همه چیز درباره تراشکاری دیسک ترمز

ثبت درخواست " تراشکاری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
همه چیز درباره تراشکاری دیسک ترمز

تراشکاری دیسک ترمز زمانی لازم است انجام گیرد که نشانه‌هایی از فرسودگی و کاهش کارایی را در دیسک‌های ترمز وسیله نقلیه خود مشاهده کنید؛ در آن هنگام شما می‌توانید با تعویض یا تراشکاری دیسک ترمز باعث افزایش بازده قطعه خود شوید.

فرقی ندارد که شما به دنبال تراشکاری دیسک ترمز پراید هستید یا می‌خواهید جزئیات تراشکاری فلایویل ترمز ۲۰۶ را بدانید؛ در هر دو حالت می‌توانید با همراه ما در ادامه این مطلب از مجله اینترنتی "خدمت از ما" علاوه بر جزئیات بالا، به قیمت تراشکاری دیسک ترمز نیز دست یابید.

 تعویض یا تراشیدن دیسک ترمز

تاخیر در ترمز، ضعیف شدن ترمز یا لرزش فرمان می‌تواند از نشانه‌های کاهش کارایی عملکرد ترمز شما باشد. در آن صورت شما می‌توانید به مشکل اساسی موجود در دیسک ترمز چرخ‌های خود پی ببرید و به تراشکاری دیسک ترمز اقدام کنید. در شرایطی که آسیب وارد شده به این قطعه بیش از اندازه باشد، ممکن است تراشیدن آن موجب بهبود کارایی قطعه نشود و در آن صورت لازم است هر چه سریع‌تر به تعویض دیسک ترمز خود اقدام کنید.

بنابراین به شما توصیه می‌شود که در صورت مشاهده اولین نشانه هر چه سریع‌تر به برطرف کردن ایراد قطعه خود اقدام کنید؛ چرا که تراشیدن به هنگام قطعه، بسیار کم هزینه‌تر از تعویض آن خواهد بود. به یاد داشته باشید که تنها یکبار امکان تراشکاری دیسک ترمز مهیا می‌باشد؛ زیرا در انواع دیسک چرخ‌ها با هر بار انجام مراحل تراشکاری ۱ الی ۳ میلی متر از سطح قطعه از بین می‌رود. نازیک شدن بیش از حد این قطعه‌ها موجب ضعیف و شکننده‌تر شدن آن‌ها و در نتیجه افزایش آسیب پذیری در برابر کوچک‌ترین ضربه‌ها می‌باشد.

 

نکات لازم جهت تراشکاری دیسک ترمز 206 و پراید

  • تراشیدن دیسک ترمز هر اتومبیلی در نهایت سادگی نیازمند مهارت و دقت بالایی می‌باشد؛ به همین دلیل اگر قصد انجام آن را دارید حتما از یک تراشکار مجرب و با مهارت کمک بخواهید.
  • این کار توسط هر دو دستگاه تراشکاری قدیم و جدید صورت می‌گیرد و تفاوتی در این میان وجود ندارد.
  • ضخامت دیسک پراید ۱۱ میلی متر می‌باشد؛ که در انجام تراشکاری دیسک ترمز پراید، تراشکار باید نهایتا تا 3 میلی متر جلو برود.
  • این قطعه در هر اتومبیلی دارای نشانه‌ای است؛ که تراشکار تنها تا آن نشانه مجاز به تراشیدن می‌باشد.
  • برای تراشیدن دیسک ترمز 206 تیپ 5، وجود یک لبه صاف و در تیپ 2، خطی بر دور دیسک، حد مجاز تراشیدن را نشان می‌دهد.
  • تراشیدن بیش از اندازه موجب نازک شدن دیسک و در نهایت شکستن آن با وارد شدن کوچک‌ترین ضربه‌ها می‌باشد.
  • در صورت گود شدن فلایویل، قبل از اقدام به تعویض آن نسبت به تراشکاری فلایویل پراید خود اقدام کنید.

 

مهم‌ترین نکات تراشکاری دیسک ترمز

 

تراشکاری فلایویل پراید و ۲۰۶ 

در ابتدا لازم است به تعریفی از قطعه فلایویل بپردازیم. این قطعه وظیفه انتقال نیروی موتور را به جعبه دنده از سمت کلاچ بر عهده دارد. در پراید لازم است در صورت مشاهده هرگونه کاهش کارایی و یا گود شدن این قطعه، سریعاً به تراشکاری و یا تعویض آن اقدام کنید؛ چرا که گود شدن این قطعه موجب می‌شود که صفحه کلاچ به طور کامل با فلایویل تماس نداشته باشند و در صورت عدم تراشکاری فلایویل پراید در زمان مناسب، مجبور به هزینه‌ی دوباره جهت خرید این قطعه خواهید شد.

این نکته را به یاد داشته باشید که مزیت استفاده از فلایویل فابریک 206 بسیار بیشتر از کارگذاری فلایویل سبک می‌باشد. بنابراین توصیه می‌شود قبل از اقدام به تعویض این قطعه ابتدا به تراشکاری فلایویل 206 خود بپردازید و در صورت ندیدن نتیجه‌ی مطلوب مورد نظر خود، به تعویض آن اقدام کنید.

 

آخرین قیمت تراشکاری دیسک ترمز

 

قیمت تراشکاری دیسک ترمز

 در این قسمت باید توجه داشته باشید که عوامل مختلفی می‌توانند بر قیمت تراشکاری دیسک ترمز تاثیر بگذارند؛ که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به نوع دیسک ترمز، مدل اتومبیل، عمر قطعه، مدل قطعه از نظر فابریک یا سبک بودن، میزان سلامت و آسیب دیدگی آن در کنار اجرت تراشکار و دستگاهی که برای تراشکاری از آن استفاده می‌کند، اشاره کرد.

اگر شما به دنبال پی بردن به هزینه تراشکاری دیسک ترمز پراید یا ۲۰۶ هستید؛ باید به شما بگویم که این هزینه علاوه بر عوامل گفته شده در هر شهر و موقعیت‌های سالم ممکن است متفاوت باشد. اما نگران نباشید زیرا بازار آنلاین "خدمت از ما" برای شما فرصتی را فراهم کرده که می‌توانید همین الان برای اطلاع از آخرین هزینه تراشکاری دیسک ترمز، درخواست خود را در وبسایت یا اپلیکیشن آن ثبت کنید.

پس از ثبت درخواست در کوتاه ترین زمان قیمت‌های پیشنهادی مجرب‌ترین تراشکاران به رایگان برای شما فرستاده می‌شود. به شما برای انتخاب بهتر پیشنهاد می‌شود که با خواندن نظرات مشتریان هر کدام از تعمیرکاران، بهترین را برای تعویض یا تراشکاری دیسک ترمز وسیله نقلیه خود انتخاب کنید.

در آخر بخوانید

لازم است به شما بگویم که  هر بار قبل از سوار شدن به اتومبیل خود از سالم بودن تمامی قطعات و کارکرد درست آن‌ها اطمینان حاصل کنید و اگر هر گونه نشانه‌ای از خرابی قطعات مشاهده کرده‌اید هرچه سریع‌تر به تعمیر آن بپردازید؛ چرا که تعمیر زودهنگام می‌تواند هزینه‌های ناشی از خرید قطعه جدید را به حداقل برسانند.

وجود تاخیر در هنگام ترمز کردن بسیار حادثه‌آفرین است لذا در صورت مشاهده این نشانه باید سریعاً به چک کردن سلامت دیسک‌ ترمز خود اقدام کنید. تراشکاری دیسک ترمز به عنوان اولین اقدام برای تعمیر این قطعه انجام می‌گیرد. فرقی ندارد که وسیله نقلیه شما پراید باشد یا ۲۰۶ در هر دو حالت شما می‌توانید با تراشکاری دیسک ترمز ۲۰۶ یا پراید به تمرین قطعه بپردازید.

سلامت قطعه فلایویل نیز بسیار ضربه کارایی صحیح خودرو، خصوصاً در خودروهای دنده‌ای مانند پراید، تاثیرگذار است. لذا در صورت مشاهده هرگونه نقص در این قطعه حتماً به تراشکاری فلایویل پراید خود بپردازید. اگر با وجود موارد گفته شده باز هم در ذهن شما در خصوص اجرت تراشکاری دیسک ترمز ابهامی وجود دارند. "خدمت از ما" با برقراری ارتباط مستقیم میان شما و تعمیرکاران در این زمینه به شما کمک بسیاری خواهد کرد.

4.5 امتیاز از 1085 رای


تراشکاری
برای سرویس تراشکاری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین