از بین بردن خش روی یخچال سفید

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
از بین بردن خش روی یخچال سفید

از بین بردن خش روی یخچال سفید، از جمله مواردی موثر در نگهداری و تمیزی یخچال به شمار می‌آید. نحوه پاک کردن خراش درب یخچال پس از مشاهده خط و خطوط به جای مانده بر روی بدنه‌ی آن، از نکات مهم در از بین بردن خش روی یخچال سفید می‌باشد. رفع فرو رفتگی درب یخچال، از بین بردن لکه‌های روی یخچال در زیبایی و از بین بردن جلوه بد یخچال تاثیر بسزایی دارد. امروزه روش‌های مختلف و کارآمدی برای از بین بردن خش روی یخچال سفید ارائه شده است. در این مطلب به یک سری از نکات کاربردی در این زمینه اشاره شده است.

 

 

 

از بین بردن خش روی یخچال سفید، که روی درب و یا بدنه یخچال ایجاد می‌شوند، در برگرداندن ظاهر مطلوب یخچال تاثیر مثبتی دارد. آثار به جای مانده از فرو رفتگی و خش حاصل از کشیده شدن بدنه یخچال در اثر حمل نامناسب و یا چسباندن لوازم مختلف روی درب به راحتی با چندین روش ساده قابل تشخیص و رفع است.

 

راهکار‌های از بین رفتن خش روی یخچال سفید

 

از بین بردن خش روی یخچال سفید

استفاده از لوازم تمیز کننده نامناسب برای تمیز کردن یخچال، نصب لوازم تزیینی غیر استاندارد بر روی یخچال، آسیب دیدگی و ایجاد خراش بر روی بدنه یخچال در هنگام جا به جایی و مواردی از این قبیل باعث بوجود آمدن خراش‌های ساده و عمیق بر روی بدنه یخچال شده اند.توجه داشته باشید در هنگام تعویض لاستیک درب یخچال و دیگر اقدامات مشابه از ایجاد خراش و تغییر رنگ درب یخچال جلوگیری کنید.

این امر در یخچال‌های سفید باعث ایجاد یک جلوه مامناسب از ظاهر یخچال در آشپزخانه می‌شود. بنابراین افراد را به فکر پیدا کردن چاره‌ای برای از بین بردن خش روی یخچال سفید ترغیب می‌کند. روش‌های زیادی برای از بین بردن خش روی یخچال سفید یا کم رنگ کردن این خطوط بر روی بدنه یخچال وجود دارد که در ادامه به معرفی این روش‌ها می‌پردازیم.

 

 از بین بردن خش روی یخچال سفید

 

سرکه قرمز برای از بین بردن خش روی یخچال سفید

کاربرد سرکه قرمز برای از بین بردن خش روی یخچال سفید با به کار گیری مراحل زیر مشخص می‌گردد.

 • پیدا کردن محل خش و یا مشاهده خطوط ایجاد شده بر روی یخچال
 • بررسی کنید که خراش ایجاد شده افقی است یا عمودی
 • درب یخچال را در جهت خراش‌های ایجاد شده با مواد پاک کننده با پودر تمیز کنید.
 • آب و رطوبت ایجاد شده برسطح یخچال را خشک کنید.(بهتر است برای پاک کردن پودر تمیز کننده از پارچه میکروفیبر استفاده کنید.)
 • از سرکه قرمز برای رفع چربی و آلودگی به جای مانده بر درب یخچال و از بین بردن خراش روی یخچال سفید استفاده کنید.

 

سرکه قرمز برای از بین بردن خش روی یخچال سفید

 

برنده خراش برای از بین بردن خش روی یخچال سفید

برای انجام این کار ابتدا بدنه یخچال را با انواع پاک کننده‌های غیر سایشی از خش‌های ریز و کمرنگ پاک می‌کنیم. سپس با رعایت مراحل زیر با استفاده از پودر و یا کرم برنده خراش برای از بین بردن خش روی یخچال سفید اقدامات لازم را انجام می‌دهیم.

 • اگر پودر مخصوص از بین برنده خراش استفاده می‌کنید، ابتدا این ماده را با آب مخلوط کرده تا یک خمیر ایجاد شود.
 • اگر از کرم برنده خراش استفاده می‌کنید، آن را روی یک اسفنج یا پارچه مرطوب قرار داده و روی خراش سطحی بزنید.
 • برای داشتن نتیجه بهتر خمیر یا کرم مورد استفاده را هم جهت با خراش روی سطح حرکت دهید.
 • تا پاک شدن کامل خراش به کار خود ادامه دهید.
 • اگر با مواد پاک کننده خراش هم چنین باقی مانده بود ، میتوانید از مقدار کمی خمیر دندان نیز استفاده نمایید.

 

برنده خراش برای از بین بردن خش روی یخچال سفید

 

خمیر دندان برای از بین بردن خش روی یخچال سفید

همان طور که در قسمت قبلی اشاره داشتیم خمیر دندان نیز در از بین بردن خراش روی یخچال سفید موثر واقع شده و بعنوان یک روش در دسترس پیشنهاد می‌شود. برای انجام پاک کردن خراش درب یخچال با این ماده به روش زیر اقدامات لازم را انجام دهید.

 • برای از بین بردن خراش از روی یخچال سفید، خراش‌های کوچک را با یک مسواک نرم و کمی خمیر دندان بپوشانید.
 • خمیر دندان بر خلاف پاک کننده‌های فولاد ضد زنگ، ساینده است ،بنابراین برای تمیز کردن درب یخچال از مقدار کمی از آن استفاده کنید.
 • سطح مسواک را با خمبر دندان سفید کننده بپوشانید یا از یک قلم مو برای اعمال خمیر دندان به صورت مستقیم و جزئی روی خراش استفاده کنید.
 • مسواک و قلم مو را در جهت ایجاد و شکل گیری خراش حرکت دهید.
 • همزمان با انجام کار محل رفع خراش را با دستمالی پاک کرده و بازبینی کنید و سپس ادامه دهید.
 • خمیر دندان در جهت خراش و تا جایی که اثری از آن باقی نماند پاک کنید.
 • پس از اتمام کار قسمت پاک شده را برای نتیجه مطلوب تر به روغن زیتون آغشته کنید.

 

خمیر دندان برای از بین بردن خش روی یخچال سفید

 

راهکار‌های بیان شده در جهت از بین بردن خراش روی یخچال سفید ارائه شده و کاربردی است. در صورتی که خراش ایجاد شده بر یخچال عمیق است و با از بین رفتن بخشی از رنگ درب یخچال همراه است، با افراد متخصص در این زمینه برای انجام راه حل‌های اصولی تر همراه باشید.

 

مطالب تکمیلی در زمینه نگهداری از یخچال

بخش اعظمی از نگهداری یخچال به تمیزی و رسیدگی ظاهری این لوازم برقی وابسته است. از بین بردن لکه‌های مختلف از سطح یخچال، بازبینی بدنه و وضعیت داخلی یخچال در انجام عملکرد مناسب آن تاثیر مثبت دارد.

 

از بین بردن لکه های روی یخچال

با استفاده از انواع پاک کننده‌ها از بین بردن لکه‌های چربی به جای مانده بر روی یخچال را انجام دهید. این امر در مراحل از بین بردن خش روی یخچال سفید از اهمیت بالایی برخوردار است.

 

تميز كردن بدنه يخچال سیلور

برای تمیز کردن بدنه یخچال سیلور بهترین ماده پیشنهادی روغن بدن بچه است. با استفاده از یک پد آغشته به این روغن سطح یخچال و فریزر استیل خود را برق بیاندازید.

 

تمیز کردن یخچال سیلور - از بین بردن لکه از سطح یخچال

 

رفع فرورفتگی درب یخچال

از جمله موارد تاکیدی در از بین بردن خراش روی یخچال سفید، رفع فرو رفتگی درب یخچال است. با استفاده از ابزاری مثل آچار می‌توان این فرو رفتگی را از داخل یخچال رفع کرد. در این حالت باید حساسیت رنگ درب یخچال در نظر گرفته شود.

 

رفع فرو رفتگی درب یخچال

 

از بین بردن خش روی یخچال سفید، علاوه بر اهمیت در نگهداری یخچال در ایجاد ظاهر مناسب یخچال تاثیر فراوانی دارد. به کار گیری روش‌های پیشنهادشده و تمیز نگهداشتن یخچال قبل از انجام این نکات در رفع خراش روی بدنه یخچال بسیار موثر است.

4.5 امتیاز از 1436 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین