویی حایر به تایمر آن معطوف خواهد شد. اگر هم دستگاه کلا نمی‌چرخد، در عیب یابی ماشین لباسشویی حایر خرابی سوئیچ درب مورد بررسی قرار می‌گیرد.

 

تعمیر خشک کن ماشین لباسشویی حایر

اگر خشک کن دستگاه سروصدای زیادی تولید می‌کند، پیش از تماس با تعمیر لباسشویی حایر به نحوه و میزان بارگیری توجه کنید. بارگیری اشتباه (کمتر یا بیشتر از حد) منجر به تولید سروصدا می‌شود. اگر بارگیری صحیح باشد، برای تعمیر ماشین لباسشویی حایر سراغ کاسه نمد وتعویض بلبرینگ ماشین لباسشویی رفت.

 

تعمیر لباسشویی حایر دوقلو و سطلی به‌دلیل صدای زیاد

خرابی پمپ، یک سوپاپ شکسته و معیوب بودن استیک درب لباسشویی حایر می‌تواند این مشکل را ایجاد کند. متخصص تعمیر لباسشویی حایر با تعویض، و گاهی با تعمیر این قطعات مشکل را رفع می‌کند.

 

ماشین لباسشویی حایر قدیمی و مشکل تخلیه

وجود مشکل در روند تخلیه معمولا دو دلیل می‌تواند داشته باشد:

  • گیر کردن اشیا با لباس‌های کوچک در شلنگ پمپ و یا خود پمپ (که بوی لاستیک سوخته را به دنبال دارد)
  • سوختن پمپ تخلیه و یا وجود ایراد جدی در آن

ایراد هرکدام که باشد، پیشنهاد می‌کنیم کار تعمیرات لباسشویی حایر را به یک تعمیرکار خبره بسپارید تا مشکل بغرنج‌تر نشود.

 

تعمیر لباسشویی حایر به‌دلیل خیس ماندن البسه

اگر دستگاه پس از پایان شستشو کاملا خیس است و لباس‌ها هم مرطوب هستند، احتمالا پمپ تخلیه ایراد دارد. برای اطمینان از تعمیرات لباسشویی حایر برای پمپ تخلیه، متخصص بعد از شستشو دریچه تخلیه را باز می‌کند، اگر آب زیادی در آن وجود داشته باشد، ایراد از پمپ تخلیه است.

 

بروز نشتی و تعمیرات لباسشویی حایر

تراز نبودن دستگاه، پارگی شیلنگ ورودی یا شیلنگ تخلیه از دلایل احتمالی این ایراد هستند. حتما سریعا با یک متخصص تعمیرات لباسشویی حایر تماس بگیرید تا آب به قسمت‌های دیگر آسیب نرساند.

 

تعمیرات تخصصی لباسشویی حایر

 

آبگیری نکردن دستگاه

وقتی دستگاه را روی برنامه‌ای تنظیم می‌کنید، آب به آرامی مخزن را پر می‌کند. اگر وقتی دستگاه می‌خواهد بچرخد مخزن پر نباشد، نمی‌تواند درام را بچرخاند و چرخه شست‌وشو متوقف می‌شود. یکی از شایع ترین دلایل این مشکل باز یا بسته بودن شیر تخلیه است. خرابیِ کامل آن هم می‌توان مشکل مشابهی ایجاد کند.

 

گیر کردن لباسشویی در چرخه شست‌وشو

اگر دستگاه شما مشکل مشابهی بهم زده است، دو دلیل بالقوه برای آن وجود دارد. یکی اینکه ممکن است یکی از موتورها معیوب باشد، و دیگر خرابی برد کنترل دستگاه است. اگر دستگاه شما هم موتور دارد و هم برد کنترل، احتمالا برد آن آسیب دیده است.

عیب‌یابی و تعمیرِ هردوی این قطعات کاری تخصصی‌ست، بنابراین حتما با یک تکنسین تعمیر ماشین لباسشویی حایر تماس بگیرید.

 

تمیز نشدن لباس‌ها

این مشکل که دستگاه لباس‌ها را (به خوبی) تمیز نمی‌کند، می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

  • ممکن است دستگاه به اندازه کافی دیگ را نچرخاند. برای بررسی این موضوع، تکنسین‌های تعمیر لباسشویی حایر قدیمی و جدید دستگاه را روشن می‌کنند و به صدای چرخش درام گوش می‌دهند. اگر صدای بسیار ضعیف باشد، احتمالا موتور با سرعت کافی نمی‌چرخد ​​یا ممکن است نیاز به تعویض موتور داشته باشید.
  • احتمال دیگر (در مدل‌های جدید) این است که دستگاه لباس‌های کثیف را شناسایی کرده و سعی می‌کند از چرخه‌ای کمتر تهاجمی برای صرفه‌جویی در زمان استفاده کند که اتفاقا بسیار خوب است. اما گاهی دستگاه (به ویژه در مورد لباس‌های رنگی) از چرخه اشتباه استفاده می‌کند. در این حالت پیام نمایش را نادیده بگیرید و چرخه را دوباره شروع کنید.
  • احتمال سوم نبود آب کافی در دیگ است. مطمئن شوید که دریچه پر کردن آب جلوی ماشین لباسشویی باز یا بسته نشده باشد. اگر دریچه باز باشد، آب به آرامی از دیگ خارج می‌شود. اگر هم بسته باشد، آب نمی‌تواند وارد دیگ شود.

 

توقف ناگهانی دستگاه هنگام شست‌وشو

اگر ماشین لباسشویی هایر شما وسط چرخه به طور ناگهانی متوقف شود، احتمال دارد سوئیچ درب یا ورودی آب معیوب باشد.

میکروسوئیچ به دستگاه سیگنال می‌دهد که پس از بسته شدن درب شروع به کار کند، اما اگر خراب شود، باعث می‌شود لباسشویی در اواسط چرخه متوقف شود. دلیل دیگر می تواند معیوب بودن شیر ورودی آب باشد، به ویژه به دلیل مشکلات برق‌رسانی.

 

تعمیر ماشین لباسشویی حایر توسط تعمیرکار

 

تعمیر تخصصی کلیه قطعات لباسشویی حایر قدیمی و جدید

از نظر نوع قطعات، مدل‌های جدید و قدیمی محصولات این برند همپوشانی زیادی دارند. اما یک تفاوت اساسی وجود دارد: در مدل‌های قدیمی، مغز دستگاه و در واقع فرمانده آن "تایمر" است که در مدل‌های جدید جای خود را به "برد الکترونیکی" داده.

به گزارش متخصصان تعمیر ماشین لباسشویی حایر، درخواست برای تعمیر یکسری قطعات بیشتر است. در ادامه خود آنها و وظیفه‌شان در دستگاه را کوتاه مرور می‌کنیم.

 

موتور لباسشویی

اگر مغز دستگاه تایمر یا برد الکترونیکی آن باشد، موتور قلب تپنده‌اش است. در صورت خرابی این قطعه، معمولا لباسشویی اصلا کار نمی‌کند یا به درستی کار نخواهد کرد. تست و تعمیر این قطعه کاری تخصصی‌ست، و بهتر است آن را به تکنسین‌های حرفه‌ای بسپارید.

 

پمپ تخلیه

پمپ تخلیه یک قطعه حیاتیِ دیگر اتت که اگر معیوب شود، در وهله اول، آب باقی‌مانده در آن تخلیه نخواهد شد. خرابی این پمپ به اشکال مختلف لباسشویی را درگیر می‌کند و باید سریعا به آن رسیدگی شود.

 

شیر برقی

شیر برقی (پس از دریافت جریان برق) آبگیری را در لباسشویی آغاز می‌کند، در نتیجه نقش مهمی در چرخه شست‌وشو دارد چون بدون آب اصلا شست‌وشویی اتفاق نمی‌افتد. مشکلات آبگیری دستگاه معمولا به همین قطعه مربوط می‌شود.

 

میکروسوئیچ درب

میکروسوئیچ مثل یک کلید امنیتی برای درب لباسشویی عمل می‌کند. این سوئیچ به دستگاه می‌گوید که درب به درستی بسته شده است، و چرخه شست‌وشو می‌تواند آغاز شود. پس اگر سیستم شروع به کار نمی‌کند، شاید لازم باشد این قطعه عیب‌یابی شود.

 

هیدرواستات

در برنامه‌های از پیش تنظیم‌شده، این هیدرواستات (یا سنسور سطح آب) است که حین آبگیری تشخیص می‌دهد سطح آب به میزان مطلوب رسیده و آبگیری باید قطع شود. به همین خاطر اگر دستگاهی بیش از حد آبگیری می‌کند، تکنسین‌های تعمیر ماشین لباسشویی حایر ابتدا این قطعه را تست می‌کنند.

 

المنت (هیتر)

برای شست‌وشوی بهتر برخی لباس‌ها، بهتر است از آب گرم استفاده شود. گرم کردن آب در دیگ با المنت یا هیتر است. وقتی لباسشویی نتواند آب را به میزان مطلوب گرم کند، تعمیرکارها پیش از هرکاری ترمیستور و المنت را بایک اهم‌متر تست می‌کنند.

 

ترموستات

دماری آبی را که المنت گرم می‌کند، ترموستات بررسی می‌کند تا بیش از حد بالا نرود و لباس‌ها آسیب نبینند. در واقع وقتی ترموستات تشخیص دهد که آب به میزان لازم گرم شده است، هیتر را از مدار خارج می‌کند.

برای تعمیر ماشین لباسشویی حایر به کمک متخصص احتیاج دارید؟

امیدواریم حالا دید واضح‌تری از علت ایرادات رایج لباسشویی حایر (هایر) داشته باشید، و بدانید که «خدمت از ما» کنار شماست تا بهترین تعمیرکارها را برای رفع کلیه ایرادات دستگاه‌تان پیدا کنید.

درخواست‌تان را بدون پرداخت هزینه در اپ یا وبسایت ما ثبت کنید. هزینه‌ها را مقایسه کنید، مدارک و سوابق را ببینید، نظرات و امتیازها را بسنجید و بهترین نمایندگی، تعمیرگاه مجاز یا تعمیرکار مستقل را استخدام کنید.

4.5 امتیاز از 1147 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین