معرفی انواع سرامیک کف برای دکوراسیون

ثبت درخواست "نصب سرامیک"
معرفی انواع سرامیک کف برای دکوراسیون

آشنایی با انواع سرامیک کف و انتخاب بهترین سرامیک کف یکی از موضوعات موردتوجه در زمان تغییر دکوراسیون منزل است. مدل سرامیک مات یا طرح دار، بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و انتخاب سرامیک کف آشپزخانه جدید از سری موارد پراهمیت در استفاده از سرامیک بعنوان کف‌پوش در قسمت‌های مختلف ساختمان است. انواع سرامیک کف پذیرایی، حیاط، آشپزخانه و ... با ارائه مدل‌های جدید و طرح‌های متنوع سرامیک، این سبک طراحی و دکوراسیون داخلی را مورد توجه قرار داده است.

نصب انواع سرامیک دیوار برای سرویس بهداشتی و آشپزخانه در دیگر موارد کاربردی انواع سرامیک کف است. ابعاد، مدل و قیمت سرامیک کف پذیرایی و مناطق دیگر منزل از اساسی‌ترین نکات در هنگام خرید و نصب انواع سرامیک کف در ساختمان است.

 

انواع سرامیک کف و همین طور انتخاب مدل سرامیک طرح دار و ساده برای قسمت‌های مختلف ساختمان در کنار انتخاب انواع سرامیک دیوار، سقف کاذب و تایل گچی برای دکوراسیون سقف از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن اطلاعات کافی در خصوص کاربرد انواع سرامیک کف و قیمت سرامیک کف پذیرایی در بهره بری از این شیوه دکوراسیون و طراحی داخلی ساختمان تاثیر بالایی دارد.

 

انواع سرامیک کف پذیرایی

 

انواع سرامیک کف

انواع سرامیک کف با توجه به نوع، اندازه و همین طور طرح سرامیک برای قسمت‌های مختلف منزل دسته‌بندی شده و قابل‌استفاده است. سرامیک کف به دلایلی مثل تنوع نامحدود، قیمت مناسب، مقاومت در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی و همین طور قابلیت شستشو از محبوبیت بالایی در بین دیگر کف پوش‌های ساختمان برخوردار است.

 

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی

 

در حالت کلی انواع سرامیک ساختمان را می‌توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد. این تقسیم بندی بر اساس محل کاربرد به سرامیک کف و دیوار، بر اساس پوشش به لعاب‌دار و بدون لعاب و بر اساس درجه بندی به درجه یک، درجه دو و درجه سه است.

 

مدل سرامیک کف طرح دار

 

در این مطلب به بررسی انواع سرامیک کف برای قسمت‌های مختلف منزل و ساختمان‌های مختلف می‌پردازیم.

انواع سرامیک کف پذیرایی

انواع سرامیک گرانیتی، سرامیک پرسلان و همین‌طور سرامیک موزاییکی، بهترین نوع سرامیک کف برای پذیرایی و موزاییک کاری سالن اصلی منزل را برای داشتن یک دکوراسیون ایده‌آل سهولت بخشیده است. 

 

انواع سرامیک گرانیتی

سرامیک گرانیتی تشکیل شده از خاک رس با ویژگی‌های مشخص و فاقد کربنات کلسیم است. این نوع سرامیک کف در هنگام پختن با افزودن رنگدانه‌ها دارای طرح می‌شود. چون از نوع بدون لعاب است برای براق نمودن سطح این نوع سرامیک آن را با سنگ‌ساب پولیش می‌دهند. طرح‌های خاص و رایج انواع سرامیک کف از نوع گرانیتی به فلفل نمکی، رگه‌ای و قالب‌های رستیک در طراحی داخلی معروف است.

 

سرامیک کف پذیرایی - سرامیک گرانیتی

 

انواع سرامیک کف پرسلانی

همانطور که از نام این سرامیک کف پذیرایی مدرن پیداست، برای پخت آن از دمای بالا استفاده می‌شود. ویژگی شیشه‌ای بودن و تخلخل کم به همین دلیل در انواع سرامیک پرسلانی مشاهده می‌شود. سرامیک کف پرسلان نسبت به سرامیک‌های معمولی ضخیم تر بوده و جذب آب کمتری دارند. همین مشخصه این نوع سرامیک را در دسته بهترین انواع سرامیک کف قرار داده است. سرامیک‌های پرسلانی در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب تولید و عرضه می‌شوند.

 

قیمت انواع سرامیک کف

 

سرامیک موزاییکی

سرامیک‌های موزاییکی از جمله انواع سرامیک کف با قطعات ریز لعاب‌دار یا بدون لعاب هستند. این نوع سرامیک در نقش‌ها و رنگ‌های متنوع و با ضخامت چند میلی‌متر و اندازه ۳۰۰×۶۰۰ میلی‌متر ساخته می‌شوند. شکل و قالب آنها معمولا مربع، مستطیل، شش‌گوش، هشت‌گوش و … است.

 

سرامیک کف پذیرایی - سرامیک موزاییکی

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه جدید

انتخاب سرامیک کف بهترین انتخاب برای کف پوش آشپزخانه است. طرح و رنگ‌های مختلف سرامیک کف این امکان را برای افراد به وجود آورده است که بر اساس نوع دکوراسیون آشپزخانه بهترین انتخاب سرامیک کف را داشته باشند. سرامیک کف به دلیل مقاومت بالا برابر ضربه و نفوذ رطوبت در تمامی آشپزخانه‌‌های کلاسیک و مدرن بهترین گزینه به شمار می‌آید.

در کنار ایده‌هایی مثل دکور کردن آشپزخانه با عناصر و اکسسوری‌های جدید و طریقه نصب شیشه بین کابینتی و انواع سنگ بر سطح کابینت انتخاب سرامیک کف و ست آن با قسمت‌های مختلف از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه بر اساس نوع دکوراسیون فضا می‌تواند در طرح، رنگ‌ها و ابعاد مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بعنوان مثال سرامیک سنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های بزرگ، سرامیک‌های مستطیلی بزرگ با رنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های کلاسیک، استفاده از سنگ مرمر در سرامیک کف برای انواع آشپزخانه لوکس و مدرن نمونه‌ای از انتخاب سرامیک کف برای تکمیل دکوراسیون آشپزخانه می‌باشد.

 

سرامیک کف چه رنگی خوبه

 

انواع سرامیک کف سرویس بهداشتی

کاشی یک نمونه از سرامیک کف مناسب برای سرویس بهداشتی است. کاشی فراورده‌ای سرامیکی متشکل از دانه‌های ظریف بلورین و متخلخل است که معمولا در حرارتی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه پخته شده و در انواع لعاب‌دار و بدون لعاب تولید می‌شود. رویه لعابی کاشی ممکن است براق، مات، ساده، گل‌دار سفید و یا رنگی باشد. از این نوع سرامیک کف برای تغییر دکوراسیون و ساخت انواع سرویس بهداشتی و حمام کاربرد بیشتری دارد.

 

انواع سرامیک کف سرویس بهداشتی

 

کاشی لعابی که از آن بعنوان سرامیک نازک نیز یاد می‌شود، بیشترین سهم را در کاربرد انواع کاشی در طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به خود اختصاص داده است. علاوه بر این موارد، از انواع کاشی بعنوان سرامیک کف حیاط و مکان‌هایی مثل پارکینگ و ورودی انواع مجتمع آپارتمانی نیز بهره می‌برند.

 

مدل، رنگ و انواع سرامیک کف منزل

انواع سرامیک برای کف پوش منزل با طیف رنگ‌های مختلف بخصوص رنگ‌های پایه، برای هماهنگی با هر دکوراسیونی مناسب است. در این میان بیشترین و پراستفاده‌ترین رنگ‌ها را می‌توان به قهوه‌ای، کرم، سفید و سیاه و در نهایت خاکستری را برای بهترین رنگ سرامیک کف معرفی کرد.

از طرفی طرح‌های خاصی مثل سرامیک طرح سنگ برجسته، سرامیک طرح پارکت و طرح چوب از سری موارد رایج و پر استفاده در تکمیل دکوراسیون کف یک ساختمان امروزی به شمار می‌آیند. 

 

انتخاب سرامیک کف مات

 

رنگ‌ها و مدل‌های مختلف انواع سرامیک کف برای پذیرایی خانه‌های کوچک یک گزینه مناسب برای بزرگ نشان دادن فضای سالن و پذیرایی است. همین طور در خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن سرامیک کف به رنگ‌های سفید و طرح‌های خاص در تقابل با دیگر کف پوش‌ها امتیاز انتخاب مناسبی را به خود اختصاص داده است.

 

سرامیک کف پذیرایی مدرن

 

انواع سرامیک کف پذیرایی سیاه و تیره دکوراسیون منزل را به حد چشمگیری جذاب نشان داده، و برای ترکیب با رنگ‌های دیگر در طراحی داخلی هم یک انتخاب عالی به شمار می‌آید. در نهایت، می‌توان انتخاب مدل، رنگ و طرح‌های مختلف سرامیک کف را برای تمامی سلایق و دکوراسیون مناسب و کاربردی دانست. در این قسمت چندین طرح و رنگ برای انواع سرامیک کف منزل را معرفی می‌کنیم.

مدل سرامیک طرح دار و ساده

مدل سرامیک طرح‌دار در رنگ و شکل‌های مختلف برای منازلی با دکوراسیون خاص و متناسب با سلایق افراد تولید و استفاده می‌شود. انتخاب سرامیک طرح سه بعدی و همین طور طرح‌های ساده و شلوغ برای قسمت‌های مختلف منزل مثل آشپزخانه، پذیرایی و سرویس بهداشتی یک گزینه مناسب به شمار می‌آید.

 

زیباترین رنگ سرامیک کف

 

یکی از انواع سرامیک کف ساختمان که بین افراد اهمیت ویژه‌ای دارد، سرامیک با طرح ساده است. از سرامیک با طرح ساده و ابعاد بزرگ در رنگ‌های مختلف برای پوشاندن کف پذیرایی، آشپزخانه و برخی سبک‌های به کار رفته در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بهره می‌برند.

 

مدل سرامیک طرح پارکت و سنگ

انواع سرامیک طرح پارکت و سنگ یکی از انتخاب‌های مناسب برای زیبایی و ظرافت پارکت در منزل با قابلیت‌ها و مقاومت بالای سرامیک در کنار هم است. سرامیک با طرح پارکت را یک جایگزین مناسب برای چوب دانسته و اصولا این مدل سرامیک برای افرادی که علاقمند به استفاده از طرح چوب در دکوراسیون منزل هستند پیشنهاد می‌شود.

 

انواع سرامیک کف منزل طرح پارکت

 

سرامیک با طرح سنگ نیز از جمله مدل‌های کاربردی و زیبایی است که فضای منزل را با نزدیکی به طبعیت زیبا و خاص جلوه می‌دهد. انواع سرامیک‌ کف منزل با طرح سنگ طبیعی از جمله سرامیک کف سالن است که بر جذابیت و زیبایی سالن تاثیر شگفت انگیزی دارد.

 

سرامیک با طرح سنگ

 

مدل سرامیک کف با طرح و قالب لوزی و مربع

ایده قرار دادن سرامیک کف با زاویه 45 درجه شکل و قالب لوزی را در موازات هم در کف آشپزخانه و دیگر قسمت‌های مختلف منزل به همراه دارد. این نوع چیدمان به بزرگتر نشان دادن فضای منزل کمک می‌کند. قرار دادن انواع سرامیک کف به شکل مربع با طرح و چیدمان خاص یک سری مدل‌های مختلف مثل چرخ دنده‌ای را ایجاد می‌کند که برای سرویس بهداشتی خصوصا در هنگام استفاده از کاشی ساده کاربرد دارد.

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه طرح لوزی و مربع

 

چیدمان زیگزاگی و حصیری انواع سرامیک کف مربعی و مستطیلی با تغییر زاویه قرار گرفتن آنها از دیگر نکات کاربردی انواع سرامیک کف در قسمت‌های مختلف منزل است.

 

انواع سرامیک کف ساختمان مربعی و مستطیلی

 

انواع سرامیک کف مات بهتره یا براق

انتخاب سرامیک کف به دلیل تنوع، رنگ و ویژگی‌های مختلف گاها افراد را دچار سردرگمی می‌کند. یکی از سوالاتی که بسیار در این خصوص مطرح می‌شود، انتخاب سرامیک کف مات بهتره یا براق است. در این قسمت به چندین مزایا و معایب استفاده از سرامیک کف مات و براق می‌پردازیم:

 

سرامیک کف مات بهتره یا براق

 

مزایا و معایب انواع سرامیک کف براق

 • سطح بسیار لغزنده‌ای دارند.
 • درخشش و بازتاب غیرمتعارفی دارند.
 • فضاهای کوچک را بزرگ جلوه می‌دهد.
 • فضاهای تاریک را روشن‌تر نشان می‌دهد
 • نظافت آنها راحت‌تر و سریع‌تر صورت می‌گیرد.

 

مزایا و معایب سرامیک کف براق

 

مزایا و معایب انواع سرامیک کف مات

 • لکه‌ها سخت‌تر تمیز می شوند.
 • چسبندگی سطح بیشتری دارند.
 • اصالت بیشتری به فضا می‌بخشند.
 • فضا به اندازه واقعی دیده می‌شود.
 • احساس آرامش و راحتی بیشتری دارند.
 • نگهداری از آن‌ها به نسبت آسان‌تر است.

 

مزایا و معایب انواع سرامیک کف مات

 

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی

در انتخاب بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و زیباترین رنگ سرامیک کف، در درجه اول دکوراسیون و طراحی داخلی تعیین‌کننده است. در این قسمت چندین رنگ مناسب برای سرامیک کف در قالب پیشنهاد ارائه می‌شود. سرامیک کف به رنگ یشمی یک انتخاب خاص و مناسب برای سالن و پذیرایی است که در کمتر جایی دیده شده است.

 

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی

 

علاوه بر این انتخاب رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای، خاکستری و مشکی به دلیل بزرگتر نشان دادن فضا و همین طور مشخص نکردن آلودگی، می‌تواند زیباترین رنگ سرامیک کف و بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و چنین فضاهای پر رفت و آمدی باشد.

 

انواع سرامیک کف طرح چوب

 

بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه

بهترین انتخاب رنگ سرامیک آشپزخانه ایجاد تناسب بین رنگ کابینت و همین‌طور دیوار‌های آشپزخانه با سرامیک کف است. به کارگیری رنگ‌های روشن در بزرگ‌تر نشان دادن فضای آشپزخانه و نورگیر بودن آن کمک می‌کند. در مقابل، رنگ‌های تیره در خاص و لوکس نشان دادن آشپزخانه بسیار موثر است.

 

بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه

 

نمونه‌ای از طرح و زیباترین رنگ سرامیک کف در انواع سرامیک آشپزخانه بصورت زیر قابل مشاهده است.

 

یک نمونه از طرح و رنگ برای سرامیک آشپزخانه

 

بهترین رنگ سرامیک کف سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی از جمله قسمت‌هایی از منزل است که انواع سرامیک کف خصوصا از نوع کاشی بیشترین کاربرد را در فضای آن دارد. انتخاب رنگ‌های مختلف برای سرویس بهداشتی خصوصا رنگ‌های که آلودگی را به سرعت نشان نمی‌دهند، بر اساس سلایق افراد قابل انجام است. رنگ‌های روشن به دلیل انعکاس‌دهنده بودن نور یک انتخاب مناسب دیگر برای انواع سرامیک کف در سرویس بهداشتی به شمار می‌آید، و زیباترین رنگ سرامیک کف برای این فضاها هستند.

 

انواع سرامیک کف دستشویی

 

انواع سرامیک کف و تاثیر آن بر دکوراسیون ساختمان

انتخاب انواع سرامیک کف و سرامیک کف پذیرایی یکی از نکات مهم در دکوراسیون منزل به شمار می‌آید. در واقع سرامیک کف بعنوان یک انتخاب مناسب برای ساختمان‌های مختلف در دما و شرایط آب و هوایی گوناگون است. انواع سرامیک کف در طرح و شکل‌های مختلف این امکان را به افراد می‌دهد که با هر سلیقه و دیدگاهی بهترین سبک و استایل را برای قسمت‌های مختلف منزل خود در نظر بگیرند.

نصب سرامیک
برای سرویس نصب سرامیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading