تست رله اورلود یخچال

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
تست رله اورلود یخچال

تست رله اورلود یخچال چگونه است؟

در این مقاله تصمیم گرفتیم جهت افزایش اطلاعات شما، در مورد نحوه تست رله اورلود یخچال مطالبی بنویسیم. شاید در ابتدا با شنیدن واژه "رله اورلود" با خود فکر کنید که این یک وسیله پیچیده بوده و تست کردن آن احتیاج به دستگاه‌های تخصصی و فرد با تجربه دارد. تست رله اورلود یخچال فریزر نیاز به تجهیزات دارد؛ اما لازم به ذکر است که این وسیله پیچیدگی چندانی ندارد. اگر یخچال شما یکباره از کار افتاد، با مطالعه این مقاله در مورد تست رله اورلود یخچال و همراهی با اپلیکیشن "خدمت از ما"، بدون پرداخت هزینه سنگین مشکل رله سوزنی یخچال، اورلود یخچال فریزر و رله یخچال قدیمی خود را برطرف کنید.

 

رله اورلود یخچال فریزر چیست و چه وظیفه‌ای دارد؟

واژه اورلود (overload) به معنی اضافه بار است. رله اورلود قطعه‌ایست که در بیشتر وسیله‌های برقی به کار می‌رود. کار رله اورلود یخچال فریزر محافظت از اضافه بار و جلوگیری از آسیب دیدن سیستم مرکزی دستگاه است. رله اورلود در بین وسایل برقی خانگی (با وجود قیمت رله اورلود یخچال)، اهمیت زیادی در یخچال فریزر دارد. به این دلیل که یخچال فریزر بیشترین خطر احتمال اورلود ناگهانی را دارد.

 

رله اورلود چه انواعی دارد؟

پیش از آموزش تست رله اورلود یخچال و رله استارت یخچال بد نیست انواع آن را بهتر بشناسیم. رله اورلود در 2 مدل تولید می‌شود: حرارتی و مغناطیسی.

رله اورلودی که در یخچال فریزرها استفاده می‌شود، رله مغناطیسی است. رله مغناطیسی متشکل است از یک هسته مغناطیسی که اطراف آن چند دور سیم پیچیده شده است. وقتی شدت جریان برق بالا می‌رود، عبور جریان باعث مغناطیسی شدن و جذب اهرم می‌شود؛ در نتیجه جریان برق قطع شده و خطر اتصال از بین می‌رود. محل قرار گرفتن رله اورلود معمولا روی کمپرسور یخچال است.

 

قیمت اورلود یخچال /  رله یخچال

تست رله اوردلود یخچال اورلود یخچال رله اورلود یخچال رله سوزنی یخچال قیمت رله اورلود یخچال قیمت اورلود یخچال رله یخچال

 

ایراد رله اورلود را چگونه تشخیص دهیم؟

معمولا زمانی که یخچال بدون دلیل از کار می‌افتد، ایراد از رله اورلود است. در این شرایط باید تست رله اوردلود یخچال را انجام داد و بسته به موقعیت اقدامات لازم را انجام داد. این طور در نظر بگیرید که اگر مطمئن باشیم موتور یخچال سالم بوده و نیاز به تعمیر موتور یخچال وجود نداشت و جریان برق برقرار است، مشکل از رله اورلود است؛ و قبل از هر اقدامی باید تست رله اورلود یخچال را انجام داد.

رله اورلود می‌تواند به دلایلی مانند خراب شدن ترموستات  ونیاز به تعمیر ترموستات یخچال که موجب بیش از حد کار کردن و یا داغ شدن کمپرسور می‌شود، خروج گاز از دستگاه، افت یا افزایش ولتاژ برق، گرمای بیش از حد محیط و عدم سرد کردن یخچال به دلیل مشاهده علائم تعویض لاستیک درب یخچال یا ایراد در سیم پیچ استارت دستگاه دچار اختلال شود.

 

نحوه تست رله اورلود یخچال

برای اطمینان از اینکه ایا رله اورلود یخچال ایراد دارد یا نه، به 2 روش می‌توان تست رله اوردلود یخچال را انجام داد:

1) بررسی رله از نظر ظاهری

گاهی تست رله اورلود یخچال را به یک نگاه دقیق می‌توان انجام داد. از آنجا که رله اورلود وسیله‌ای حساس است و معمولا مانند سایر وسایل سیم پیچ قابل تعمیر نیست، اگر بخش‌هایی از آن زنگ زده باشد باید تعویض شود. چرا که به توصیه کارشناسان به این دلیل که سیم پیچی‌های دست دوم معمولا کارکرد مناسبی ندارند، سیم پیچی مجددا نباید انجام شود و بهتر است وسیله را تعویض کنیم.

راه دیگر برای تست رله اورلود یخچال از نظر ظاهری، تکان دادن آن با دست است. حتی اگر بر اثر تکان دادن صدای ریزی هم ایجاد شود، رله مشکل دارد.

 

رله سوزنی یخچال /  قیمت رله اورلود یخچال

اورلود یخچال فریزر رله اورلود اورلود یخچال چیست اورلود یخچال فریزر

 

2) اندازه گیری مقاومت رله

برای تست رله اورلود یخچال از طریق اندازه‌گیری مقاومت، با استفاده از یک اهم متر مقاومت پایه‌های رله را دو به دو اندازه گیری کنید. فقط یک جفت از پایه‌ها باید مقدار 10 تا 100 اهم داشته باشد. معمولا رله اورلود 3 پایه دارد که با حروف M،L و S نام‌گذاری شده‌اند.

برای تست دستگاه‌های پراب اهم متر باید روی پایه‌های M و S مقدار صفر را نشان دهند. اما اگر رله را برگردانیم همین تست رله اورلود یخچال باید مقدار بی‌نهایت را نشان دهد. این تست برای پایه‌های L و S نیز به همین صورت است. این تست برای پایه‌های L و M باید در دو حالت مقدار صفر را نشان دهد.

 

اهمیت تست رله اورلود یخچال

تست رله اورلود یخچال به این دلیل مهم است که اگر شما مطمئن شوید که موتور یخچال ایرادی ندارد و مشکل از رله است، می‌توان با هزینه‌ای کم تعویض رله اورلود یخچال را انجام داد. همچنین این تست از نظر بررسی ولتاژ برق بسیار اهمیت دارد. اگر رله یخچال زیاد آسیب می‌بیند مدار برق مشکل دارد و نیاز است از یک برقکار حرفه ای کمک بگیرید.

 

اورلود یخچال /  رله اورلود یخچال

قیمت رله اورلود یخچال رله یخچال قدیمی تست رله استارت یخچال نحوه تست رله استارت یخچال رله یخچال فریزر

 

جمع بندی تست رله اورلود یخچال

رله اورلود در حفظ موتور یخچال نقش اصلی دارد و آسیب به آن ممکن است باعث آسیب به موتور یخچال شود. بنابراین پس از انجام تست رله اوردلود یخچال، برای تعویض و تعمیر رله سوزنی یخچال، اورلود یخچال فریزر و رله یخچال قدیمی از یک کارشناس ماهر کمک بگیرید. اگر مهارت و دانش فنی لازم را ندارید، پیشنهاد می‌کنیم کار تست رله اورلود یخچال فریزرتان را هم به یک متخصص بسپارید.

4.5 امتیاز از 1648 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین