علت برفک زدن یخچال چیست؟

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت برفک زدن یخچال چیست؟

علت برفک زدن یخچال چیست؟ یخ زدن یخچال فریزر چه آسیبی به یخچال می‌زند؟ علت یخ زدن داخل یخچال چه چیزهایی است؟ اینها رایج‌ترین سوالات در خصوص مشکلات یخچال است. حال ما در این مطلب می‌خواهیم شما را با تمامی دلایل یخ زدن یخچال فریزر، علت برفک زدن یخچال ساید، علت یخ نزدن فریزر ساید سامسونگ، علت برفک زدن یخچال ساید سامسونگ و دیگر برندها و همچنین در مورد راهکار برفک نزدن یخچال شما را آشنا کنیم.

برفک زدن یخچال فریزر و یخ زدن داخل یخچال آن  و گاها علت یخ نزدن فریزر هم در تمامی برندهای یخچال از جمله مواردی است که می‌توان ادعا کرد برای تمامی ما پیش آمده است. اما با این وجود، هنوز بسیاری از افراد دلیل برفک زدن یخچال فریزر، علت یخ زدن داخل یخچال و همچنین علت یخ زدن مواد غذایی در یخچال خود را نمی‌دانند و یا از راهکار برفک نزدن یخچال و یا رفع برفک و یخ زدگی یخچال خود خبر ندارند. در این مقاله به طور جامع به همین امر پرداخته ایم تا از دست برفک زدن یخچال فریزر رهایی یابید. 

اگر شما هم از برفک زدن یخچال فریزر خود خسته شده‌اید،  این مطلب مجله خدمت از ما را از دست ندهید.

چرا نباید برطرف کردن برفک یخچال فریزر را به پشت گوش انداخت؟

یخ‌ زدگی و یا به اصطلاح بهتر برفک زدن یخچال مشکلی است که نباید به‌ هیچ ‌وجه از آن‌ها چشم ‌پوشی کرد. در صورت دیر اقدام کردن برای برطرف کردن برفک یخچال و یخ زدن داخل یخچال، مواد غذایی داخل یخچال را خراب می‌کند و در حالت بدتر، خرابی موتور و نیاز به تعمیر موتور یخچال بوده که با هزینه‌های بالایی همراه است. خسارت‌های مالی جدی به وجود بیاید. پس مشکلات یخ زدن و برفک زدن را پشت گوش نیندازید.

 

علت برفک زدن یخچال فریزر

 

یکی از موارد رایج در لیست مشکلات نیاز به تعمیر یخچال ارج، عیب یابی، سرویس و تعمیر یخچال هیمالیا، بررسی معایب یخچال سامسونگ، مراحل عیب یابی یخچال فریزر امرسان و سرویس، خطایابی و تعمیر یخچال ال جی بررسی علت برفک زدن و ایراد در سیستم سرما رسانی این وسیله پر کاربرد است.

 

علت برفک زدن یخچال فریزر چیست؟ 

برفک زدن یخچال فریزر یا همان یخ زدن یخچال و فریزر از جانب شما یا محیط اطراف نیز می‌تواند به جود بیاید. علت‌هایی که شاید به نظر سطحی و ساده برسند ولی اگر اتفاق بیفتد، کارتان سخت می‌شود. در ادامه، شما را با علت برفک زدن یخچال فریزر بیشتر آشنا خواهیم کرد تا بدانید چه عواملی تأثیر مستقیمی بر روی برفک زدن یخچال شما خواهد گذاشت.

 

دلیل اصلی برفک زدن یخچال فریزر 

هوای ملایم و خنکی که در داخل یخچال شما همواره در حال جریان است؛ باید به ‌صورت کاملاً یکنواخت در تمام قسمت‌های یخچال فریزر به یک صورت یکنواخت پخش شود. حال زمانی که هوای گرم و سرد بیرون در طولانی مدت وارد یخچال شما شود، با یکدیگر برخورد کرده و باعث برفک زدن یخچال فریزر می‌شود.

از مهم‌ترین علت‌هایی که ممکن است باعث برفک زدن یخچال فریزر شما باشد، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • قرار دادن یخچال فریزر در مکان نامناسب.
 • خرابی لاستیک‌های دور درب.
 • آسیب ‌دیدگی یا خرابی ترموستات یخچال فریزر.

 

1. قرار دادن یخچال فریزر در مکان نامناسب

یکی از رایج ترین علت‌های یخ زدن یخچال فریزر و برفک زدن داخل یخچال، قرارگیری یخچال در جای نامناسب است. اگر محیط نصب یخچال فریزر دارای رطوبت و دمای بالایی باشد، با هر بار باز و بسته شدن درب یخچال یا فریزر مقدار زیادی از این رطوبت محیط وارد دستگاه می‌شود که در نهایت به برفک زدن یخچال فریزر در چند سری منتهی می‌شود.

بنابراین، اگر سماور و اجاق گاز، بخاری، شوفاژ و نور مستقیم خورشید، شما در کنار یخچال فریزرتان قرار دارند، بهتر است به فکر تغییر مکان یخچال و یا آنها باشید (متاسفانه چیدمان لوازم آشپزخانه به صورتی است که یخچال دقیقا کنار اجاق گاز است که این امر باید اصلاح شود).

این قبیل ایرادات همانند برخی نکات در تعمیر ماشین لباسشویی اسنوا یا خطایابی و رفع ایراد با بررسی خطاهای ماشین لباسشویی اسنوا با انجام اقداماتی مثل ریست یخچال اسنوا 810 و سایر برندها قابل رفع است.

 

2. خرابی لاستیک دور درب

خرابی لاستیک دور درب یخچال فریزر، دلیل دیگری است که می‌تواند به برفک زدن فریزر بیانجامد. دقت داشته باشید که اگر لاستیک در قسمتی دچار شل شدگی، پارگی یا سایش شده باشد، به طوری که امکان ورود هوا به داخل دستگاه باشد، احتمال برفک زدن یخچال و یخ زدن داخل یخچال بالا خواهد بود.

در چنین مواقعی باید اقدام به تعمیر و یا تعویض لاستیک درب یخچال نمایید. این اقدام همانند ترمیم رنگ در یخچال هم محافظتی و هم در نگهداری ظاهر یخچال تاثیرگذار است.

 

3. خرابی ترموستات

خرابی ترموستات، دلیل سوم تشکیل برفک در یخچال فریزرها است. در این حالت شما مجبورید برای رهایی از این مشکل و جلوگیری از مشکلات دیگر از یک تعمیرکار یخچال برای تعمیر یخچال فریزر کمک بگیرید. چرا که خرابی ترموستات نیز برفک زدن یخچال را به سرعت افزایش داده و باعث کند شدن عمل دستگاه و کارکرد آن خواهد شد.

توجه کنید باید برای تعمیر این قطعه از یخچال، از تعمیرکار مجرب برای رفع اشکال یخچال خود استفاده کنید، چرا که تعویض و تعمیر ترموستات یخچال حساس است و در صورت نداشتن دانش و تجربه کافی، ریسک آسیب رسیدن به دستگاه وجود دارد. برای رفع این مشکل می‌توانید روی متخصصین فعال در "خدمت از ما" حساب کنید.

 

5 علت یخ زدن مواد داخل یخچال

 • تنظیم نبودن دمای یخچال: رایج ترین دلیل یخ زدن مواد داخل یخچال، تنظیم نبودن دما یخچال است. معمولا بازه نرمال دمای داخل یخچال باید از ۳ الی ۶ درجه سانتی گراد باشد.
 • قرار گرفتن در مقابل فن داخل یخچال: حتی الامکان از قرار دادن مواد غذایی حساس به دمای خود در مقابل این فن‌ها خودداری کنید.
 • کثیف بودن کویل‌های کندانسور: جمع شدن جرم بر روی کویل‌های کندانسور، موجب می‌شود تا یخچال با شدت بیشتری کار کرده و توان بیشتری را صرف نماید تا به دمای مورد انتظار برسد. 
 • خرابی برد الکترونیک یا برد فرمان یخچال: از دلایل یخ زدن مواد داخل یخچال خرابی فرد الکترونیک است. در صورت وجود مشکل در برد یخچال که گاها با نیاز به تعمیر برد یخچال همراه بوده، منجر به ناتوانی این قطعه در صادر کردن فرمان لازم برای راه اندازی هیتر جهت یخ زدایی می‌شود.به این ترتیب شما با مشکل یخ زدن وسایل داخل یخچال و مواد غذایی روبرو می‌شوید.
 • خراب بودن دمپر: اگر دمپر به درستی تنظیم نشده باشد، بیش از حد معمول سرما وارد یخچال میشود و در نتیجه باعث یخزدگی مواد غذایی می‌شود.

 

علت یخ زدن داخل یخچال

 

آیا علت یخ زدن داخل یخچال ال جی، سامسونگ، امرسان، اسنوا و سایر برندها متفاوت است؟

علت برفک زدن یخچال فریزر سامسونگ و یا علت یخ زدن داخل یخچال سامسونگ و تشخیص ارور یخچال ساموسنگ در این حین، علت برفک زدن یخچال ساید، علت برفک زدن یخچال اسنوا، علت یخ زدن یخچال ال جی، علت برفک زدن یخچال امرسان در لیست ارور فریز امرسان، علت برفک زدن الکترواستیل، هیمالیا، فیلور، دونار و هر برند دیگری همان دلایل بالا است؛ چرا که تمامی یخچال‌ها به طور کلی از اجزای مشابهی برای سیستم خنک کنندگی و یا برفک زدایی (البته با کیفیت‌های متفاوت) استفاده می‌کنند.

بنابراین دلایلی که به عنوان علت یخ زدن یخچال فریزر و یا برفک زدن بالاتر بیان شد، برای همه برندها صدق می‌کند.

روش‌های برطرف کردن برفک فریزر

در ادامه می‌توانید با 4 روش از بین بردن برفک فریزر آشنا شوید:

 

1. از برق کشیدن فریزر

 1. یخچال را از برق بیرون بکشید.
 2. اطراف فریزر را برای آب شدن برفک آماده کنید.
 3. تمام غذاهای یخ‌زده را از فریزر خارج کنید.
 4. اجزای داخلی فریزر مثل کشوها و طبقات را خارج کنید.
 5. صبر کنید تا برفک ذوب شود.
 6. پس از آب شدن برفک داخل فریزر را با محلول آب گرم و جوش‌شیرین بشویید.

 

2. تراشیدن یخ با کفگیر پلاستیکی یا چوبی

 1. یخچال را از برق بیرون بکشید.
 2. وسایل نوک‌تیز و فلزی برای این کار استفاده نکنید.
 3. با کمک کفگیر پلاستیکی یا چوبی یخ اضافی را بتراشید

 

3. استفاده از سشوار

 1. یخچال را از برق بیرون بکشید.
 2. سشوار را به صورت دورانی روی برفک‌ها بگیرید.

هدف سشوار آن است که هوای گرم را به داخل یخچال هدایت کنید تا سریع‌تر ذوب شود. می‌توانید با استفاده از یک کفگیر پلاستیکی آب‌های حذف شده را که عموما به شکل یخ هستند، از یخچال خارج کنید.

 

4. استفاده از پارچه خیس یا نم دار آغشته به الکل

برای رفع برفک یخچال میتوانید از پارچه حیس آغشته به الکل استفاده کنید. یک عدد پارچه را در داخل آب جوش بگذارید و اندکی روی آن الکل بریزید سپس روی یخ‌ها قرار دهید تا آب شود. برفک‌ها باید تا حدودی به سرعت رفع شود بهتر است ابتدا لایه‌های نازک یخ را حذف کنید سپس به قطعات ضخیم‌تر بپردازید.

4.5 امتیاز از 1297 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین