انواع کاشی و سرامیک کف آشپزخانه

دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع کاشی و سرامیک کف آشپزخانه

انتخاب بهترین مارک و طرح سرامیک کف برای آشپزخانه، آن هم از بین انواع سرامیک آشپزخانه موجود در بازار، کار آسانی به نظر نمیرسد. می‌توان به جرات گفت که بانوان، برای انتخاب یکی از انواع کاشی آشپزخانه نسبت به سایر فضاها حساسیت بیشتری به خرج می‌دهند.

حال اگر شما هم این روزها درگیر انتخاب کاشی یا سرامیک کف آشپزخانه خود هستید؛ پس در ادامه این مطلب با ما همراه باشید تا با هم به روزترین و جدیدترین انواع کاشی آشپزخانه را بررسی کنیم.

 

در هنگام انتخاب انواع کفپوش برای آشپزخانه سوالاتی مثل سرامیک مات یا براق، کدام را انتخاب کنم؟ طرح سرامیک با سقف و عناصر دکوراتیو آشپزخانه ست می‌شود؟ در بین افراد مطرح است. 

پس بهتر است انواع سرامیک مناسب آشپزخانه و نکات پیرامون آن را بررسی کنیم.

 

انواع سرامیک کف آشپزخانه

 

سرامیک کف آشپزخانه

کفپوش سرامیک به دلیل مزایا و کیفیتی که دارند برای طراحی داخلی قسمت های مختلف منزل به ویژه برای آشپزخانه ها مناسب هستند. از کفپوش های سرامیکی اغلب در آشپزخانه ها با متراژ بزرگ و کوچک استفاده می‌شود. در واقع می‌توان گفت که کاشی و سرامیک متداول‌ترین ماده مورد استفاده برای کفپوش آشپزخانه هستند.

دلیل اصلی محبوبیت آن‌ها مقاومت در برابر آب و لکه است. هم‌چنین کاشی‌های سرامیکی بسیار بادوام هستند و افتادن اشیایی هم‌چون گلدان، بشقاب یا هر شی دیگر آسیبی به کف نمی‌رساند.

 

چرا سرامیک آشپزخانه محبوبیت زیادی دارد؟

کف آشپزخانه نسبت به بقیه بخش های خانه زودتر کثیف می‌شود بنابراین بهتر است برای کف آشپزخانه از کفپوش هایی استفاده شود که تمیز کردن آن ها دردسر نداشته باشد و با یک ترفند ساده تمیز شود. سرامیک و کاشی برای کف آشپزخانه نیز، به همین دلیل محبوبیت زیادی دارد؛ زیرا که به راحتی تمیز می‌شود.

کفپوش های چوبی مثل لمنیت و پارکت آشپزخانه برای استفاده در کف آشپزخانه زیاد مناسب نیستند؛ زیرا که آشپزخانه محلیست که رفت و آمد به آن زیاد است و مدام ممکن است به دلیل گرد و غبار، رفت و آمد و .. کثیف شود و این نوع از کفپوش ها اگر مدام در معرض رطوبت  اب باشند، زئد خراب می‌شوند.

 

سرامیک آشپزخانه

 

مزایای سرامیک برای کف آشپزخانه

  • سرامیک ها دارای مقاومت بسیار بالا در برابر فشار و وزن اجسامی هستند که قرار است در آشپزخانه بر روی آنها قرا گیرد.
  • اصلی ترین مزیت سرامیگ کف آشپزخانه، مقاومت آن ها در برابر آب و لکه است. هم‌چنین کاشی‌های سرامیکی بسیار بادوام هستند و افتادن اشیایی هم‌چون گلدان، بشقاب یا هر شی دیگر آسیبی به کف نمی‌رساند.
  • از دیگر دلایل محبوبیت سرامیک و کاشی کف آشپزخانه، این است که اگر به دلایل پیش‌بینی نشده‌ای کفپوش کاشی و سرامیک شما آسیب دید، به راحتی می‌توانید آن را جایگزین کنید، بدون این‌که کل کف آشپزخانه را تعویض کنید.
  • کاشی و سرامیک کف آشپزخانه علاوه بر کارایی که دارد، از نظر ظاهری نیز جذاب و قابل توجه است. کاشی‌ها در طرح‌های متنوعی ساخته می‌شوند، بنابراین احتمالا بتوانید جذاب‌ترین کفپوش‌ها را انتخاب کنید.
  • سرامیک کف آشپزخانه می‌تواند بهترین انتخاب برای هر نوع آشپزخانه ای با هر سبک معماری بوده و آن را به مکانی امروزی و ایدئال تبدیل نماید.
  • تنها عیب کاشی و سرامیک آشپزخانه، وزن بالای آن است که به دلیل داشتن مزایای زیاد این عیب را نادیده میگیرند.
  • همچنین کفپوش‌ سرامیک آشپزخانه به قدر کافی راحت نیستند که بتوانید مدت طولانی روی آن بایستید. قیمت کاشی و سرامیک آشپزخانه نسبت به سایر انواع کاشی آشپزخانه متوسط است.

 

بهترین مدل سرامیک آشپزخانه

سرامیک آشپزخانه در دو نوع لعاب دار و بدون لعاب وجود دارند.  مدل سرامیک های لعاب دار هم به دو دسته مختلف با لعاب براق و لعاب مات تقسیم بندی می‌شوند که بهتر است برای کفپوش آشپزخانه از سرامیک های با لعاب مات استفاده شود. زیرا سرامیک ها با لعاب براق زودتر کثیف می شوند و لک ها در این مدل سرامیک ها به وضوح قابل مشاهده هستند.

 

کاشی آشپزخانه

 

سرامیک ها در انواع و طرح های مختلف نظیر سرامیک طرح پارکت و سرامیک طرح چوب نیز موجود است که این مدل سرامیک ها برای کف آشپزخانه می توانند انتخاب ایده آل و مناسبی باشند و به دکوراسیون داخلی آشپزخانه گرما و آرامش خاصی می بخشند و علاوه بر این کثیفی و لکه ها روی این مدل کفپوش  ها به راحتی قابل مشاهده نیستند.

 

بهترین سرامیک برای کف آشپزخانه های کلاسیک

وقتی صحبت از سرامیک کف آشپزخانه های کلاسیک و بسیار لوکس می‌کنیم، اصلا نمی‌شود حرفی از سنگ مرمر نزد. استفاده از کاشی های مرمر زیبایی و کلاس آشپزخانه را تضمین می‌کند.

 

بهترین مدل سرامیک آشپزخانه

کاشی و سرامیک پرسلان یکی از بهترین و محبوب ترین انواع کفپوش آشپزخانه است.. دوام و مقاومت این نوع سرامیک کف آشپزخانه، در برابر ضربه و آب بسیار بالا است. کفپوش کاشی پرسلان یکی از بادوام‌ترین کفپوش‌های آشپزخانه محسوب می‌شود و آن‌قدر قوی است که حتی می‌توان از آن در آشپزخانه‌های تجاری نیز استفاده کرد.

 

انواع کاشی آشپزخانه

سنگ تراورتن یکی دیگر از انواع کاشی آشپزخانه است که یک بسیار لوکس و با کیفیت است. اما باید مرتبا از آن مراقبت کرد. اگر زمان کافی برای مراقبت از آن بگذارید، احتمالا دوام زیادی خواهد داشت. مزایای تراورتن می‌توان به قابلیت بازیافت و دوستدار محیط بودن آن اشاره کرد. اگر از تراورتن در آشپزخانه‌ای استفاده کردید که رطوبت زیادی دارد، حتما باید از سیلر برای جلوگیری از نفوذ رطوبت استفاده کنید.

 

انواع کاشی آشپزخانه

 

کاشی اونیکس از دیگر مارک های معتبر و محبوب

یکی دیگر از انواع سرامیک و کاشی کف آشپزخانه می‌توان به کاشی اونیکس اشاره کرد. اونیکس نوع دیگری از سنگ‌های طبیعی است که وقتی از آن به عنوان کفپوش استفاده می‌شود، عالی به نظر می‌رسد. این ماده نیز مثل مرمر و گرانیت لوکس است، اما بسیار نادرتر از آن‌ها است. اما همیشه کفپوش اونیکس بهترین گزینه برای انتخاب نیست، چون قابلیت خراشیدگی دارد.

 

سرامیک کف آشپزخانه با طرح چوب

سرامیک آشپزخانه با طرح پارکت، مورد پسند بعضی از صاحب خانه ها است. اگر شما هم دوست دارید که ظاهر خانه تان پارکتی چوبی داشته باشد، اما در سوی دیگر جنس سنگ سرامیک را برای کفپوش آشپزخانه ترجیح می‌دهید، می‌توانید سراغ گزینه ای به نام سرامیک طرح پارکت بروید. این سرامیک ها با هزینه کمتر می‌توانند به عنوان کفپوشی شیک و جذاب در دکوراسیون داخلی خانه شما بدرخشند.

 

سرامیک کف آشپزخانه 

 

ابعاد سرامیک کف آشپزخانه باید چقدر باشد؟

شما می‌توانید سرامیک کف آشپزخانه سایز 60*60 ویا 50*50 و یا حتی 40*40 استفاده نمایید. اما استفاده از سایز بزرگ سرامیک یعنی  80*80 اصلا پیشنهاد نمی‌شود، چراکه محیط  اکثر آشپزخانه ها محدودیت فضا دارد از سوی دیگر سرامیک کاری سایز 80*80 نیز از عهده هر نوع استادکاری بر نمی آید. 

 

کفپوش آشپزخانه

انتخاب کفپوش آشپزخانه یکی از سخت‌ترین انتخاب‌ها در حوزه طراحی دکوراسیون است، زیرا باید از کفپوش هایی برای آشپزخانه استفاده کرد که علاوه بر کیفیت و ضد لک بودن با معماری داخلی آشپزخانه مطابقت و همخوانی داشته باشد. مثلا باید طرح و رنگ کاشی و سرامیک کف آشپرخانه و یا کفپوش چوبی آشپرخانه و ... با رنگ کاغذ دیواری خانه، رنگ کابینت آشپزخانه همخوانی داشته باشد. در ادامه به سراغ چندین نکته در مورد انتخاب کفپوش آشپزخانه رفته ایم؛ با هم می‌خوانیم.

 

بهترین طرح کفپوش آشپزخانه های لوکس و بزرگ

کفپوش سرامیک سنگی، برای آشپزخانه های لوکس و بزرگ گزینه اولی که به ذهن می‌آید. طرح های سنگ طبیعی برای گرم و دلپذیر نشان دادن فضای آشپزخانه های بزرگ بسیار مناسب اند. نوع چیدمان سرامیک سنگی خلاقانه می‌تواند کار شود به طوری که بسیار چشمگیر شود. مثلا یک طرف آشپزخانه کاشی ها به صورت مورب با اندازه های مربعی نصب شده و طرف دیگر کاشی های مستطیلی به صورت مستقیم. بین این دو چیدمان متفاوت یک سری کاشی کوچک مستطیلی نصب شده تا به زیبایی مرز بین دو قسمت مختلف آشپزخانه مشخص شود.

 

انواع طرح کفپوش آشپزخانه

در ادامه می‌توانید انواع طرح‌های کفپوش آشپرخانه را مشاهده کنید و در صورت نیاز آ‌ن‌ها را دخیره کنید، شاید روزی به کارتان بیاید.

 

انواع کفپوش آشپزخانه

انواع  طرح کفپوش آشپزخانه

انواع سرامیک آشپزخانه

ابعاد سرامیک کف آشپزخانه

 

در این مطلب با انواع سرامیک آشپزخانه و بهترین مدل های کاشی شپزخانه و مزایای انها آشنا شدید که امیدواریم این مدل ها مورد توجه تان قرار بگیرند و بتوانید با ایده گرفتن از آن ها سرامیک با رنگ و طرح شیک و متفاوتی را برای کف آشپزخانه منزل خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1233 رای


سرامیک کاری و نصب سرامیک
برای سرویس سرامیک کاری و نصب سرامیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین