انواع شیشه‌ های تزیینی و دیوارکوب‌

ثبت درخواست "شیشه بری"
انواع شیشه‌ های تزیینی و دیوارکوب‌

یکی از المان‌های دکوراتیو که به‌تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است، انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب‌ها هستند. این شیشه‌های رنگی دکوری با طرح‌های متنوع خود برای زیبایی و گاهی نیز جداسازی فضا به‌کار می‌روند. در این مطلب ابتدا قصد داریم انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب را معرفی کنیم و ببینیم آیا آنها صرفا نوعی اکسسوری هستند یا خیر. در ادامه نیز خواهیم دید چگونه می‌توان با انواع شیشه تزیینی دیوار، یک دکوراسیون چشم نواز و زیبا به وجود آورد و مهمترین مزایای انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب چیست.

انواع شیشه‌ های تزیینی و دیوارکوب‌: دیوارکوب چیست؟

از زمان قدیم تاکنون، دیوارها در محیط زندگی ما حضور پررنگی داشته و تزیین دیوار نیز از همان زمان مورد توجه اجداد ما بوده است. پوست و شاخ حیوانات، پرندگان خشک شده، ابزارهای مبارزه مانند نیزه و تفنگ و... تنها چند نمونه است که ثابت می‌کند آنها با انواع دیوارکوب‌های تزیینی موجود و در دسترس، به فکر زیباسازی دیوارهای خود بوده‌اند. بنابراین تعجبی ندارد که امروز ما نیز به دنبال شیشه تزیینی دیوار مانند شیشه‌های ویترای برای زیباسازی دکوراسیون خود باشیم. 

تعریف ساده و امروزی دیوارکوب یا شیشه‌های تزیینی چنین است:

دیوارکوب و شیشه تزیینی دیوار پوششی تزیینی است که برای زیبا کردن دیوار (و گاهی جداسازی فضا و تقسیم آن) استفاده می‌شود. این کار با هزینه مقرون به‌صرفه‌تری نست به خراب کردن دیوار قبلی و تعمیر مجدد آن انجام می‌شود. زیرا به بنایی نیاز نداشته و دیوار جدید به صورت آماده روی دیوار قبلی نصب می‌شود.

 

انواع شیشه های تزیینی و دیوارکوب

 

انواع دیوارکوب‌های تزیینی بر اساس جنس

دیوارکوب‌های تزیینی بر اساس جنس، در انواع مختلفی تولید می‌شوند از جمله انواع شیشه‌های تزیینی، دیوارکوب‌های چوبی تزیینی، انواع دیوارکوب‌های pvc، دیوارکوب‌های چرمی، دیوارکوب‌های گچی و مدل‌‌های دیگر.

در میان انواع دیوارکوب تزیینی، دیوارکوب‌های شیشه‌ای و شیشه تزیینی دیوار در عین زیبایی از لحاظ طرح و رنگ تنوع بیشتری داشته و انتخاب مناسب‌تری برای یک دکوراسیون شیک و مدرن هستند. انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب برای یک دکوراسیون شیک و مدرن، انتخاب بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. اابته اجرای با کیفیت این نوع دیوارکوب‌ها نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد.

 

چرا شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب پرطرفدار هستند؟

جدا از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب‌ پرطرفدار، به‌طور کلی شیشه جهت ارتقا و تغییر در دکوراسیون بسیار محبوب است. از شیشه‌های ویترای و شیشه‌های رنگی دکوری گرفته تا شیشه تزیینی کوچک، شیشه تزیینی حبوبات و حتی شیشه تزیینی مربا. اگر بخواهیم از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب حرف بزنیم طیف وسیعی از وسایل تزیینی شیشه‌ای را شامل می‌شود: از جمله شیشه تزیینی دیوار. شیشه‌های تزیینی به‌قدری در زیبایی و چشم نوازی محیط موفق عمل می‌کنند که کسی نمی‌تواند زیبایی خیره کننده آنها را انکار کند.

شیشه‌های بین کابینتی نیز که به نوعی از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب محسوب می‌شوند، زیبایی چشمگیری به فضای بین کابینت‌ها می‌دهند. شیشه‌های استین گلاس که از به هم پیوستن شیشه های رنگی ساخته می‌شود نیز می‌تواند به عنوان یکی از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب به کار رود. کافیست به تصاویر زیر نگاهی بیندازیم تا متوجه شویم انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب چطور توانسته خود را با طراحی‌های مدرن و مینیمال وفق دهند و همچنان زیبا و خیره کننده بمانند.

 

شیشه تزیینی دیوار

 

مزایای انواع دیوارکوب و شیشه تزیینی دیوار

از مهمترین مزایای دیوارکوب‌های شیشه‌ای می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب در برابر حرارت و ضربه مقاوم هستند.
  • یک دکوراسیون شیک و مدرن برای منزل یا دفاتر کار به حساب می‌آیند.
  • شیشه تزیینی دیوار قابل شستشو بوده و بسیار راحت تمیز می‌شود.
  • این شیشه‌های رنگی دکوری عایق صوتی و حرارتی خوبی هستند.
  • رنگ و طرح‌های متنوعی دارند (مخصوصا شیشه‌های ویترای).
  • انعکاس نور و در نتیجه بزرگ‌تر نشان دادن فضا.
  • دیوارکوب‌های شیشه‌ای ضدرطوبت هستند.
 

 

شیشه های رنگی دکوری

 

از انواع دیوارکوب آشپزخانه کدام یک مناسب‌تر هستند؟

شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌تواند چهره آشپزخانه شما را کاملا تغییر دهد. به‌عنوان مثال استفاده از شیشه‌های لاکوبل در فضای آشپزخانه به دلیل انعکاس نور، می‌تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد. از طرف دیگر تنوع شیشه‌های رنگی دکوری، دست شما را برای تغیییر دکوراسیون و ایجاد فضایی مطلوب، کاملا باز نگه داشته است. علاوه بر شیشه‌های رنگی دکوری، از شیشه تزیینی کوچک، شیشه تزیینی حبوبات و شیشه تزیینی مربا نیز می‌توانید استفاده کنید.


اگر در نظر دارید پای رنگ‌های شاد یا ملایم را به آشپزخانه خود باز کنید و احساس می‌کنید فضای آشپزخانه شما کوچک به نظر می‌رسد، از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب غافل نشوید. این شیشه‌های رنگی دکوری می‌تواند یک انتخاب جذاب برای خانه و یا حتی محل کار شما باشد. شما برای انواع خدمات نصب و اجرای این المان‌ها می‌توانید از متخصصان "خدمت از ما" کمک بگیرید.

شیشه بری
برای سرویس شیشه بری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading