چند نکته در انتخاب طرح کاشی کاری

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چند نکته در انتخاب طرح کاشی کاری

 طرح کاشی کاری یک نکته بسیار مهم در انتخاب کاشی کاری برای دیوار، کف و همین طور نمای ساختمان است. طرح کاشی کاری فانتزی یا کاشی کاری ساده بر اساس نوع ساختمان و دکوراسیون داخلی آن در نظر گرفته می‌شود. رنگ دیوار‌ها،طراحی داخلی، نوع ساختمان و همین طور روش‌ انتخابی برای دکوراسیون کلی در انتخاب طرح کاشی کاری تاثیر دارند.

امروزه روش‌های زیادی برای ایجاد طرح‌های هماهنگ با یک ساختمان در انواع کاشی مثل رنگ آمیزی، حک شعر و نوشته و استفاده پازل مانند از تکه‌های کاشی برای دیواره و یا سر در یک فضای خاص ایجاد شده است.طرح کاشی کاری برای مدرسه و همین طور طرح کاشی کاری مدرن برای منازل از دیگر موارد استفاده از کاشی در انواع ساختمان است.

طرح کاشی کاری برای نمای ساختمان از نمونه‌های پر قدمت کاربرد کاشی می‌باشد. امروزه از کاشی با طرح‌ها و رنگ‌های گوناگون برای متفاوت نشان دادن فضاهای مختلف منزل استفاده می‌شود. یک نمونه پر استفاده این روش طرح کاشی کاری آشپزخانه برای ایجاد تناسب در طرح داخلی منزل است.

 

نمونه‌های مختلف طرح کاشی کاری

 

 طرح کاشی کاری برای دکوراسیون ساختمان

طرح کاشی کاری از نمونه تکنیک‌های خاص و رایج تغییر دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی ساختمان است. متد‌های جدید نقاشی و رنگ آمیزی کاشی در کنار حک کردن طرح و نوشته‌های خاص بر روی کاشی از نمونه‌های جذاب کاشی کاری در فضای دکوراسیون است.

 

طرح کاشی کاری ساده و جدید

 

طرح کاشی کاری ساده و مدرن متناسب با یازسازی ساختمان و دکوراسیون اجرا شده در آن ارائه شده است. کاربرد کاشی‌های رنگی و نقش دار در کنار طرح کاشی کاری ساده تلفیق زیبایی از رنگ و نقش را برای تغییر دکوراسیون ساختمان به ارمغان آورده است. در این مطلب به ارائه نمونه‌هایی از طرح کاشی کاری جدید متناسب با سلایق و کاربرد‌های مختلف پرداخته شده است. 

 

انواع طرح کاشی کاری ساده و مدرن

طرح کاشی کاری ساده و مدرن در نمونه ساختمان‌های بازسازی شده و جدید قابل اجراست. صنعت طراحی و ساخت کاشی و سرامیک ایده‌های خلاقانه و نوینی برای طرح کاشی کاری در ساختمان اجرا کرده‌اند.

استفاده ار سبک‌های جدید در کنار طرح‌های قدیمی و سنتی منجر به رواج بیشتر کاربرد طرح کاشی کاری در انواع مختلف برای دکوراسیون داخلی و نمای بیرونی بناهای گوناگون شده است. 

 

عکس کاشی کاری ساده

نمونه طرح کاشی کاری ساده بسیار در محل زندگی مان دیده می‌شود. اوصولا از طرح کاشی کاری ساده و تک رنگ برای مکان‌هایی مثل آشپزخانه، سرویس بهداشتی و حمام در منازل استفاده می‌شود.

 

عکس کاشی کاری ساده

 

در این حالت اوصولا سعی دارند رنگ کاشی را بر اساس طراحی و دکوراسیون داخلی منزل انتخاب کرده و یک هماهنگی خاص را در عین سادگی در فضا ایجاد کنند. نمونه ای از طرح کاشی کاری ساده در قسمت‌های مختلف منزل قابل مشاهده است.

 

طرح کاشی کاری فانتزی

این طرح و سبک کاشی کاری برای فضاهایی با رنگ‌ها و طرح‌های فانتزی مثل اتاق خواب و یا مهدکودک‌ها و مکان‌هایی مشابه آنها کاربرد دارد.به این طرح کاشی کاری معرق بر روی کاشی نیز می‌گویند. نمونه‌ای از این طرح کاشی کاری فانتزی بصورت زیر قابل ملاحظه است.

 

طرح کاشی کاری فانتزی

 

طرح کاشی کاری سنتی

این طرح کاشی کاری در تاریخ و فرهنگ زندگی ما از گذشته تا به امروز جایگاه ویژه‌ای داشته و امروزه برای تلفیق سبک‌های مدرنیته و سنتی در مراکز و مکان‌های تفریحی و عمومی و همین طور منازل مسکونی به کار برده می‌شود.

 

طرح کاشی کاری سنتی

 

نمونه‌های جذابی از طرح کاشی کاری سنتی در فضا و طراحی داخلی انواع ساختمان در قالب یک دکوراسیون خاص مشاهده می‌شود.

 

نمونه‌های جذابی از طرح کاشی کاری سنتی

 

طرح کاشی کاری برای مدرسه

برای طرح کاشی کاری مدرسه اصولا از طرح نوشته کاشی که بصورت پازل مانند در کنار یکدیگر یک طرح یا نوشته را به نمایش می‌گذارند استفاده می‌شود. این طرح کاشی کاری غالبا برای سر در و دیوار‌های کلاس و حیاط مدارس کاربرد دارد.

 

طرح کاشی آشپزخانه

طرح کاشی کاری و یا سرامیک کف آشپزخانه به نوعی پر استفاده ترین نوع استفاده از انواع طرح کاشی کاری در قسمت‌های مختلف منزل است. استفاده از رنگ‌های هماهنگ با کابینت و دیگر لوازم آشپزخانه و ایجاد یک هارمونی و تناسب زیبا با انتخاب کاشی کاری برای کف و دیواره آشپزخانه بسیار کاربرد دارد.

 

طرح کاشی آشپزخانه

 

طرح کاشی ساده به دلیل سهولت تمیز کردن این کف پوش و دیوار پوش‌های ساختمانی برای آشپزخانه ایده‌ای بسیار کاربردی است. ترمیم و تغییر کاشی کاری ساده به مدرن در بازسازی آشپزخانه نیز با روش‌های ساده‌تری به نسبت دیگر مصالح ساختمانی قابل اجراست. 

 

طرح کاشی کاری هندسی

این نوع طرح کاشی کاری با استفاده از اشکال هندسی و به کار گیری متریال متنوع برای خاص و سه بعدی نشان دادن این کاشی‌ها یک انتخاب مناسب برای فضاهایی مثل حمام و سرویس بهداشتی است.

 

طرح کاشی کاری هندسی

 

طرح کاشی کاری با روبان‌های متالیک

در این طرح کاشی کاری از روبان‌های متالیک به نام Festoon استفاده شده است. به کارگیری آینه در کنار این نوع کاشی کاری جذابیت آن را دو برابر می‌کند. بنابراین می‌توان گفت برای مکان‌هایی مثل سرویس بهداشتی و حمام بسیار مناسب هستند.

 

طرح کاشی کاری با روبان‌های متالیک

 

طرح کاشی کاری مدرن

طرح کاشی کاری مدرن برای دکوراسیون و طراحی داخلی جدید در ساختمان‌های امروزی قابل اجرا می‌باشد. استفاده از طرح کاشی بر روی دیوار با یک نقش و رنگ خاص، به کار گیری طرح کاشی کاری مدرن در آشپزخانه برای خاص جلوه دادن بخش‌هایی مثل اپن از دیگر قسمت‌ها ایده‌ای نوین و کاربردی است. 

 

طرح کاشی کاری مدرن

 

علاوه بر این به کار گیری طرح کاشی کاری مدرن در سرویس بهداشتی‌های مجهز و جدید و در نهایت به کارگیری متد‌های متنوع کاشی کاری مدرن در قسمت‌های مختلف ساختمان از سری موارد کاربردی انواع طرح کاشی کاری ساده و مدرن در فضای ساختمان است.

 

طرح کاشی کاری بر روی لیوان و لوازم دیگر

طرح کاشی کاری بر روی لیوان، قاب گوشی، طرح ساعت و ... قابل استفاده است. در وسایل تزیینی نیز می‌توانید از طرح کاشی استفاده کنید. امروزه از این ایده برای تولید گلدان، لوازم خانگی، کاشی‌ها و دیوارکوب تزئینی دیوار و کف در کنار زیورآلات استفاده می‌شود. 

 

طرح کاشی کاری بر روی لیوان و لوازم دیگر

 

رنگ‌ها متنوع به کار رفته در ساخت و ایجاد طرح کاشی کاری منجر به استفاده زیاد از این نمونه طراحی در ساخت لوازم خانگی و دکوراتیو شده است. 

 

طرح کاشی کاری نمای ساختمان

طرح کاشی کاری برای نمای ساختمان از موارد پر کاربرد استفاده از انواع طرح‌های کاشی است. انتخاب طرح مناسب، رنگ متناسب و همین طور طرح و نوشته مد نظر برای نمای ساختمان از نکاتی است که در انتخاب طرح کاشی کاری برای نمای ساختمان باید به آن توجه شود.

 

طرح کاشی کاری نمای ساختمان

 

امروزه استفاده از طرح کاشی ساده در کنار نمونه‌های طرح کاشی فانتزی و مدرن خصوصا در مکان‌های عمومی مثل کافی شاپ‌ها و رستوران‌ها رواج پیدا کرده است. طرح‌های قدیمی کاشی در کنار مدل‌های رنگ آمیزی شده کاشی و سرامیک در نمای بیرونی ساختمان جلوه و زیبایی خاصی را به همراه دارد. 

چند نکته در انتخاب طرح کاشی کاری

  • برای انتخاب طرح‌ کاشی کاری یک سری ایده در قالب نکته برای مخاطبان به اشتراک گذاشته می‌شود.
  • برای انتخاب طرح کاشی به نوع دکوراسیون و نحوه چیدمان وسایل مخصوصا در آشپزخانه دقت داشته باشید.
  • برای فضاهای شلوغ و پر از وسایل و تزیینات دیواری انتخاب طرح‌های ساده کاشی کاری توصیه می‌شود.
  • می توانید از طرح نقاشی‌های مختلف بر روی کاشی برای خاص نشان دادن فضای یک بخش از منزلتان بهره ببرید.

 

چند نکته در انتخاب طرح کاشی کاری

 

  • با استفاده از طرح‌های خاص بر روی کاشی می‌توانید یک فضای رنگارنگ و سه بعدی را در منزلتان با متد‌های جدید طرح کاشی کاری ایجاد کنید.
  • استفاده از طرح کاشی کاری سنتی و قدیمی یک ایده جدید برای تغییر فضای یک قسمت از منزل و ایجاد یک دکوراسیون خاص و متفاوت است.
  • استفاده از طرح نوشته‌های روی کاشی بیشتر برای فضاهای تربیتی و مدارس و همین طور امکاکن عمومی توصیه می‌شود.

4.5 امتیاز از 1398 رای


کاشی‌ کاری و نصب کاشی
برای سرویس کاشی‌ کاری و نصب کاشی از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین