موزاییک کاری

موزاییک کاری

با موزاییک کاری خلاقانه دکوراسیون ساختمان خود را طراحی کنید

موزاییک کاری یکی از متداول ترین پوشش ها برای کف می باشد زیرا موزاییک ها از موادی ساخته می شوند که بسیار محکم و مقاوم است به همین دلیل در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد به کمک هنر نقاشی روی موزاییک می توان طرح های بسیار خاصی بر روی آن پدید آورد و با استفاده از موزاییک جلوه ای جدید به دکوراسیون ساختمان خود داد اما همه می دانیم که زمانی این جلوه به چشم می آید که به صورت حرفه ای و تمیز انجام شده باشد پس باید توسط فردی باتجربه انجام شود ؛ خدمت از ما برای زیباتر شدن ساختمان شما بهترین موزاییک کارها را استخدام کرده  و در اختیار شما قرار می دهد.

 

در زیر رایج ترین سوال های مشتریان در رابطه با موزاییک کاری آمده است :

check1 قیمت نصب موزاییک به چه عواملی بستگی دارد؟

check1 ملات موزاییک کاری چگونه تهیه می شود؟

check1 چگونه می توان خدمات موزاییک کاری را سفارش داد؟

check1 آیا می دانید مهم ترین کار پس از موزاییک کاری چیست؟

check1 موزاییک کاری خدمت از ما در چه شهر هایی ارائه می شود؟

 


قیمت نصب موزاییک به چه عواملی بستگی دارد؟

معمولا قیمت نصب موزاییک با توجه به متراژ کار ، مدت زمان لازم برای اجرای کار ، پیچیدگی کار ، تعداد نیروی مورد نیاز و ... مشخص می شود . ما در انتخاب موزاییک کار باید دقت بالایی به خرج دهیم زیرا ممکن است فردی ناوارد علاوه بر نصب اشتباه موزاییک ها ، هزینه موزاییک کاری بالایی برای ما برآورد کند پس برای آسودگی خاطر در موزاییک کاری ساختمانمان می توانیم این کار را به نیروهای متخصص خدمت از ما بسپاریم .قیمت ها در خدمت از ما به صورت زیر می باشد :

 

برای انتخاب مناسب ترین موزاییک با انواع موزاییک آشنا شوید:

 سیمانی : در این نوع موزاییک هیچ گونه سنگ دانه تزئینی بر روی موزاییک قرار ندارد و فقط شیارها و طرح های ساده بر روی آن است .

 سنگ دار :این نوع موزاییک توسط سنگ های تزئینی در اندازه های مختلف طراحی شده است .

شیاردار : از موزاییک شیاردار بیشتر برای پوشش کف پیاده رو استفاده می شود .بر روی این نوع موزاییک فرو رفتگی ها  و برجستگی هایی وجود دارد .  

 شسته : به موزاییک هایی که در سطح آن دانه های شن به صورت برجسته قرار دارد موزاییک شسته گفته می شود .

 پلاکی : این موزاییک ها که به صورت صاف ساخته می شوند از مصالح ساختمانی صیقل پذیر ساخته شده اند .

 

موزاییک کاری

 

ملات موزاییک کاری چگونه تهیه می شود؟

 نصب موزاییک از آن دسته خدمات بنایی ساختمان می باشد در هرقسمتی از ساختمان انجام می شود مانند موزاییک کاری پشت بام ، موزاییک کاری حیاط ، پارکینگ و ... که نحوه ی موزاییک کاری پشت بام و نحوه ی موزاییک کاری حیاط یکسان است .اما قبل ازشروع به نصب موزاییک باید ابتدا اقداماتی مانند زیرسازی ، تعیین شیب کف ، شیب موزاییک حیاط  و ... انجام شود تا در طول زمان به مشکل برنخوریم و موزاییک ها آسیبی نبیند .

پس از انجام اقدامات گفته شده به مرحله تهیه ی ملات می رسیم .تهیه ی ملات با توجه به کاربرد های مختلف می تواند متفاوت باشد .ما در زیر سه روش از تهیه ی ملات موزاییک کاری را برای شما آورده ایم :

  • ملات ماسه و آهک

ملات ماسه و آهک از ترکیب درصدهای معینی از ماسه های ریز و شیره ی آهک به دست می آید ولی این نوع ملات مقاومت زیادی ندارد پس کمتر در موزاییک کاری استفاده می شود .

  • ملات باتارد

این نوع ملات هم مانند ملات ماسه و آهک از ترکیب ماسه و آهک به دست می آید اما نوع ماسه در این ملات متفاوت است .

  • ملات ماسه و سیمان

ملات ماسه و سیمان که مقاومت بسیار بالایی دارد از ترکیب ماسه و سیمان بدست می آید.امروزه در موزاییک کاری بیشتر از این نوع ملات استفاده می شود .برای ساخت ملات ماسه و سیمان باید دو نکته را مد نظر قرار داد :

 

  1. ماسه ای که برای ساخت این ملات استفاده می شود نباید خاک معدنی و یا نباتی داشته باشد .
  2. ماسه هایی که رس ندارند برای این نوع ملات مناسب نیستند .

 

آیا می دانید مهم ترین کار پس از موزاییک کاری چیست؟

تهیه ی دوغاب یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که پس از اتمام موزاییک کاری باید انجام شود. دوغاب یا ماسه سیمانی به ترکیبی از ماسه ریز با سیمان ساخته با نسبت های مشخصی گفته می شود که در آخر موزاییک کاری بین درزهای موزاییک ها ریخته می شود . پس از ریختن دوغاب بهتر است ترکیب برابری از گردسنگ ، خاک سنگ و سیمان بر روی موزاییک و درزهای بینش ریخته شود و قسمت های اضافی روی موزاییک توسط یک پارچه تمیز شود .

 

نکاتی که بهتر است هنگام نصب موزاییک رعایت شود:

  • بهتر است موزاییک کاری در آخرین مراحل ساختمان انجام شود تا در صورت انجام کارهایی مانند گچ کاری ،نقاشی و... ظاهر موزاییک خراب نشود .
  • شما می توانید با استفاده از رنگ آمیزی موزاییک ها و یا به کار بردن نوارهای برنزی در موزاییک کاری ساختمانتان خلاقیت به خرج دهید اما بهتر است این کار را توسط متخصصین خدمت از ما  انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید .
  • برای کمتر کردن هزینه موزاییک کاری از موزاییک هایی استفاده کنید که پستی و بلندی نداشته باشد تا نیازی به خدمات ساب نداشته باشید .
  • برای اینکه شفافیت موزاییک ها پس از ریختن دوغاب از بین نرود قبل از خشک شدن آن قسمت های روی موزاییک را تمیز کنید و تا دو روز روی موزاییک ها رفت و آمد نکنید .

 

کلام آخر

اگر برای خدمات ساختمانی خود به دنبال افراد متخصص می گردید و یا می خواهید این خدمات را به شرکتی واگذار کنید که دیگر نگرانی بابت زمان ارائه کار و کیفیت کار نداشته باشید ما به شما پیشنهاد می کنیم به خدمت از ما اعتماد کنید زیرا شرکت خدمت از ما به کمک افراد حرفه ای و متخصص خدمات خود را در اسرع وقت و با کیفیت ترین مصالح به مشتریان خود ارائه می دهد .

4.11 امتیاز از 42 رای

کاشی‌ کاری و نصب کاشی

برای سرویس کاشی‌ کاری و نصب کاشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با کاشی‌ کاری و نصب کاشی

مطالب مرتبط با ساختمانی

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading