روش‌های لوله کشی یخچال ساید

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
روش‌های لوله کشی یخچال ساید

لوله کشی یخچال ساید و همین طور لوله کشی آب یخچال از سری اقدامات لازم در هنگام نصب انواع یخچال در مدل‌های مختلف است. اکثر طراحی یخچال‌های جدید مجهز به سیستم آب سردکن و یخساز هستند که نیاز به لوله کشی یخچال ساید و لوله کشی آب یخچال را در آنها بوجود آورده است.

در بیشتر منازل مسکونی با طراحی‌های نسبتا قدیمی در هنگام نصب انواع یخچال دوقلوی و ساید بای ساید جدید برای تامین آب مورد نیاز یخچال باید لوله کشی یخچال ساید یا لوله کشی آب یخچال انجام گیرد. امروزه این سبک خدمات در هنگام نصب انواع یخچال در منازل مسکونی جدید و قدیمی براساس اصول تعیین شده قابل انجام است.

 

 

لوله کشی یخچال ساید وابسته به محل قرارگیری یخچال و وضعیت لوله کشی ساختمان انجام می‌شود. برای انجام لوله کشی آب یخچال که یکی از مراحل نصب یخچال ساید بای ساید بوده اصولی مشخصی در نظر گرفته شده است. در این مقاله از چندین جهت متفاوت به ارائه آموزش لوله کشی یخچال ساید پرداخته شده است.

 

آموزش نصب یخچال ساید بای ساید

 

اهمیت لوله کشی یخچال ساید

لوله کشی یخچال ساید برای استفاده افراد از قابلیت‌های یخچال‌های ساید بای ساید و دوقلو با طراحی‌های جدید می‌باشد. در گذشته بصورت دستی آب مورد نیاز برای استفاده و تهیه قالب‌های یخ در یخچال تامین می‌شد. در طراحی یخچال‌های جدید با لوله کشی یخچال ساید تهیه آب و یخ به راحتی با دریافت آب مورد نیاز از رابط شلنگ یخچال حاصل می‌شود.

 

 لوله کشی یخچال ساید

 

لوله کشی آب یخچال وابسته به محل قرارگرفتن یخچال در ساختمان به روش‌های مختلفی انجام می‌شود. در بیشتر منازل نوساز محلی را برای نصب یخچال و اتصال لوله کشی ساید در نظر گرفته اند اما در طراحی‌های قدیمی باید برای استفاده از این قابلیت به فکر لوله کشی آب یخچال باشید.

 

لوله کشی آب یخچال در ساختمان با طراحی جدید

در بیشتر ساختمان‌های نوساز با توجه به تغییر سبک لوازم آشپزخانه و پیشرفته شدن تجهیزات کاربردی این لوازم یک انشعاب آب سرد برای لوله کشی یخچال ساید و انجام اتصالات لوله کشی آب یخچال در نظر گرفته شده است.

در این حالت اگر لوله کشی منزل سبک جدید کلکتوری باشد امکان گرفتن یک انشعاب مجزا برای لوله کشی یخچال ساید در آشپزخانه وجود دارد. در غیر اینصورت همانند اجرای طریقه نصب شلنگ تخلیه لباسشویی می‌توانید از انشعابات منتهی به لوله کشی سینک، ماشین ظرفشویی و همین طور ماشین لباسشویی برای لوله کشی آب یخچال بهره برید.

 

مخزن آب یخچال ساید بای ساید

 

در این شیوه لوله کشی یخچال ساید اقداماتی مشابه جلوگیری از آبریزی ماشین لباسشویی که از رایج ترین مشکلات در حین تعمیر ماشین لباسشویی ارج و اجرای خدمات تعمیرات ماشین لباسشویی آبسال بوده برای جلوگیری از بروز مشکلات نشتی پس از نصب صورت می‌گیرد. در حالت کلی  لوله کشی یخچال ساید یک کار کاملا تخصصی بوده که با مشاوره و نظارت افراد مطلع در این زمینه صورت گیرد.

 

لوله کشی آب یخچال برای ساختمان قدیمی

در ساختمان‌هایی با طراحی قدیمی به ندرت می‌توان لوله کشی مخصوص یخچال را مشاهده نمود. بنابراین برای انجام لوله کشی یخچال ساید می‌توانید از روش‌های مختلف مثل لوله کشی رو کار ساده برای تامین آب مصرفی یخچال استفاده کنید.

برای انجام لوله کشی آب یخچال می‌توانید شیرهای سینک روشویی و یا ماشین ظرفشویی یا لباسشویی را باز کرده و یک سه راهی را در پشت آنها قرار دهید. از این سه راهی ایجاد شده برای شکل گیری لوله کشی یخچال ساید استفاده کنید. این قبیل در خواست‌ها در دسته رایج ترین نمونه‌های سرویس و تعمیر یخچال ارج و سایر برندها و اجرای خدماتی مثل راه اندازی یخساز در یخچال‌های ساید بای ساید و موارد مشابه صورت می‌گیرد.

 

لوله کشی آب یخچال برای ساختمان قدیمی

 

برای تامین آب مصرفی یخچال بهتر است لوله کشی را از آب تصفیه کن انجام دهید. این امر به این دلیل بوده که همه‌ی یخچال‌ها مجهز به فیلتر تصفیه آب نیستند و با این روش می‌توانید از آب تصفیه برای نوشیدن و تهیه یخ بهره برید.

 

نمونه اتصالات برای لوله کشی یخچال ساید

برای تامین آب مصرفی یخچال در هنگام لوله کشی یخچال ساید یک روش کاربردی گرفتن این انشعاب از دستگاه تصفیه آب می‌باشد. در این حالت در لوله خروجی دستگاه تصفیه آب بر روی سینک یک انشعاب برای یخچال گرفته می‌شود.

 

نمونه اتصالات برای لوله کشی یخچال ساید

 

اگر یخچال مجهز به فیلتر تصفیه بود می‌توانید برای صرفه جویی در مصرف انرژی این فیلتر را خارج کنید. یک روش دیگر برای تهیه آب آشامیدنی سالم در لوله کشی آب یخچال برای نمونه‌های بدون فیلتر تصفیه این است که قبل از اتصال لوله به یخچال فیلترهای آب مخصوص یخچال را تهیه کرده و آن را ابتدا در مسیر لوله یخچال به شیر تامین آب و از طرف دیگر آن لوله خروجی را به ورودی یخچال اتصال دهید.

 

نحوه اجرای اتصالات لوله کشی آب یخچال

در هنگام انجام لوله کشی یخچال ساید و همین طور اجرای اتصالات لوله کشی آب یخچال داشتن اطلاعات کافی در خصوص برخی ویژگی‌های یخچال از اهمیت بالایی برخوردار است. یکی از این موارد فیلتر دار بودن یا نبودن یخچال و همین طور نوع فیلتر تصفیه یخچال می‌باشد.

 

نحوه اجرای اتصالات لوله کشی آب یخچال

 

در این قسمت به نحوه لوله کشی یخچال ساید در دو نوع دارای فیلتر تصفیه و بدون فیلتر تصفیه اشاره خواهیم داشت.

لوله کشی آب یخچال با فیلتر تصفیه

  • برای انجام لوله کشی یخچال ساید مجهز به فیلتر تصفیه آب باید مراحل زیر را طی کنید:
  • در ابتدای کار جریان برق یخچال را قطع کرده، شرایط را برای از برق کشیدن یخچال به مدت طولانی سنجیده و شیر ورودی یخساز یخچال که در پشت آن قرار داده شده را جدا کنید.
  • یخچال را از جای خود کمی جلوتر کشیده و در قسمت پایینی آن یک منبع آب دارای لوله درپوش دار را قرار دهید.
  • شیلنگ اتصال آب یخچال را از درون بسته بندی آن خارج کردخ و از یک سمت به ورودی آب یخچال اتصال دهید.
  • ورودی آب به لوله آب یخچال را قطع کنید.
  • شیر مخصوص یخچال که سری باریک و مشخص داشته به زانوی شیر ورودی آب یخچال اتصال دهید.
  • حال سمت دیگر شیلنگ را به این شیر وصل کنید.
  • آب را باز کنید و اجازه دهید کمی وارد آب سرد کن یخچال شود و اگر یخ ساز دارد پس از اطمینان از عدم نشتی والو یخ ساز را باز کنید.

 

نکته: اگر شیلنگ مخصوص لوله کشی آب یخچال را پیدا نکردید می‌توانید از تاسیساتی‌ها نمونه این ابزار را تهیه کنید.همانند دیگر اقدامات تعمیراتی و محافظتی یخچال مثل ترمیم رنگ در یخچال یا انجام تعمیرات و تعویض لاستیک درب یخچال بهترین اقدام در این شرایط دسترسی به افراد متخصص در زمینه نصب و راه اندازی یخچال ساید بای ساید است.

 

لوله کشی آب یخچال بدون فیلتر تصفیه

برای لوله کشی آب یخچال بدون فیلتر به راحتی لوله ورودی آب یخچال را پیدا کنید و با استفاده از شیلنگ های مخصوص یک سر شیلنگ را به شیر ورودی آب سرد و سر دیگر را به یخچال اتصال دهید.در نهایت برای لوله کشی یخچال ساید و لوله کشی آب یخچال تا جایی که می‌توانید از افراد متخصص در این زمینه کمک و مشاوره گرفته و بهترین روش را برای نصب انواع یخچال در منزل خود را انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1265 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین