ارورهای یخچال فریزر امرسان

ثبت درخواست " تعمیر یخچال "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ارورهای یخچال فریزر امرسان

هر ارور یخچال امرسان با دقتی عالی به شما می‌گوید که کدام بخش دستگاه به مشکل خورده است. کد خطای یخچال امرسان به‌صورت ترکیبی از حروف و اعداد انگلیسی روی نمایشگر دستگاه نشان داده می‌شود. آشنایی با ارورهای یخچال فریزر امرسان در مواردی حتی می‌تواند شما را از مراجعه به تعمیرکاران بی‌نیاز کند.

اگر دفترچه راهنمای دستگاه‌تان را پیدا نمی‌کنید، نگران نباشید. در این مقاله قصد داریم هر ارور یخچال امرسان و ارور فریزر امرسان را معرفی کنیم، و روش برطرف کردن آنها را نیز توضیح دهیم.

ارور AL در فریزر امرسان

ارور AL در فریزر امرسان و یا یخچال این برند، کوتاه شده کلمه Alarm است. ارور AL در فریزر امرسان خبر از کارکرد نادرست دستگاه و مشکل در سرمایش می‌دهد.عیب یابی یخچال فریزر امرسان بواسطه آشنایی کامل با کد خطاها ساده و سریع تر صورت می‌گیرد.

 

رفع ارور AL در فریزر امرسان

از آنجا که این کد خطای یخچال امرسان می‌تواند دلایل متعددی داشته باشد، بهتر است با یک متخصص مشورت کنید.

 

ارور R5 یا RS یخچال امرسان

ارور R5 یخچال امرسان (یا کد خطای RS)  به وجود مشکل در سنسور یخچال و سیم‌کشی‌های سنسور تا برد دستگاه اشاره دارد.

 

رفع ارور R5 یخچال امرسان

اگر با این ارور یخچال فریزر امرسان مواجه شدید:

 • اتصال سنسور دمای یخچال فریزر را چک کنید، و از اتصال آن به برق مطمئن شوید.
 • مقاومت سنسور یخچال را با مولتی‌متر بررسی کنید. اگر اتصال سنسور مشکل داشت، آن را درست کنید. اگر هم مقاومت سنسور اختلاف زیادی با جدول دمایی داشت، آن را تعویض کنید.
 • اگر سنسور سالم بود، اتصال سیم‌های زرد و قهوه‌ای (در مسیر برد تا سنسور) را بررسی کنید. اگر سیمی قطع شده بود، آن را به یک تعمیرکار نشان دهید.

 

ارور RD یخچال فریزر امرسان

ارور RD یخچال امرسان نشان‌دهنده آن است که سوئیچ مگنت یخچال امرسان و یا سیستم دمپر آن مشکل دارد. دمپر در یخچال شامل دریچه، موتور، سوئیچ مگنت و سیم‌های مربوطه می‌شود.گاها با تعمیر قطعات مربوطه و تعویض لاستیک درب یخچال را به همراه است.

 

رفع ارور RD یخچال امرسان

برای رفع این کد خطای یخچال امرسان باید سوئیچ مگنت یخچال امرسان و دمپر آن را جداگانه بررسی کرد. اگر هریک از این بخش‌ها مشکلی داشته باشد، باید با تعمیر و یا تعویض آنها مشکل را رفع کرد. اگر هر دوی این بخش‌ها سالم بودند، برای رفع ارور یخچال فریزر امرسان باید برد الکترونیکی را تست کرد.

 

علت کد خطای یخچال امرسان

 

کد خطای DS یا D5 یخچال امرسان

همان‌طور که در دفترچه راهنمای یخچال فریزر امرسان درج شده است، کد خطای D5 به سنسور دیفراست یخچال امرسان یا ترمودیسک مربوط می‌شود.

 

رفع ارور D5 یخچال امرسان

برای عیب‌یابی سنسور دیفراست یخچال امرسان باید به ترتیب مقاومت سنسور، اتصالات و سپس سیم‌های ارتباطی آن را بررسی کنید. اگر سنسور دیفراست یخچال امرسان مشکل داشته باشد، احتمالا باید آن را تعویض کرد. اگر مشکل از این بخش نباشد، برای عیب یابی فریزر امرسان باید برد الکترونیکی را بررسی کرد.

 

ارور F5 یخچال امرسان

این ارور یخچال فریزر امرسان اکثرا وجود مشکل در دمای دستگاه را نشان می‌دهد. برای رفع این خطا می‌توانید تستی را انجام دهید و بعد با کارشناس برای رفع این ارور امرسان صحبت کنید.

 

رفع ارور F5 یخچال فریزر امرسان

کاری که باید انجام دهید اطمینان از سالم بودن سنسور دیفراست یخچال امرسان و سنسور دماست. برای اینکار، یخچال را از برق بکشید و بعد از ۱۵ دقیقه مجددا به برق بزنید. دمای یخچال و فریزر را تنظیم کنید. بعد از یک روز، دمای فریزر را با دماسنج اندازه بگیرید و با دمای تنظیم‌شده مقایسه کنید. اگر دماها برابر نبودند، از یک متخصص برای رفع ارورهای یخچال فریزر امرسان کمک بگیرید.

 

کد خطای CO در یخچال امرسان

این ارور امرسان کوتاه‌شده کلمه Compressor است. همان‌طور که در دفترچه راهنمای یخچال فریزر امرسان نوشته شده است، این ارور به کمپرسور یخچال فریزر و یا ساید بای ساید شما مربوط می‌شود.

 

رفع  ارورهای CO یخچال فریزر امرسان

مشخصا برای برطرف کردن این خطا باید کمپرسور، فن و اتصالات هر دوی آنها را بررسی کرد. این بخش‌ها ممکن است به تعمیر و یا تعویض نیاز داشته باشند. اگر این قطعات مسئول ارور امرسان نبودند، باید برد دستگاه (که مانند مغز آن است) را بررسی کرد.

 

ارور DA فریزر امرسان

این ارور امرسان که کوتاه‌شده Damper است، به وجود ایرادی در دمپر دستگاه اشاره می‌کند. برای عیب یابی فریزر امرسان در این حالت باید طبق مراحل زیر عمل کرد:

 

رفع کد خطای DA فریزر امرسان

ابتدا دمپر، اتصالات دمپر، هیتر دمپر و مقاومت هیتر دمپر را دقیق بررسی کنید. اگر هیچکدام از این بخش‌ها به تعمیر و تعویض نیازی نداشتند، در این حالت نیز باید دلیل ارور امرسان را در برد الکترونیک جستجو کرد.

 

رفع ارور یخچال فریزر امرسان

 

کد خطا یا ارور HE امرسان

ارور HE یخچال امرسان (Heater) به دلیل مشکل در هیتر المنت و سیستم گرمایشی رو نمایشگر دستگاه ظاهر می‌شود.علت بروز این ارور امرسان اکثرا افت ولتاژ و ضعف در عملکرد هیتر است.(علت سوختن المنت یخچال)

 

رفع ارور HE یخچال فریزر امرسان

برای رفع این خطا باید هیتر و اتصالات و سیم‌کشی‌های آن را بررسی کرد. اگر اینها سالم بودند، برای عیب یابی فریزر امرسان بایدبه فکر بررسی و تعمیر برد یخچال فریزر و یا ساید بای ساید باشید.

 

ارور یا کد خطای CD در یخچال فریزر امرسان

اگر دفترچه راهنمای یخچال فریزر امرسان را بررسی کرده باشید، علت این خطا برای برخی مدل‌ها اشکال در کمپرسور و فن، و برای برخی مدل‌ها اشکال در دمپر ذکر شده است.

 

رفع کد خطای CD در یخچال فریزر امرسان

برای عیب یابی فریزر امرسان در این حالت و رفع این خطا باید مراحل زیر را طی کرد:

 • بررسی کمپرسور و فن و اتصالات آن
 • تعویض و تعمیر کمپرسور یا فن در صورت نیاز

اگر این بخش‌ها مشکلی نداشتند، مراحل زیر را دنبال کنید:

 • بررسی دمپر هیتر دمپر و اتصالات آن
 • تعویض و تعمیر دمپر در صورت نیاز
 • بررسی برد دستگاه

 

ارور FA یخچال امرسان

این ارور امرسان به شما می‌گوید که فن دستگاه شما مشکل دارد. خود این خطا نیز کوتاه‌شده Fan است.

 

رفع ارور FA یخچال امرسان

همان‌طور که حدس می‌زنید، برای رفع این خطا باید فن و کلیه بخش‌ها و اتصالات آن را چک کنید. اگر همگی سالم بودند، برد الکترونیکی را وارسی کنید.

سایر ارورهای یخچال فریزر امرسان

 • ارور H1 یا H2 امرسان: مشکل در سنسور دیفراست یخچال امرسان
 • ارور D امرسان: مشکل در سنسور دیفراست یخچال امرسان
 • ارور F امرسان: وجود مشکل در سنسور دمای فریزر
 • ارور B امرسان: مشکل در سنسور دمای محیطی
 • ارور I امرسان: مشکل در سنسور یخساز یخچال و راه اندازی یخساز
 • ارور LA امرسان: معیوب شدن لامپ

 

همه موارد مربوط به تعمیر و نگهداری انواع یخچال فریز از ترمیم رنگ در یخچال گرفته تا تعمیرات قطعات مهمی مثل موتور باید بصورت اصولی انجام شود. در کنار انتخاب یک تعمیرکار یا فرد متخصص در زمینه سرویس یخچال آشنایی کافی با ارورها و کدخطاهای درج شده بر نمایشگر یخچال در مواقع ضروری برای رفع ایرادات فنی بسیار تاثیرگذار است. 

4.5 امتیاز از 1132 رای


تعمیر یخچال
برای سرویس تعمیر یخچال از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین