معرفی انواع سرامیک کف برای دکوراسیون

ثبت درخواست "نصب سرامیک"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
معرفی انواع سرامیک کف برای دکوراسیون

هرچه انواع سرامیک را بهتر بشناسید، در انتخاب بهترین سرامیک کف برای منزل‌تان موفق‌تر خواهید بود. اما وجود انواع و اقسام مدل سرامیک مات یا طرح دار هر انتخابی را برای ما دشوارتر کرده؛ از پیدا کردن بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی بگیرید، تا انتخاب سرامیک کف آشپزخانه جدید و باقی بخش‌های خانه!

سرامیک یک کفپوش انعطاف‌پذیر است، که می‌توان از آن در همه بخش‌های ساختمان استفاده کرد. انواع سرامیک برای کف، دیوار و حتی حیاط هم تولید می‌شود. اگر دنیای پر از طرح و رنگ سرامیک کف گیج‌تان کرده است، جای درستی آمده‌اید.

در ادامه محبوب‌ترین مدل‌ها و انواع سرامیک کف و دیوار، و همچنین بهترین رنگ این کفپوش‌ها را با یکدیگر بررسی می‌کنیم. پس از مطالعه این مطلب پیدا کردن سرامیک کف پذیرایی، آشپزخانه یا سرویس بهداشتی رویایی‌تان آنقدرها هم چالش‌برانگیز نخواهد بود.

با «خدمت از ما» همراه باشید.

 

سرامیک کف

 

چطور بهترین سرامیک کف را انتخاب کنیم؟

اساسا انواع سرامیک به دلیل تنوع بالا، قیمت مناسب، مقاومت در برابر انواع شرایط آب و هوایی و قابلیت شستشو محبوبیت بالایی بین کفپوش‌ها دارند. اما همچنان باید هنگام خرید سرامیک کف پذیرایی یا ...، حداقل به چند موضوع توجه کرد.

شما قرار است همه یا قسمتی از استراتژیک‌ترین بخش خانه خود (یا همان کف) را با سرامیک بپوشانید. پس مهم است به یکسری موارد توجه کنید. مثلا:

 • آیا انتخاب مدل سرامیک طرح دار برای فضای مدنظر شما مناسب است؟ آیا فلان سرامیک کف پذیرایی مدرن باعث خستگی چشم‌های شما نمی‌شود؟
 • آیا بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی را انتخاب کرده‌اید؟ این رنگ فضای شما را چطور نشان می‌دهد؟ بزرگ؟ کوچک؟ خالی یا شلوغ؟ از آن مهم‌تر، چه "حسی" به شما می‌دهد؟
 • آیا بین سرامیک کف پذیرایی و سرامیک دیوار بخش‌های دیگر خانه، سقف کاذب، تایل گچی و اصولا دکوراسیون سقف و دیوارهای فضای شما همخوانی وجود دارد؟

در ادامه انواع سرامیک برای کف را بررسی می‌کنیم تا بتوانید مدلی را انتخاب کنید که نه دکوراسیون فدا شود و نه کارایی و کاربردپذیری فضا. البته قیمت سرامیک کف هم می‌تواند روی انتخاب شما تاثیر بگذارد؛ اما ما در این مطلب به این جنبه نمی‌پردازیم.

 

انواع سرامیک کف

 

انواع سرامیک کف

در حالت کلی انواع سرامیک ساختمان را می‌توان از سه نظر دسته‌بندی کرد:

 • از نظر درجه‌بندی: درجه یک، درجه دو و درجه سه
 • از نظر محل نصب: سرامیک کف و دیوار
 • از نظر پوشش: لعاب‌دار و بدون لعاب

برای معرفی انواع سرامیک کف تصمیم گرفتیم این دسته‌بندی‌های خشک و صنعتی را کنار بگذاریم؛ و در گروه‌های ملموس‌تری نمونه‌های مختلف این کفپوش‌ها را معرفی کنیم.

ابتدا مدل‌های سرامیک کف پذیرایی مدرن را بررسی می‌کنیم، و پس از آن سراغ سرامیک آشپزخانه و سرویس‌های بهداشتی می‌رویم.

 

مدل سرامیک کف طرح دار

 

انواع سرامیک کف پذیرایی

اصولا حرف از "دکوراسیون" که می‌شود، امکان ندارد تصویری که در ذهن‌مان نقش می‌بندد سرامیک نداشته باشد.

هرچند ما ایرانی‌ها دلبستگی عجیب به فرش داریم و گرمای فضا را مدیون آنها می‌دانیم؛ اما موزاییک کاری با سرامیک موزاییکی یا نصب سرامیک پرسلان، گرانیتی و ... هم می‌تواند به همان اندازه فضا را زیبا و دلپذیر کند. در ادامه هرکدام از این نمونه‌ها و ویژگی‌های خاص‌شان را بررسی می‌کنیم.

 

انواع سرامیک کف پذیرایی

 

انواع سرامیک گرانیتی

سرامیک گرانیتی با خاک رس ساخته می‌شود؛ و هنگام پخت با افزودن رنگدانه‌ها به آن طرح و رنگ داده می‌شود. چون این نوع سرامیک کف بدون لعاب است، سطح آن با سنگ‌ساب پولیش براق می‌شود.

از جمله مدل‌های رایج انواع سرامیک کف گرانیتی در طراحی داخلی می‌توانیم به نمونه‌های فلفل نمکی، رگه‌ای و قالب‌های رستیک اشاره کنیم.

 

قیمت انواع سرامیک کف

 

انواع سرامیک کف پرسلانی

همانطور که از نام این سرامیک کف پذیرایی مدرن پیداست، سرامیک پرسلانی در دمای بالا پخته می‌شود. حالت شیشه‌ای و تخلخل کم انواع سرامیک پرسلانی هم به همین دلیل است.

سرامیک‌های پرسلانی که هم به صورت لعاب‌دار و هم بدون لعاب تولید می‌شوند، نسبت به سرامیک‌های معمولی ضخیم‌تر هستند و آب کمتری هم جذب می‌کنند.

این ویژگی برای سرامیک کف هر مکانی عالی است، و دوام بالای آن را نشان می‌دهد. به همین خاطر این تایل‌ها از بهترین سرامیک‌های کف محسوب می‌شود.

 

سرامیک کف پذیرایی مدرن

 

سرامیک موزاییکی

یکی از انواع سرامیک کف که برای دکورهای خاص فوق‌العاده است، سرامیک‌های موزاییکی هستند. این نمونه‌ها با قطعات ریز لعاب‌دار یا بدون لعاب، در نقش‌ها و رنگ‌های متنوع تولید می‌شوند.

سرامیک‌های موزاییکی چندمیلی‌متر بیشتر ضخامت ندارند، و ابعاد رایج آنها 30 در 60 سانتی‌متر است. البته این سرامیک‌ها در اشکال مستطیل، شش‌گوش، هشت‌گوش و … هم در بازار موجود هستند.

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه جدید

انتخاب سرامیک کف به عنوان کفپوش قلب خانه ایده بسیار مناسبی است. چون همان‌طور که بالاتر هم اشاره کردیم، سرامیک کف به دلیل مقاومت بالا در برابر ضربه و نفوذ رطوبت، برای آشپزخانه‌‌های کلاسیک و مدرن یک کفپوش کاربردی است.

خوشبختانه وجود سرامیک کف آشپزخانه در ابعاد، طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون این امکان را ما می‌دهد تا با توجه به دکوراسیون آشپزخانه (و حتی کل منزل) در انتخاب سرامیک کف دست‌تان کاملا باز باشد.

در واقع سرامیک‌های مناسب برای آشپزخانه آنقدر تنوع دارند که می‌توانید به راحتی آنها را با سنگ کابینت، انواع اکسسوری، طریقه نصب شیشه بین کابینتی و ... ست کنید. برخی از گزینه‌های موجود هنگام بررسی انواع سرامیک کف آشپزخانه برای تکمیل دکوراسیون آن عبارتند از:

 • سرامیک سنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های بزرگ
 • سرامیک‌های مستطیلی بزرگ با رنگ طبیعی برای آشپزخانه‌های کلاسیک
 • و همچنین استفاده از سنگ مرمر در سرامیک کف برای انواع آشپزخانه لوکس و مدرن

 

سرامیک کف چه رنگی خوبه

 

انواع سرامیک کف سرویس بهداشتی

انواع سرامیک کف پذیرایی و آشپزخانه را بررسی کردیم؛ و در این بخش قصد داریم گزینه‌های موجود برای حمام و سرویس بهداشتی را بررسی کنیم.

کاشی احتمالا بهترین نوع سرامیک کف برای تغییر دکوراسیون سرویس بهداشتی و حمام‌هاست. کاشی دانه‌های ظریف بلورین و متخلخلی دارد، و در دمایی بالاتر از ۱۰۰۰ درجه پخته می‌شود.

کاشی از انواع سرامیک دیوار هم محسوب می‌شود، و در دو نوع لعاب‌دار و بدون لعاب در بازار موجود است. لعاب کاشی می‌تواند براق یا مات، ساده یا طرح‌دار و سفید یا رنگی باشد.

طبق آمار، کاشی لعابی (که به آن سرامیک نازک هم می‌گویند) رسما پرکاربردترین کاشی در دکوراسیون حمام و سرویس‌های بهداشتی است. البته جالب است بدانید که انواع کاشی به عنوان سرامیک کف حیاط، پارکینگ و ورودی مجتمع‌ها آپارتمانی هم کاربرد بالایی دارند.

 

انواع سرامیک کف سرویس بهداشتی

 

مدل، رنگ و انواع سرامیک کف منزل

پس از اینکه جنس مدنظرتان را از میان انوع سرامیک کف پذیرایی، آشپزخانه و سرویس بهداشتی انتخاب کردید، نوبت به انتخاب طرح و رنگ مناسب می‌رسد.

در این بخش مدل‌های پرطرفدار را بررسی می‌کنیم، و پس از آن خواهیم دید بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و آشپزخانه برای شما کدام است.

 

انتخاب سرامیک کف مات

 

مدل سرامیک طرح دار و ساده

اصولا مدل سرامیک طرح دار وارد بازار شد تا همه بتوانند سرامیک بخرند. بین این همه رنگ و طرح مختلف، حداقل می‌تواند چند نمونه پیدا کرد که انگار فقط برای سلیقه و دکوراسیون شما ساخته شده است.

به طور خودکار، بسیاری از ما هنگام انتخاب سرامیک کف پذیرایی یا هر فضای دیگر سراغ سرامیک‌های ساده می‌رویم. سرامیک با طرح ساده و ابعاد بزرگ (در رنگ دلخواه شما) همیشه یک انتخاب برنده برای پوشاندن کف پذیرایی، آشپزخانه و حتی حمام و سرویس بهداشتی است.

البته برخی افراد هم تصمیم‌های هیجان‌انگیزتری می‌گیرند، و برای انتخاب سرامیک سراغ طرح‌های سه بعدی و شلوغ می‌روند. برای فضاهایی مانند آشپزخانه و سرویس بهداشتی، طرح‌های خاصی مثل سرامیک طرح سنگ برجسته هم طرفداران خودش را دارد.

 

زیباترین رنگ سرامیک کف

 

مدل سرامیک طرح پارکت و سنگ

پارکت و سنگ کفپوش‌های بسیار جذابی هستند، اما هزینه بالایی دارند. یک جایگزین هوشمندانه و اقتصادی، سرامیک کف پذیرایی مدرن با طرح سنگ یا چوب است.

انواع سرامیک طرح پارکت و سنگ در واقع زیبایی و ظرافت پارکت (یا شکوه کفپوش سنگ طبیعی) را در کنار ویژگی‌های کاربردی و مقاومت بالای سرامیک به شما ارائه می‌دهد.

 

انواع سرامیک کف منزل طرح پارکت

 

سرامیک با طرح پارکت یک جایگزین کم‌نظیر برای چوب است، و شدیدا به افرادی پیشنهاد می‌شود که مایل هستند به نوع چوب و گرمای خاص آن را در دکوراسیون خانه خود داشته باشند.

سرامیک با طرح سنگ هم از مدل‌های جذاب به عنوان سرامیک کف پذیرایی مدرن و فضاهای دیگر است، که خانه شما را به بخشی از طبیعت تبدیل می‌کند. انواع سرامیک‌ کف منزل با طرح سنگ طبیعی گزینه‌ای است که برای سرامیک کف سالن حتما باید به آن فکر کنید؛ چون کمتر نمونه‌ای زیبایی شگفت‌انگیز آن دارد.

 

سرامیک با طرح سنگ

 

مدل سرامیک کف با طرح لوزی و مربع

قرار دادن سرامیک کف با زاویه 45 درجه، طرحی لوزی‌شکل را در موازات کف آشپزخانه و قسمت‌های مختلف منزل ایجاد می‌کند. این نوع چیدمان در واقع فضای مدنظر را بزرگتر نشان می‌دهد.

نصب انواع سرامیک کف مربعی با چینش خاص، مدل‌های متنوعی مانند طرح چرخ‌دنده‌ای ایجاد می‌کند، که در سرویس‌های بهداشتی (مخصوصا هنگام استفاده از کاشی ساده) کاربرد زیادی دارد.

چینش زیگزاگی و حصیری انواع سرامیک کف مربعی و مستطیلی با تغییر زاویه آنها هم یکی دیگر از طرح‌های چسباندن انواع سرامیک کف است.

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه

 

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی

حالا که جنس و طرح محصول را تعیین کرده‌ایم، چطور بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی را انتخاب کنیم؟

باید بگوییم که در انتخاب زیباترین و بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی، دکوراسیون و طراحی داخلی فضا حرف اول را می‌زند. در ادامه چند گروه رنگی پیشنهادی ما برای سرامیک کف را می‌بینید:

 • رنگ‌های پایه: رنگ‌های پایه از نظر افراد زیادی بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی تلقی می‌شود؛ چون دست آنها را برای طراحی دکور یا تغییر آن به شدت باز می‌گذارد. منظورمان رنگ‌هایی مانند کرم، سفید و خاکستری است؛ که هرکدام به راحتی می‌توانند بهترین رنگ سرامیک کف برای فضای مدنظرتان باشند.

 

انواع سرامیک کف ساختمان مربعی و مستطیلی

 

 • رنگ‌های روشن: انواع سرامیک کف در رنگ‌های روشن هم برای کلیه فضاها با انوع کاربری مناسب هستند. چنین نمونه‌هایی هم نور فضا را بیشتر می‌کنند، هم آن را بزرگتر نشان می‌دهد. اخیرا برای دکوراسیون‌های مدرن، سرامیک کف سفید با طرح‌های خاص شدیدا محبوب شده است.

 

مزایا و معایب سرامیک کف براق

 

 • رنگ‌های تیره: انواع سرامیک کف پذیرایی تیره نه تنها شخصیت خاصی به فضا می‌دهند، بلکه به خوبی با سایر رنگ‌های دکوراسیون ترکیب می‌شوند. رنگ‌های شیکی مانند یشمی، قهوه‌ای، خاکستری تیره و مشکی آلودگی مکان‌های پر رفت‌وآمد را هم پنهان می‌کنند، و بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی برای بسیاری از ما هستند.

علاوه بر این رنگ‌ها، می‌توان سراغ رنگ‌های نامتعارف‌تری هم رفت. ما پیشنهاد می‌کنیم برای اینکار حتما با یک طراح داخلی مشورت کنید تا در آینده مشکلی پیش نیاید.

 

مزایا و معایب انواع سرامیک کف مات

 

بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه

رنگ‌های مختلفی می‌توانند بهترین گزینه برای انتخاب رنگ سرامیک آشپزخانه باشند، به شرطی که با رنگ کابینت‌ها و همین‌طور دیوار‌های آشپزخانه هماهنگ باشد.

انتخاب سرامیک کف با رنگ‌های روشن به بزرگتر نشان دادن فضای آشپزخانه و نورگیر بودن آن کمک می‌کند. در مقابل، رنگ‌های تیره در خاص و لوکس نشان دادن آن موثرتر هستند. در تصاویر می‌توانید چند نمونه از و زیباترین رنگ سرامیک کف آشپزخانه را ببینید.

 

بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی

 

بهترین رنگ سرامیک کف سرویس بهداشتی

گفتیم که انواع سرامیک کف خصوصا از نوع کاشی، بیشترین کاربرد را در حمام‌ها و سرویس‌های بهداشتی دارند. بهترین رنگی که می‌توان برای این فضاها پیشنهاد کرد (همان‌طور که حدس می‌زنید)، رنگ‌های روشن است.

رنگ‌های روشن فضای همیشه کوچک این بخش‌ها را بزرگتر، و به دلیل انعکاس‌دهنده بودن نور آن را بیشتر نشان می‌دهند. البته برخی هم مسیر متفاوتی را در پیش می‌گیرند، و سراغ انواع سرامیک کف یا رنگ‌های تیره می‌روند که آلودگی را بهتر پنهان می‌کنند.

این مسئله بستگی زیادی به سلیقه شما و دکور و ابعاد فضا دارد؛ انواع سرامیک کف در سرویس بهداشتی چه به رنگ تیره و چه به رنگ روشن، می‌تواند انتخاب خوبی باشد که هرگز هم از مد نمی‌افتد.

 

انواع سرامیک کف طرح چوب

 

سرامیک کف مات بهتره یا براق؟

طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون تنها فاکتورهایی نیستند که انتخاب بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی یا انواع سرامیک دیوار را دشوار می‌کنند. یک سوال مهم دیگر هم وجود دارد: سرامیک کف مات بهتره یا براق؟

در ادامه به مهمترین مزایا و معایب سرامیک کف مات و براق می‌پردازیم:

 

بهترین رنگ سرامیک برای آشپزخانه

 

مزایا و معایب انواع سرامیک کف براق

سرامیک‌های براق، همان‌طور که می‌توان حدس زد، معمولا سطح لغزنده‌ای دارند. بسته به جنس، این لغزندگی می‌تواند ناچیز یا قابل توجه باشد.

اما از طرف دیگر، یک سرامیک کف پذیرایی مدرن و براق می‌تواند فضاهای کوچک را بزرگتر از آنچه هستند نشان دهد. آنها نور فضا را نیز چندبرابر می‌کنند، و برای فضاهای تاریک عالی هستند. علاوه بر اینها، نظافت آنها هم ساده و سریع است.

 

پرفروش ترین سرامیک کف

 

مزایا و معایب انواع سرامیک کف مات

شاید لکه‌های به جا مانده روی سرامیک کف پذیرایی مات سخت‌تر پاک شود، یا فضا به اندازه واقعی‌اش به چشم بیاید، اما این نمونه هم نکته‌های مثبت خود را دارد.

برای مثال، این سرامیک‌ها لغزنده نیستند؛ نگهداری از آنها ساده‌تر است؛ احساس آرامش و راحتی بیشتری را به افراد القا می‌کنند، اصالت خاصی هم به فضا می‌دهند.

 

انواع سرامیک کف دستشویی

 

انواع سرامیک کف و تاثیر آن بر دکوراسیون ساختمان

امیدواریم با مطالعه این مطلب دید خوبی از انواع سرامیک کف پذیرایی مدرن و کلاسیک، ویژ‌گی تایل‌های گوناگون، بهترین رنگ سرامیک کف پذیرایی و آشپزخانه و ... به دست آورده باشید.

انتخاب کفپوش احتمالا کلیدی‌ترین مرحله در طراحی و اجرای دکوراسیون منزل است؛ که صرفا جنبه زیبایی ندارد. انواع سرامیک کف هم برای ساختمان‌های مختلف در شرایط آب و هوایی گوناگون انتخابی مناسب هستند، هم زیبایی خاصی به فضا می‌دهند.

در دسترس بودن انواع سرامیک کف در طرح‌ها، ابعاد و رنگ‌های مختلف هم این امکان را به ما می‌دهد تا با هر سلیقه بهترین سبک برای هر بخش منزل‌تان اجرا کنید.

اگر برای تغییر دکوراسیون و نصب سرامیک به کمک متخصصان شهرتان احتیاج پیدا کردید، روی کمک «خدمت از ما» برای پیدا کردن بهترین‌ها حساب کنید.

نصب سرامیک
برای سرویس نصب سرامیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading