نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی یکی از راهکارهای کاربردی در زمان درست کار نکردن دستگاه بدون ضرورت تعمیر ماشین لباسشویی ال جی است. این راهکار در زمانی که یک ایراد و نقص سخت افزاری در میان نباشد کارساز است. ریست ماشین لباسشویی ال جی در هنگام مشاهده یک سری خطاهای ماشین لباسشویی ال جی یک روش بسیار موثر در عملکرد مناسب این وسیله به حساب می‌آید.

به عبارتی دیگر، راه حل رفع بیشتر خطاهای دیده شده در نحوه عملکرد ماشین لباسشویی، به راحتی با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی قابل رفع است. همین امر بر اهمیت یادگیری و شناخت حالت‌های ریست کردن این وسیله برقی افزوده است. اصولا در دفترچه راهنمای فارسی ماشین لباسشویی به انواع حالت‌های ریست کردن ماشین لباس شویی ال جی اشاره شده است.

مشاهده خطاهای ماشین لباسشویی ال جی از عمده‌ترین دلایل نیاز به ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی است. راهنمای فارسی ماشین لباسشویی ال جی، عیب یابی ماشین لباسشویی ال جی با گوشی یکی از راهکارهای کاربردی تشخیص ایرادات نیازمند به ریست ماشین لباسشویی ال جی هستند. در این مطلب از مجله خدمت از ما آشنایی با نحوه ریست ماشین لباسشویی ال جی و 2 روش سریع برای ریست کردن این نوع لباسشویی با شما همراه خواهیم بود.

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

 

در هر صورت شناخت مشکلات به واسطه کد خطا و کاربرد ریست به موقع وسایل در زمانی که ضرورت تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، خدمات تعمیر ماشین لباسشویی ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ارج، رفع ایرادات و تعمیر یخچال ال جی، و سایر برندهای وسایل آشپزخانه وجود نداشته، امری تاثیرگذار در رفع ایراد و توقف عملکرد دستگاه است.

 

ریست ماشین لباسشویی ال جی چه کاربردی دارد؟

قبل از هر گونه اقدام برای ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی داشتن اطلاعات کافی درباره نوع مشکل لباسشویی از اهمیت بالایی برخوردار است. در واقع قرار دادن دکمه ریست ماشین لباسشویی ال جی و همین طور گنجاندن قابلیت ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با روش‌های مختلف برای رفع ایرادات ساده‌ای که نیاز به تعمیرکار فنی ندارند در نظر گرفته شده است.

ایرادات منتهی به بررسی قطعاتی مثل تسمه ماشین لباسشویی، بررسی طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و سایر تجهیزات مرتبط با فرآیند شستشوی لباس را بهتر است با عیب یابی،سرویس و تعمیرات لباسشویی در هر برندی برطرف کنید. ریست ماشین لباسشویی اغلب مواقع در کنترل و رفع اختلال کنترل شده توسط برد دستگاه تاثیر گذار است. 

 

ریست ماشین لباسشویی ال جی

 

درست عمل نکردن ماشین لباسشویی و همین طور خارج شدن روال عملکرد این دستگاه از حالت عادی با اشکالاتی مشابه دیر و کند شروع به فعالیت کردن، توقف بی دلیل دستگاه در حین انجام کار و مشاهده پیغام‌های خطای مختلف همراه است. در این حالت بهتر است که با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی سیستم کاربردی آن را دوباره راه اندازی کنید.

 

روش‌های ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

بیشترین سوالی که در این خصوص بین کاربران مختلف مطرح است، نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی در مدل‌های مختلف است. ریست کردن این دستگاه پر کاربرد بر اساس ساختار طراحی شده آن به دو روش اساسی تقسیم می‌شود، که در این قسمت برای آشنایی بیشتر با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی به این موارد اشاره خواهیم داشت.

 

روش‌های ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با دکمه ریست

این روش برای زمانی است که ماشین لباسشویی مورد استفاده به دکمه مخصوص ریست (reset) تجهیز شده باشد. مراحل انجام ریست کردن دستگاه در این حالت به شرح ذیل است:

  1. ابتدا ماشین لباسشویی را خاموش کنید، سپس دستگاه را در وضعیت Cotton قرار دهید و دوباره ماشین لباسشویی را روشن کنید.
  2. توجه به این نکته ضرورت دارد که بلافاصله پس از روشن شدن، دکمه Temp یا Speed Spin را فقط یک بار فشار دهید.
  3. از نگهداشتن دستتان بر روی دکمه نامبرده خودداری کنید.
  4. در این میان دکمه Level Water یا Function را یک بار لمس کنید.
  5. این مرحله را تا زمان ظاهر شدن عبارت T01 ادامه دهید و زمانی که این عبارت به T02 تغییر یافت، دکمه Start را فشار دهید.
  6. در مرحله بعدی وضعیت ELT روی صفحه نمایان می‌شود، حال زمان فشردن دکمه ریست ماشین لباسشویی (reset) است.
  7. در برخی مواقع با فشردن دکمه ریست، پیغام‌های خطایی در صفحه مشاهده می‌شود، اگر در هر کدام دکمه Temp را به مدت ۵ ثانیه نگه دارید، برطرف خواهد شد.
  8. عمل ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی در این روش به درستی انجام شد.

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی با دکمه ریست

 

نکته قابل تاملی که در نحوه ریست کردن ماشین لباسشویی در این روش وجود دارد، قرارگیری دکمه ریست در محل‌های مختلف برای مدل‌های گوناگون ماشین لباسشویی ال جی است. بنابراین مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی ال جی قبل از هر گونه اقدامی در این مورد توصیه می‌شود.

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی‌ با قطع برق

به این حالت ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه نیز گفته می‌شود. در واقع دلیل نامگذاری این روش ریست کردن به این عنوان کاربرد آن برای ماشین‌های لباسشویی ال جی بدون دکمه ریست است. راهکار ساده‌ای برای این شرایط وجود دارد.

 

ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی بدون دکمه

 

در این وضعیت ماشین لباسشویی را از برق کشیده سپس به مدت ۵ ثانیه دکمه Start یا Pause را لمس کنید. بعد از انجام این کار برق را وصل کرده تا سیستم ریست شود. البته می‌توانید دستگاه را هم از برق جدا کرده و بعد از ۵ دقیقه آن را به برق وصل کنید.

 

چه خطاهایی با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی رفع می‌شوند؟

گاها برخی اتفاقا در هنگام فعالیت ماشین لباسشویی ال جی رخ می‌دهد که مانع انجام کار این دستگاه به درستی می‌شود. این حالت‌های که بخشی از آنها را خطاهای ماشین لباسشویی ال جی به خود اختصاص داده‌اند، با ریست کردن این وسیله برقی به راحتی قابل برطرف شدن هستند. در این قسمت به چند نمونه از این خطاها اشاره شده است.

 

دلایل ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی

 

مشاهده کد خطای DE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

بیانگر ایراد در قفل درب است. این امر در اواخر شستشوی لباس بروز داده و گاها با وضعیتی مانند باز نشدن درب و یا قفل نشدن آن همراه است. برای رفع این ایراد که تحت تاثیر خرابی درزگیر در و یا قرار دادن بیش از حد لباس رخ می‌دهد. در بیشتر مواقع با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی قابل رفع است.

 

مشاهده کد خطای DE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

 

مشاهده کد خطای OE در هنگام کار ماشین لباسشویی ال جی

این کد بیانگر مشکل آبکشی لباسشویی که گاها با آبریزی ماشین لباسشویی همراه بوده است. در حالت دیگر ایجاد ایراد در سیستم لوله کشی ماشین لباسشویی منجر به نمایش این کد خطاست. با ریست کردن دستگاه تا حد زیادی این مشکل برطرف خواهد شد.

 

مشاهده کد خطای OE در هنگام کار ماشین لباسشویی ال جی

 

مشاهده کد خطای LE در هنگام کار ماشین لباسشویی ال جی

این خطا با اینکه مربوط به موتور است و بهتر است با نمایندگی برای رفع آن در تماس باشید. اما در بیشتر مواقع پس از نصب جدید ماشین لباسشویی مشاهده می‌شود. دلیل این کد خطا در این حالت عدم برقراری ارتباط مناسب بین موتور و پنل کنترلی است که با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی این ایراد برطرف می‌شود.

 

مشاهده کد خطای LE در هنگام کار ماشین لباسشویی ال جی

 

مشاهده کد خطای UE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

نامتوازن بودن بار درون دیگ ماشین لباسشویی علت نمایش این کد خطاست. برای رفع این ایراد نیازی به ریست کامل ماشین لباسشویی نیست. تنها با فشردن دکمه Start-Pause وکمی تامل در باز می‌شود. پس از باز شدن در لباس‌ها را درون دیگ جابه‌جا کرده یا حتی از حجم لباس‌های قرار داده شده کم کنید.

 

مشاهده کد خطای UE بر روی نمایشگر ماشین لباسشویی ال جی

 

تمامی خطاهای بیان شده در این بخش با ریست کردن ماشین لباسشویی ال جی قابل رفع هستند. اما در صورتی که پس از ریست ماشین لباسشویی ال جی همچنان با ایرادات مشاهده شده مواجه هستید بهترین راهکار مراجعه به نمایندگی و یا درخواست تعمیرکار تخصصی ماشین لباسشویی ال جی برای تشخیص و رفع مشکل است.

4.5 امتیاز از 1353 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین