دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی و اینکه چرا لباسشویی به درستی آب موجود در مخزن را تخلیه نکرده برای کاربران بعنوان یک سوال مطرح است. دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می‌تواند ایراد در قطعات مربوطه یا بهم خوردن تنظیمات این دستگاه باشد.

یافتن علت تخلیه نشدن آب لباسشویی پس از تکمیل شدن فرآیند شستشو از اهمیت بالایی برخوردار است. عدم تخلیه آب در تعمیر ماشین لباسشویی ال جی، عیب یابی و  تعمیر لباسشویی سامسونگ، مجموعه خدمات تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا، رفع ایرادات و تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال و سایر برندها از رایج‌ترین مشکلات فنی و ساختاری ماشین لباسشویی است.

ایراد در  طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی و عملکرد نامناسب پمپ تخلیه و جمع شدن آن در مخزن، آبریزی ماشین لباسشویی از سری مشکلات دردساز ساز بوده که بر اهمیت یافتن دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی افزوده است.

چندین دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در کنار نکات مهم بوجود آوردن علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در این مقاله آموزشی بررسی شده است. برای آشنایی با مراحل تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی و علت عملکرد نامطلوب پمپ تخلیه در این وسیله با ما همراه باشید.

علت تخلیه نشدن آب لباسشویی

حتما بارها برای شما پیش آمده که پس از تکمیل شدن پروسه شستشوی ماشین لباسشویی پمپ تخلیه به درستی عمل نکند. بعبارتی ساده تر در این حالت ماشین لباسشویی در تخلیه آب جمع شده در مخزن با مشکل مواجه است.

یافتن علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و رفع این نقص در این شرایط یک امر ضروری است. در بیشتر مواقع با رعایت یک سری اصول و نکات پیش پا افتاده می‌توان مشکل تخلیه نشدن ماشین لباسشویی برطرف کرد. اما در حالت تخصصی تر علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی باید تحت نظارت یک کارشناس آموزش دیده در این زمینه تشخیص و رفع شود.

 

دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی

 

اختلال در عملکرد قطعات وابسته به هم در سیستم ماشین لباسشویی، عدم اجرای صحیح برنامه شستشوی ماشین لباسشویی سامسونگ، رفتار نامناسب افراد در هنگام قرارگیری لباس در این دستگاه بیشترین دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و به دنبال آن خرابی ماشین لباسشویی سامسونگ ، ضرورت تعمیر ماشین لباسشویی ارج و سایر برندها را به همراه دارد.

در ادامه با هم به بررسی مهم ترین دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی می‌پردازیم.

 

چند دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی و اینکه چرا آب ماشین لباسشویی به درستی تخلیه نشده وابسته به عملکرد و تنظیمات دستگاه می‌باشد. همانطور که پیش از این اشاره کردیم نقص و از کار افتادگی برخی قطعات و همین طور بهم خوردن تنظیمات ماشین در حین فرآیند شستشو بارزترین ایرادت مشاهده شده در این مواقع است.

 

دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی اسنوا

 

9 دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در حالت کلی در این بخش مورد بررسی قرار گرفته است. علت تخلیه نشدن ماشین لباسشویی مدنظر شما می‌تواند یکی از این دلایل باشد، توجه داشته باشید بهترین اقدام در مواجهه با این مشکل درخواست اعزام کارشناس متخصص در این زمینه است.

 

1-مسدود شدن فیلتر پمپ و تخلیه نشدن آب لباسشویی

عملکرد نامناسب پمپ تخلیه ماشین لباسشویی و مسدود شدن فیلتر آن اصلی ترین علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی است. وسایل به جای مانده در جیب لباس‌ها، رسوب ناشی از شستشوی مداوم و در برخی مواقع شوینده نامرغوب منجر به ایجاد گرفتگی در فیلتر پمپ می‌شود.

 

 

جرم گیری ماشین لباسشویی و رسوب زدایی مداوم این وسیله در جلوگیری از بروز مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در این حالت تاثیر بسزایی دارد.

 

2-معیوب شدن پمپ تخلیه، علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

خرابی فیلتر پمپ و یا عبور کرک و پرز لباس و رخنه کردن آنها در پمپ تخلیه ماشین لباسشویی به مرور زمان آسیب جدی به این قطعه وارد می‌کند.تعویض پمپ تخلیه توسط یک تکنسین از بهترین اقدامات در این مواقع است.

علاوه بر این موارد تمیز کردن پمپ تخلیه و همین طور آشغال زدایی اطراف پوسته پروانه این قطعه در عملکرد مناسب آن و تخلیه آب ماشین لباسشویی تاثیر مثبتی دارد.

 

3- خرابی تسمه پمپ دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

پاره شدن یا متوقف شدن حرکت تسمه ماشین لباسشویی در اطراف پمپ علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در مدل‌های قدیمی است. در این حالت تعویض تسمه آسیب دیده مشکل تخلیه آب ماشین اباسشویی ال جی و دیگر مدل‌ها را برطرف می‌کند.

 

4-گرفتگی مسیر خروج آب دیگ علت تخلیه نشدن آب لباسشویی

گیر کردن بخشی از لباس یا دیگر اشیا در مسیر آب خروجی دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در این حالت است. برای رفع آن ابتدا لباس‌ها را از دیگ شستشو خارج کرده و با گشودن دریچه فیلتر پایین مسیر خروج آب را تغییر دهید.

 

مسدود شدن فیلتر پمپ و تخلیه نشدن آب لباسشویی

 

5-گرفتگی شیلنگ تخلیه و عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی

مسدود شدن شیلنگ تخلیه آب ماشین لباسشویی به فاضلاب در اثر موارد مختلف علت تخلیه نشدن آب لباسشویی در مدل‌های مختلف است. در این حالت پس از باز کردن شیلنگ تخلیه و بررسی وضعیت اتصال آن، گرفتگی به وجود آمده را برطرف کنید.

همین طور طول غیر استاندارد (بیش از 8 یا 9 متر) این شیلنگ و پیچ خوردگی آن در مسیر از دیگر دلایل عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی در این شرایط است.

 

6- خرابی برد الکترونیکی علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

برد کنترل و الکترونیکی ماشین لباسشویی وظیفه ارسال فرمان و کنترل عملکرد قطعات را برعهده دارد. خرابی برد لباسشویی سامسونگ و مشاهده خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا و سایر برندها تحت تاثیر این اختلال یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی بوده که توسط افراد متخصص در این زمینه تشخیص و برطرف می‌شود.

 

7-ایراد در عملکرد تایمر دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

تایمر ماشین لباسشویی‌های اتوماتیک تا حد زیادی مشابه برد در کنترل عملکرد قطعات نقش دارد. ضعف در انجام وظیفه این قطعه بهم خوردن وظایف دیگر قطعات را به دنبال دارد. یکی از دلایل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در مدل‌های جدید عملکرد نامناسب تایمر است.

 

عملکرد تایمر دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

 

8-استفاده نادرست از موادشوینده علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

اضافه کردن مقدار زیاد مواد شوینده به لباس‌ها در دیگ شستشوی ماشین لباسشویی را می‌توان دلیل تخلیه نشدن آب در این وسیله دانست. تجمع بیش از حد کف در درام ماشین لباسشویی در عملکرد برخی قطعات خصوصا پمپ تخلیه اختلال ایجاد می‌کند.

علاوه بر این کف بیش از حد معمول روند اجرای دستورالعمل‌های پنل مختل کرده و همین امر در تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی تاثیر دارد.

 

9-معیوب شدن میکروسوئیچ درب دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

بسته نشدن کامل درب ماشین لباسشویی در اجرای فرمان‌های دیگر اختلال ایجاد می‌کند. به همین دلیل احتمال ارتباط بین خرابی میکروسوئیچ درب، بسته نشدن آن و در نتیجه عدم تخلیه آب ماشین لباسشویی وجود دارد.

 

روند تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی

روند و مراحل تخلیه آب ماشین لباسشویی ال جی و دیگر برند‌ها برنامه ریزی شده و اوصولی انجام می‌شود. علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی ال جی تا حد زیادی مشابه موارد بیان شده است. یک سری کد خطا و انتخاب کلید‌های خاصی مثل  rinse hold شما را در یافتن دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی در مدل ال جی راهنمایی می‌کند.

در صورت بروز مشکلات و عدم اطلاع از رفع آن اقداماتی مانند ریست ماشین لباسشویی ال جی، خاموش کردن آن یا موارد مشابه را تنها با مشورت افراد متخصص انجام دهید. 

 

عملکرد تایمر دلیل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

 

از این رو می‌توان بهم خوردن تنظیمات ماشین‌ لباسشویی‌های اتوماتیک، استفاده اشتباه از کلید‌های تعبیه شده بر روی دستگاه و همین طور مختل شدن روند تخلیه آب ماشین لباسشویی تحت تاثیر اتصالی برق را از دیگر علت‌های تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی برشمرد.

عدم اطلاع از روند نصب و راه اندازی لوازم برقی و استفاده از کلید‌های تعبیه شده و برنامه‌های در نظر گرفته شده تنها در عملکرد لباسشویی اختلال ایجاد نمی‌کند. بسیاری از خدمات تعمیر یخچال ارج، عیب یابی و تعمیر یخچال ال جی یا تشخیص علت دود زدن اجاق گاز‌های مجهز و سنسور دار ارتباط مستقیم با بهم خوردن تنظیمات و اجرای اشتباه یک برنامه روی دستگاه دارد. 

نکات مهم برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی

برای رفع مشکل تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی پس از بررسی دلایل بروز این خطا بهترین اقدام ارتباط با افراد متخصص در این زمینه است. در حالت کلی توجه داشته باشید قبل از مطالعه کامل دفترچه راهنما از انتخاب دکمه‌های تعبیه شده بر روی ماشین لباسشویی خودداری کنید.

جرمگیری و رسوب زدایی ماشین لباسشویی را در فواصل زمانی کوتاه انجام داده و تا جایی که می‌توانید درام و دیگ شسشتو را از پرز و کرک لباس‌ها پاک کنید. در هنگام نصب شلنگ تخلیه طول و محل عبور آن را به درستی مورد بازبینی قرار دهید.

رعایت این نکات ریز اما مهم در جلوگیری از بروز خطای تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی تاثیر بسزایی دارد. اگر احتمال می‌دهید علت تخلیه نشدن آب ماشین لباسشویی نقص و عیب در قطعات بوده تا حد امکان از تعمیرکاران و سرویسکاران متخصص در این حوزه راهنمایی بخواهید.

4.5 امتیاز از 1179 رای


تعمیر ماشین لباسشویی
برای سرویس تعمیر ماشین لباسشویی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین