معرفی انواع سرامیک کف برای دکوراسیون

ثبت درخواست "نصب سرامیک"
معرفی انواع سرامیک کف برای دکوراسیون

آشنایی با انواع سرامیک کف و انتخاب بهترین سرامیک کف یکی از موضوعات موردتوجه در زمان تغییر دکوراسیون منزل است. مدل سرامیک طرح دار، بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و انتخاب سرامیک کف آشپزخانه جدید از سری موارد پر اهمیت در استفاده از سرامیک بعنوان کف پوش در قسمت‌های مختلف ساختمان است. انواع سرامیک کف و همین طور انتخاب سرامیک کف برای پذیرایی با ارائه مدل‌های جدید و طرح‌های متنوع سرامیک این سبک طراحی و دکوراسیون داخلی را مورد توجه افراد قرار داده است. نصب انواع سرامیک دیوار برای سرویس بهداشتی و آشپزخانه در دیگر موارد کاربردی سرامیک کف است. ابعاد، مدل و قیمت سرامیک کف پذیرایی و مناطق دیگر منزل از اساسی ترین نکات در هنگام خرید و نصب انواع سرامیک کف در ساختمان است.

 

انواع سرامیک کف و همین طور انتخاب مدل سرامیک طرح دار و ساده برای قسمت‌های مختلف ساختمان در کنار انتخاب انواع سرامیک دیوار از اهمیت بالایی برخوردار است. داشتن اطلاعات کافی در خصوص کاربرد انواع سرامیک کف و قیمت سرامیک کف پذیرایی در بهره بری از این شیوه دکوراسیون و طراحی داخلی ساختمان تاثیر بالایی دارد.

 

قیمت سرامیک کف پذیرایی

 

انواع سرامیک کف

انواع سرامیک کف با توجه به نوع، اندازه و همین طور طرح سرامیک برای قسمت‌های مختلف منزل دسته‌ بندی شده و قابل استفاده می‌باشد. سرامیک کف به دلایلی مثل تنوع نامحدود، قیمت مناسب، مقاومت در برابر رطوبت و تغییرات آب و هوایی و همین طور قابلیت شستشو از محبوبیت بالایی در بین دیگر کف پوش‌های ساختمان برخوردار است.

 

انواع سرامیک کف

 

در حالت کلی انواع سرامیک را می‌توان به سه دسته اصلی تقسیم کرد. این تقسیم بندی بر اساس محل کاربرد به سرامیک کف و دیوار، بر اساس پوشش به لعاب دار و بدون لعاب و بر اساس درجه بندی به درجه یک، دو و سه می‌باشد.

 

مدل سرامیک کف طرح دار

 

در این مطلب به بررسی انواع سرامیک کف برای قسمت‌های مختلف منزل و ساختمان‌های مختلف می‌پردازیم.

سرامیک کف پذیرایی

انواع سرامیک گرانیتی، سرامیک پرسلانی و همین طور سرامیک موزاییکی بهترین نوع سرامیک کف برای پذیرایی و سالن‌های اصلی منزل به شمار می‌آیند.

 

سرامیک گرانیتی

سرامیک گرانیتی تشکیل شده از خاک رس با ویژگی‌های مشخص و فاقد کربنات کلسیم است. این نوع سرامیک کف در هنگام پختن با افزودن رنگدانه‌ها دارای طرح می‌شود. چون از نوع بدون لعاب است برای براق نمودن سطح این نوع سرامیک آن را با سنگ‌ساب پولیش می‌دهند. طرح‌های خاص و رایج انواع سرامیک کف از نوع گرانیتی به فلفل نمکی، رگه‌ای و قالب‌های رستیک در طراحی داخلی معروف است.

 

سرامیک کف پذیرایی - سرامیک گرانیتی

 

سرامیک پرسلانی

همانطور که از نام این نوع سرامیک کف پیداست برای پخت آن از دمای بالا استفاده می‌شود. ویژگی شیشه‌ای بودن و تخلخل کم به همین دلیل در انواع سرامیک پرسلانی مشاهده می‌شود. سرامیک کف پرسلان نسبت به سرامیک‌های معمولی ضخیم تر بوده و جذب آب کمتری دارند. همین مشخصه این نوع سرامیک را در دسته بهترین انواع سرامیک کف قرار داده است. سرامیک‌های پرسلانی در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب تولید و عرضه می‌شوند.

 

سرامیک کف پذیرایی - سرامیک پرسلانی

 

سرامیک موزاییکی

سرامیک‌های موزاییکی از جمله انواع سرامیک کف با قطعات ریز لعاب‌دار یا بدون لعاب هستند. این نوع سرامیک در نقش‌ها و رنگ‌های متنوع و با ضخامت چند میلی‌متر و اندازه ۳۰۰×۶۰۰ میلی‌متر ساخته می‌شوند. شکل و قالب آنها معمولا مربع، مستطیل، شش‌گوش، هشت‌گوش و… است.

 

سرامیک کف پذیرایی - سرامیک موزاییکی

 

سرامیک کف آشپزخانه جدید

سرامیک کف بهترین گزینه برای کف پوش آشپزخانه است. طرح و رنگ‌های مختلف سرامیک کف این امکان را برای افراد به وجود آورده است که بر اساس نوع دکوراسیون آشپزخانه بهترین انتخاب سرامیک کف را داشته باشند. سرامیک کف به دلیل مقاومت بالا برابر ضربه و نفوذ رطوبت در تمامی آشپزخانه‌‌های کلاسیک و مدرن بهترین گزینه به شمار می‌آید.

 

سرامیک کف آشپزخانه جدید

 

سرامیک کف بر اساس نوع دکوراسیون آشپزخانه می‌تواند در طرح و رنگ‌ها و همین طور ابعاد مختلف مورد استفاده قرار گیرد. بعنوان مثال سرامیک سنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های بزرگ، سرامیک های مستطیلی بزرگ با رنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های کلاسیک، استفاده از سنگ مرمر در سرامیک کف برای انواع آشپزخانه لوکس و مدرن نمونه‌ای از انتخاب سرامیک کف برای تکمیل دکوراسیون آشپزخانه می‌باشد.

 

سرامیک کف آشپزخانه جدید در مدل‌های مختلف

 

سرامیک کف سرویس بهداشتی

کاشی یک نمونه از سرامیک کف مناسب برای سرویس بهداشتی است. کاشی فراورده‌ای سرامیکی متشکل از دانه‌های ظریف بلورین و متخلخل است که معمولاً در حرارتی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه پخته شده و در انواع لعاب‌دار و بدون لعاب تولید می‌شود. رویه لعابی کاشی ممکن است براق، مات، ساده، گل‌دار سفید و یا رنگی باشد. از این نوع سرامیک کف برای تغییر دکوراسیون و ساخت انواع سرویس بهداشتی و حمام کاربرد بیشتری دارد.

 

سرامیک کف سرویس بهداشتی

 

کاشی لعابی که از آن بعنوان سرامیک نازک نیز یاد می‌شود بیشترین سهم را در کاربرد انواع کاشی در طراحی و دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی به خود اختصاص داده است.علاوه بر این موارد از انواع کاشی بعنوان سرامیک کف در حیاط و مکان‌هایی مثل پارکینگ و ورودی انواع مجتمع آپارتمانی نیز بهره می‌برند.

 

مدل، رنگ و انواع سرامیک کف برای منزل

انواع سرامیک برای کف پوش منزل با طیف رنگ‌های مختلف بخصوص رنگ‌های پایه در دسته مواردی است که برای هماهنگی با هر دکوراسیونی مناسب است. در این میان بیشترین و پر استفاده ترین رنگ‌ها را می‌توان به قهوه‌ای، کرم، سفید و سیاه و در نهایت خاکستری برای سرامیک کف معرفی کرد.

 

سرامیگ کف در طرح مختلف برای پذیرایی

 

رنگ‌ها و مدل‌های مختلف انواع سرامیک کف برای پذیرایی خانه‌های کوچک یک گزینه مناسب برای بزرگ نشان دادن فضای سالن و پذیرایی است. همین طور در خانه‌هایی با دکوراسیون مدرن سرامیک کف به رنگ‌های سفید و طرح‌های خاص در تقابل با دیگر کف پوش‌ها امتیاز انتخاب مناسبی را به خود اختصاص داده است.

 

سرامیگ کف در طرح مختلف برای پذیرایی

 

 سرامیک کف سیاه و تیره دکوراسیون منزل را به حد چشمگیری جذاب نشان داده و علاوه بر آن در ترکیب با رنگ‌های دیگر به کار رفته در طراحی داخلی یک انتخاب عالی به شمار می‌آید. در نهایت می‌توان انتخاب مدل، رنگ و طرح‌های مختلف سرامیک کف را برای تمامی سلایق و دکوراسیون مناسب و کاربردی دانست. در این قسمت چندین طرح و رنگ سرامیک کف را معرفی می‌کنیم.

مدل سرامیک طرح دار و ساده

مدل سرامیک طرح‌دار در رنگ و شکل‌های مختلف برای منازلی با دکوراسیون خاص و متناسب با سلایق افراد تولید و قابل استفاده است. انتخاب سرامیک طرح سه بعدی و همین طور طرح‌های ساده و شلوغ برای قسمت‌های مختلف منزل مثل آشپزخانه، پذیرایی و همین طور سرویس بهداشتی یک گزینه مناسب به شمار می‌آید.

 

مدل سرامیک طرح دار و ساده

 

دیگر مدل سرامیک کف که در بین افراد از توجه ویژه‌ای نیز برخوردار بوده، سرامیک با طرح ساده است. از سرامیک با طرح ساده و ابعاد بزرگ در رنگ‌های مختلف برای پوشاندن کف پذیرایی و آشپزخانه و برخی سبک‌های به کار رفته در دکوراسیون حمام و سرویس بهداشتی بهره می‌برند.

 

مدل سرامیک طرح پارکت و سنگ

سرامیک کف با طرح پارکت یکی از انتخاب‌های مناسب برای زیبایی و ظرافت پارکت در منزل با قابلیت‌ها و مقاومت بالای سرامیک در کنار هم است. سرامیک با طرح پارکت را یک جایگزین مناسب برای چوب دانسته و اوصولا این مدل سرامیک کف برای افرادی که علاقمند به استفاده از طرح چوب در دکوراسیون منزل هستند پیشنهاد می‌شود.

 

مدل سرامیک طرح پارکت

 

سرامیک با طرح سنگ نیز از جمله مدل‌های کاربردی و زیبایی است که فضای منزل را با یک نزدیکی مناسب با طبعیت زیبا و خاص جلوه می‌دهد. سرامیک‌ کف با طرح سنگ طبیعی از جمله سرامیک کف سالن است که بر جذابیت و زیبایی سالن تاثیر شگفت انگیزی دارد.

 

سرامیک با طرح سنگ

 

مدل سرامیک کف با طرح و قالب لوزی و مربع

ایده قرار دادن سرامیک کف با زاویه 45 درجه شکل و قالب لوزی را در موازات هم در کف آشپزخانه و دیگر قسمت‌های مختلف منزل به همراه دارد. این نوع چیدمان به بزرگتر نشان دادن فضای منزل کمک می‌کند. قرار دادن انواعسرامیک کف به شکل مربع با طرح و چیدمان خاص یک سری مدل‌های مختلف مثل چرخ دنده‌ای را ایجاد می‌کند که برای سرویس بهداشتی خصوصا در هنگام استفاده از کاشی ساده کاربرد دارد.

 

مدل سرامیک کف با طرح و قالب لوزی و مربع

 

چیدمان زیگزاگی و حصیری انواع سرامیک کف مربعی و مستطیلی با تغییر زاویه قرار گرفتن آنها از دیگر نکات کاربردی انواع سرامیک کف درقسمت‌های مختلف منزل است.

 

انواع سرامیک کف مربعی و مستطیلی

 

سرامیک کف مات بهتره یا براق

استفاده از انواع سرامیک کف در کنار مناسب بودن برای قسمت‌های مختلف منزل به دلیل تنوع، رنگ و ویژگی‌های مختلف گاها افراد را دچار سردرگمی می‌کند. یکی از سوالاتی که بسیار در این خصوص مطرح بوده انتخاب سرامیک کف مات یا براق است. در این قسمت به چندین مزایا و معایب استفاده از سرامیک کف مات و براق می‌پردازیم:

 

سرامیک کف مات بهتره یا براق

 

مزایا و معایب سرامیک کف براق

 • بزرگ جلوه دادن فضاهای کوچک
 • فضاهای تاریک را روشن تر نشان می‌دهد
 • نظافت آنها راحت تر و سریعتر صورت می‌گیرد.
 • سطح بسیار لغزنده ای دارند.
 • درخشش و بازتاب غیرمتعارفی دارند.

 

مزایا و معایب سرامیک کف براق

 

مزایا و معایب سرامیک کف مات

 • چسبندگی سطح بیشتری دارند.
 • نگهداری از آن ها به نسبت آسان تر است.
 • اصالت بیشتری به فضا می‌بخشند.
 • احساس آرامش و راحتی بیشتری دارند.
 • لکه ها سخت تر تمیز می شوند.
 • فضا به اندازه ی واقعی دیده می شود.

 

مزایا و معایب سرامیک کف مات

 

بهترین رنگ سرامیک پذیرایی

در انتخاب رنگ سرامیک کف پذیرایی و سالن در درجه اول دکوراسیون و طراحی داخلی تعیین کننده است. در این قسمت چندین رنگ مناسب برای سرامیک کف در قالب پیشنهاد ارائه می‌شود. سرامیک کف به رنگ یشمی یک انتخاب خاص و مناسب برای سالن و پذیرایی است که در کمتر جایی دیده شده است.

 

بهترین رنگ سرامیک پذیرایی

 

علاوه بر این انتخاب رنگ‌های تیره مثل قهوه‌ای، خاکستری و مشکی به دلیل بزرگتر نشان دادن فضا و همین طور مشخص نکردن آلودگی می‌توان یک انتخاب مناسب دیگر برای فضاهای پر رفت و آمد مثل پذیرایی باشد.

 

بهترین رنگ سرامیک پذیرایی در طرح و رنگ مختلف

 

بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه

بهترین انتخاب رنگ سرامیک آشپزخانه ایجاد تناسب بین رنگ کابینت و همین طور دیوار‌های آشپزخانه با سرامیک کف است. به کارگیری رنگ‌های روشن در بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه و نورگیر بودن آن کمک کرده و در مقابل رنگ‌های تیره در خاص و لوکس نشان دادن آشپزخانه بسیار موثر است.

 

بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه

 

نمونه‌ای از طرح و رنگ در انواع سرامیک آشپزخانه بصورت زیر قابل مشاهده است.

 

یک نمونه از طرح و رنگ برای سرامیک آشپزخانه

 

بهترین رنگ سرامیک کف سرویس بهداشتی

سرویس بهداشتی از جمله قسمت‌هایی از منزل است که انواع سرامیک کف خصوصا از نوع کاشی بیشترین کاربرد را در فضای آن دارد. انتخاب رنگ‌های مختلف برای سرویس بهداشتی خصوصا رنگ‌های که آلودگی را به سرعت نشان نمی‌دهند بر اساس سلایق افراد قابل انجام است. رنگ‌های روشن به دلیل انعکاس دهنده بودن نور یک انتخاب مناسب دیگر برای انواع سرامیک کف در سرویس بهداشتی به شمار می‌آید.

 

انواع سرامیک کف در سرویس بهداشتی

 

انواع سرامیک کف و تاثیر آن بر دکوراسیون ساختمان

انتخاب انواع سرامیک کف و سرامیک کف پذیرایی یکی از نکات مهم در دکوراسیون منزل به شمار می‌آید. در واقع سرامیک کف بعنوان یک انتخاب مناسب برای ساختمان‌های مختلف در دما و شرایط آب و هوایی گوناگون است. انواع سرامیک کف در طرح و شکل‌های مختلف این امکان را به افراد می‌دهد که با هر سلیقه و دیدگاهی بهترین سبک و استایل را برای قسمت‌های مختلف منزل خود در نظر بگیرند.

به این مطلب امتیاز دهید

5.00 امتیاز از 8 رای

نصب سرامیک

برای سرویس نصب سرامیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نصب سرامیک

مطالب مرتبط با ساختمانی

بازسازی ساختمانهای قدیمی
ساخت سایبان پارکینگ

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading