علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

ثبت درخواست "تعمیر ماشین لباسشویی"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی یکی از ابهاماتی است که افراد در هنگام استفاده از این وسیله به دنبال پاسخ آن هستند. مواجهه با لباس‌های کثیف پس از اجرای فرآیند شستشو شک آور و ناراحت کننده است. همین امر بر اهمیت یافتن علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی افزوده است.

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی سامسونگ، ال جی و دیگر برند‌های ماشین لباسشویی تا حد زیادی عوامل مشترکی است. عدم اطلاع کافی از نحوه عملکرد ماشین لباسشویی، استفاده ناصحیح از موادشوینده اصلی ترین دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی می‌باشند.

 

از ایرادات فنی و نقص در قطعات کلی ماشین لباسشویی گرفته مثل ایراد در طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی، تعویض تسمه ماشین لباسشویی و موارد مشابه تا بهم خوردن تنظیمات و استفاده نامتعادل از مود شوینده همگی در بروز ایراد تمیز شسته نشدن لباس تاثیر دارند.

در این مقاله آموزشی به معرفی 10 دلیل تمیز نشدن ماشین لباسشویی و بررسی علت تمیز نشدن ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف پرداخته شده است.

 

10 دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

 

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

بهم خوردن روند اجرای فرآیند شسشتوی لباس در ماشین لباسشویی در اثر موارد مختلف نتیجه نامطلوب چرک مردگی و لکه دار شدن لباس‌ها را به دنبال دارد. یافتن علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی از ضروری ترین موارد در هنگام مواجهه با مشکلات بیان شده است.

 

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

 

دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی در برند‌های مختلف به تفکیک اشاره نشده و همین امر نشاندهنده‌ی کلی بودن ایراد مطرح شده است. مطالعه کامل دفترچه راهنمای استفاده از ماشین لباسشویی و اندازه معین مواد شوینده و نسبت آب به مواد ضدعفونی کننده در جلوگیری از بروز این مشکل تاثیر زیادی دارد.

 

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی سامسونگ

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی در این مدل و نیاز رفع خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ و ضرورت تعمیر لباسشویی سامسونگ، از حل نشدن کامل پودر در محفظه مخزن شستشو گرفته تا برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ و گاها ضرورت تعمیر برد لباسشویی سامسونگ را در برمی‌گیرد. نقص فنی، اختلال در عملکرد قطعات اصلی و تراز نبودن محل قرارگیری ماشین لباسشویی از دیگر دلایل بروز این مشکل است.

 

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی سامسونگ

 

اگر ماشین لباسشویی سامسونگ نصب شده در آشپزخانه شما با مشکلاتی مانند نچرخیدن کامل دیگ، بروز آبریزی ماشین لباسشویی و کندی روند شستشو همراه بوده نمی‌توان از آن انتظار لباس‌های تمیز و عاری از آلودگی داشت. قبل از شروع شستن لباس‌ها حتما به میزان پر شدن مخزن و همین طور اندازه شوینده توجه کافی داشته باشید.

 

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی ال جی

همانطور که در بخش علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی اشاره داشتیم عوامل بوجود آورنده این مشکل در نمونه‌های مختلف ماشین لباسشویی تا حد زیادی مشترک است.

در واقع یکی از خدمات رایج تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی کندی، تشخیص ایرادات و مواردی مثل تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها تشخیص و رفع علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی است. برای رفع این ایرادات قبل از اقداماتی مثل ریست ماشین لباسشویی ال جی باید قطعات و تجهیزات وابسته به فرآیند شستشوی و مورد بررسی قرار دهید.

 

علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی ال جی

 

جنس لکه ایجاد شده بر سطح لباس، خرابی قطعاتی مثل المنت و بهم خوردن برنامه شستشوی لباس در ماشین لباسشویی ال جی را می‌توان از دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی در این مدل دانست. مطالعه دفترچه راهنما و ارتباط با متخصصین و سرویسکاران ماشین لباسشویی ال جی در این مواقع بهترین و تاثیرگذارترین اقدام به شمار می‌آید.

 

دلایل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

یافتن علت تمیز نشستن ماشیت لباسشویی اولین اقدامی بوده که هر فردی برای رفع آن باید انجام دهد. در این بخش پس از بررسی شرایط و عملکرد انواع ماشین لباسشویی 10 دلیل اصلی مشترک برای تمیز نشستن ماشین لباسشویی به صورت زیر جمع بندی و به اشتراک می‌گذاریم.

 

1- اندازه نامتعادل شوینده‌ها علت تمیز نشدن ماشین لباسشویی

برخی افراد بر این باورند که استفاده بیش از اندازه از تاید یا مایع لباسشویی در تمیز کردن لباس‌ها تاثیر بیشتری دارد. اما خوب است بدانید همین باور غلط در جلوگیری از تمیز شستن لباسشویی تاثیر مستقیم دارد. استفاده بیش از حد از موادشوینده در روند شستشوی لباس‌ها اختلال ایجاد کرده و منجر به لکه دار شدن و کثیف ماندن آنها می‌شود.

 

اندازه نامتعادل شوینده‌ها علت تمیز نشدن ماشین لباسشویی

 

2-انتخاب برنامه و زمان نامناسب برای شستن لباس‌ها در لباسشویی

وضعیت لکه، نوع پارچه، میزان کثیفی لباس و حجم آنها تعیین کننده انتخاب برنامه شستشو و تایم مناسب برای اجرای این فرآیند است. تنظیمات اشتباه هر کدام از این موارد می‌تواند علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی در مدل‌های مختلف باشد.

 

3-حجم بالای لباس علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

لباس‌های کثیف را بطور کامل به یکباره در دیگ شسشتو قرار ندهید. این امر علاوه بر درست شسسته نشدن لباس‌ها امکان لکه دار شدن لباس‌های روشن در کنار لباس‌های تیره را به دنبال دارد. در حالت کلی یکی از اصلی ترین دلایل تمیز نشستن لباسشویی حجم بالای آنها در مخزن شستشو است.

 

حجم بالای لباس علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

 

4-کثیفی محفظه جاپودری دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

گرفتگی جاپودری لباسشویی و مسیر اضافه شدن مواد شوینده به لباس‌ها در زمان شسشتو را می‌توان علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی دانست. تمیز کردن مداوم محفظه پس از اتمام فرآیند شسشتوی لباس در جلوگیری از بروز این مشکل بسیار موثر است.

 

5- کثیف بودن درام لباسشویی علت تمیز نشستن لباس در لباسشویی

نداشتن عادت به تمیز کردن درام و مخزن ماشین لباسشویی پس از هر فرآیند شسشتوی لباس علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی است. بنابراین تمیز کردن درام و دیگ شسشتوی ماشین لباسشویی را جدی بگیرید.

 

کثیف بودن درام لباسشویی علت تمیز نشستن لباس در لباسشویی

 

6- مسدود بودن راه تخلیه دلیل تمیز نشستن لباس در لباسشویی 

مسدود بودن شلنگ تخلیه یا پیچ خوردگی در مسیر قرارگیری در تمیز نشستن ماشین لباسشویی نقش دارد. در این حالت با بررسی وضعیت شلنگ تخلیه و نحوه اتصال آن مسیر خروج آب را پاکسازی کنید.

 

7- گرفتگی فیلتر علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

در حالت کلی اگر فیلتر تخلیه پمپ لباسشویی دچار گرفتگی شده روند شسشتوی لباس‌ها به درستی انجام نمی‌شود. در این حالت پس از بررسی شیلنگ تخلیه، وضعیت فیلتر را مشاهده و در صورت تجمع رسوب نسبت به تمیز کردن آن اقدام کنید.

 

گرفتگی فیلتر علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

 

8-نداشتن اطلاعات کافی و استفاده نادرست از ماشین لباسشویی

عدم مطالعه دفترچه راهنمای ماشین لباسشویی و همین طور نداشتن اطلاعات کافی برای راه اندازی قسمت شسشتوی لباس این وسیله در بیشتر مواقع مواجهه با لباس‌های کثیف و لکه دار را به دنبال دارد. بنابراین قبل از شروع فرآیند شستشوی لباس درباره نحوه عملکرد صحیح دستگاه و وظیفه دکمه‌های تعبیه شده بر روی آن مطالعه کنید.

 

9-بارگیری بیش از حد لباس علت تمیز نشستن لباسشویی

تقسیم بندی لباس‌ها به بخش‌های کوچکتر و شسشتوی جداگانه آنها در جلوگیری از بروز مشکل تمیز نشدن لباس‌ها در لباسشویی تاثیر زیادی دارد. در حالت کلی قرار دادن حجم بالای لباس در ماشین لباسشویی منجر به کندی روند شسشتو و تمیز نشستن لباسشویی می‌شود.

 

بهم خوردن تنظیمات دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

 

10-بهم خوردن تنظیمات دلیل تمیز نشستن ماشین لباسشویی

بهم خوردن زمان، سرعت و همین طور دیگر برنامه‌های پیش فرض ماشین لباسشویی برای لباس‌های مختلف از دلایل تمیز نشدن آنها پس از تکمیل پروسه شستشو است. توجه داشته باشید برای لباس‌های مختلف، نوع لکه‌ها و رنگ لباس‌های متنوع برنامه اجرای ماشین لباسشویی باید به درستی تنظیم شود.

جمع بندی علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی

در آخر می‌توان دلایل تمیز نشستن لباسشویی چهار عامل عدم تخلیه صحیح ماشین لباسشویی، گرفتگی فیلتر پمپ تخلیه و ایجاد کف در دیگ شستشو، دمای نامتعادل برای شستن لباس‌ها و در نهایت انتخاب برنامه نامناسب و ظرفیت بیش از حد لباس‌ها خلاصه کرد.

اگر برای یافتن علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی از تشخیص روش‌های رفع آن دچار ابهام و مشکل هستید، بهتر است از افراد متخصص در این زمینه کمک و مشورت بخواهید.

در این زمینه همانند نحوه تشخیص و رفع علت سوختن المنت یخچال، دلیل و علت دود زدن اجاق گاز و ضرورت تعمیر یخچال ال جی و سایر لوازم آشپزخانه  داشتن اطلاعات کافی در خصوص دلایل بروز علت تمیز نشستن ماشین لباسشویی در ممانعت از خرابی بسیاری از قطعات تاثیر و هزینه تعمیرات و سرویس این وسیله را تا حدودی کاهش می‌دهد. 

تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading