جاپودری لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جاپودری لباسشویی

جاپودری لباسشویی یک بخش کوچک با وظیفه‌ای بزرگ است. جاپودری ماشین لباسشویی در مدل‌های جدید ممکن است یک محفظه پیچیده با چند قسمت مختلف باشد. با این‌حال، کار جاپودری لباسشویی کاملا مشخص است. جاپودری محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی و مایع نرم‌کننده در آن است.

آشنا نبودن با طرز کار جاپودری لباسشویی، نحوه استفاده و نگهداری از آن می‌تواند کل دستگاه را با مشکل مواجه کند. به همین دلیل، امروز قصد داریم هرآنچه باید راجع به جاپودری ماشین لباسشویی بدانید را توضیح دهیم. ابتدا با ساختار آن آشنا می‌شویم؛ و بعد مشکلات محل ریختن مایع لباسشویی در تعمیرات لباسشویی بوش، ال جی، سامسونگ و ... را مختصر بررسی می‌کنیم.

جاپودری لباسشویی و بخش‌های مختلف آن

جاپودری لباسشویی یک قطعه داخلی همانند تسمه ماشین لباسشویی، بلبرینگ یا برد لباسشویی سامسونگ و موارد مشابه نیست که از چشم ما پنهان باشد. هربار که می‌خواهیم لباس بشوییم، با جاپودری و محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی سروکار داریم. به همین خاطر بهتر است بدانیم دقیقا چطور باید با آن کار کنیم.

جاپودری ماشین لباسشویی قسمت‌های مختلفی دارد. این بخش در برخی مدل‌ها به سه و در مدل‌های دیگر به چهار قسمت تقسیم شده است:

 1. بخش اول جاپودری لباسشویی محل ریختن پودر پیش شستشو، و مربوط به برای شستشوی مقدماتی است. این قسمت با علامت | مشخص می‌شود.
 2. بخش دوم جاپودری لباسشویی محل ریختن پودر شستشوی اصلی، و مربوط به شستشوی اصلی است. این قسمت در دستگاه‌ها با علامت || مشخص می‌شود.
 3. قسمت سوم جاپودری لباسشویی محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی است. این قسمت با علامت * مشخص می‌شود.
 4. بخش چهارم جاپودری لباسشویی که در برخی مدل‌ها وجود دارد، برای اضافه کردن مواد رنگی است.

نکته: مقدار پودر موردنیاز برای شستشوی مقدماتی نصف پودر لازم برای شستشوی اصلی است.

 

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی بوش

 

نحوه استفاده از جاپودری ماشین لباسشویی

حالا که با محل ریختن مایع لباسشویی در برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی و... آشنا شدیم، در این بخش نحوه استفاده و عملکرد آن را مرور می‌کنیم. کشوی جاپودری و محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی‌های مختلف با یکدیگر تفاوت‌هایی دارد، اما همه آن‌ها بخش‌هایی ثابت با عملکرد مشخص دارند:

 • محفظه اصلی شستشو: این بخش همان محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی ال جی، بوش و غیره است. علاوه بر مایع و یا پودر برای شستشوی اصلی، نرم‌کننده آب، عامل پیشگیری‌کننده، سفیدکننده و پاک‌کننده لکه هم درصورت نیاز به این بخش اضافه می‌شوند.
 • محفظه نرم‌کننده: محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی برای نرم‌کننده پارچه‌های مختلف است. مانند سایر بخش‌ها، این بخش را هم هرگز بیشتر از خطMAX  پر نکنید.
 • محفظه پیشخوان: این بخش در کشوی جاپودری لباسشویی برای افزون مواد شوینده برای پیش‌شستشو یا شستشوی مقدماتی است.

عدم رعایت نکات این بخش با ایراد در این قطعه و  مشاهده خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ و سایر برندها در تجهیرات وابسته است.اگر قصد شستشوی آیتم‌های بزرگ را دارید، پیشنهاد می‌کنیم از مواد شوینده به شکل قرص یا کپسول، یا مواد شوینده با توپ شستشو در محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی بوش یا برندی که دارید بپرهیزید.

بنابراین یکی رایج ترین خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ارج، رفع ایراد و تعمیر لباسشویی سامسونگ، تشخیص ارور لباسشویی بوش، نحوه تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها بررسی وضعیت جاپودری و تعویض و تعمیر آن است. 

 

نکات استفاده از جاپودری لباسشویی

 • محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی سامسونگ یا هر برند دیگر را تنها تا نصف پر کنید. تصور نکنید که اگر بیشتر پودر بریزند لباس‌ها بهتر تمیز می‌شوند.
 • به نوع پارچه‌ای که می‌خواهید بشویید دقت کنید. مثلا اگر می‌خواهید پرده یا لباس‌های گیپوری را بشویید، باید نسبت به شستشوی معمولی پودر کمتری بریزید.
 • این موارد برای محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی بوش، ال جی و... نیز صادق است و باید آنها را رعایت کرد.
 • تنها در بخش محفظه اصلی جاپودری لباسشویی پودر بریزید و نه در بخش‌های دیگر.

 

از پودر استفاده کنیم یا مایع لباسشویی؟

جواب قطعی‌ای وجود ندارد و خودتان باید در شرایط مختلف تصمیم بگیرید. اگر لباس‌هایتان خیلی کثیف نیستند و به‌راحتی تمیز می‌شوند، مایع شستشو یک گزینه مناسب است. با استفاده از مایع لباسشویی به جاپودری ماشین لباسشویی آسیب کمتری به محفظه وارد می‌شود.

 

چگونه محفظه جاپودری لباسشویی را تمیز کنیم؟

شستن محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی یک نکته مهم است که ممکن است نادیده گرفته شود. با تمیز کردن جاپودری لباسشویی می‌توان به‌خوبی از از انباشته شدن مواد شوینده و مسدود شدن راه‌های این محفظه جلوگیری کرد.

مراحل تمیز کردن محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی بوش، سامسونگ، ال جی و ... به ترتیب زیر است:

 1. ابتدا دستگاه را خاموش کنید، و دوشاخه آن را از پریز بکشید.
 2. جاپودری ماشین لباسشویی را تا حد ممکن بیرون بیاورید.
 3. در داخل جاپودری ماشین لباسشویی یک کلید وجود دارد؛ آن را فشار دهید و محفظه را بیرون بیاورید.
 4. قطعات جاپودری را از هم به دقت جدا کنید.
 5. قطعات را با آب گرم و برس کاملا پاک کنید، تا هرگونه مواد شوینده باقی‌مانده تمیز شود.
 6. محفظه داخلی جاپودری ماشین لباسشویی در دستگاه را هم با دستمال مرطوب تمیز کنید .
 7. قطعات محفظه را دوباره بهم متصل کنید و محفظه را در جای خود قرار دهید.

نکته: لطفا قطعات جاپودری و محل ریختن نرم کننده در ماشین لباسشویی را در ماشین ظرفشویی قرار ندهید، چون آب داغ در این دستگاه می‌تواند شکل قطعات را تغییر دهد. ریست ماشین لباسشویی ال جی، سامسونگ و سایر برندها در مشاهده ایراد در عملکرد این قطعه به اندازه بررسی وضعیت آن کارساز نیست. 

 

محفظه جاپودری ماشین لباسشویی

 

رایج‌ترین مشکل محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی

محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی بوش شما (و یا برندهای دیگر) ممکن است با مشکلات مختلفی روبرو شود. در ادامه این ایرادات و دلایل آنها را توضیح می‌دهیم.

 

باقی ماندن پودر در جاپودری لباسشویی

یکی از مهمترین مشکلاتی که برای جاپودری لباسشویی برندهای مختلف به‌وجود می‌آید، حل نشدن و باقی ماندن پودر جاپودری ماشین لباسشویی است. این مشکل می‌تواند دلایل مختلفی داشته باشد:

 • دیر اضافه کردن پودر به جاپودری لباسشویی
 • استفاده از پودر ماشین لباسشویی نامرغوب
 • استفاده بیش از حد از مواد شوینده
 • کثیف بودن جاپودری لباسشویی
 • سختی بیش از حد آب
 • پایین بودن دمای آب

نشت آب و کف از جاپودری ماشین لباسشویی

علت اصلی آبریزی ماشین لباسشویی در محل ریختن مایع لباسشویی در ماشین لباسشویی استفاده بیش از حد از پودر و یا مایع شوینده بیش از حد است. با رعایت میزان محصولا شوینده به‌راحتی می‌توان از این مشکل جلوگیری کرد.

اگر می‌خواهید البسه‌ای را بشویید که خیلی کثیف است و به شوینده بیشتری نیاز دارید، پودر را در قسمت راست که برای این منظور تعبیه شده است بریزید. سپس برنامه پری‌واش را انتخاب کنید و دیگر نگران نشت آب و کف نباشید.

البته انسداد شلنگ محفظه جاپودری لباسشویی  و عدم رعایت طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی هم می‌تواند مشکل نشتی را ایجاد کند. این انسداد ممکن است به‌خاطر اجسام خارجی و یا رسوب مواد شوینده به‌وجود آمده باشد.

 

4.5 امتیاز از 1164 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین