موزاییک کاری

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
موزاییک کاری

موزاییک کاری در انواع و طرح‌های متنوع برای کف پوش و دیوار پوش استفاده می‌شود. دوغاب موزاییک پشت بام، آموزش موزاییک کاری حیاط و دیگر قسمت‌های منزل از نمونه آموزش موزاییک کاری در طراحی و دکوراسیون داخلی است. 

نحوه موزاییک کاری پشت بام، حیاط، فضای داخلی منزل و بالکن برای تغییر سرامیک آشپزخانه، کفپوش منزل و بازسازی سرویس بهداشتی بسیار کاربردی است. امروزه اجرای هنر موزاییک کاری زیباسازی شهر و همین طور دکوراسیون و نمای بیرونی مراکز دیدنی و تفریحی با استقبال ویژه‌ای مواجه شده است. 

روش موزاییک کاری و نحوه اضافه کردن دوغاب موزاییک پشت بام، موزاییک کاری حیاط و پشت بام، قیمت نصب موزاییک، ملات موزاییک کاری، خدمات موزاییک کاری از سری موارد پر بازدید در بین کاربران در این زمینه است. امروزه امکان دسترسی به خدمات آنلاین موزاییک کاری در شهرهای مختلف به واسطه ثبت سفارش در سایت و اپلیکیشن "خدمت از ما" به راحتی فراهم شده است.

 

موزاییک کاری و تغییر دکوراسیون خلاقانه

موزاییک کاری یکی از متداول ترین پوشش ها برای کف می باشد زیرا موزاییک ها از موادی ساخته می شوند که بسیار محکم و مقاوم است به همین دلیل در صنعت ساختمان سازی بسیار مورد استفاده قرار می گیرند. در بعضی موارد به کمک هنر نقاشی روی موزاییک می توان طرح های بسیار خاصی بر روی آن پدید آورد.

 

موزاییک کاری و تغییر دکوراسیون خلاقانه

 

با استفاده از موزاییک جلوه ای جدید به دکوراسیون ساختمان خود داد اما همه می دانیم که زمانی این جلوه به چشم می آید که به صورت حرفه ای و تمیز انجام شده باشد پس باید توسط فردی باتجربه انجام شود . خدمت از ما برای زیباتر شدن ساختمان شما بهترین موزاییک کارها را استخدام کرده و در اختیار شما قرار می دهد.

نمونه‌هایی از اجرای موزاییک کاری در ساختمان در این بخش بعنوان مثال بررسی می‌شود. 

 

آموزش موزاییک کاری حیاط

در حین انجام موزاییک کاری حیاط توجه کافی با انتخاب نوع موزاییک، ملات و دوغاب پشت موزاییک و نحوه نصب آن از اهمیت بالایی برخوردار است. تاکید بر این موارد به دلیل قرارگرفتن موزاییک حیاط در معرض نور، تغییرات آب و هوایی و دیگر واکنش‌های شیمایی و طبیعی محیط می‌باشد. 

 

آموزش موزاییک کاری حیاط

 

موزاییک کاری حیاط امری تخصصی است. از این رو باید تحت نظارت افراد متخصص در زمینه بنایی و بازسازی کف و دیوار با تغییر کفپوش و دیوار پوش موزاییک صورت گیرد.

 

نحوه موزاییک کاری پشت بام و بالکن

نصب موزاییک در پشت بام نمونه‌ای از پوشش کف این بخش با عایق و کف پوش‌های ساختمانی است. موزاییک کاری پشت بام و بالکن برای استفاده از محیط و فضای این قسمت از ساختمان بعنوان محلی برای گذراندن اوقات فراغت نیز کاربرد دارد.

 

نحوه موزاییک کاری پشت بام و بالکن

 

یکی از گام‌های اساسی برای تزئین و تغییر دکوراسیون بالکن در منازل آپارتمانی استفاده از کف پوش مناسب است. سرامیک طرح سنگ برجسته و چوب برای موزاییک کاری پشت بام و بالکن یک ایده خلاقانه برای تغییر دکوراسیون به شمار می‌آیند. 

 

موزاییک کاری فضای داخلی منزل

در حالت کلی از تنکیک موزاییک کاری برای پوشش کف، دیوار و دیگر قسمت‌های منزل استفاده می‌شود. بیشتر مواقع از این نوع کف پوش برای سرویس بهداشتی، حمام و آشپزخانه در هنگام بازسازی و ساخت بهره می‌برند.

 

موزاییک کاری فضای داخلی منزل

 

استفاده از موزاییک‌های هنری امروزه به یک ترند و روش تغییر دکوراسیون جذاب و تزیین دیوار در فضاهای مختلف تبدیل شده است. از این رو موزاییک کاری را می‌توان در فضاهای کاربردی متنوعی معرفی کرد. 

 

انواع موزاییک برای نصب در کف و دیوار

انواع موزاییک را وابسته به محدوده کاربردی کلی که در بخش قبلی برای موزاییک کاری ارائه دادیم می‌توان در نمونه‌های متنوع زیر معرفی کرد. 

 • سیمانی : در این نوع موزاییک هیچ گونه سنگ دانه تزئینی بر روی موزاییک قرار ندارد و فقط شیارها و طرح های ساده بر روی آن است .
 • سنگ دار :این نوع موزاییک توسط سنگ های تزئینی در اندازه های مختلف طراحی شده است .
 • شیاردار : از موزاییک شیاردار بیشتر برای پوشش کف پیاده رو استفاده می شود .بر روی این نوع موزاییک فرو رفتگی ها و برجستگی هایی وجود دارد .
 • شسته : به موزاییک هایی که در سطح آن دانه های شن به صورت برجسته قرار دارد موزاییک شسته گفته می شود .
 • پلاکی : این موزاییک ها که به صورت صاف ساخته می شوند از مصالح ساختمانی صیقل پذیر ساخته شده اند .

 

نحوه موزاییک کاری

 

انتخاب موزاییک کاری در طرح و جنس مختلف وابسته به محل نصب و سلیقه افراد صورت می‌گیرد. امروزه رنگ‌ها و طرح‌های خاصی از موزاییک تولید و روش موزاییک کاری را به یک سبک مورد پسند در تغییر دکوراسیون داخلی تبدیل کرده است.

 

 نحوه تهیه دوغاب موزاییک پشت بام

تهیه ی دوغاب یکی از مهم ترین کارهایی می باشد که پس از اتمام موزاییک کاری باید انجام شود. دوغاب یا ماسه سیمانی به ترکیبی از ماسه ریز با سیمان ساخته با نسبت های مشخصی گفته می شود که در آخر موزاییک کاری بین درزهای موزاییک ها ریخته می شود .

پس از ریختن دوغاب بهتر است ترکیب برابری از گردسنگ ، خاک سنگ و سیمان بر روی موزاییک و درزهای بینش ریخته شود و قسمت های اضافی روی موزاییک توسط یک پارچه تمیز شود .

نصب موزاییک از آن دسته خدمات بنایی ساختمان می باشد در هرقسمتی از ساختمان انجام می شود مانند موزاییک کاری پشت بام، موزاییک کاری حیاط ، پارکینگ و ... که نحوه ی موزاییک کاری پشت بام و نحوه ی موزاییک کاری حیاط یکسان است .

 

دوغاب موزاییک پشت بام

 

اما قبل ازشروع به نصب موزاییک باید ابتدا اقداماتی مانند زیرسازی، تعیین شیب کف، شیب موزاییک حیاط و ... انجام شود تا در طول زمان به مشکل برنخوریم و موزاییک ها آسیبی نبیند. این مراحل با تهیه ملات‌های مختلف برای نصب موزاییک به شکل زیر همراه است. 

 • ملات ماسه و آهک: ملات ماسه و آهک از ترکیب درصدهای معینی از ماسه های ریز و شیره ی آهک به دست می آید ولی این نوع ملات مقاومت زیادی ندارد پس کمتر در موزاییک کاری استفاده می شود .
 • ملات باتارد: این نوع ملات هم مانند ملات ماسه و آهک از ترکیب ماسه و آهک به دست می آید اما نوع ماسه در این ملات متفاوت است .
 • ملات ماسه و سیمان: ملات ماسه و سیمان که مقاومت بسیار بالایی دارد از ترکیب ماسه و سیمان بدست می آید.امروزه در موزاییک کاری بیشتر از این نوع ملات استفاده می شود .

 

قیمت نصب موزاییک به چه عواملی بستگی دارد؟

معمولا قیمت نصب موزاییک با توجه به متراژ کار ، مدت زمان لازم برای اجرای کار ، پیچیدگی کار ، تعداد نیروی مورد نیاز و ... مشخص می شود . ما در انتخاب موزاییک کار باید دقت بالایی به خرج دهیم زیرا ممکن است فردی ناوارد علاوه بر نصب اشتباه موزاییک ها ، هزینه موزاییک کاری بالایی برای ما برآورد کند. بنابراین برای آسودگی خاطر در موزاییک کاری ساختمانمان می توانیم این کار را به نیروهای متخصص خدمت از ما بسپاریم .

نکات مهم در هنگام موزاییک کاری

مطالعه نکات ارائه شده در این بخش در کنار آموزش موزاییک کاری برای انتخاب و اجرای این نوع تغییر دکوراسیون کف و دیوار بسیار کاربردی است. 

 • بهتر است موزاییک کاری در آخرین مراحل ساختمان انجام شود تا در صورت انجام کارهایی مانند گچ کاری ،نقاشی و... ظاهر موزاییک خراب نشود .
 • شما می توانید با استفاده از رنگ آمیزی موزاییک ها و یا به کار بردن نوارهای برنزی در موزاییک کاری ساختمانتان خلاقیت به خرج دهید اما بهتر است این کار را توسط متخصصین خدمت از ما انجام دهید تا بهترین نتیجه را بگیرید .
 • برای کمتر کردن هزینه موزاییک کاری از موزاییک هایی استفاده کنید که پستی و بلندی نداشته باشد تا نیازی به خدمات ساب نداشته باشید .
 • برای اینکه شفافیت موزاییک ها پس از ریختن دوغاب از بین نرود قبل از خشک شدن آن قسمت های روی موزاییک را تمیز کنید و تا دو روز روی موزاییک ها رفت و آمد نکنید.

 

دوغاب موزاییک پشت بام

 

اگر برای خدمات ساختمانی خود به دنبال افراد متخصص می گردید و یا می خواهید این خدمات را به شرکتی واگذار کنید که دیگر نگرانی بابت زمان ارائه کار و کیفیت کار نداشته باشید ما به شما پیشنهاد می کنیم به خدمت از ما اعتماد کنید زیرا شرکت خدمت از ما به کمک افراد حرفه ای و متخصص خدمات خود را در اسرع وقت و با کیفیت ترین مصالح به مشتریان خود ارائه می دهد .

4.5 امتیاز از 1752 رای


کاشی‌ کاری و نصب کاشی
برای سرویس کاشی‌ کاری و نصب کاشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین