نحوه تعویض انواع فیلتر یخچال

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه تعویض انواع فیلتر یخچال

انواع فیلتر یخچال با ویژگی در نظر گرفته شده برای این قطعه در یخچال تعبیه و بسیار کاربردی هستند. فیلتر یخچال و ساید بای ساید‌ها با هدف کاهش رسوبات آب شهری در هنگام یخسازی و تهیه آب آشامیدنی نصب شده است.

نحوه تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید سامسونگ و زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ با توجه به یکسان بودن وظیفه این قطعه با دیگر برند‌های یخچال یکی است. آشنایی با انواع فیلتر یخچال و نحوه تعویض فیلتر یخچال ال جی، دوو و همین طور کارایی فیلتر یخچال نحوه سرویس و نگهداری از این قطعه را بهبود می‌بخشد.

 

خرابی انواع فیلتر یخچال و عملکرد ناقص این قطعات در یخچال به مرور زمان مشکلاتی را به همراه دارد. برای اطلاع از زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ و دیگر مدل‌های یخچال آشنایی با این قطعه و نحوه عملکرد انواع فیلتر یخچال امری ضروری است.

 

زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ

 

فیلتر یخچال چیست؟

فیلتر یخچال که از آن تحت عناوینی مثل فیلتر ساید یا فیلتر ساید بای ساید نیز یاد می‌شود، وظیفه جلوگیری از ورد رسوبات، شن و ذرات به داخل سیستم آب یخچال را بر عهده دارد. در واقع انواع فیلتر یخچال برای تصفیه آب در مخزن مخصوص یخچال کاربرد دارند.

فیلتر یخچال بیشتر در انواع یخچال جدید که قابلیت اتصال مستقیم شیر آب شهری به آنها وجود داشته تعبیه می‌شوند. ذرات معلق، کلر، سموم و مواد شیمیایی موجود در آب که هم برای سلامتی مضر بوده و هم به مرور زمان برای کارایی یخچال مشکل ساز شده با فیلتر یخچال گرفته می‌شود.

 

نحوه تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید سامسونگ

 

همانند اقداماتی مثل ترمیم رنگ در یخچال یا بررسی و تعویض لاستیک درب یخچال، توجه کافی به وضعیت انواع فیلتر شرایط را برای استفاده از امکاناتی مثل یخسازی و تامین آب یخچال فراهم می‌آورد. بنابراین یکی از اصلی‌ترین موارد در هنگام بروز خطا و مشکل در یخچال بررسی وضعیت فیلتر یخچال است. انواع فیلتر یخچال در صورت فرسوده شدن قابلیت‌های کاربردی خود را از دست داده و از این رو برای دیگرقطعات نیز مشکل ساز می‌شود.

آشنایی با کارایی فلیتر یخچال در فهم بهتر مزیت استفاده از این قطعه در انواع یخچال‌های جدید تاثیر گذار است.

 

معرفی انواع فیلتر یخچال

انواع فیلتر بر اساس کاربرد آنها در یخچال‌های مختلف در دسته بندی زیر معرفی می‌شوند. زمان تعویض فیلتر یخچال در برند‌های مختلف بین 5 الی 6 ماه پس از عملکرد این قطعه در یخچال است. با شناخت انواع فیلتر می‌توانید تشخیص بهتری برای تعویض فیلتر یخچال داشته باشید. 

 

انواع فیلتر یخچال

 

طراحی نمونه‌های مختلف فیلتر یخچال برای نصب در یخچال‌های گوناگون انجام شده است. این نمونه فیلترها هر کدام با ویژگی‌های منحصر به فردی که دارند در تصفیه آب یخچال و جلوگیری از رسوب گذاری لوله‌های اصلی تاثیر بسزایی دارند. 

 

فیلترهای معمولی برای یخچال

در سیستم این سبک یخچال‌ها یک عدد فیلتر تعبیه شده است. در داخل این فیلتر‌ها پودر زغال یا کربن فعال برای جذب ذرات آلوده قرار داده شده است. این مدل از انواع فیلتر یخچال تنها توانایی حذف ذرات معلق موجود در آب و سختی آب است.

 

فیلترهای آنتی باکتریال یخچال

این نوع از فیلترها همانطور که از نامشان پیداست علاوه بر گرفتن سختی آب عمل حذف باکتری‌های بیماری زا را نیز انجام می‌دهند. همانطور که از نام آنها پیداست خاصیت تشخیص ذرات ریز آلودگی و تصیفه آنها در این نمونه فیلتر گنجانده شده است. 

 

فیلتر بیرونی و درونی یخچال ساید

به روزترین نوع فیلتر یخچال در دو حالت ساخته شده و قابل نصب در محیط‌های بیرونی و درونی یخچال است. فیلترهای یخچال بیرونی در خارج یخچال قرار داده شده و به طور مستقیم روی شیلنگ ورودی آب قرار دارد. برخی از یخچال‌های نسل جدید تنها از این نوع فیلتر استفاده می‌کنند.

اما فیلتر یخچال درونی داخل یخچال، در زیر سقف یخچال یا در کنار جا میوه ای قرار می‌گیرند. نحوه اتصال شیلنگ آب یخچال ساید یکی از حساس ترین مراحل تعویض انواع فیلتر یخچال است.

 

کارایی انواع فیلتر یخچال

شن، ماسه، گل و لای، کلر و ترکیبات شیمایی در آب شهری واسطه فیلتر یخچال گرفته می‌شود. عدم عملکرد مناسب فیلتر یخچال در تصفیه آب ورودی به این دستگاه مشکلات زیادی را به دنبال خواهد داشت.در این میان بی توجهی به وضعیت این قطعه منجر به بروز برخی معایب یخچال سامسونگ و سایر برندها می‌شود.

مسدود شدن لوله‌های یخچال از ذرات شن و ماسه، کم شدن فشار آب خروجی یخچال در اثر رسوب گرفتگی لوله‌ها، احتمال سوختن و ضرورت تعمیر شیر برقی یخچال در نهایت بد طعم شدن یخ‌ها و آب تامین شده در یخچال از نتایج خرابی و گرفتگی انواع فیلتر یخچال است.

 

تعويض فيلتر يخچال ال جي

 

این موار بیان شده بر اهمیت کارایی و تعبیه فیلتر یخچال می‌افزاید. تا جایی که می‌توانید عمل رسوب زدایی و جرمگیری فیلتر را بطور مداوم انجام دهید. سرویس زود به زود این قطعه در بهبود عملکرد یخچال و بهینه سازی مصرف انرژی تاثیر بسزایی دارد.

 

نحوه تعویض فیلتر یخچال

طریقه تعویض فیلتر یخچال در برند‌های مختلف بر اساس محل قرارگیری این قطعه در مراحل زیر به ترتیب انجام می‌شود.

  1. در ابتدا حتما یخساز یخچال را خاموش کنید.
  2. محل فیلتر یخچال را بر اساس نوع آن پیدا کنید.
  3. با یک حرکت چرخشی به سمت راست و چپ نسبت به جداسازی فیلتر آب اقدام کنید.
  4. اگر فیلتر آب یخچال بیرون نیامد پیچ کاور محافظ را در قسمت پشتی آن باز کنید.
  5. اگر فیلتر بیرون نیامد پیچ کاور محافظ در پشت فیلتر را باز کنید.
  6. به محض خارج کردن فیلتر قدیمی، فیلتر جدید را جایگزین کنید.
  7. از محکم بسته شدن فیلتر اطمینان داشته و کاور پشت فیلتر را در جای بطور محکم قرار دهید.
  8. نسبت به راه اندازی یخساز یخچال اقدام کنید و دکمه Water Filter روی نمایشگر یخچال را به مدت یک دقیقه یا کمتر برای ریست نگهدارید.
  9. در این حالت چراغ فیلتر آب (Water Filter) در صورت نصب صحیح فیلتر باید سبز شود.

 

در ابتدای انجام تعویض فیلتر آب شاید با مشکلاتی مثل ضعیف بودن جریان آب مواجه شوید ولی موقتی است. در این قسمت بعنوان مثال نحوه تعویض فیلتر چند مدل یخچال را ارائه می‌دهیم.

 

نحوه تعویض فیلتر بیرونی یخچال ساید سامسونگ

بنا به تشخیص و توصیه تعمیرکاران تجهیزات داخلی یخچال زمان تعویض فیلتر یخچال ساید سامسونگ پس از هشدار تعویض فیلتر آب روی نمایشگر و خروج آهسته آب از دیسپنسر یا آبریز یخچال سامسونگ است.

ارور یخچال سامسونگ و دیگر برندهای یخچال در این شرایط نشاندهنده‌ی نیاز به رسوب گیری و تعویض فیلتر در این وسیله است.

 

تعویض فیلتر یخچال دوو

 

پس از جداسازی قطعه قدیمی فیلتر یخچال در یحچال ساید سامسونگ کافی است فیلتر جدید را در جهت عقربه‌های ساعت بچرخانید. دیگر اقدامی که باید صورت گیرد خاموش کردن چراغ هشدار فیلتر است. برای این کار دکمه Alarm که زیر آن Water نوشته شده است را 3 ثانیه نگه دارید تا علامت تعویض فیلتر برطرف شود.

 

نحوه تعويض فيلتر يخچال ال جي

مراحل انجام کار در این نوع یخچال همانند حالت کلی تعویض فیلتر یخچال صورت می‌گیرد. تنها انجام یک سری تنظیمات پس ار تعویض فیلتر نیاز است که در هر برندی با درصد احتمال کمی تفاوت دارد. در یخچال فریزر‌های ال جی نمونه‌های مختلفی از انواع فیلتر یخچال تعبیه شده و علائم خرابی فیلتر با کد خطای یا نشانه‌های خاصی مشخص می‌شود. یکی از موارد درخواست خدمات تعمیر یخچال ال جی تعویض فیلتر در مدل‌های مختلف این وسیله است.

 

نحوه تعویض فیلتر یخچال دوو

برای تعویض فیلتر در جریان خدمات تعمیر یخچال دوو در حالت بیرونی و درونی با مراحلی مثل بستن شیر آب ورودی، اتصال به دو سر آزاد لوله و دیگر مراحل تعویض را بصورت حالت کلی نصب فیلتر جدید ادامه دهید. در یخچال فریزر‌های دوو تعویض فیلتر یخچال پس از مدت زمان مشخصی و با اصول تعیین شده انجام می‌شود. 

تعویض انواع فیلتر تنها مختص یک برند یخچال نبوده و در سرویس و تعمیر یخچال ارج، عیب یابی و تعمیر ماشین لباسشویی ارج، بررسی مشکل و تعمیر ماشین لباسشویی دوو و جرم گیری ماشین لباسشویی در برندهای مختلف امری ضروری و مهم است.

 

 سرویس انواع فیلتر یخچال

توجه داشته باشید هر گونه سهل انگاری در خصوص تعویض فیلتر آب یخچال یا سرویس آن با مشکلات اساسی در سیستم یخچال همراه است. تغییر مزه آب یخچال، کم شدن فشار آب خروجی از یخچال تحت تاثیر رسوب گرفتگی شیلنگ و در نهایت آسیب رسیدن به قطعاتی مثل یخ ساز در اثر انسداد لوله‌های آن از جمله این مشکلات است.

زمان تعویض فیلتر یخچال 6 ماه پس از استفاده ابتدایی از آن است. تا جایی که می‌توانید نسبت به تعویض و تمیز کردن این قطعه اقدامات لازم را انجام دهید. در صورت عدم اطلاع از محل قرار گیری فیلتر در یخچال یا نحوه تعویض آن حتما با افراد متخصص در این زمینه در ارتباط باشید. 

4.5 امتیاز از 1172 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین