قیمت تراشکاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه تراشکاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به تراشکاری نیاز دارید؟

تراشکاری را به متخصصش بسپار

تراشکاری، در تعریف تخصصی خود، به معنای تراش سطح خارجی قطعات فلزی با سطح مقطع دوار است. در تراشکاری، قطعه مورد نظر به وسیله ابزار تراشکاری مانند دستگاه تراشکاری CNC حول محور خود می‌چرخد؛ و تراشکار قطعه را براده‌برداری می‌کند. هدف اصلی تراشکاری، ساخت انواع قطعات صنعتی و قالب‌های مختلف با ابزار تراشکاری است. علاوه بر تراشکاری صنعتی، کارهایی مانند تراشکاری چوب، تراشکاری سیلندر، تراشکاری میل لنگ و... نیز انجام می‌شود.
اگر به دنبال افراد ماهر رشته تراشکاری هستید، کافیست درخواست خود را رایگان در «خدمت از ما» ثبت کنید. متخصصان به شما قیمت می‌دهند، و شما می‌توانید بهترین فرد را برای پروژه تراشکاری خود اعم از تراشکاری چوب، تراشکاری صنعتی و... انتخاب کنید.

 

تصویر: تراشکاری (به انگلیسی: turning)

 

قیمت تراشکاری چگونه تعیین می‌شود؟

فاکتور اصلی در تعیین قیمت تراشکاری، نوع قطعه مورد نظر شما و اندازه آن است. آموزش تراشکاری و رشته تراشکاری طیف گسترده‌ای از خدمات را دربرمی‌گیرند. به همین ترتیب، ابزار تراشکاری نیز انواع مختلفی دارد که یکی از معروف‌ترین آنها دستگاه تراشکاری CNC است. علاوه بر اندازه، تعداد قطعات نیز (در سفارش‌های سری‌تراشی) در کاهش یا افزایش قیمت تراشکاری موثر است.
در صورتی که به دنبال رقمی دقیق برای قیمت تراشکاری هستید تا بتوانید هزینه خود را بهتر مدیریت کنید، می‌توانید از اپلیکیشن «خدمت از ما» برای دریافت رقم دقیق قیمت تراشکاری صنعتی و... استفاده کنید. شما می‌توانید سفارش خود را (بدون نهایی کردن آن) ثبت کنید. متخصصان رشته تراشکاری درخواست شما را می‌بینند، و قیمت پیشنهادی خود برای انجام آن را اعلام می‌کنند.

 

مزایای استفاده از تراشکاری چیست؟

گاهی برای انجام خدمات تراشکاری، نمی‌توان به افرادی که تنها آموزش تراشکاری دیده‌اند، اتکا کرد. مهارت و تجربه مکمل آموزش تراشکاری است که خطرات شغل تراشکاری و کار با انواع خطرات شغل تراشکاری را بسیار کاهش می‌دهد. بنابراین، اولویت اول بایستی تخصص و تجربه فرد در رشته تراشکاری و کار با ابزار تراشکاری از جمله دستگاه تراشکاری CNC باشد.
شما با استفاده از خدمات تراشکاری چوب، تراشکاری صنعتی، تراشکاری سیلندر، تراشکاری میل لنگ و... با استفاده از اپلیکیشن «خدمت از ما»، به تراشکاران مجرب شهر خود دسترسی مستقیم دارید؛ می‌توانید اطلاعات و سوابق کاری هر یک از آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران قبلی را در مورد کیفیت کار آنها مشاهده کنید؛ و از قیمت تراشکاری صنعتی و... پیش از نهایی کردن سفارش مطلع شوید. پیگیری تیم پشتیبانی «خدمت از ما» برای بررسی اجرای کار را نیز به این موارد اضافه کنید.

 

تراشکاری CNC

 

معرفی تراشکاری CNC

تراشکاری CNC به قدری در تاریخچه تراشکاری شناخته شده است که حتی به گوش افراد غیرمتخصص نیز آشناست. ابزار تراشکاری CNC ماشین ابزاریست که برای تراشکاری چوب و فلز و شکل‌دهی (معمولا دوار) به آنها به کار می‌رود. به دلیل تولید اقتصادی با دقت بالا و کیفیت، انواع ابزار تراشکاری ابزار تراشکاری را در فرم‌ها و شکل‌های مختلفی می‌سازند. تعداد بالایی از قطعات ماشین‌آلات دارای مقاطع دایره‌ای، و قابل تولید با ابزار تراشکاری CNC می‌باشند.

از طرفی، به دلیل ارزان بودن و سرعت بالای تراشکاری نسبت به سایر روش‌ها، استفاده از ماشین و ابزار تراشکاری یک روش معمول و پر استفاده در تراشکاری چوب و تراشکاری صنعتی است.
تراشیدن فلز با ابزار تراشکاری سبب برداشت براده می‌شود. به طور کلی، در تمام عملیات تراشکاری صنعتی مانند تراشکاری، سوراخ کاری، فرزکاری و یا اره کاری براده تولید خواهد شد.

در این حالت نیروی وارد شده (که بسیار زیاد است)، باعث کشش و تغییر فرم فلز و میز ایجاد حرارت می‌شود. حرکت براده در طول سطح برش نیز سبب اصطکاک شده و این اصطکاک در لبه برش رنده تولید حرارت می‌کند. این عوامل در هنگام براده برداری بسیار مهم و تاثیرگذار هستند که هدایت صحیح آنها از یک تراشکار مجرب برمی‌آید. ابزار تراشکاری CNC دستگاهی با کنترل CNC (کنترل کننده کامپیوتری) است که ارزش کاری زیادی به دلیل قابلیت کنترل و فرم‌دهی CNC دارند.

 

تصویر: خدمات تراشکاری

 

معرفی خدمات تراشکاری

به طور کلی، نحوه کار ماشین یا ابزار تراشکاری بر مبنای تراش فلز یا تراشکاری صنعتی بنا شده ‌است. این قسمت از تاریخچه تراشکاری از ساخت قطعات حرفه‌ای تا تراشکاری سیلندر، تراشکاری میل لنگ، تراشکاری سرسیلندر و... را دربرمی‌گیرد. وظیفه اصلی ابزار تراشکاری CNC (و سایر ماشین‌های تراش) تغییر در اندازه، فرم، و پرداخت‌کاری قطعات با یک یا چند عمل برش با تنظیم رنده تراش است.
با سوار کردن وسایل و دستگاه‌های یدکی روی ماشین‌های تراش دامنه فعالیت رشته تراشکاری بسیار گسترش پیدا کرده است؛ به طوری که می‌توان به وسیله آنها عملیات مختلفی انجام داد. برای مثال، با قرار دادن ابزارهایی مانند برقو، قلاویز و مته عملیاتی چون برقوکاری، قلاویززنی و سوراخ کاری روی ماشین تراش به راحتی انجام می‌شود. برخی از خدمات محبوب رشته تراشکاری را در ادامه معرفی می‌کنیم:

 • تراشکاری صنعتی (تراشکاری سیلندر، تراشکاری میل لنگ، تراشکاری سرسیلندر، تراشکاری دیسک ترمز و...)
 • سری تراشی با ابزار تراشکاری CNC
 • سری تراشی با دستگاه اتوماتیک
 • برشکاری با اره نواری اتوماتیک
 • پانچ یا سوراخکاری عمیق
 • برش با واترجت
 • تراشکاری چوب

 

تصویر: تراشکار

 

فرآیندهای رشته تراشکاری

گفتیم که آموزش تراشکاری شامل موارد مختلفی می‌شود. در ادامه برخی از فرآیندهای تراشکاری را معرفی می‌کنیم:

 • تراشکاری: توضیح دادیم که در تراشکاری (به عنوان یکی از ابتدایی‌ترین فرآیندهای ماشینکاری)، قطعه مورد نظر درحالی‌ که ابزار برشی تک‌ نقطه موازی با محور چرخش حرکت می‌کند، می‌چرخد. تراشکاری می‌تواند روی سطح داخلی یا خارجی انجام شود. 
 • تراشکاری مخروطی: این کار به کمک یک ضمیمه کپی هیدرولیکی توسط دستگاه تراشکاری CNC، با استفاده از ابزار شکل‌دهی برای تراشکارهای آماتور به کار می‌رود.
 • شیار تراشی: در این فرآیند قلم شیار تراش در راستای شعاع قطعه به آرامی در داخل آن نفوذ می‌کند و شیاری برابر با پهنای قلم روی سطح خارجی قطعه ایجاد می‌کند.
 • پیچ تراشی: برای پیچ تراشی با استفاده از ماشین تراشکاری از رنده‌های پیچ بری استفاده می‌شود. با استفاده از ابزار مخصوص، میله هادی، روش‌های گرداندن قطعه، و یا ساعت پیچ تراشی، پیچ تراشیده می‌شود.
 • آج زنی: به عمل ایجاد شیارهای منظم و با اشکال مختلف در طول قطعه آج زنی می‌گویند.

 

نحوه انتخاب بهترین متخصص تراشکاری

برای کمک گرفتن از متخصصان تراشکاری چوب، تراشکاری سیلندر، تراشکاری میل لنگ، تراشکاری سرسیلندر، تراشکاری، تراشکاری دیسک ترمز و انواع تراشکاری صنعتی در شهر خود، درخواست خود را در «خدمت از ما» به صورت رایگان و بدون پرداخت هزینه ثبت کنید؛ از بهترین تراشکاران پیشنهاد قیمت بگیرید؛ پروفایل آنها را بررسی کنید؛ نظرات کاربران را در مورد پروژه‌های قبلی آنها بخوانید؛ و نهایتا بهترین متخصص را برای پروژه خود انتخاب کنید.

4.5 امتیاز از 1488 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
تراشکاری

نظرات

اشکان ملکی
اشکان ملکی
5.0 (از 2 نظر)
3 خدمت موفق
تراشکاری
محمد جواد مهدی

رضایت مند و دقیق کار انجام شد ، وقت شناس ، سر تایم حضور داشتن. منصف بودن ، خدا بهشون برکت و عمر با عزت و آرامش بده.