دلایل و رفع مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
دلایل و رفع مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی

روشن نشدن گوشی های اندرویدی ممکن است برای هرکدام از ما پیش آمده باشد. خصوصا که گوشی های اندرویدی به دلیل تنوع بسیار و رنج قیمتی گسترده، این روزها کاربران بسیاری پیدا کرده است. مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی شاید نگران کننده باشد ولی خوب است بدانید این مشکل، اغلب به دلیل مسائل سخت‌افزاری و قابل حل است.

در این مقاله دلیل روشن نشدن گوشی های اندرویدی سامسونگ را بیشتر بررسی خواهیم کرد تا بدانیم اساسا این مشکل ناشی از چیست. پس اولین قدم اینست که بفهمیم چرا گوشی روشن نمیشود تا بتوانیم برای رفع مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی کاری بکنیم. دانستن این دلایل به برطرف کردن این مشکل کمک می‌کند. در گرانی سرسام آور بازار، معمولا تعمیر وسایل از تهیه مجدد آن‌ها به صرفه‌تر است. پس در ادامه همراه ما باشید.

مشکلات سخت‌افزاری و روشن نشدن گوشی اندرویدی

پیش‌تر گفتیم اصلی‌ترین دلیل روشن نشدن گوشی های اندرویدی مربوط به مسائل سخت افزاری است. در واقع معمولا یک مشکل فیزیکی باعث روشن نشدن گوشی های اندرویدی می‌شود. در این بخش، به تمامی این مشکلات سخت افزاری اشاره می‌کنیم.

 

شارژ خالی کردن ناگهانی

اگر عمری از باتری گوشی شما گذشته باشد، ممکن است به صورت ناگهانی شارژ خالی کند. اغلب موقع روشن نشدن گوشی های اندرویدی شاید به شارژ نداشتن آن فکر نکنیم؛ زیرا مسئله‌ای بیش از حد ساده و پیش پا افتاده‌ای است. ولی حقیقت این است ممکن است موبایل شما شارژ نداشته باشد و خاموش شده باشد. به همین سادگی! گوشی را به شارژ بزنید و در اسرع وقت باتری آن را با یک باتری سالم تعویض کنید.

 

خراب بودن دکمه پاور

ممکن است بر اثر ضربه یا استفاده زیاد، دکمه پاور گوشی اندرویدی شما آسیب دیده باشد و با فشار دادن روشن نشود. اگر مطمئنید که گوشی شارژ دارد و کماکان روشن نمی‌شود، شاید دکمه پاور گوشی خراب باشد. در آن صورت باید موبایل را به یک تعمیرکار بسپارید تا با درست کردن دکمه پاور، مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی شما را برطرف کند.

 

خراب بودن کابل شارژ یا پورت شارژر

همانطور که گفتیم شارژ نداشتن ممکن است دلیل روشن نشدن گوشی های اندرویدی باشد. شارژ نداشتن لزوما ناشی از مشکل داشتن باتری نیست. ممکن است کابل شارژ شما خراب باشد. یا سوکت شارژر آسیب دیده باشد. گوشی را با کابل جدیدی شارژ کنید. سوکت شارژر ممکن است گرد و غبار گرفته باشد؛ آن را با جارو برقی تمیز کنید. اگر مشکل سوکت شارژ جدی‌تر بود، آن را نزد یک تعمیرکار موبایل ببرید.

 

روشن نشدن گوشی های اندرویدی

 

سوختن یا خراب شدن ال‌سی‌دی

ممکن است گوشی روشن باشد و صرفا به دلیل خراب بودن صفحه نمایش، متوجه آن نشوید. فهم این مسئله یک راه ساده دارد. ابتدا اطمینان حاصل کنید که گوشی شارژ دارد و روی حالت بی‌صدا (سایلنت) هم نیست. سپس با شماره موبایل خود تماس حاص کنید. اگر گوشی زنگ خورد و کماکان صفحه روشن نشد، یعنی دلیل روشن نشدن گوشی اندرویدی شما به دلیل خرابی  صفحه نمایش گوشی است.

 

باتری را خارج کنید.

اگر گوشی شما از آن دست گوشی‌های اندرویدی باشد که جای باتری آن به راحتی باز می‌شود، این کار را حتما امتحان کنید. خیلی از مشکلات به ظاهر پیچیده موبایل، با همین حرکت کوچک برطرف می‌شوند. باتری را از گوشی خود خارج کنید و مجددا سر جای خود قرار دهید. حالا دوباره تست کنید و ببینید که آیا گوشی روشن می‌شود یا خیر.

 

مشکل نرم‌افزاری روشن نشدن گوشی های اندرویدی

برای رفع مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی که ناشی از عیوب نرم‌افزاری هستند، معقول‌ترین کار مراجعه به تعمیرکار موبایل است. این مسئله، تخصصی‌تر از مشکلات سخت افزاری است و نیاز به تشخیص یک متخصص کاربلد دارد.

پس اگر فرآیند ذکر شده در مورد مسائل سخت افزاری را طی کردید و متوجه شدید مشکلی از آن جهت وجود ندارد باید برای رفع مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی به تعمیرکار مراجعه کنید. اما به هر جهت، دو مسئله زیر را در نظر داشته باشید.

 

ریست فکتوری کردن یا ریبوت کردن گوشی اندرویدی

برگرداندن گوشی به تنظیمات کارخانه یا همان ریست فکتوری کردن، معمولا راه حل نهایی برای رفع مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی است. توجه کنید که این کار تمامی اطلاعات موجود در گوشی شما را پاک خواهد کرد. پس حتما این مورد را در نظر بگیرید. اگر اطلاعات مهمی در گوشی ندارید و می‌توانید از خیر آن‌ها بگذرید، ریست فکتوری یا ریبوت کردن گوشی راه حل مناسبی است.

خوشبختانه گوشی‌های اندرویدی را می‌توان به صورت دستی و بدون نیاز به دسترسی به تنظیمات گوشی نیز ریست فکتوری کرد. باز هم هشدار می‌دهیم که این کار اطلاعات گوشی شما را پاک می‌کند و موبایل را درست مثل روز اول به شما تحویل می‌دهد؛ پس دقت کنید.

برای ریست فکتوری کردن گوشی های اندوریدی معمولا یک الگوی ثابت وجود دارد. شما باید دکمه والیوم (بالا بردن صدا) و دکمه پاور را برای چیزی حدود 30 ثانیه هم‌زمان نگه دارید. در مدل‌های قدیمی‌تر گوشی های اندرویدی، شاید نیاز باشد دکمه هوم (دکمه وسط)، دکمه والیوم و دکمه پاور را همزمان نگه دارید. برای اطمینان بیشتر می‌توانید به طور مشخص مدل گوشی خود را سرچ کنید تا ببینید چطور به صورت دستی ریست می‌شود.

پس از 30 ثانیه نگه داشتن دکمه‌های ذکر شده، یک صفحه تیره و نوشته‌هایی با فونت قدیمی و زمخت روی صفحه ظاهر می‌شود. بین گزینه‌های ظاهر شده، به دنبال گزینه ریبوت، ریست فکتوری یا چیزهایی مشابه آن بگردید و آن را اوکی کنید. می‌توانید با دکمه‌های بالا و پایین والیوم، مابین گزینه‌ها جابجا شوید. اگر دلیل روشن نشدن گوشی های اندرویدی، نرم افزاری باشند در نهایت با این روش حل خواهد شد.

 

علت روشن نشدن گوشی اندرویدی

 

احتمال سوختن گوشی را درنظر بگیرید.

متاسفانه علی رغم همه دلایل بیان شده برای مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی، ممکن است گوشی شما سوخته باشد و این احتمال منتفی نیست. هرچند این روزها سوختن گوشی به راحتی اتفاق نمی‌افتد ولی باید بدانید تماس زیاد با آب، ضدعفونی کردن مداوم با تماس مستقیم الکل، ضربه‌های شدید و ... کماکان ممکن است باعث سوختن گوشی‌ها شود. گاهی علت روشن نشدن گوشی شما همین است و طبعا راه حلی هم ندارد.

سخن نهایی

در این مقاله به صورت مفصل به مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی پرداختیم. پرکاربرد بودن این نوع از سیستم عامل طبعا باعث شده بسیاری از افراد، روشن نشدن گوشی های اندرویدی را تجربه کنند. اگر این مشکل برای شما هم پیش آمده، پیشنهاد می‌کنیم مقاله بالا را مطالعه بفرمایید تا با انواع دلیل روشن نشدن گوشی های اندرویدی آشنا شوید و راه حل‌های مختلفی برای رفع مشکل روشن نشدن گوشی های اندرویدی یاد بگیرید.

4.5 امتیاز از 906 رای


تعمیرات موبایل و تبلت
برای سرویس تعمیرات موبایل و تبلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین