مناسب ترین و جدیدترین رنگ سقف پذیرایی

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
مناسب ترین و جدیدترین رنگ سقف پذیرایی

یکی از بخش های نقاشی ساختمان، مربوط به رنگ آمیزی و رنگ سقف پذیرایی و اتاق ها می‌باشد. نقاشی سقف ساختمان، می‌تواند به صورت ساده و یا با ایجاد تکنیک‌ها، نقاشی وا ایجاد طرح همرا باشد. از مزیت‌های کاربردی دانستن مناسب ترین رنگ سقف پذیرایی، ایجاد هماهنگی بین طرح و رنگ دیوار و کف است.

وابسته به نوع و جنس سقف‌های جدید به کار رفته در ساختمان مثل، کناف، سقف‌های کاذب و یا همان طرح‌های قدیمی گچ می‌توان رنگ مناسب را برای رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان معرفی کرد.

به همین دلیل در این محتوا تصمیم گرفتیم که درباره جدیدترین رنگ سقف پذیرایی و ویژگی های آن بیشتر توضیح دهیم و شما را با انواع طرح و نقاشی سقف آشنا کنیم؛ زیرا که امروزه طرح‌های جدید رنگ آمیزی ساختمان در تنوع و رنگ‌های مختلف و متناسب با سلیقه افراد ایجاد شده است.

 

ایجاد هماهنگی بین رنگ آمیزی سقف ساختمان با هارمونی به کار رفته در دکوراسیون داخلی منزل، تا حد زیادی روی زیبایی و جذابیت قسمت‌های مختلف خانه و ساختمان تاثیر می‌گذارد. به عنوان مثال، انتخاب رنگ سقف پذیرایی با رنگ مناسب برای رنگ آمیزی سقف اتاق خواب و کار، متفاوت در نظر گرفته می‌شود.

 

رنگ آمیزی سقف ساختمان

 

رنگ سقف پذیرایی چه ویژگی هایی باید داشته باشد؟

از مهمترین ویژگی های رنگ انتخابی برای سقف پذیرایی، اتاق و سایر بخش های دیگر این است که، قابلیت پوشش تمامی ایرادات و ترک‌ها را داشته باشد؛ همچنین از غلظت و چسبندگی بالایی برخوردار باشد که هنگام رنگ آمیزی سقف رنگ چکه نکند.

رنگ‌های سقف پذیرایی و اتاق به دلیل اینکه می توانند در زمان طولانی‌تری خشک شوند دارای جنس و کیفیت بهتری هستند؛ همچنین مانند دیوارها مدام با آلودگی و کثیف شدن روبرو نیستند، به همین دلیل نیاز به شستشو و تمیز کردن ندارند؛ به همین دلیل نسبت به رنگ دیوار از هزینه کمتری برخوردار هستند.

رنگ لاتکس یکی از رنگهایی است که مخصوص رنگ سقف پذیرایی نیست اما به دلیل مقرون به صرفه بودن و افزایش سرعت نقاشی در بسیاری از مواقع استفاده می‌شود.

 

رنگ سقف پذیرایی و سایر بخش ها چه رنگی باشد؟

در بالا از ویژگی های مربوط به رنگ سقف پذیرایی و اتاق ها گفتیم؛ اما در ادامه می خواهیم بدانیم چه رنگی را انتخاب کنیم و انتخاب هر رنگ چه ویژگی هایی دارد. شما می‌توانید رنگ رنگ سقف را روشن تر، تیره تر و یا هماهنگ با رنگ دیوار ها انتخاب کنید که در ادامه بیشتر به توضیح آنها می‌پردازیم.

 

جدیدترین رنگ سقف پذیرایی

 

رنگ سقف هماهنگ با رنگ دیوارها باشد

اگر تصمیم دارید رنگ دیوار و سقف یک رنگ باشد باید به دو مورد زیر توجه کنید و رنگ انتخابی را بر اساس موارد زیر انتخاب کنید.

 • اگر فضای منزل کوچک است بهتر است از رنگ روشن برای سقف و دیوارها استفاده کنید تا فضا بزرگ به نظر برسد. به خصوص که اگر آن فضا، پذیرایی منزل باشد.
 • اما اگر فضای اتاق و پذیرایی بزرگ باشد، شما می‌توانید از رنگهای تیره تر هم برای سقف و دیوارها استفاده کنید، که این انتخاب به دکوراسیون و رنگ وسایل موجود بستگی دارد.

 

رنگ سقف پذیرایی روشن تر از دیوار 

انتخاب رنگ روشن تر برای سقف نسبت به دیوارها، زمانی مناسب است که شما سقفی کوتاه داشته باشید و تمایل داشته باشید که سقف خانه بلندتر به نظر برسد. در چنین مواقعی بهتر است رنگ سقف پذیرایی روشن تر از دیوارها باشد. شما می‌توانید رنگ دیوارها را دو یا سه درجه تیره تر از رنگ سقف انتخاب کنید؛ تا دیوارها بلندتر به نظر می‌رسد.

 

نمونه رنگ آمیزی و نقاشی سقف اتاق خواب

 

زنگ سقف، تیره تر از دیوارهای اتاق

انتخاب رنگی تیره تر به نسبت دیوارها برای نقاشی سقف پذیرایی، یکی دیگر از گزینه‌های انتخابی شماست. این نوع رنگ آمیزی سقف ساختمان، فضا را بسیار دنج و دوست داشتنی می‌کند و علاوه بر آن باعث می‌شود فضا بزرکتر و دیوارها وسیع تر به نظر برسند. اما بهتر است برای داشتن چنین ویژگی هایی، این اختلاف رنگ زیاد نباشد.

 

نمونه رنگ آمیزی و نقاشی سقف پذیرایی

 

آیا انتخاب رنگ براق برای سقف پذیرایی مناسب است؟

از آنجایی که نور به صورت مستقیم به سقف خانه می‌تابد و سقف پذیرایی هم بخشی از خانه است که رفت و آمد در آن زیاد است؛ هنگامی که از رنگ براق استفاده کنید، به دلیل تابش نور، تمامی ترک ها و ایرادات سقف به خوبی نمایان می‌شود. به همین دلیل است که نقاشان ساختمان پیشنهاد می‌کنند که از رنگ مات برای نقاشی سقف استفاده کنید.

 

رنگ آمیزی و نقاشی انواع سقف ساختمان

رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان در انواع و جنس‌های مختلف مثل کناف و گچ ممکن است دشوار و بعید به نظر بیاید. حتی خیلی از افراد با نگرانی نسبت به امکان درست پوشش نیافتن کلیه سطح سقف با رنگ و یا پاشیدن رنگ به روی دیوار از انجام این کار صرف نظر کرده و سقف را همان سفید یا رنگ اصلی نگاه می‌دارند، اما اصلا اینطور نیست.

امروزه اهمیت و تمایل افراد به رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان به اندازه‌ای است که در زمان طراحی داخلی، با توجه به دکوراسیون و ویژگی های فضا، رنگ مناسب برای سقف پذیرایی و سایر اتاق‌‌ها را در نظر می‌گیرند.

از آنجایی که ایجاد تنوع و تغییرات با انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه و سقف بسیار زیاد شده است، در ادامه به رنگ آمیزی انواع سقف ها، متناسب با محل آن‌ها به صورت مجزا می‌پردازیم. 

 

رنگ سقف پذیرایی

 

رنگ آمیزی سقف پذیرایی

بسیاری از افراد مطلع در زمینه رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان و طراحان داخلی رنگ سفید را مناسب ترین رنگ برای سقف ساختمان خصوصا در محل‌هایی مثل پذیرایی معرفی کرده اند. اما این به این معنا نیست که از تاثیر خاصیت رنگ‌ها و نقش‌های خاص در سقف ساختمان غافل شوید. امکان استفاده از رنگ‌های پایه دیوار یا رنگ‌های متضاد و ایجاد نقش‌های مناسب با دکوراسیون منزل با نیز امکان پذیر است.

 

رنگ آمیزی سقف پذیرایی

 

رنگ‌ها و طرح‌های کاربردی برای نقاشی سقف پذیرایی بهتر است از یک قانون و یا طرح خاص پیروی کند. انتخاب رنگ‌های ناموزون و بی ربط با طرح اصلی دیوار، باعث ایجاد دکوراسیون شلوغ و عدم هماهنگی در محیط می‌شود.

 

رنگ آمیزی سقف اتاق خواب

رنگ آمیزی و نقاشی سقف اتاق وابسته به رنگ دکوراسیون اتاق، پرده‌ها و همین طور دیوار می‌تواند رنگ‌ها و طرح‌های مختلفی باشد. بین رنگ آمیزی و نقاشی سقف پذیرایی با اتاق خواب تفاوت اساسی وجود دارد. در رنگ آمیزی و نقاشی سقف اتاق خواب دست شما برای ایجاد طرح و رنگ‌های اسپرت و فانتزی باز تر از نقاشی و طراحی در سقف پذیرایی است، همچنین شما می‌توانید از طرح های آسمان مجازی نیز استفاده کنید.

 

نقاشی سقف

 

انتخاب طرح و رنگ‌های آرام بخش از پیشنهادات اصولی برای رنگ آمیزی سقف اتاق خواب شمار می‌آید. یک نمونه از رنگ آمیزی و نقاشی سقف اتاق خواب، ایجاد تناسب بین رنگ کناف به کار رفته در سقف و طرح دیوار و دکوراسیون اتاق می باشد؛ که این روزها بسیار پرطرفدار شده است.

 

رنگ آمیزی سقف اتاق کودک

توجه به رنگ آمیزی و نقاشی سقف اتاق کودک تا حد زیادی در زیبا و فانتزی نشان دادن اتاق کمک می‌کند. استفاده از طرح و نقاشی‌های به کار رفته در کتاب‌های داستان و یا نمایش‌های تلویزیونی عروسکی مورد علاقه کودکان تاثیر زیادی در روحیه آنها دارد.

 

رنگ سقف اتاق کودک

 

رنگ‌های شاد و طرح‌های خاص متناسب با جنسیت و روحیات کودکان در رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان در این نوع تاثیر دارد. طرح های زیر از جدیدترین رنگ و طراحی سقف اتاق کودک می‌باشد.

 

رنگ آمیزی و نقاشی سقف اتاق کودک

 

رنگ آمیزی سقف اتاق کار

رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان و کاربرد آن برای اتاق کار به خصوص برای افرادی که دارای شرکت‌های بزرگ با اتاق سمینار‌ها و کنفرانس‌های متعدد هستند، در ایجاد نظم و هماهنگی ساختمان تاثیر فراوانی دارد. می‌توانید از رنگ‌ها و نقش‌های متناسب با حیطه کاری و یا دکوراسیون دفتر کارتان برای رنگ آمیزی سقف استفاده کنید.

در محیط های کاری می توانید از رنگ های رسمی تر، مثل قهوه ای ، نسکافه ای، خاکستری برای رنگ سقف و دیوارها استفاده کنید. همچنین می‌توانید رنگ سقف و فضا را با توجه به نوع کارتان انتخاب کنید.

 • اگر شغل و محیط کار نیاز به خلاقیت دارد بهتر است از رنگ زرد استفاده کنید.
 • اگر ساعت های زیادی در محل کار هستید بهتر است از رنگ سبز با درجه تیرگی و روشنی مختلف جهت سقف و دیوار استفاده کنید، زیرا باعث آرامش می‌شود.
 • اگر محل کار به صورتی است که افراد باید فعالیت فیزیکی داشته باشند، استفاده از رنگ قرمز بسیار مناسب است.

 

 رنگ آمیزی و نقاشی سقف اتاق کار

 

مراحل رنگ آمیزی سقف پذیرایی

برای رنگ آمیزی سقف پذیرایی بهتر است به ترتیب مراحل زیر را انجام دهید:

 1. قبل از هرچیز تمامی وسایل را از اتاق خارج کنید و کل کف پذیرایی را با پارچه و یا پلاستیک بپوشانید.
 2. با کمک چسب، بخش هایی که نباید رنگ شوند را از آن بخش از سقف که می‌خواهید رنگ کنید جدا کنید.
 3. بعد از انتخاب رنگ، لازم است که رنگ مورد نظر خود را با ترکیب کردن چند رنگ بسازید. برای این کار می توانید به محتوای "ترکیب رنگها در نقاشی ساختمان" مراجعه کنید.
 4. بعد از آن، کل سقف را جهت زیرسازی با یک پرایمر خوب، رنگ آمیزی کنید و به خوبی بپوشانید.
 5. ابتدا به کمک قلمو، گوشه های سقف را رنگ آمیزی کنید، زیرا که این کار با غلطک امکان پذیر نیست و کار تمیز نمی‌شود.
 6. بلافاصله بعد از رنگ کردن گوشه ها، به کمک غلطک و دسته بلند آن، کل سطح سقف را رنگ کنید. این کار را به آرامی و در یک جهت انجام دهید.
 7. بعد از خشک شدن سقف، در صورتی که ایرادات به خوبی پوشانده نشده بود، همین مراحل را دوباره انجام دهید.

(محتوای پبشنهادی:  نقاشی ساختمان با غلطک طرح دار)

 

آموزش نقاشی و رنگ آموزی ساختمان با رنگ پلاستیک

 

نمونه مدل‌های رنگ پلاستیک برای سقف

با استفاده از ایده‌های ذهنی و به کارگیری ذوق و سلیقه می‌توانید بهترین و مناسب ترین رنگ آمیزی و نقاشی را برای سقف ساختمان انتخاب کنید.

 

نمونه رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان با رنگ پلاستیک

 

رنگ‌ها و نقش‌های منحصر به فرد در ایجاد یک فضای ایده‌آل در منزل تاثیر دارد. استفاده از انواع رنگ پلاستیک برای رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان از مواردی است که بهتر دیده شدن دکوراسیون منزل شما نقش مهمی دارد.

 

نمونه مدل‌های رنگ آمیزی ساختمان با رنگ پلاستیک

 

آموزش رنگ آمیزی کناف سقف

علاوه بر نقاشی ساختمان با رنگ پلاستیک، به رنگ آمیزی کناف سقف در انواع رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان می‌توان اشاره داشت. یادگیری مدلهای رنگ آمیزی کناف، طرح رنگ کناف سقف و همین طور رنگ‌ آمیزی سقف‌های کاذب با مشاهده آموزش رنگ آمیزی کناف سقف امکان پذیر است. در این قسمت نمونه ای از موارد گفته شده را با هم می‌بینیم.

 

مدلهای رنگ آمیزی کناف

مدلهای رنگ آمیزی کناف برای سقف ساختمان

 

مدلهای رنگ آمیزی کناف وابسته به نوع طرح و رنگ دیوار می‌تواند متفاوت باشد.

 

نمونه مدلهای رنگ آمیزی کناف برای سقف ساختمان

 

طرح رنگ کناف سقف

طرح و رنگ کناف سقف تا حد زیادی در زیبا نشان دادن فضای منزل تاثیر دارند.

 

رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان - طرح رنگ کناف سقف

 

در انتخاب طرح و رنگ کناف برای سقف دکوراسیون و رنگ به کار رفته در مبلمان منزل را در نظر بگیرید.

 

رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان - طرح رنگ کناف سقف

 

رنگ آمیزی سقف های کاذب

رنگ آمیزی سقف‌های کاذب، از جدید ترین سبک‌های رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان است. این نوع از رنگ آمیزی با طرح‌ها و نقش‌های مختلف قابل انجام بر سقف ساختمان و منزل است.

 

رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان - رنگ آمیزی سقف های کاذب

 

نمونه دیگری از رنگ آمیزی سقف‌های کاذب را با هم مشاهده می‌کنیم. رنگ آمیزی  رابیتس سقف را می‌توان تنوعی در نقاشی ساختمان مدرن دانست. 

 

رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان - نمونه ای از رنگ آمیزی سقف های کاذب

 

طرح های جدید رنگ آمیزی سقف ساختمان

رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان با توجه به دکوراسیون منزل و همین طور رنگ به کار رفته برای دیوار و کف محیط ساختمان می‌تواند متفاوت باشد. طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان با ایجاد تناسب بین رنگ و نقش و موارد بیان شده به صورت زیر است.

 

طرح های جدید رنگ آمیزی ساختمان

 

رنگ آمیزی سقف با استفاده از رنگ اصلی سقف

در این حالت تنها با ایجاد طرح‌های ساده مثل خط‌های موازی یا مورب بر روی رنگ اصلی ساختمان، رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان به راحتی صورت می‌گیرد. طراحی این نوع طرح و نقش به ایجاد یک سبک خاص در منزل کمک می‌کند.

 

رنگ آمیزی سقف با استفاده از رنگ اصلی سقف

 

استفاده از رنگ‌های متضاد برای ایجاد جلوه در سقف

با استفاده از رنگ‌های خاص و متضاد مثل مشکی و طلایی، به فضای منزل خود یک فضای کلاسیک و مدرن ببخشید. هر دو این رنگ‌ها خاصیت کلاسیک و اشرافی داشته و بیشتر برای منازلی که با دکوراسیون کلاسیک و مدرن چیده شده‌اند کاربردی است. برای رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان در این حالت از طرح و رنگ مبلمان غافل نشوید.

 

استفاده از رنگ‌های متضاد برای ایجاد جلوه در سقف

 

هماهنگی رنگ سقف با ست مبلمان خانه

اگر برای رنگ آمیزی سقف پذیرایی منزل خود برای انتخاب رنگ مردد هستید، با نگاهی به رنگ و طرح مبلمان، کوسن مبل، دیوار‌ها و پرده‌های آویخته شده در سالن به راحتی می‌توانید رنگی را متناسب با فضای اتاق انتخاب و رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان را شروع کنید.

 

هماهنگی رنگ سقف با ست مبلمان خانه

 

استفاده از نقش‌ها و طرح ها بر روی سقف

با انتخاب طرح‌ها و نقش‌ها برای سقف منزل می‌توانید یک تناسب نسبی و خاص بین طرح دیوار، دکوراسیون و سقف منزل ایجاد کنید. در این موارد بعضی افراد از نقش و نگارهای قدیمی منازل ایرانی برای نقاشی ساختمان استفاده می‌کنند. تلفیقی از هنر رنگ آمیزی کاشی با  کاغذ دیواری روی کاشی را می‌توان برای قسمت‌های مختلف سقف به کار برد. 

 

استفاده از نقش‌ها در سقف ساختمان

 

در این نوع رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان بعضی افراد تمایل به ایجاد هماهنگی بین سقف و انواع پارکت یا لمینت به کار رفته در منزل دارند. نمونه ای از این مدل قابل مشاهده است.( فرق پارکت و لمینت)

 

هماهنگی رنگ سقف با پارکت و لمینت

 

استفاده از چندین رنگ پوششی بر روی سقف

برای استفاده از زیبایی سقف ساختمان برای تنوع در دکوراسیون و طراحی منزل کاربرد چندین رنگ به طور همزمان برای سقف منزل پیشنهاد می‌شود. این طرح برای افرادی که به سادگی و زیبایی در کنار هم اهمیت می‌دهند یک ایده خوب برای رنگ سقف پذیرایی به شمار می‌آید.

 

استفاده از چندین رنگ پوششی بر روی سقف

انتخاب رنگ‌های روشن برای رنگ آمیزی و نقاشی سقف ساختمان به روشن تر و نورگیری بهتر فضای منزل کمک می‌کند. در مقابل آن رنگ‌های تیره جذابیت و چشمگیری را به محیط ساختمان می‌بخشد. با انتخاب یک رنگ و طرح مناسب در نشان دادن سلیقه خود برای زیبا نشان دادن ساختمان و محل زندگی‌تان به نحو احسنت عمل کنید.

 

در این محتوا به بررسی ویژگی های رنگ سقف پذیرایی و همچنین به معرفی جدیدترین رنگ سقف پذیرایی، اتاق، اتاق کار و... پرداختیم و شما را با طرح های جدید برای نقاشی سقف آشنا کردیم. امیدواریم که این محتوا به انتخاب درست شما کمک کرده باشد.

4.5 امتیاز از 1447 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین