انواع شیشه‌ های تزیینی و دیوارکوب‌

ثبت درخواست " شیشه بری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع شیشه‌ های تزیینی و دیوارکوب‌

یکی از المان‌های دکوراتیو که به‌تازگی محبوبیت زیادی پیدا کرده است، انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب‌ها هستند. این شیشه‌های رنگی دکوری با طرح‌های متنوع خود برای زیبایی و گاهی نیز جداسازی فضا به‌کار می‌روند، مانند دیوار شیشه ای تزئینی که در تلفیق سبک‌های سنتی و مدرن بنایی بسیار رایج است.

در این مطلب ابتدا قصد داریم انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب را معرفی کنیم و ببینیم آیا آنها صرفا نوعی اکسسوری هستند یا خیر. در ادامه نیز خواهیم دید چگونه می‌توان با انواع شیشه تزیینی دیوار ، یک دکوراسیون چشم‌نواز و زیبا به وجود آورد، و مهمترین مزایای انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب چیست.

امروزه کاربرد شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب‌های شیشه‌ای را در ایجاد هماهنگی بین عناصر دکوراتیو محیط مثل سرامیک کف آشپزخانه، و موارد مشابه دیده می‌شود. این امر را به وضوح در طریقه نصب شیشه بین کابینتی و استفاده از شیشه‌های رنگی و طرح دار برای سبک‌های خاص می‌توان مشاهده کرد.

 

انواع شیشه‌ های تزیینی و دیوارکوب‌: دیوارکوب چیست؟

از زمان قدیم تاکنون، دیوارها در محیط زندگی ما حضور پررنگی داشته و تزیین دیوار نیز از همان زمان مورد توجه اجداد ما بوده است. آنها دیوار شیشه ای تزئینی نداشتند، اما پوست و شاخ حیوانات، پرندگان خشک‌شده، ابزارهای مبارزه مانند نیزه و تفنگ و ... تنها چند نمونه است که ثابت می‌کند آنها با انواع دیوارکوب‌های تزیینی موجود و در دسترس، به فکر زیباسازی دیوارهای خود بوده‌اند. بنابراین تعجبی ندارد که امروز ما نیز به دنبال شیشه تزیینی دیوار مانند شیشه‌های ویترای برای زیباسازی دکوراسیون خود باشیم. 

 

انواع شیشه های تزیینی و دیوارکوب

 

تعریف ساده و امروزی دیوارکوب یا شیشه‌های تزیینی دکوری چنین است:

دیوارکوب و شیشه تزیینی دیوار پوششی تزیینی است که برای زیبا کردن دیوار (و گاهی جداسازی فضا و تقسیم آن) استفاده می‌شود. این امر در تغییر دکوراسیون قسمت‌های مختلف منزل بسیار کاربردی است. بنابراین در کنار سوالاتی مثل سرامیک کف مات بهتره یا براق؟ مواردی مشابه شیشه‌های ساده برای تزیین مناسب تره یا طرح دار نیز در بین افراد علاقمند به این سبک‌های معماری مطرح است. 

نصب دیوار شیشه ای تزئینی با هزینه مقرون به‌صرفه‌تری نسبت به خراب کردن دیوار قبلی و تعمیر مجدد آن انجام می‌شود. زیرا به بنایی نیاز نداشته و دیوار جدید به صورت آماده روی دیوار قبلی نصب می‌شود.

 

انواع دیوارکوب تزیینی بر اساس جنس

دیوارکوب تزیینی بر اساس جنس در انواع مختلفی تولید می‌شوند؛ از جمله انواع شیشه‌های تزیینی، دیوارکوب‌های چوبی تزیینی، انواع دیوارکوب‌های pvc، دیوارکوب‌های چرمی، دیوارکوب‌های گچی و مدل‌‌های دیگر.

در میان انواع دیوارکوب تزیینی، دیوارکوب‌های شیشه‌ای و شیشه تزیینی دیوار در عین زیبایی از لحاظ طرح و رنگ تنوع بیشتری داشته و انتخاب مناسب‌تری برای یک دکوراسیون مدرن هستند. انواع شیشه‌های تزیینی دکوری و دیوارکوب تزیینی برای یک دکوراسیون شیک انتخاب بسیار مناسبی به نظر می‌رسد. اابته اجرای با کیفیت این نوع دیوارکوب‌ها و دیوار شیشه ای تزئینی نیز از جمله مواردی است که باید به آن توجه کرد.

 

چرا شیشه‌های تزیینی دکوری و دیوارکوب پرطرفدار هستند؟

جدا از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب‌ پرطرفدار، به‌طور کلی شیشه جهت ارتقا و تغییر در دکوراسیون بسیار محبوب است. از شیشه‌های ویترای و شیشه‌های رنگی دکوری گرفته تا شیشه تزیینی کوچک، شیشه تزیینی حبوبات و حتی شیشه تزیینی مربا. اگر بخواهیم از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب حرف بزنیم طیف وسیعی از وسایل تزیینی از جنس شیشه را شامل می‌شود: از جمله شیشه تزیینی دیوار. شیشه‌های تزیینی به‌قدری در زیبایی و چشم نوازی محیط موفق عمل می‌کنند که کسی نمی‌تواند زیبایی خیره کننده آنها را انکار کند.

 

شیشه و دیوارکوب تزیینی

 

شیشه‌های بین کابینتی نیز که به نوعی از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب محسوب می‌شوند، زیبایی چشمگیری به فضای بین کابینت‌ها می‌دهند. شیشه‌های استین گلاس که از به هم پیوستن شیشه های رنگی ساخته می‌شود نیز می‌تواند به عنوان یکی از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب به کار رود. کافیست به تصاویر زیر نگاهی بیندازیم تا متوجه شویم انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب چطور توانسته خود را با طراحی‌های مدرن و مینیمال وفق دهند و همچنان زیبا و خیره‌کننده بمانند.

 

مزایای انواع دیوارکوب تزیینی و شیشه تزیینی دیوار

از مهمترین مزایای دیوارکوب‌های شیشه‌ای و شیشه های تزئینی دکوری می‌توان موارد زیر را نام برد:

  • انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب در برابر حرارت و ضربه مقاوم هستند.
  • شیشه های تزئینی دکوری قابل شستشو بوده و بسیار راحت تمیز می‌شود.
  • یک دکوراسیون شیک و مدرن برای منزل یا دفاتر کار به حساب می‌آیند.
  • نور را انعکاس می‌دهند و در نتیجه فضا را بزرگ‌تر نشان می‌دهند.
  • رنگ و طرح‌های متنوعی دارند (مخصوصا شیشه‌های ویترای).
  • دیوارکوب‌های شیشه‌ای و شیشه تزیینی ضد رطوبت هستند.
  • این شیشه‌های رنگی دکوری عایق صوتی خوبی نیز هستند.
  • دیوار شیشه ای تزئینی دید شما را کاملا مسدود نمی‌کند.

 

شیشه های رنگی دکوری

 

از انواع دیوارکوب تزیینی آشپزخانه کدام یک مناسب‌تر هستند؟

شیشه‌های تزیینی دکوری و دیوارکوب یکی از بهترین گزینه‌هایی است که می‌تواند چهره آشپزخانه شما را کاملا تغییر دهد. به‌عنوان مثال استفاده از شیشه‌های لاکوبل در فضای آشپزخانه به دلیل انعکاس نور، می‌تواند فضا را بزرگتر جلوه دهد. از طرف دیگر تنوع شیشه‌های رنگی دکوری، دست شما را برای تغیییر دکوراسیون و ایجاد فضایی مطلوب، کاملا باز نگه داشته است. علاوه بر شیشه‌های رنگی دکوری، از شیشه تزیینی کوچک و شیشه تزیینی حبوبات و مربا نیز می‌توانید استفاده کنید.

اگر در نظر دارید پای رنگ‌های شاد یا ملایم را به آشپزخانه خود باز کنید و احساس می‌کنید فضای آشپزخانه شما کوچک به نظر می‌رسد، از انواع شیشه‌های تزیینی و دیوارکوب غافل نشوید. این شیشه‌های رنگی دکوری می‌تواند یک انتخاب جذاب برای خانه و یا حتی محل کار شما باشد. شما برای انواع خدمات نصب و اجرای این المان‌ها می‌توانید از متخصصان "خدمت از ما" کمک بگیرید.

4.5 امتیاز از 1645 رای


شیشه بری
برای سرویس شیشه بری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین