علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

ثبت درخواست "تعمیر اجاق گاز"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز از جهات مختلف و با روش‌های مختلفی قابل بررسی است. علت کم بودن شعله گاز و همین طور نحوه تنظیم شعله اجاق گاز در هنگام استفاده از این وسیله ضروری در آشپزخانه بسیار اهمیت دارد.

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز می‌تواند به دلیل نقص در سیستم اجاق گاز و یا یک دلیل پیش و پا افتاده باشد. مشکلاتی مانند کم شدن شعله فر اجاق گاز و همین طور کار نکردن ترموکوپل گاز در کنار روشن نماندن شعله اجاق گاز در انواع اجاق گاز دیده می‌شود. بنابراین یافتن علت روشن نماندن شعله اجاق گاز در کنار موارد اشاره شده از اهمیت بالایی در نگهداری و استفاده مناسب و کاربردی از این وسیله آشپزخانه تاثیر دارد.

علت کم بودن شعله اجاق گاز، نحوه تنظیم شعله اجاق گاز، دلایل بروز علت دود زدن اجاق گاز داشتن اطلاعات کافی در خصوص آموزش تعویض ترموکوپل اجاق گاز و در نهایت یافتن علت کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز از مواردی است که در یافتن و رفع علت روشن ماندن شعله اجاق گاز تاثیر فراوانی دارد.

 

علت کم بودن شعله اجاق گاز

 

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز از موارد ریزی مثل عدم توجه به تمیزی مواد غذایی پس از آشپزی گرفته تا یک نقص جدی در تجهیزات اجاق گاز مثل ترموکوپل را در بر می‌گیرد. در این بخش با معرفی چندین راهکار در یافتن علت روشن نماندن شعله اجاق گاز در هنگام آشپزی با شما همراه خواهیم بود.

 

علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

 

نکات اساسی در یافتن علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

رعایت یک سری نکات در یافتن علت روشن نماندن شعله گاز در هنگام آشپزی و مواردی از این قبیل بسیار تاثیر دارد. علائم و نشانه‌هایی در نحوه عملکرد گاز در هنگام روشن کردن شعله‌ی گاز وجود دارد که می‌تواند راهنمای خوبی برای یافتن علت روشن نماندن شعله اجاق گاز و به دنبال آن رفع این مشکل باشد.

 

نکات اساسی در یافتن علت روشن نماندن شعله اجاق گاز

 

تمیز کردن مواد غذایی از سطح اجاق گاز

پس از اتمام پروسه تهیه و پختن غذا، تمیز کردن اجاق گاز از موارد مهم و تاثیرگذاری در عمر نگهداری و کاربرد این وسیله است. در هنگام آشپزی ممکن است بارها با روشن نماندن شعله اجاق گاز مواجه شوید اگر این امر مخصوصا در یکی از شعله‌های گاز دیده شود می‌توان دلیل آن را مواردی مثل باقی ماندن مواد غذایی در روی کاسه شعله اجاق گاز دانست. یکی از نشانه‌های این مورد مشاهده شعله اجاق گاز به رنگ‌های نارنجی و زرد به جای آبی می‌باشد.

 

تمیز کردن مواد غذایی از سطح اجاق گاز

 

برای از بین بردن تکه‌های چربی و باقی مانده مواد غذایی که ممکن است یکی از چندین علت روشن نماندن شعله اجاق گاز باشد، به این صورت عمل کنید. یک حوله نسبتا خیس، نم دار و تمیز را به آرامی بر روی سطح گاز کشیده و آن را از لکه‌های چربی و تکه‌های مواد غذایی پاک کنید.

 

نحوه تنظیم شعله اجاق گاز

 

پایه شعله اجاق گاز را درون محول پاکننده تهیه شده از مواد شوینده و سرکه قرار دهید تا درون آن خیس خورده و سپس با یک مسواک آن را تمیز کنید. به خاطر داشته باشید استفاده از مواد شوینده اسیدی و قوی ممکن است باعث خوردگی و از بین رفتن قطعات اجاق گاز شود.

 

بررسی وضعیت ترموکوپل اجاق گاز

یکی از مواردی که بسیار در بررسی علت روشن نماندن شعله اجاق گاز توصیه می‌شود، بررسی وضعیت ترموکوپل اجاق گاز است. ترموکوپل در نقش یک مولد جریان الکتریکی بعنوان یک قطعه ضروری از نظر ایمنی در وسایل گاز سوز تعبیه شده است. کاربرد و عملکرد ترموکوپل در طراحی اجاق گاز‌های جدید بعنوان یک سیستم ایمنی و هشداردهنده قوی می‌باشد. در واقع ترموکوپل در زمانی که یکی از اجزای اجاق گاز به درستی کار خود را انجام ندهد، جریان گاز را قطع کرده و مانع از روشن شدن شعله اجاق گاز می‌شود.

 

علت کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز

 

تستی که برای یافتن ارتباط بین نقص در سیستم ترموکوپل و علت روشن نماندن شعله اجاق گاز پیشنهاد می‌شود این است که ولوم اجاق گاز را گرفته و برای مدتی کوتاه نگه دارید و سپس رها کنید، اگر شعله روشن نماند، این یعنی ترموکوپل اجاق گاز نیاز به تعمیر دارد. آموزش تعویض ترموکوپل اجاق گاز و همین طور علت کار نکردن ترموکوپل اجاق گاز از جمله مواردی است که در هنگام بررسی این مورد بسیار اهمیت دارد.

 

اهمیت تاثیر تنظیم ولوم اجاق گاز

ولوم اجاق گاز این امکان را برای شما بوجود می‌آورد که شعله گاز را به یک پیچاندن کم و زیاد کنید. در صورت خرابی ولوم گاز تسلط شما بر شعله اجاق گاز برداشته شده و علت روشن نماندن شعله اجاق گاز می‌تواند همین مورد اشاره شده باشد. برای داشتن اطمینان از اینکه علت روشن نماندن شعله و یا کم بودن شعله گاز تقص در سیستم ترموکوپل نیست موارد زیر را امتحان کنید.

 

اهمیت تاثیر تنظیم ولوم اجاق گاز

 

اگر ولوم گاز در هنگام چرخش گیر کرده و یا درست به جهات مختلف حرکت نمی‌کند، نشانه‌ای بر خرابی این قطعه است.نقص در سیستم بوبین نیز می‌تواند کنترل شما بر روی شعله اجاق گاز را بگیرد. بوبین قطعه‌ای است که در کنار ترموکوپل قرار دارد. ترموکوپل جریان الکترونیکی را به بوبین منتقل می‌کند.

 

بررسی وضعیت الکترود جرقه زن اجاق گاز

یکی از چندین علت روشن نماندن شعله اجاق گاز می‌تواند نقص در عملکرد الکترود جرقه زن باشد. جا به جایی الکترود جرقه زن اجاق گاز، قرار نگرفتن این الکترود‌ها در جای مناسب خود، نداشتن فاصله و موقعیت مناسب الکترود‌های جرقه زن نسبت به شعله گاز از جمله مواردی است که در روشن نماندن شعله اجاق گاز تاثیر دارد. سعی کنید در زمان سرد و خاموش بودن شعله با دست کمی آنها را جا به جا کرده و این مشکل را رفع کنید.

 

بررسی وضعیت الکترود جرقه زن اجاق گاز

 

اطمینان از قرارگیری سرشعله در جای خود

برای یافتن علت روشن نماندن شعله اجاق گاز و یا مواجه با یک شعله کم جان و بی دوام وضعیت سرپوش و یا سر شعله‌های گاز را بررسی کنید. قرار نگرفتن سر شعله‌ها در جای مناسب در تا حد زیادی در نداشتن یک شعله مناسب و خاموش شدن آن تاثیر دارد. در هنگام خاموش و سرد بودن شعله اجاق گاز سر شعله‌ها را در جای خود بگذارید.

 

اطمینان از قرارگیری سرشعله در جای خود

 

اطمینان از تمیزی مشعل‌های اجاق گاز

روشن نشدن شعله گاز و یا علت روشن نماندن شعله اجاق گاز در مواقعی که ولوم به درستی می‌چرخد و الکترود جرقه می‌زند و خبری از شعله نیست تا حد زیادی به جای ماندن قطرات روغن و آب بر روی مشعل‌ها و شعله‌ها ارتباط دارد. این مواد با باقی ماندن از آشپزی قبلی بر روی سرپوش شعله و مشعل مانع روشن شدن درست شعله گاز می‌شوند.

 

اطمینان از تمیزی مشعل‌های اجاق گاز

 

برای رفع این مشکل گاز را خاموش کرده و پس از اطمینان از خنک شدن آن شعله را برداشته و درونش را تمیز کنید. سپس این قطعه را با دستمال و یا سشوار خشک کرده و در جای خود بگذارید.

 

علت روشن نماندن شعله فر اجاق گاز چیست؟

روشن نماندن شعله فر اجاق گاز یکی از مشکلاتی است که احتمالا به آن برخورد کرده‌اید.

علت کم شدن شعله فر اجاق گاز و همین طور بررسی علت روشن نماندن فر اجاق گاز از موارد مهم در هنگام آشپزی با فر است. تجربه مواجه شدن با غذای نیمه پز و یا ناپز درون فر ممکن است برای بیشتر افراد پیش بیاید. در این میان یک عامل مانع روشن ماندن فر پس از تنظیمات آن است که در این قسمت چندین مورد اساسی را مورد بررسی قرار می‌دهیم.

 

علت روشن نماندن شعله فر اجاق گاز

 

مسدود شدن پیلوت

علت خاموش شدن شعله فر در بعضی از اوقات به خاطر خاموش بودن پیلوت است. اگر آن را روشن کنید، به احتمال زیاد مشکل شما رفع می‌شود.

گاهی اوقات نیز پس از گذشت چند دقیقه پیلوت خاموش می‌شود. زیرا ارتفاع آن کم است. برای رفع این مشکل نیز باید شعله فر را خاموش کنید و اجازه دهید تا سرد شود. سپس سوراخ‌های پیلوت را با یک وسیله نوک تیز به آرامی تمیز کنید.

اگر همچنان پیلوت روشن نمی‌ماند، مشکل جدی‌تر است و باید برای تعمیر فر اجاق گاز خود اقدام کنید.

 

تنظیم نبودن تایمر فر

تایمر فر نقش یک هماهنگ کننده بین اجزای مختلف فر است. عدم توجه به تنظیمات درست تایمر فر باعث خاموش شدن فر در زمان نامناسب می‌شود. اگر تایمر به درستی تنظیم نشده باشد، شعله فر شما ممکن است در حین پخت غذا خاموش شود. اگر بتوانید تایمر را تنظیم کنید خواهید دید که مشکل خاموش شدن فر رفع خواهد شد.

 

علت کم شدن شعله فر اجاق گاز

 

خرابی ترموستات

ترموستات یکی از قطعات اصلی درون فر اجاق گاز است، که وظیفه دارد از گرم شدن بیش از اندازه جلوگیری کند. خراب شدن ترموستات منجر به خاموش شدن فر پیش از موعد تعیین شده و جلوگیری از گرم شدن فر است.

تعمیر ترموستات یخچال و گاز و دیگر دیگر لوازم خانگی اقدامی فنی است و برای رفع مشکل باید یا ترموستات را تعمیر کنید یا تعویض کنید. 

 

داغ شدن بیش از حد فر

فر برای عملکرد مناسب نیاز به جریان هوای و اکسیژن کافی در محیط دارد. اگر آشپزخانه از تهویه مناسبی برخوردار نباشد، ترموستات فر با تشخیص دمای بالا آن را خاموش کرده و مانع از عملکرد فر می‌شود.

بررسی وضعیت و علت روشن نماندن شعله اجاق گاز از جهات مختلف در این متن بررسی شد. در هنگام مواجهه با ایراداتی فراتر از موارد بیان شده در هنگام استفاده از اجاق گاز قبل از هر گونه اقداماتی داشتن ارتباط با یک تعمیرکار مناسب اجاق گاز بهترین پیشنهاد کاربردی در رفع مشکل روشن نماندن شعله اجاق گاز است.

تعمیر اجاق گاز
برای سرویس تعمیر اجاق گاز از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading