سرامیک مات و سرامیک براق

ثبت درخواست "نصب سرامیک"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
سرامیک مات و سرامیک براق

سرامیک مات بهتر است یا سرامیک براق؟ این سوال که "سرامیک کف مات بهتره یا براق" حداقل یکبار هنگام انتخاب سرامیک کف از ذهن افراد گذشته است. اگر شما نیز در انتخاب کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی، سرامیک کف پذیرایی مات یا براق، کاشی بین کابینتی مات یا براق و... مردد هستید، این مطلب را از دست ندهید.

در ادامه با معرفی سرامیک مات و سرامیک براق، بررسی مزایا و معایب سرامیک مات، و مزایا و معایب سرامیک براق به شما کمک می‌کنیم تا تشخیص دهید با توجه به نوع استفاده‌­تان، سرامیک کف مات بهتره یا براق.

سرامیک بر اساس ظاهر، طرح و رنگ با اسامی متفاوتی در بین افراد شناخته شده است. سرامیک طرح پارکت، طرح سنگ، معمولی، پرسلان و موارد مشابه همگی از نظر ظاهری و ترکیبات ساخته شده سطحی براق و مات دارند. رنگ‌های به کار رفته و ترکیب این دو سرامیک هر کدام به تنهایی یک سبک دکوراسیون کف را با خود به همراه دارند که در ادامه بیشتر با آن‌ها آشنا می‌شویم. 

 

سرامیک مات

انواع سرامیک کف مات و کاشی مات همیشه طرفداران مخصوص به خود را دارد. آنها معتقدند که سطوح مات از سطوح براق جذاب‌تر است؛ و در دوراهی‌های کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی، سرامیک کف پذیرایی مات یا براق، کاشی بین کابینتی مات یا براق و...، در انتخاب سرامیک مات درنگ نمی‌کنند.

انواع سرامیک کف مات به عنوان کفپوش حمام، سرامیک کف آشپزخانه، و حتی ورودی ساختمان نیز مناسب است؛ زیرا لعاب غیربراق انواع سرامیک کف مات، گرد و غبار و سایر کثیفی‌هایی که در اثر عبور و مرور به وجود می‌آید را به خوبی پنهان می‌کند.

پس از روش نصب انواع سرامیک کف که همانند دیگر تغییرات دکوراسیون و بازساری ساختمان مثل دکوراسیون دیوار، طریقه نصب شیشه بین کابینتی ،نصب انواع سنگ کابینت، سنگ پشت تلویزیون و سایر موارد انتخاب رنگ و طرح سرامیک از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

مزایای سرامیک مات

اگر از قبل تصمیم خود را در انتخاب سرامیک کف و اینکه سرامیک کف مات بهتره یا براق نگرفته‌اید، با ما همراه باشید تا سرامیک مات را دقیق‌تر بررسی کنیم:

 

سرامیک مات

 

1. سرامیک مات و نگهداری ساده

انواع سرامیک کف مات برخلاف سرامیک براق لکه و گردوغبار را بهتر پنهان می‌کند. بنابراین نیاز به تمیز کردن منظم ندارند و هنگامی که آنها را تمیز می‌کنید، دقت زیادی لازم نیست. همین مسئله به یک نقطه قوت برای سرامیک مات در انتخاب کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی و سرامیک کف پذیرایی مات یا براق می‌شود.

 

2. کاشی مات و لغزنده نبودن

انواع سرامیک کف مات برای حمام‌ها و هتل‌ها بسیار ایده‌آل هستند. کافیست نگاهی به انواع سرامیک مات (به خصوص سنگ‌های طبیعی) بیاندازید تا متوجه شوید لغزش آنها بسیار کمتر از کاشی‌های براق است. البته سطوح مات تضمینی برای جلوگیری از لغزش ایجاد نکرده؛ و حتی سرامیک کف سفید مات هم هنگام خیس شدن می‌تواند لغزنده باشد.

 

3. ظاهر شیک انواع سرامیک کف مات

اگر طرفدار فضاهای مینیمال هستید، پاسخ شما به سوال سرامیک کف مات بهتره یا براق و انتخاب سرامیک کف مشخص است. برخلاف سرامیک براق، کاشی مات در ایجاد یک فضای ساده و شیک به شما کمک خواهد کرد. در حال حاضر انواع مختلفی از سرامیک مات مانند طرح چوب، سنگ، سیمانی وجود دارد که به اصالت و طبیعی بودن فضا می‌افزایند.

رنگ‌های تیره و خنثی در مدل‌های سرامیک مات نیز تاثیر زیادی بر ایجاد فضاهای آرام و مناسب (مخصوصا برای مطالعه) دارند.

 

انواع سرامیک کف مات

 

معایب سرامیک مات

مزایای سرامیک مات را بررسی کردیم. اما معایب سرامیک مات شامل چه مواردی می‌شود؟ موارد زیر شاید تصمیم شما در انتخاب کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی، سرامیک کف پذیرایی مات یا براق، کاشی بین کابینتی مات یا براق را تغییر دهد:

 

1. نظافت دشوار سرامیک مات

هرچند در سوال سرامیک کف مات بهتره یا براق برگ برنده از لحاظ پنهان کردن لکه‌ها با کاشی مات است و نیاز به تمیز کردن منظم ندارند، اما پاک کردن آنها نسبت به سرامیک براق دشوارتر است.

 

2. کوچک‎تر نشان دادن فضا

در مقایسه با سرامیک براق، کاشی‌های مات نور را کمتر بازتاب داده و نمی‌توانند اتاق را بزرگ‌تر جلوه دهند. به همین دلیل، استفاده از کفپوش‌های مات برای اتاق‌ها و سالن‌های بزرگ مناسب‌تر است.

 

سرامیک براق

 

سرامیک براق

همانطور که از نام سرامیک براق مشخص است، این مدل جلوه نور و بازتاب بسیار خوبی دارد. همچنین، اگر به دنبال ایجاد فضایی لوکس و درخشان هستید، سرامیک براق هنگام انتخاب سرامیک کف بهترین گزینه برای شماست. سرامیک براق انواع مختلفی نیز دارد:

  1. سرامیک براق معمولی: این سرامیک که آن سرامیک پرسلان نیز می گویند، بیشتر برای کف منازل مسکونی به کار می‌رود. قیمت سرامیک براق از سایر مدل‌های این دسته کمتر است و لغزندگی کمتری هم دارد.
  2. سرامیک پولیش: این سرامیک­ها از مدل قبل براق‌تر هستند. از آنجایی که پولیش فقط روی سرامیک­های پرسلانی و گرانیتی قابل اجراست، همه سرامیک­های پولیش شده پرسلانی یا گرانیتی هستند.
  3. سرامیک سوپر پولیش: این سرامیک بیشتر برای محیط‌های بزرگ استفاده شده و جلوه‌ای خاص به فضا می‌دهد. سرامیک سوپر پولیش از 2 نمونه قبلی سخت­تر بوده، و مقاومت بیشتری در برابر سایش و خش دارد. مراقب لغزندگی این سرامیک براق باشید!

 

معایب سرامیک براق

 

مزایای سرامیک براق

در ادامه مزایای سرامیک براق را بررسی می‌کنیم تا بهتر بتوان برتری سرامیک مات یا براق را (با توجه به کاربرد) مشخص کرد:

1. نظافت راحت سرامیک براق

طبیعت لغزنده سرامیک براق به معنی نظافت آسان آن است. در نتیجه، اگر می‌پرسید کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی بهتر است یا کاشی بین کابینتی مات یا براق، حتما مدل‌های براق را هنگام انتخاب سرامیک کف در ذهن داشته باشید. یک مکان کاربردی دیگر برای سرامیک براق اطراف شومینه است. چراکه دود حاصل از آتش به راحتی از سطح این کاشی‌ها پاک می‌شود.

 

2. بزرگ‌تر نشان دادن فضا

سرامیک براق نور را بازتاب داده، و به آن اجازه می‌دهد تا در تمام فضای اطراف پخش شود. این کاشی‌ها به نوعی این تَوَهم را ایجاد می‌کنند که فضا دارای مساحت بیشتری است. بنابراین، کاشی براق یک گزینه عالی برای آپارتمان‌های کوچک، حمام و یا هر فضای کوچک دیگریست.

 

3. پرنور نشان دادن فضا

همان‌طور که اشاره شد، سرامیک براق (به خصوص کاشی براق سفید رنگ) می‌تواند محیط را پرنور جلوه دهد. بنابراین، کاشی براق گزینه‌ای عالی برای محیط‌های کم‌نور نیز به شمار می‌رود.


 

معایب سرامیک براق

امیدواریم نکات مطلب تا اینجا در انتخاب کاشی مات یا براق برای سرویس بهداشتی، سرامیک کف پذیرایی مات یا براق، کاشی بین کابینتی مات یا براق، و تشخیص اینکه سرامیک کف مات بهتره یا براق به شما کمک کرده باشد. مطلب را با بررسی معایب سرامیک براق به پایان می‌بریم:

 

1. لکه‌پذیری بالا

کاشی براق گردوغبار، اثر انگشت، رد پا، و انواع لکه‌ها را به سادگی نشان می‌دهد. بنابراین، کاشی‌های براق نسبت به سرامیک مات نیاز به نظافت بیشتری دارد. با این وجود، تمیز کردن این کاشی‌ها بسیار راحت است.

 

2. لغزندگی بالا

سطح صاف و براق به نسبت سطوح مات، لغزندگی بیشتری دارند (به خصوص در محیط‌های مرطوب). بنابراین توصیه می‌کنیم از کاشی‌های براق برای کف حمام و آشپزخانه استفاده نکنید.

نصب سرامیک
برای سرویس نصب سرامیک از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading