رفع علت نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رفع علت نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

چرا برنامه روی گوشی من نصب نمیشود؟ نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید یکی از پرتکرارترین سوالات و مشکلاتی است که در هنگام استفاده از نمونه‌های مختلف گوشی‌های اندرویدی سامسونگ، شیائومی و هواوی با آن مواجه می‌شوید. شما بعنوان یک کاربر نیاز دارید هر چه سریعتر مشکل نصب نشدن برنامه روی گوشی اندورید را ریشه یابی و سریعا رفع کنید.

علت نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید می‌توان موارد مختلف باشد اما رایج‌ترین آن‌ها توسط افراد متخصص شناسایی شده است. در این مطلب به نمونه‌های مختلف اینکه چرا نمیتوانیم روی گوشی اندرویدی برنامه نصب کنیم، می پردازیم و رفع مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید را به شما آموزش می دهیم.

 

 علت نصب نشدن برنامه در گوشی شیائومی

 

نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

برای بسیاری از کاربران گوشی های اندرویدی پیش آمده است که وارد برنامه های نصب اپ، مثل گوگل پلی، شده‌اند اما هر چقدر تلاش کرده‌اند، موفق به نصب برنامه روی گوشی موبایل نشده اند.

مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید در برندهای مختلف مثل سامسونگ، شیائومی و هواوی، بارها کاربران را با معضلات پیچیده برای استفاده از امکانات یک اپلیکیشن خاص بر روی گوشی رو به رو کرده است. دلیل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید همانند دیگر مشکلات سیستمی انواع گوشی متنوع بوده و شناخت و رفع آن در بین افراد به یک ضرورت تبدیل شده است.

 

علت نصب نشدن برنامه در گوشی سامسونگ

 

برخی مواقع پس از دانلود یک برنامه روی سیستم عامل رایج و پرکاربرد اندروید در انواع برندهای گوشی امکان اجرا و باز کردن آن وجود ندارد. این مشکل به نوبه خود ممکن است تا ساعت‌ها زمان شما را هدر داده و روند کار و فعالیت شما را با اختلال مواجه کند.

 

بررسی مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

یکی از گام‌های اساسی در تشخیص ایراد و رفع مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید شناخت دلایل بروز است. مشکلات رایجی مثل پر بودن حافظه، دانلود از سایت‌های بی هویت، دریافت از شبکه‌های اجتماعی، کش کردن گوشی، عدم اجرای تنظیمات و مورد مشابه در تشخیص علت نصب نشدن برنامه روی گوشی اندروید بسیار به چشم می‌خورند.

 

رفع مشکل نصب نشدن برنامه در شیائومی

 

در این مقاله سعی داریم به بررسی این مشکلات و روش‌های پیشنهادی برای رفع آن‌ها بپردازیم. بنابراین در این بخش به معرفی رایج ترین دلایل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید از دید تعمیرکاران انواع گوشی اندوریدی اشاره شده است.

 

8 دلیل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

پس از بررسی دلایل نامبرده امتحان کردن هر کدام از مراحل و روش‌های معرفی شده در این بخش در رفع مشکل نصب نشدن برنامه روی گوشی اندروید تاثیر بسزایی دارد. برای اینکه مشکل نصب نشدن اپ روی گوشی را حل کنید، در انجام هر کدام از این موارد دقت کافی داشته باشید.

 

1.تکمیل بودن حافظه گوشی 

حافظه گوشی یکی از بازرترین دلایل عدم نصب برنامه روی گوشی اندروید است. برای جلوگیری از مواجهه با این مشکل، در هنگام خرید گوشی نیاز خود را برای انتخاب ویژگی حافظه داخلی در نظر داشته باشید.

 

رفع مشکل app not installed در اندروید

 

در صورت اطمینان از این دلیل با انتقال اطلاعات به یک حافظه خارجی مطمئن فضای کافی برای دانلود و نصب برنامه را روی گوشی مدنظرتان ایجاد کنید.

 

2.فعال نبودن آیتم Unknown sources در تنظیمات گوشی

در هنگام تهیه و راه اندازی گوشی توجه کافی به تنظیمات را برای دانلود و نصب برنامه‌ها فراموش نکنید. گاها عدم توجه به همین نکات ریز اما کلیدی مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید را به دنبال دارد.

 

رفع مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

 

در این حالت طرف صحبت ما بخش امنیتی در گوشی های اندروید به نام Unknown sources است. کار این بخش جلوگیری از دانلود و اجرای برنامه از یک منبع ناشناخته است. برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در اندروید Unknown sources را به روش زیر فعال کنید :

  1.  وارد settings شوید .
  2. سپس "unknown" را در setting سرچ کنید. 
  3.  در صفحه باز شده گزینه Unknown sources را فعال کنید .

دقت داشته باشید که برنامه‌هایی را از این طریق نصب کنید که هم از منبع دانلود (منظور همان سایت مورد نظر است) و هم از فایل نصبی مطمئن باشید، یعنی هر دو مورد تایید باشند.

 

3. دانلود برنامه از سایت‌های غیر معتبر

 با جستجوی یک برنامه در فضای وب و گوگل نمونه‌های زیادی از بسترهای شکل گیری شده برای دریافت برنامه به شما ارائه می‌شود. اما بهترین گزینه شناخته ترین سایت‌هاست. در صورت دریافت اپلیکیشن از یک سایت غیرمعتبر ممکن است مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید در هنگام اجرا برای شما پیش آید.

 

4.نیاز به ریست تنظیمات پس از نصب برنامه روی گوشی

شاید قبلا تنظیمات گوشی را بر مبنای خاصی قرار داده‌اید که همین امر مانع نصب برنامه بر روی گوشی اندرویدی شما شده است.

 

 چرا نمی توانیم برنامه نصب کنیم

 

 بنابراین با یک ریست تنظیمات برنامه بر اساس مراحل زیر مشکل نصب نشدن برنامه روی گوشی اندرویدی را رفع کنید.

  1. از منو کاربری وارد تنظیمات گوشی شوید.
  2. کمی به سمت پائین اسکرول کنید تا به گزینه Apps برسید.
  3. سپس 3 نقطه عمودی را انتخاب کنید.
  4. از گزینه‌هایی که فعال شده، آخرین آیتم یعنی Reset app preferences را انتخاب کنید.

 

5.نصب نشدن برنامه روی گوشی به دلیل عدم شناسایی SD کارت

 یکی دیگر از دلایل مواجهه با ایراد App not installed در انواع گوشی اندرویدی اندرویدی عدم شناسایی نشدن مموری کارت گوشی است. برای رفع مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید در این حالت باید نسبت به Mount کردن کارت حافظه اقدام کنید.

 

علت باز نشدن برنامه های اندروید

 

البته بسیاری از گوشی های هوشمند جدید به صورت اتوماتیک این کار را انجام می دهند اما اگر SD card گوشی شما Mount نشده می توانید مطابق مراحل زیر عمل کنید:

  1. گزینه Settingsگوشی را انتخاب کنید.
  2. به بخش Storage وارد شوید.
  3. گزینه SD card را اشاره و سپس از بین گزینه ها mount را انتخاب کنید.

پس از این مراحل مجدد نسبت به نصب برنامه اقدام کنید. اگر باز با ایراد نصب نشدن برنامه روی گوشی اندروید مواجه بودید، حافظه را یک بار فرمت کنید.

 

6. برای نصب برنامه دسترسی ایجاد کنید.

شما ممکن است به سه روش دانلود برنامه از گوگل پلی، سایت‌های معتبر یا شبکه‌های اجتماعی برای دریافت یک برنامه اقدام کنید. در هر حالت اول و دوم اجرای برنامه بصورت روتین صورت می‌گیرد. اما در حالت سوم ممکن است نصب نشدن برنامه روی گوشی اندروید به دنبال نیاز به فعال سازی گزینه Install unknowm apps در روی تنظیمات گوشی شما باشد.

برای رفع این مشکل وارد بخش APP در روی گوشی شده و در قسمت تنظیمات گزینه Install unknowm apps را فعال کنید.

 

7. رفع مشکل نصب نشدن برنامه روی گوشی اندروید با کش کردن Package installer

این گزینه بطور مستقیم با عملیات نصب برنامه روی گوشی در ارتباط است. به دلیل اینکه امکان کش در هنگام نصب برنامه بسیار پایین بوده پیشنهاد ما به شما در جلوگیری از بروز این اختلال حذف حافظه کش Package Installer است.

 

چرا برنامه روی گوشی اندرویدی نصب نمیشود

 

برای انجام این کار از منو کاربری وارد تنظیمات شوید و سپس عبارت "Package Installer" را در جستجو تنظیمات، تایپ و در نهایت از Storage اقدام به پاک سازی حافظه کش کنید و سپس اقدام به نصب برنامه کنید.

 

8. نسخه برنامه قدیمی و یا ویروسی است.

مشکلات پیش آمده در هنگام اجرای یک اپلیکیشن مثل نصب نشدن برنامه روی گوشی اندروید می‌توان تحت تاثیر قدیمی بودن نسخه دانلود شده و عدم پشتیبانی از آن بروز دهد. بنابراین برنامه‌های قدیمی اجر نشده بر روی گوشی را پاک و مجدد نصب کنید. علاوه بر این گاها برخی برنامه‌ها به شکل بدافزار یا ویروس در آمده و علاوه بر اجرا نشدن با ایجاد اختلال در عملکرد گوشی شما همراه است.

 

رفع مشکل نصب نشدن برنامه در گوشی اندروید

عدم وجود فضای کافی، فعال نبودن unknown sources، عدم شناسایی sd کارت، دانلود برنامه از یک منبع نا معتبر، روت نبودن گوشی، عدم تطبیق کدهای برنامه رایج ترین موارد بروز مشکل در گوشی اندروید هنگام نصب و اجرای برنامه بوده که باید بررسی و رفع شود.

تداوم این ایرادات در صورت ویروسی شدن گوشی با مشکلات نرم افزاری و بروز اختلال در عملکرد برخی قطعات همراه است. بنابراین پس از بررسی دلایل معرفی شده در این مقاله در صورت تکرار این مشکل با افراد متخصص در این زمینه مشورت و در صدد رفع آن برآیید.

 

نصب نشدن اپ روی گوشی سامسونگ و شیائومی

 

در این مطلب سعی کردیم، تمام دلیل های نصب نشدن برنامه روی گوشی اندروید را بیان کنیم و به زبان ساده نحوه رفع این مشکل را آموزش دهیم. اگر علیرغم دنبال کردن راهنمایی گفته شده، هنوز نمی توانید اپ را در گوشی نصب کنید، از متخصصین تعمیر موبایل کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 926 رای


تعمیرات موبایل و تبلت
برای سرویس تعمیرات موبایل و تبلت از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین