قیمت سنگ کاری در بازار چقدر است؟

برای اطلاع از "هزینه سنگ کاری" با پاسخ به چند سوال کوتاه، از متخصصان به رایگان قیمت بگیرید

متوسط قیمت (اجرت کار)
در حال بروز رسانی قیمت ...

شما در کدام شهر به سنگ کاری نیاز دارید؟

سنگ کاری را به متخصصش بسپار

اصولا شخصیت و شکوهی که سنگ و سنگ کاری نما به ساختمان می‌بخشد، با کمتر متریال دیگری قابل مقایسه است. خدمات سنگ کاری ساختمان و نماسازی ساختمان با انواع سنگ، ظاهری کلاسیک به بنا می‌دهند و مقاومت خوبی هم دارد. به همین خاطر، بیشتر افراد سعی می‌کنند حداقل سنگ کاری جلوی ساختمان را انجام دهند.

اما برخی پا را از فراتر گذاشته و این متریال شیک را در محیط داخلی زندگی خود نیز ترکیب می‌کنند؛ مانند اجرای انواع سنگ کاری دیوار، سنگ کاری ستون، سنگ کاری رومی جدید و غیره. شما می‌توانید با «خدمت از ما»، به بهترین متخصصان سنگ کاری نمای ساختمان و فضای داخلی در تمام مناطق تهران و سایر شهرها دسترسی داشته باشید.

در ادامه درباره قیمت سنگ کاری و دستمزد سنگ کاری نما، انتخاب سنگ مناسب برای سنگ کاری نما و سایر نکات آن صحبت می‌کنیم، با نحوه سفارش این خدمات در بازار آنلاین «خدمت از ما» آشنا می‌شویم.

 

قیمت سنگ کاری نما

 

 

قیمت سنگ کاری ساختمان

قیمت دستمزد سنگ کاری نما برای هر متر مربع، با توجه به فاکتورهای گوناگونی تعیین می‌شود. یک سنگ کار حرفه ای پیش از شروع کار سنگ کاری نما، دیوار، ستون و هر پروژه بزرگ و کوچک دیگری، این فاکتورها را برای پیمانکار شرح می‌دهد. به این ترتیب، پیمانکار دید شفافی از قیمت دستمزد سنگ کاری نما داشته، و بهتر می‌تواند پروژه خود را برنامه‌ریزی و بودجه‌بندی کند.

نکته قابل توجه در قیمت سنگ کاری نمای ساختمان یا سنگ کاری دیوار در «خدمت از ما» این است که کارشناسان فعال در این بازار پس از بررسی دقیق محل کار و پروژه، مبلغی دقیق برای قیمت دستمزد سنگ کاری نما به شما اعلام می‌کنند.

چنانچه مایل هستید صرفا برآوردی از قیمت دستمزد سنگ کاری نما داشته باشید، می‌توانید درخواست خود را به همراه جزئیات لازم در اپ یا وب‌سایت ما ثبت کنید، تا هزینه‌های پیشنهادی چند متخصص نزدیک به خودتان برای قیمت سنگ کاری را ملاحظه کنید.

 

عوامل موثر بر دستمزد سنگ کاری نمای ساختمان

از جمله مهمترین عواملی که بر قیمت سنگ کاری ساختمان تاثیر می‌گذارند، می‌توانیم به موارد زیر اشاره کنیم:

 • موقعیت پروژه
 • متراژ و حجم کار
 • ارتفاع محل سنگ کاری
 • میزان و نوع سنگ مدنظر برای پروژه
 • نوع و مدل سنگ کاری (مثلا سنگ کاری رومی جدید یا اجراهای سنگ کاری ساده و مینیمال‌)

 

قیمت دستمزد سنگ کاری نمای ساختمان

 

چرا خدمات سنگ کاری را از «خدمت از ما» درخواست دهیم؟

سنگ کاران فعال در پلتفرم «خدمت از ما» ویژگی‌های خاصی دارند. این خصوصیات باعث جلب نظر مشتریان و تماس مجدد با آن‌ها برای دریافت خدمات این حوزه مانند سنگ کاری نمای ساختمان، سنگ کاری ستون، دیوار، حیاط، کف و ... شده است. برخی از این ویژگی‌های عبارت‌اند از:

 1. ارائه مبلغ شفاف برای قیمت دستمزد سنگ کاری نما پیش از شروع به کار، و ارائه فاکتور دقیق پس از پایان کار
 2. پشتیبانی و بررسی کار کارفرمایان در تمامی مراحل سنگ کاری
 3. تشخیص درست و صحیح نوع سنگ مورد نیاز برای هر مکان
 4. پیگیری و رسیدگی به درخواست مشتریان در اسرع وقت
 5. کارشناسی دقیق مکان و تعیین قیمت منصفانه و رقابتی

 

انواع سنگ کاری ساختمان

در مراحل ساخت ساختمان، قسمت‌های مختلفی از بنا را می‌توان با سنگ پوشش داد. البته اجرای سنگ در هر یک از این فضاها تکنیک‌های خود را دارد، و سنگ‌های خاصی هم برای آنها توصیه می‌شود. انواع سنگ کاری بر اساس محل پیاده‌سازی عبارت هستند از:

 • سنگ کاری جلوی ساختمان، یا به عبارتی همان سنگ کاری نمای ساختمان (از نمونه‌های محبوب این خدمت می‌توانیم به سنگ کاری رومی جدید اشاره کنیم)
 • سنگ کاری کف پارکینگ و یا کف فضاهای دیگر
 • سنگ کاری داخل و دیوارهای داخلی ساختمان
 • سنگ کاری حیاط و دیوار حیاط
 • سنگ کاری ستون و نصب سنگ پله
 • سنگ کاری اپن آشپزخانه

 

سنگ کار حرفه ای برای سنگ کاری دیوار حیاط

 

بررسی خدمات سنگ کاری در ساختمان سازی

در این قسمت خدمات ذکر شده در بالا را دقیق‌تر بررسی می‌کنیم. در واقع سنگ کاری ساختمان مانند بنایی، کاربرد گسترده و حالات مختلفی دارد که در ادامه با آنها آشنا می‌شویم:

 

سنگ کاری نمای ساختمان

سنگ کاری نما که بی‌اغراق بیشترین درخواست این حوزه را به خود تخصیص می‌دهد، هم با هدف زیباسازی چهره سازه انجام می‌شود، و هم با هدف افزایش مقاومت آن. به همین دلیل، سنگ استفاده شده در سنگ کاری نمای ساختمان باید در عین جذابیت ظاهری، بادوام و مقاوم باشد.

این ویژگی‌ها شاید قیمت سنگ کاری نما را بالا ببرد، اما بدون شک ارزشش را دارد. اجرای سنگ کاری جلوی ساختمان ساده یا طرح دار با روش‌های رومی و سایر متدهای جدید زیبایی خاصی به ساختمان‌ها می‌بخشد. البته علاوه بر نما، می‌توان محیط بیرونی و جلوی ورودی بنا را هم با سازه‌های سنگی چشم‌نواز کرد.

 

سنگ کاری دیوار داخل ساختمان

سنگ کاری دیوار در فضاهای داخلی ساختمان، بیشتر از هر چیز برای پوشش دیوارهای سرویس‌های بهداشتی و حمام‌ها استفاده می‌شود. در محل‌های پررفت‌وآمد نیز معمولا سنگ کاری دیوار تا نیمه انجام می‌شود تا دیوارها آلوده نشوند.

در هر حالت، بهتر است برای سنگ کاری دیوار سراغ نمونه‌هایی رفت که زیبا باشند، زیرا کاملا در دید هستند (برعکس نمونه‌های استفاده‌شده در کف‌ها)

 

سنگ کاری ستون

ستون‌ها در زیبایی دکوراسیون داخلی ساختمان نقش مهمی را ایفا می‌کنند. گاهی برای زیبایی فضای داخل ساختمان یا واحدها، ستون‌ها سنگ کاری می‌شوند. سنگ کاری ستون موجب براق شدن، محکم‌تر شدن و زیبایی ستون‌های بنا می‌شود. 

 

سنگ کاری حیاط و دیوار آن

سنگ کاری حیاط و دیوارهای آن هم پای ثابت پروژه سنگ‌کارهاست؛ مخصوصا برای ویلاها و فضاسازی. حیاط‌ها معمولا نقاط ورودی منازل هستند و بیشتر جشن‌ها و دورهمی‌ها در آنها برگزار می‌شود. سنگ کاری دیوار حیاط و کف آن می‌تواند لذت این فعالیت‌ها را دوچندان کند و روی کسانی که وارد ساختمان می‌شوند، تاثیر مثبتی بگذارد.

 

سنگ کاری پشت بام

احتمالا نام این کار را در خدمات سنگ کاری کمتر شنیده‌اید. با این حال، هنوز هم سنگ کاری پشت بام‌ها در برخی مناطق متقاضیانی دارد. سنگ‌های مناسب برای این پروزه‌ها نمونه‌هایی هستند که وزن کمی دارند، بدون تخلخل هستند، استحکام بالایی دارند، و غیرقابل نفوذ هستند.

 

سنگ کاری کف ساختمان و پلکان

سنگ‌ها برای سنگ کاری کف ساختمان و پلکان هم کاربرد قابل توجهی دارند. سنگ‌هایی که برای این بخش‌ها به کار می‌روند، باید در برابر سایش و ضربه مقاومت مطلوبی داشته باشند. همچنین، بهتر است سطح تخلخل‌شان پایین باشد، تا هنگام شستشو مواد شوینده و آب در آن‌ها نفوذ نکند.

 

در کنار این موارد، از کاربردهای دکوراتیو سنگ کاری هم نباید غافل شد. از جمله این کاربردها می‌توانیم به سنگ‌کاری دیوارها، شومینه، پشت تلویزیون، ستون‌ها و ... اشاره کنیم. سنگ‌های مناسب برای پروژه‌های دکوراتیو، آنهایی هستند که در عین زیبایی، مقاومت کششی و خمشی مطلوبی دارند.

 

سنگ کاری دیوار و ستون

 

سنگ مناسب انواع سنگ کاری حرفه ای

هم مکان‌هایی را که می‌توان در آنها سنگ را اجرا کرد متعدد هستند، و هم سنگ‌ها. اما چه نوع سنگی برای چه مکانی مناسب است؟

اولین ملاک برای انتخاب سنگ برای سنگ کاری ساختمان، محل پروژه است. یعنی ابتدا باید از ویژگی‌های هر سنگ و کاربرد آن‌ها برای هر مکان مطلع شویم، و سپس با توجه به نیاز خود نمونه مناسب را تهیه کنیم. در ادامه به‌طور خلاصه گفته‌ایم چه سنگی برای چه کاری مناسب است:

 • سنگ مرمر؛ مناسب برای سنگ کاری رومی جدید، دکوراسیون و تزئینات داخلی ساختمان، کفپوش و سنگ کاری ستون
 • سنگ کوارتزیت؛ مناسب برای پوشش دهی دیوارها، سنگ کاری نمای ساختمان، سطح پله‌ها و کف زمین
 • ماسه سنگ؛ مناسب برای کفپوش‌ها، دیوار پوش‌ها، پوشش سقف، بالکن‌ها و استخرها
 • سنگ آهک؛ مناسب برای تزئین کف، سنگ کاری دیوار، ستون سازی، مجسمه سازی
 • سنگ گرانیت؛ مناسب برای زیربنای تاسیسات، کف سازی و تزئین داخل ساختمان
 • سنگ تراورتن؛ مناسب برای سنگ کاری نما و لابی هتل‌ها
 • سنگ دیوریت؛ مناسب برای نمای ساختمان، کف و پله‌ها
 • سنگ کایرو، مناسب نماکاری ساختمان و کفپوش‌ها

 

نکات و اصول سنگ کاری نمای ساختمان

در اجرای سنگ کاری، فوت‌وفن‌ها و ریزه‌کاری‌های فراوانی وجود دارد، که یک سنگ کار ماهر به همه آن‌ها اشراف دارد. دانستن برخی از این موارد به شما در نظارت بر انجام درست سنگ کاری کمک می‌کند:

 • از ماسه شسته برای دوغاب پشت سنگ استفاده شود.
 • سنگ‌ها باید بدون تو رفتگی و بیرون زدگی روی هم قرار گیرند.
 • نباید از نخاله برای پرکردن فضای دوغاب پشت سنگ استفاده شود.
 • از سیمان خشک روی دوغاب برای بالا بردن سرعت کار استفاده نشود.

 

سنگ کاری رومی جدید

 

وظایف سنگ کار حرفه ای ساختمان

یک استادکار باتجربه و قابل اعتماد در سنگ کاری، فقط در انجام کار سنگکاری ماهر نیست، بلکه باید در ارتباط با کارفرما، و انجام کار مطابق نظر او نیز به خوبی عمل کند. برخی از ویژگی‌های یک سنگ کار متخصص را در ادامه ملاحظه می‌کنید:

 • بررسی طرح‌های مورد نظر مشتری
 • ارائه مبلغی شفاف برای قیمت دستمزد سنگ کاری نما، سنگ کاری ستون، سنگ کاری دیوار حیاط و ...
 • تهیه سنگ‌های مناسب با توجه به نظر مشتری و کاربرد آن‌ها
 • استفاده از ابزار به‌روز برای اندازه گیری و برش
 • برش سنگ‌ها در اندازه‌های معین
 • تهیه ملات یا دوغاب لازم برای نصب سنگ‌ها
 • پاک کردن ملات اضافی از سطح سنگ‌ها

 

استخدام سریع سنگ کار حرفه‌ ای

شما می توانید با ثبت درخواست‌تان در زمینه سنگ کاری در وبسایت یا اپلیکیشن «خدمت از ما»، از سنگ کاران حرفه ای فعال در این بازار آنلاین، پیشنهادهای قیمت دستمزد سنگ کاری نما را به رایگان دربافت کنید.

برای انتخاب مطمئن‌تر و نه تنها بر اساس قیمت سنگ کاری اعلام‌شده، می‌توانید به پروفایل هر متخصص مراجعه و سوابق آنها را بررسی کنید. همچنین، پیشنهاد می‌کنیم نظرات سایر مشتریان را بخوانید و تجربه آنها از کار با متخصصان را بررسی کنید. این همان چیزی‌ست که «خدمت از ما» را از سایر ارائه‌دهندگان خدمات آنلاین متمایز می‌کند؛ یعنی دادن حق انتخاب به کاربران خود.

 


در این مطلب سعی کردیم تا اطلاعاتی کلی درباره سنگ کاری و انواع آن مانند سنگ کاری نمای ساختمان، سنگ کاری دیوار، ستون، حیاط و ... را در اختیارتان قرار دهیم؛ و شما را با مهارت‌های یک سنگ کار مجرب آشنا کنیم.

ما معتقدیم که این اطلاعات به شما در انتخاب درست نوع سنگ و پیدا کردن سنگ کار مدنظرتان کمک می‌کند. علاوه بر این‌ها، می‌توانید نظارت مؤثرتری بر روند اجرای سنگ کاری در هر قسمت از ساختمان‌تان داشته باشید.

امتیاز دهید

4.84 امتیاز از 128 رای

بهترین متخصصان نزدیک به خود را پیدا کنید
سنگ کاری

نظرات

بهروز خرسندی
بهروز خرسندی
5.0
کمتر از 3 خدمت موفق
سنگ کاری
رسول

کیفیت انجام کار بموقع اومدن برخورد محترمانه دستمزد منصف

رضا معصومی
رضا معصومی
4.4
28 خدمت موفق
سنگ کاری
علي اهني

بسیار انسان شریف و کار بلدی هستن .بسیار خوش قول و منظم بسیار منصف و بدون هزینه تراشی با پایین ترین قیمت تو این سایت تشریف آوردن کار سنگ کاری و سرامیک و جوشکاری صفر تا ۱۰۰ انجام دادن .انشالله خدا بهش سلامتی بد بسیار آمد خوبی بود .و واقعا از کار نزد با جون و دل کار کرد انگار واسه خودش بود داشت درست میکرد درود به شرافتش و مردونگیش

محسن منصوری
محسن منصوری
4.2
40 خدمت موفق
سنگ کاری
محمد محمد

سر وقت آمدند، کار را به موقع تمام کردند، اجرت کار هم منصفانه بود.

در این شهرها می توانید سفارش سنگ کاری را ثبت کنید:

 • سنگ کاری تهران
 • سنگ کاری کرج
 • سنگ کاری اصفهان
 • سنگ کاری مشهد
 • سنگ کاری شیراز
 • سنگ کاری تبریز
 • سنگ کاری اهواز
 • سنگ کاری زنجان
 • سنگ کاری قرچک
 • سنگ کاری رباط کریم
 • سنگ کاری قم
 • سنگ کاری پردیس
 • سنگ کاری وحیدیه
 • سنگ کاری چهارباغ
 • سنگ کاری ارومیه
 • سنگ کاری قائم شهر
 • سنگ کاری ورامین
 • سنگ کاری هشتگرد
 • سنگ کاری مشکین دشت
 • سنگ کاری اندیشه
 • سنگ کاری خرم آباد
 • سنگ کاری شهر قدس
 • سنگ کاری نظرآباد
 • سنگ کاری قزوین
 • سنگ کاری آمل
 • سنگ کاری فردیس
 • سنگ کاری خاوران شرقی
 • سنگ کاری محمدشهر
 • سنگ کاری شهریار
 • سنگ کاری اراک
 • سنگ کاری رشت
 • سنگ کاری لواسان
 • سنگ کاری پاکدشت
 • سنگ کاری همدان
 • سنگ کاری کمال شهر
 • سنگ کاری بومهن
 • سنگ کاری ساری
 • سنگ کاری شاهین شهر
 • سنگ کاری باغستان
 • سنگ کاری ملارد
 • سنگ کاری ری
 • سنگ کاری کرمانشاه
 • سنگ کاری رودهن
 • سنگ کاری پرند
 • سنگ کاری کرمان
 • سنگ کاری اسلامشهر
 • سنگ کاری دماوند
loading