تعمیر لباسشویی ال جی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تعمیر لباسشویی ال جی

تعمیر لباسشویی ال جی یکی از موضوعاتی است که همه جا مطلبی درباره آن پیدا می‌کنید. محبوبیت برند LG درخواست برای تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را همیشه بالا نگه می‌دارد. مقاله‌های تعمیر لباسشویی ال جی و پیدا کردن علت هر مشکل لباسشویی ال جی هم خوانندگان زیادی دارد.

هر مشکل لباسشویی ال جی یک زنگ خطر است. لازم نیست حتما تعمیرکار لباسشویی ال جی باشید تا بدانید در برابر ایرادات ریز و درشت چه کنید. گاهی پایبندی به دستورالعمل‌های کار با دستگاه، ریست ماشین لباسشویی ال جی یا سرویس آن به‌طور منظم، شما را برای مدت‌ها از تعمیر ماشین لباسشویی ال جی بی‌نیاز می‌کند.

در این مطلب مشکلات رایج بوجود آورنده ایراداتی مثل آبریزی ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف و علت آبگیری مداوم لباسشویی که به تعمیر لباسشویی ال جی نیاز دارند را معرفی می‌کنیم.

هدف ما این است که درصورت مواجهه با خرابی ماشین لباسشویی ال جی همانند تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال یا رفع ایراد در دیگر وسایل خانگی با تعمیر یخچال ال جی و موارد مشابه منشا و روش رفع آن را بدانید. البته اکیدا توصیه می‌کنیم که برای تعمیر لباسشویی ال جی از تعمیرکاران باسابقه کمک بگیرید.

 

تعمیر لباسشویی ال جی به کمک کدهای خطا

خوشبختانه مدل‌های جدید کار تعمیر ماشین لباسشویی ال جی را از قبل ساده‌تر کرده‌اند. بسیاری از دستگاه‌ها با نمایش کد خطا عملا نوع مشکل لباسشویی ال جی را به شما می‌گویند. مهمترین ارورهای لباسشویی LG و معنی آنها را در ادامه می‌بینید:

 • UE: خطای عدم تعادل دیگ
 • EI/AE: خطای نشت آب
 • DE: خطای سوئیچ درب
 • OE: خطای تخلیه
 • PF: خطای قطع برق
 • PE: خطای سنسور فشار
 • و ...

می‌بینید که برخی مشکلات نیازی به تعمیر ماشین لباسشویی ال جی ندارند و خودتان می‌توانید آن را رفع کنید؛ مانند مشکل لباسشویی ال جی به‌خاطر متعادل نبودن لباس‌ها در دیگ. البته برخی ایرادات هم به تخصص یک تعمیرکار لباسشویی ال جی نیاز دارد.

 

تعمیر ماشین لباسشویی ال جی به‌خاطر روشن نشدن

روشن نشدن دستگاه واقعا می‌تواند نگران‌کننده باشد. البته در این حالت هم ممکن است خرابی لباسشویی ال جی با یک بررسی کوچک و بدون تعمیر لباسشویی ال جی رفع شود.

اگر دستگاه‌تان روشن نمی‌شود، این مراحل را دنبال کنید:

 • پیش از تعمیر ماشین لباسشویی LG پریز برق را چک کنید. یک دستگاه دیگر را به همان پریز بزنید تا ببینید برق دارد یا نه.
 • دوشاخه را هم بررسی کنید. مطمئن شوید که دوشاخه کاملا داخل پریز است و شکل آن دفرمه نباشد. اگر دوشاخه دفرمه شده است، از یک متخصص تعمیر لباسشویی ال جی کمک بگیرید.

اگر با بررسی این موارد دستگاه روشن نشد، باید برای دریافت خدمات تعمیر ماشین لباسشویی الجی اقدام کنید.

 

عیب یابی و تعمیر لباسشویی ال جی

 

تعمیرات لباسشویی ال جی به‌خاطر کار نکردن

اگر دستگاه‌تان روشن می‌شود اما وارد برنامه نمی‌شود، این کارها را انجام دهید:

 • مطمئن شوید که درب دستگاه ‌بسته است، و کلید استارت را زده‌اید. همچنین بررسی کنید که قفل کودک را فعال نکرده باشید، و اینکه شیر آب باز بوده و آب قطع نباشد .
 • دکمه Time Delay برای شستشوی با تاخیر است. پس فعال بودن یا نبودن این دکمه را هم بررسی کنید.
 • در برخی برنامه‌ها، لباسشویی‌های بدون تسمه (تسمه ماشین لباسشویی)همان ابتدا شروع به آبگیری نکرده و بعد از چند دور چرخش شروع به‌کار می‌کنند. این نکته می‌تواند علت آبگیری نکردن ماشین لباسشویی در این نمونه‌ها باشد.
 • حتما میزان لباس‌ها را چک کنید. اگر بیشتر یا کمتر از حد لباس در دستگاه قرار داده باشید، ماشین لباسشویی ال جی دچار عدم تعادل شده و کار نخواهد کرد.

فراموش نکنید که بعد از زدن دکمه استارت باید یک دقیقه صبر کنید تا دستگاه وارد برنامه شود. اگر این موارد را چک کردید اما مشکلی نبود، از یک متخصص برای تعمیرات ماشین لباسشویی LG کمک بگیرید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی LG به‌خاطر تمیز نشدن لباس‌ها

اگر لباس‌ها به‌خوبی تمیز نمی‌شوند، لزوما به تعمیر لباسشویی ال جی نیاز ندارید. ابتدا بررسی کنید که بیشتر از ظرفیت دستگاه در آن لباس نگذاشته باشید. این ظرفیت با توجه به جنس لباس‌ها، برنامه انتخاب شده و ظرفیت خود دستگاه متفاوت است.

مقدار شوینده را هم بررسی کنید تا با جنس البسه و میزان آنها تناسب داشته باشد. علاوه بر اینها، مطمئن شوید که برنامه شستشو را درست انتخاب کرده‌اید.

 

تعمیر ماشین لباسشویی الجی به‌خاطر لکه مواد شوینده

اگر بعد از شستشو روی لباس‌ها کف می‌بینید، باید موارد مختلفی را بررسی کنید؛ مثلا نوع و مقدار پودر، درست اضافه شدن آن در مخزن و .... پیش از عیب‌یابی و سرویس ماشین لباسشویی ال جی نکات زیر را در ذهن داشته باشید:

 • برای شستشوی پرده، پارچه‌های توری، ملحفه و ... پودر کمتری بریزید.
 • هرگز به جای پودر ماشین لباسشویی از پودر دستی یا پودر صابون استفاده نکنید.
 • می‌توانید از برنامه RINSE (آبکشی اضافه) استفاده کنید تا لباس‌ها به‌خوبی تمیز شوند.
 • پودر ماشین لباسشویی را فقط در قسمت پودر اصلی بریزید و بیشتر از نصف محفظه را پر نکنید.

 

سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی

 

تعمیرات ماشین لباسشویی LG به‌خاطر داغ بودن البسه پس از شستشو

اگر بعد از پایان کار می‌بینید که لباس‌ها کاملا داغ هستند اما نمی‌دانید چرا، دو مورد را قبل از تعمیر لباسشویی ال جی بررسی کنید:

 1. آبکشی در ماشین لباسشویی معمولا با آب سرد انجام می‌شود. بنابراین، جابجا نصب شدن شلنگ‌های ورودی سرد و گرم منجر به آبکشی البسه با آب گرم می‌شود. در این شرایط خدماتی مثل بررسی طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و سایر مسیرهای ورودی و خروجی آب در رفع مشکل تاثیرگذار است. 
 2. اگر از برنامه MEDIC RINSE استفاده کنید، آبکشی لباس‌ها با آب داغ انجام خواهد شد. بنابراین دمای بالای البسه طبیعیست.

اگر هیچ‌کدام از این موارد صدق نمی‌کند، بهتر است برای تعمیر لباسشویی ال جی اقدام کنید.

 

تعمیر درب ماشین لباسشویی ال جی

مشکل لباسشویی ال جی در باز نشدن درب آن از مواردی است که به کمک تعمیرکار لباسشویی ال جی نیاز دارد. علت خرابی لباسشویی ال جی در این حالت یکی از موارد زیر است:

 • خراب شدن برد الکترونیک
 • خراب شدن میکروسوئیچ یا قفل درب
 • خرابی و پوسیدگی لولا، دستگیره و زبانه درب
 • خراب شدن پمپ تخلیه و یا تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی (اگر آب لباسشویی تخلیه نشود، میکروسوئیچ اجازه باز شدن درب را نمی‌دهد)

تعمیر لباسشویی ال جی در این حالت با تعمیر، و در مواردی تعویض قطعات مربوطه این مشکل لباسشویی ال جی برطرف می‌شود.

تعمیر لباسشویی ال جی در تهران و سایر شهرهای ایران

تعمیر لباسشویی ال جی تنها به موارد بالا ختم نمی‌شود. مشکلات آبگیری، خشک‌کن و ... نیز از جمله موارد نیاز به تعمیر لباسشویی ال جی است. اگر هر مشکلی برای دستگاه شما پیش آمد و به سرویس و تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نیاز داشتید، روی کمک "خدمت از ما" برای تعمیر لباسشویی ال جی حساب کنید.

با اپلیکیشن "خدمت از ما" می‌توانید بهترین تعمیرکار ماشین لباسشویی ال جی را برای تخصصی‌ترین تعمیرات ماشین لباسشویی LG در چند مرحله کوتاه پیدا کنید.

4.5 امتیاز از 1161 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین