علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی به چه علت است؟ از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی، بوی سوختگی آن می‌تواند باشد؟ علائم سوختن موتور ماشین لباسشویی چیست؟ علت داغ شدن ماشین لباسشویی چه چیزی می‌تواند باشد؟ بین ضرورت تعمیر موتور ماشین لباسشویی و استشمام بوی سوختگی ارتباطی است؟

چرا بوی سیم سوخته از ماشین لباسشویی می‌آید؟ آیا این‌ سوالات ذهن شما هم کلافه کرده است؟ برای بررسی دقیق علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی این پست آموزشی را به طور کامل بخوانید.

یکی از اقدامات تعمیر ماشین لباسشویی رفع بوی سوختگی و از بین بردن علائم و دلایل نیم سوز شدن موتور یا دیگر قطعات این وسیله است. رفع این مشکل به دلیل تاثیر در عملکرد ماشین لباسشویی در روند عیب یابی و تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال، ال جی و سایر برندها نیز به چشم می‌خورد. 

 

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست؟

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌تواند متفاوت باشد و تنها به علت سوختن موتور رخ نمی‌دهد. در ادامه 10 علت بوی سوختگی را بررسی کرده‌ایم.

 

اولین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: پارگی تسمه لباسشویی

بوی سوختگی ماشین لباسشویی میتواند ناشی از پوسیدگی و پارگی تسمه ماشین لباسشویی باشد، در واقع پولی موتور و دیگ لباسشویی توسط یک تسمه لاستیکی به هم متصل شده اند که اگر تسمه پوسیده باشد و درست در جای خود قرار نگیرد با سایش به دیگر قطعات باعث بوی سوختگی می‌شود.

 

دومین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: خرابی موتور لباسشویی

از علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی می‌تواند بوی سوختگی از ماشین لباسشویی باشد. چرا که ممکن است بر اثر استفاده زیاد پشت سر هم یا وزن اضافه لباس در لباسشویی سیم پیچ لباسشویی آسیب ببیند در این مواقع موتور بوی سوختگی از خود منتشر می‌کند. در مواقعی سفت بودن تسمه نیز باعث فشار به موتور و بوی سوختگی شده.

 

علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی

 

سومین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختگی لاستیک المنت

برای آب بندی المنت داخل دیگ اصلی لباسشویی یک لاستیک نصب شده اگر اتصالی در المنت پیش آید و باعث گرم شدن بیش از حد المنت شود بوی سوختگی لاستیک المنت به مشام می‌رسد. رفع آسیب این قظعه در روند تعمیرات دیگر لوازم برقی آشپزخانه مثل تشخیص علت سوختن المنت یخچال در هر برندی نیز از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

چهارمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: آسیب به المنت لباسشویی

خرابی برد یا تایمر علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی است. در واقع خرابی برد باعث می‌شود در زمانی که آب داخل دیگ لباسشویی نیست مانند زمان خشک کردن المنت در مدار قرار گیرد و شروع به داغ شدن کند، این مسئله می‌تواند باعث بوی سوختگی شود. در این حین ضرورت تعمیر برد لباسشویی و دیگر قطعات وابسته به آن حس می‌شود.

 

پنجمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختن سیم کشی‌ها

اتصالی در سیم کشی و یا یکی از قطعات لباسشویی موجب بالا رفتن جریان الکتریکی در سیم کشی می‌شود و موجب سوختن روکش و عایق سیم‌ها شده و بوی سوختگی منتشر می‌شود.

 

ششمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: آسیب به دوشاخه برق

طبق گفته تکنسین‌ها، در بعضی از موارد اتصالی دوشاخه برق را دیده می‌شود که باعث سوختگی دوشاخه و بوی بد سوختگی شده، بعضی از مدل‌های لباسشویی سیم رابط سه شاخه دارند، که در کشور ما پریز ها به شکل دو شاخه ای هستند برای همین یک تبدیل سه شاخه به دو شاخه نصب شده خرابی این تبدیل نیز باعث انتشار بوی سوختگی می‌شود.

 

هفتمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: سوختن برد ماشین لباسشویی

 اتصالی در برد یا تایمر ماشین لباسشویی و سوختن قطعات یا عایق بندی آنها نیز علت انتشار بوی سوختگی از ماشین لباسشویی میشود.

 

علت بوی سوختگی ماشین از لباسشویی

 

هشتمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: معیوب شدن پمپ تخلیه

 پمپ تخلیه ماشین لباسشویی، داراب تسمه محور، موتور متحرک و یا موتور الکتریکی است. بوی سوختگی ماشین لباسشویی در حین فرایند شستشو و یا بعد از آن می‌تواند نشان دهنده متوقف شدن پمپ تخلیه باشد.همانند ایراد در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی، فرسودگی و خرابی قطعات وابسته به پمپ تخلیه مثل نیز در بروز این مشکل تاثیر بسزایی دارد. 

این ایراد گاها علت تمیز نشستن لباس در ماشین لباسشویی و بروز نشتی و آبریزی ماشین لباسشویی دیگر مشکلات ناشی از عملکرد تجهیزات وابسته به پمپ و دیگ شستشو برای تخلیه آب را به همراه دارد. 

 

نهمین علت بوی سوختگی از ماشین لباسشویی: خراب شدن کلاچ لباسشویی

بوی سوختگی از ماشین لباسشویی ناشی از فرسوده شدن کلاچ است. در واقغ برخی از لباسشویی های درب از بالا از یک کلاچ برای حرکت دادن سبد شستشو در حین فرایند چرخش استفاده می‌کنند. بوی سوختگی از ماشین لباسشویی، نتیجه فرسوده شدن کلاچ است و احتمالا لباسشویی شما در حین کار نیز صدای خراشیدن بلندی ایجاد می‌کند.

 

دهمین علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی: خرابی قرقره موتور لباسشویی

از دلایل بوی سوختگی ماشین لباسشویی، خراب شدن قرقره موتور لباسشویی است. چراکه سو قرقره موتور راه انداز ماشین لباسشویی می‌تواند بر اثر گذشت زمان دچار فرسودگی یا شکستگی شود. قرقره موتور می‌تواند زنگ بزند و تخریب شود و همین امر باعث ایجاد اصطکاک بیش از حد شود و باعث شود تا قرقره شروع به سوختن و ذوب شدن کند.

 

بوی سوختگی ماشین لباسشویی

 

علائم سوختن موتور ماشین لباسشویی 

در صورتی که موتور سوخته باشد، یا نیم سوز شده باشد، بوی سوختگی از ماشین لباسشویی، بلند میشود. در واقغ می توان گفت؛ علائم نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی بوی سوختگی لباسشویی است.توجه به مدل ماشین لباشسویی و تفاوت ماشین لباسشویی درب از بالا و درب از جلو و سایر موارد در تعمیرات قطعات حساسی مثل موتور امری مهم است.

به خاطر داشته باشید؛ که استفاده زیاد و پشت سر هم از دستگاه میتواند باعث نیم سوز شدن موتور ماشین لباسشویی و سوختن آن می‌شود. همچنین توجه داشته باشید که، بروز این عیب در موتور لباسشویی شودکه با اولین بوی سوختگی ماشین لباسشویی، هیچ اقدامی نکنید زیرا ممکن است باعث بروز مشکلات بیشتر در این دستگاه شوید. با توجه به اهمیت موتور در لباسشویی حتما تعمیر آن را به دست تعمیرکار خبره بسپارید.

 

اگر بوی سوختگی از ماشین لباسشویی می‌آید این توصیه‌ها را فراموش نکنید.

توصیه اول به گفته متخصصان: قبل از بررسی اینکه علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی چیست و اینکه آیا موتور ماشین لباسشویی سوخته است یا نه، لازم دانستیم که بگوییم که اگر فنی نیستید به سراغ بررسی علت بوی سوختگی ماشین لباسشویی نروید، ما توصیه می‌کنیم که سعی نکنید خودتان به تعمیر ماشین لباسشویی بروید،

مگر اینکه با تعمیرات الکتریکی و تعمیر لوازم خانگی آشنا باشید و تجربه کافی داشته باشید؛ چراکه موتورهای شستشو می توانند مقدار قابل ملاحظه ای از الکتریسیته را ذخیره کنند، حتی زمانی که آنها برای مدت زمان طولانی غیر فعال باشند پس بسیار خطرناک است اگر آشنایی با این نوع لوازم ندارید.

توصیه دوم به گفته متخصصان: بوی سوختگی ماشین لباسشویی می‌تواند بسیار خطرناک و نشان دهنده بروز اشکال بسیار جدی در دستگاه شما باشد. در واقع بوی سوختگی ماشین لباسشویی میتواند یکی از علائم نیم سوز موتور لباسشویی، معیوب شدن سیستم برق رسانی و دیگر مشکلات باشد. بنابراین باید ماشین لباسشویی خود را خاموش کنید و در صورتی که هر گونه بوی عجیب غریبی به مشام شما رسید، دوشاخه لباسشویی را از پریز برق جدا کنید و تا زمانی که آن را تعمیر نکرده اید، لباسشویی را به برق نزنید.

توصیه سوم از زبان تکنسین‌ها: اگر بو از خود لباسشویی بلند شد، بلافاصله آن را از برق بکشید. ولی اگر متوجه شدید که بوی سوختگی از دوشاخه یا پریز برق بلند می‌شود، برق منزل را سریعا قطع کنید و اجازه دهید سیم خنک شود و سپس آن را جدا کنید.

 

روغن کاری ماشین لباسشویی چه فایده ای دارد؟

روغن کاری ماشین لباسشویی علاوه بر اینکه باعث کاهش سر و صدای آن میشود، همچنین باعث میشود که تسمه موتور لباسشویی راحت تر بچرخد و همین امر باعث بالا رفتن کارایی موتور ماشین لباسشویی می‌شود.

4.5 امتیاز از 1324 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین