کد خطای ماشین لباسشویی ال جی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کد خطای ماشین لباسشویی ال جی

ارور ماشین لباسشویی ال جی اصلا چیزی نیست که بخواهیم پس از روشن کردن دستگاه آن را ببینیم. با این حال، هر ارور ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند ما را از ضرورت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی نجات دهد؛ اگر به‌درستی برای رفع آنها اقدام کنیم. در واقع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی روشی برای دستگاه است تا مشکلات خود را به شما بگوید.

ممکن است تعدد ارورهای ماشین لباسشویی ال جی کمی گیج‌کننده باشد. به‌همین خاطر در این مطلب هر کد خطای ماشین لباسشویی ال جی، دلیل بروز و روش رفع آن را توضیح می‌دهیم. اگر هم راهنمای فارسی ماشین لباسشویی ال جی خود را گم کرده‌اید، این راهنما به دردتان خواهد خورد.

در حالت کلی ارور و کد خطا در روند تعمیرات این برند ماشین لباسشویی همانند نمونه‌های دیگر لوازم برقی اتوماتیک مثل تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ارج، تشخیص علت دود زدن اجاق گاز، رفع ایرادات و تعمیر یخچال ال جی، و سایر برندهای وسایل آشپزخانه تاثیر بسزایی دارد.

این کد خطاها از ضرورت ریست ماشین لباسشویی ال جی گرفته تا تشخیص علت سوختن المنت یخچال به نوعی عملکرد بهینه و طولانی مدت این لوازم را تضمین می‌کند. در ادامه با تعدادی از ارورهای ماشین لباسشویی ال جی و دلیل بروز آن‌ها به شرح ذیل آشنا می‌شویم. 

 

ارور OE ماشین لباسشویی ال جی

ارور OE ماشین لباسشویی ال جی به شما می‌گوید که دستگاه نمی‌تواند آب را تخلیه کند. نمایش ارور OE ماشین لباسشویی ال جی 3 دلیل می‌تواند داشته باشد:

 

1. گرفتگی شلنگ تخلیه

برای اینکه ببینید علت این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی شلنگ تخليه است یا نه، آن را بررسی کنید تا گرفتگی یا گره‌خوردگی نداشته و طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی صحیح باشد.

 

2. خرابی پمپ تخلیه

خرابی پمپ تخلیه هم می‌تواند باعث نمایش ارور OE ماشین لباسشویی ال جی شود. برای بررسی خرابی برنامه Spin only را انتخاب کنيد. اگر هنگام کار صدای پمپ تخليه را شنيديد، پمپ سالم است. در غير اينصورت باید تعمیر شود.

 

3. خرابی برد الکترونیکی

خرابی برد دستگاه هم می‌تواند باعث این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی شود. بررسی و تعمیر برد لباسشویی به دلیل حساسیت قطعه باید به متخصص سپرده شود.

پس از رفع مشکل برنامه Spin را اجرا کنيد تا آب تخليه شود. مطمئن شويد که ارور OE ماشین لباسشویی ال جی ديگر نمايش داده نمی‌شود.

 

ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی

ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی به شما می‌گوید که ورودی آب دچار مشکل شده است. برای رفع ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی باید موارد زیر را بررسی کرد:

 • باز بودن شير آب ورودی منزل
 • عدم گرفتگی شلنگ ورودی آب
 • عدم ضرورت تعمیر شیر برقی ماشین لباسشويی
 • مسدود نبودن فيلترهای ورودی شير برقی

اگر هیچکدام از این موارد مشکل نداشتند، احتمالا خرابی برد علت نمایش ارور IE در ماشین لباسشویی ال جی است.

 

ارور Ub - UE لباسشویی ال جی

ارور UE لباسشویی ال جی نشان‌دهنده عدم تعادل بار در مخزن دستگاه است. این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد؛ از جمله:

 • کم بودن میزان لباس‌ها
 • تراز نبودن ماین دستگاه و ایراد احتمالی در تسمه ماشین لباسشویی
 • وجود لباس‌های تکی و سنگین

برای جلوگیری از نمایش ارور UE لباسشویی ال جی سعی کنید لباس‌ها را به‌طور یکنواخت در مخزن قرار دهید، میزان استاندارد لباس‌ها را رعایت کنید و از تراز بودن دستگاه هم مطمئن شوید. اگر همچنان ارور UE لباسشویی ال جی می‌بینید، از یک تعمیرکار برای رفع این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی و تعمیر بخش معیوب کمک بگیرید.

 

ارور dE لباسشویی ال جی

ارور dE لباسشویی ال جی به ما می‌گویند که درب دستگاه (به هر دلیلی) قفل نمی‌شود. اگر با این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی مواجه شدید، باید بخش‌های زیر را چک کنید:

 • اتصالات و سيم‌کشی درب
 • برد ماشین لباسشویی
 • میکرو سوئیچ درب
 • زبانه و لولای درب
 • لاستیک دو درب

 

رفع ارور ماشین لباسشویی ال جی

 

ارور CL لباسشویی ال جی

ارور CL لباسشویی ال جی نشان‌دهنده مشکل خاصی نیست. این کد صرفا به شما می‌گوید که قفل کودک دستگاه فعال شده است.

 

ارور PF در لباسشویی ال جی

ارور PF در لباسشویی ال جی نشان‌دهنده مشکلاتی در تغذیه برق دستگاه است. این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی ممکن است به دلایل زیر رخ دهد:

 • اختلال در برق رسانی
 • ایراد سه راهی یا محافظ برق
 • قطع برق در میانه چرخه شستشو
 • وجود مشکل در سیم‎کشی دستگاه

معمولا با آغاز مجدد چرخه شستشو ارور PF در لباسشویی ال جی رفع می‌شود. اگر همچنان این خطا را دیدید، با یک تعمیرکار مشورت کنید.

 

ارور tcL لباسشویی ال جی

ارور tcL لباسشویی ال جی به رسوب‌زدایی داخل دستگاه مربوط می‌شود. برای رفع این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی مراحل زیر را دنبال کنید:

 1. لباس‌ها را از دستگاه خارج کنید، و مواد رسوب‌زدا را در جاپودری لباسشویی بریزید.
 2. کلید Tub Clean را برای سه ثانیه نگه دارید تا کد tcL روی پنل ظاهر شود.
 3. Start را بزنید.
 4. بعد از پایان کار، لاستیک دور درب و شیشه آن را خشک کنید.

 

کد خطای LE لباسشویی ال جی

این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی به شما می‌گوید که موتور دستگاه شما قفل شده است. اگر مخزن بیش از اندازه ستگین باشد، ممکن است به موتور فشار آمده و قفل شود. برای رفع ارور LE ماشين لباسشویی ال جی باید موارد زیر را وارسی کرد:

 • سيم‌کشی موتور
 • برد الکترونیکی
 • استاتور
 • روتور
 • تاخو

 

ارور sud ماشين لباسشویی ال جی

این خطا نشان‌دهنده آن است که بیش از حد نیاز مواد شوینده در جاپودری ریخته‌اید. در این حالت زمان چرخه شستشو افزایش پیدا می‌کند. اگر میزان ماده شوینده خیلی زیاد باشد، این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی نمایش داده شده، و دستگاه برای جلوگیری از نشتی و آبریزی ماشین لباسشویی متوقف می‌شود.

 

کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

 

کد خطای CE ماشين لباسشویی ال جی

اين ارور ماشین لباسشویی ال جی می‌تواند دو دلیل داشته باشد: اتصال کوتاه در موتور، و یا یک ارور عمومی که نشان‌دهنده یک مشکل در دستگاه است. برای رفع این خطا دستگاه‌تان را برای چتد دقیقه از پریز بکشید. اگر بعد از زدن دوشاخه به پریز باز هم ارور CE ماشين لباسشویی ال جی را دیدید، با یک متخصص تماس بگیرید.

 

ارور CD ماشین لباسشويی ال جی

این کد خطای ماشین لباسشویی ال جی هم مانند ارور CL لباسشویی ال جی مشکل خاصی را نمایش نمی‌دهد. این پیغام به معنای آن است که چرخه خشک‌کن به پایان رسیده است. تنها کاری که باید انجام دهید خارج کردن لباس‌ها و خاموش کردن دستگاه است.

 

سایر کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی

 • ارور FE: ورود آب بیش از اندازه به مخزن ماشین لباسشویی
 • ارور PE: درست عمل نکردن سنسور تشخیص سطح آب
 • ارور TE: خراب شدن سنسور المنت و یا خود المنت
 • ارور SE: وجود مشکل در موتور
 • ارور EE: خرابی برد دستگاه

رفع کد خطاهای ماشین لباسشویی ال جی

اگر روش‌های بالا در رفع کدهای خطای ماشین لباسشویی ال جی به شما کمک نکردند، بهتر است از تعمیرکاران حرفه‌ای برای رفع هر کد خطای ماشین لباسشویی ال جیکمک بگیرید. چنین متخصصانی را می‌توانید به کمک "خدمت از ما" در کمتر از چند دقیقه پیدا کنید.

4.5 امتیاز از 1160 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین