نکات مهم و مراحل نصب کاغذ دیواری روی سرامیک

ثبت درخواست " نصب کاغذ دیواری "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نکات مهم و مراحل نصب کاغذ دیواری روی سرامیک

چگونگی چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک، یکی از سؤالات پرتکرار در زمینه نصب کاغذ دیواری است که توسط کاربران مختلف، پرسیده می‌شود. کاغذ دیواری امروزه یکی از محبوب‌ترین پوشش‌های دیواری محسوب می‌شود که اغلب افراد در سبک‌های مختلف، از آن استفاده می‌کنند.

یکی از بزرگ‌ترین نکاتی که در زمان نصب کاغذ دیواری باید به آن توجه داشته باشید، سطح زیرین است. به صورت کلی شما نمی‌توانند کاغذ دیواری را بر روی هر سطحی به سادگی نصب کنید. از این رو در ادامه به بررسی کامل نصب کاغذ دیواری روی سرامیک و کاشی می‌پردازیم.

 

کاغذ دیواری روی چه سطحی می‌چسبد

قبل از اینکه اقدام به تهیه کاغذ دیواری و چسباندن آن بکنید، باید دیوار موردنظر خود را مورد بررسی قرار داده و ببینید که آیا برای نصب کاغذ دیواری مناسب است یا خیر؟ چنانچه کاغذ دیواری روی سطوح نامناسبی قرار بگیرد، بعد از مدت کوتاهی از دیوار جدا شده و حالت بسیار بدی به خود می‌گیرد. پس لازم است تا با سطوح مناسب در این زمینه آشنا شده و برای استفاده از کاغذ دیواری از این سطوح بهره ببرید. به صورت کلی، سطح زیرین کاغذ دیواری باید دارای ویژگی‌های زیر باشد تا شما به نتیجه مطلوبی بعد از نصب، دست پیدا کنید.

 • سطح موردنظر باید کاملا صاف و صیقلی و بدون کوچک‌ترین برآمدگی و فرورفتگی باشد
 • سطح مربوطه باید عاری از هرگونه گرد و غبار باشد تا چسبندگی لازم را داشته باشد.
 • سطوح سیمانی گزینه خوبی برای نصب کاغذ دیواری محسوب نمی‌شوند
 • بر روی سطح موردنظر نباید هیچ کاغذ دیواری قدیمی وجود داشته باشد
 • بهتر است قبل از چسباندن کاغذ دیواری بر روی سطوح، با بتونه کردن یا سنباده کشیدن، قدری حالت زبری را در آنها ایجاد کنید.

 

نکات مهم در چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک

یکی از بهترین گزینه‌ها برای چسباندن کاغذ دیواری، کاشی و سرامیک است. برای چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک، در ابتدا لازم است که شیارها و درزهای بین کاشی‌ها به صورت کامل گرفته شوند تا یک سطح کاملا صاف و صیقلی بر روی دیوار به دست آوریم. در این زمینه معمولا نصاب از بتونه و کاردک استفاده می‌کند تا زیرسازی دیوار به صورت کامل انجام شود. در صورت وجود هرگونه شکستگی بر روی کاشی نیز باید آن را ترمیم کرده و سپس اقدام به نصب کاغذ دیواری روی کاشی بکنید.

 

کاغذ دیواری روی سرامیک

 

کاغذ دیواری سرامیکی چیست

می‌دانیم که کاغذ دیواری‌ها در طرح‌ها و مدل‌های مختلف ساخته شده و می‌توانند انواع سلیقه‌های مختلف را به خوبی پوشش دهند. طرح‌های متنوع کاغذ دیواری‌ها در مکان‌های مختلف کاربرد دارند. یکی از محبوب‌ترین مدل‌های کاغذ دیواری، کاغذ دیواری سرامیکی بوده که کاربردهای بسیار زیادی به عنوان یک المان دکوراسیون دارد. طرح این مدل کاغذ دیواری بسیار شبیه به سرامیک بوده و بعد از نصب، به سادگی قابل‌تشخیص نیست. در صورتی که قصد چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک را دارید، این گزینه می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد.

 

آیا کاغذ دیواری روی سرامیک می چسبد

بسیاری از افرادی که مشغول بازسازی خانه‌های خود هستند، نمی‌دانند که آیا امکان نصب کردن کاغذ دیواری بر روی سرامیک نیز وجود دارد؟ به صورت کلی سرامیک یک سطح صاف و صیقلی بوده و این امکان را به شما برای نصب کاغذ دیواری می‌دهد. نکته‌ای که در این زمینه وجود دارد این است که قبل از پوشاندن کاشی با کاغذ دیواری، حتما باید درزهای بین کاشی‌ها را صاف کنید تا هیچ‌گونه پستی و بلندی روی سطح آن‌ها باقی نماند. در این حالت شما یک سطح کاملا صاف و مناسب برای کاغذ دیواری خواهید داشت.

 

مزیت چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی

حال که به پرسش آیا کاغذ دیواری روی سرامیک می چسبد پاسخ دادیم، لازم است تا به بررسی و مزیت‌های این کار بپردازیم و اطلاعات بیشتری دراین‌باره به دست آوریم. طبیعتا چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک، مزیت‌های متعددی به دنبال دارد که در ادامه به معرفی آن‌ها می‌پردازیم.

 

صرفه‌جویی در زمان

اگر شما بخواهید در ابتدا به کندن کاشی‌ها و سرامیک‌ها پرداخته و سپس اقدام به نصب کاغذ دیواری بر روی دیوار موردنظر خود بکنید، زمان زیادی را از دست خواهید داد. کندن و جابه جا کردن سرامیک‌ها قطعا پروسه زمان بری بوده و بهتر است که شما از پرداختن به آن جلوگیری کنید.

 

صرفه‌جویی در هزینه‌ها

پروسه کندن سرامیک‌ها علاوه بر زمان، هزینه بسیار زیادی را به دنبال دارد. درحالی‌که شما می‌توانید صرفا از طریق پوشش دادن درزهای بین سرامیک‌ها و به وجود آوردن یک سطح صاف و صیقلی، کاغذ دیواری دلخواه خود را بر روی این سطح نصب کنید. در واقع شما از طریق یک زیرسازی ساده با کمترین هزینه، می‌توانید کاغذ دیواری روی سرامیک نصب کنید.

 

کاغذ دیواری روی کاشی

 

ظاهر جذاب

از آنجایی که کاشی و سرامیک با یک زیرسازی کامل، تبدیل به یک سطح صاف و صیقلی برای نصب کاغذ دیواری می‌شوند، جلوه بسیاری خوبی بعد از نصب برای کاغذ دیواری ایجاد می‌کنند. پس می‌توان ایجاد ظاهر جذاب و بدون ایراد را نیز یکی دیگر از مزایای نصب کاغذ دیواری روی سرامیک و کاشی بدانیم.

 

ایده‌های خلاقانه برای چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک و کاشی

در برخی از موارد شما برای جذاب‌تر شدن دکوراسیون و دیوار موردنظر، می‌توانید از برخی ایده‌های خلاقانه و جذاب کمک بگیرید. برخی از این ایده‌ها به سادگی قابل‌اجرا هستند و می‌توانند تأثیر فوق‌العاده‌ای در نتیجه کار شما بگذارند. در این قسمت به معرفی چند ایده جذاب برای پوشاندن کاشی با کاغذ دیواری می‌پردازیم که شما بتوانید به سادگی از آن‌ها بهره ببرید.

 

ترکیب کاغذ دیواری با سرامیک

یکی از بهترین ایده‌های کاربردی در این زمینه که شما می‌توانید از آن استفاده کنید، ترکیب کردن سرامیک با کاغذ دیواری است. در این زمینه می‌توانید طراحی متناسب با طرح سرامیک و یا کاشی کارشده بر روی دیوار برای کاغذ دیواری خود انتخاب کرده و سپس با به کارگیری سلیقه خود، آن‌ها را با یکدیگر ترکیب کنید. توصیه می‌کنیم که این ایده را زمانی به کار بگیرید که سرامیک‌های کارشده بر روی دیوار در وضعیت سالمی قرار داشته و ایرادات ظاهری کمتر در آن‌ها وجود دارد.

 

چسباندن کاغذ دیواری در بالای کاشی‌ها

در صورتی که شما دیواری را مدنظر دارید که تمام قسمت‌های آن از کاشی یا سرامیک پوشیده شده است، می‌توانید از کاغذ دیواری صرفا برای پوشش دهی قسمت بالایی کاشی‌ها استفاده کنید. از این طریق شما این امکان را خواهید داشت که یک طراحی فوق‌العاده جذاب و منحصربه فرد، متناسب با ذوق و سلیقه خود به وجود آورید.

 

کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد

 

پوشش کامل سرامیک با کاغذ دیواری

پرکاربردترین ایده‌ای که برای به کار بردن کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک وجود داشته و شما می‌توانید از آن استفاده کنید، پوشاندن کاشی با کاغذ دیواری به صورت کامل است. بر این اساس لازم است تا شما طرح دلخواه خود برای کاغذ دیواری را انتخاب کرده و سپس بر همین اساس کل دیوار دلخواه خود را با آن پوشش دهید.

به صورت کلی ایده‌های متعدد و متنوعی در این زمینه وجود دارند که می‌توانید با توجه به سبک دکوراسیون داخلی و همچنین ذوق و سلیقه شخصی خود، از بین آن‌ها انتخاب کرده و بهترین گزینه را به کار بگیرید.

 

نصب کاغذ دیواری روی سرامیک

 

وسایل لازم برای چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک

حال که دانستیم کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد و در چه مواقعی به کاربرده می‌شود، لازم است تا با لوازم و تجهیزاتی که برای چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک به کار گرفته می‌شوند نیز به صورت کامل آشنا شویم. در صورتی که شما بخواهید این کار را انجام دهید، به این وسایل نیاز خواهید داشت و بدون آن‌ها نمی‌توانید عملکرد خوبی داشته باشید. مهم‌ترین وسایل و تجهیزات در این زمینه به شرح زیر هستند.

 • کاتر چندتکه
 • لیسه مخصوص
 • غلطک رنگ
 • چاقوی تریم یا همان رانژه
 • غلطک پلاستیکی
 • غلطک درز پوش
 • غلطک درز
 • فرچه
 • کاردک
 • قیچی برش
 • شاقول

 

مراحل نصب کاغذ دیواری روی سرامیک و کاشی

حال که به صورت کام به پرسش آیا روی سرامیک میشه کاغذ دیواری زد پاسخ دادیم و تمام ایده‌های موجود در این زمینه را نیز معرفی کردیم، لازم است تا با مراحل نصب کاغذ دیواری نیز آشنا شده و اطلاعات گسترده‌ای در این باره به دست آوریم. برای کسب بهترین نتیجه از چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک، لازم است که حتما این مراحل را به ترتیب پشت سر بگذارید.

 

تمیز کردن سطح

در اولین مرحله باید سطح موردنظر را به صورت کامل تمیز کنید تا هیچ‌گونه آلودگی بر روی آن باقی نماند. در صورتی که دیوار مدنظر شما در آشپزخانه قرار دارد، بهتر است که سرامیک‌ها را به صورت کامل با آب گرم بشورید تا هیچ‌گونه آلودگی و چربی بر روی آن‌ها باقی نماند. سپس اجازه بدهید تا دیوار به صورت کامل خشک شده و بعد از آن به سراغ مرحله بعدی بروید.

 

زیرسازی

زیرسازی را می‌توانیم یکی از مهم‌ترین مراحل در این زمینه بدانیم که هرچقدر بهتر انجام شود، نتیجه کار نیز بهتر و تمیزتر خواهد بود. در صورتی که زیرسازی کاملا مطلوب باشد، دوام و ماندگاری کاغذ دیواری نیز به مراتب بیشتر خواهد شد. هدف از انجام دادن فرایند زیرسازی، آماده کردن سطح و قرار دادن آن در وضعیت مناسب، برای چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی است. در فرایند زیرسازی معمولا اقدامات متعددی مانند موارد زیر انجام می‌شوند.

 • برطرف کردن عیوب ظاهری مانند ترک‌خوردگی
 • از بین بردن برجستگی و تورفتگی
 • پر کردن شیارهای بین کاشی‌ها و سرامیک‌ها

 

پوشاندن کاشی با کاغذ دیواری

 

برش رول‌های کاغذ دیواری

مرحله بعدی برای نصب کاغذ دیواری روی کاشی، مربوط به برش رول‌های کاغذ دیواری است که باید به خوبی پشت سر گذاشته شود. برای اینکه بتوانید این کاغذها را به بهترین نحو ممکن برش دهید، شما به یک میز کار بزرگ و مناسب در این زمینه احتیاج خواهید داشت. اولین برش باید به اندازه 5 تا 10 سانتی‌متر بیشتر از ارتفاع دیوار انجام می‌شود تا پرتی آن به صورت کامل در نظر گرفته شود. برش‌های بعدی به مرور برحسب طرح برش قبلی خود انجام خواهند شد تا نقش کاغذ دیواری به صورت کاملا بی‌نقص، به اجرا درآید.

 

چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی

بعدازاینکه برش رول‌هایی کاغذ دیواری را به درستی و به صورت کامل انجام دادید، لازم است تا برای چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی اقدام کنید. این مرحله با چسب زدن آغاز می‌شود و باید با دقت و ظرافت کامل طی شد تا بهترین نتیجه ممکن را برای شما به ارمغان آورد. توصیه می‌کنیم که زمان کافی را برای این مرحله اختصاص دهید تا نهایتا بتوانید از نتیجه کار به صورت کامل رضایت داشته باشید.

 

چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی

 

برای چسب زدن کاغذ دیواری بهتر است که از یک قلم‌موی بزرگ و مناسب استفاده کرده و این کار را از وسط کاغذ دیواری شروع کنید و به سمت کناره‌ها ادامه دهید. میزان چسب مصرفی در این مرحله از میزان اهمیت بسیار زیادی برخوردار است و حتما باید توجه ویژه‌ای به این موضوع داشته باشید. به هیچ عنوان لبه های کاغذ دیواری را به مقدار زیادی چسب آغشته نکنید. سپس باید بعد از چسباندن یک رول به سراغ رول بعدی بروید و به گونه‌ای عمل کنید که زمان کافی برای نصب رول‌ها داشته باشید، بدون آنکه چسب به کاربرده شده در آن‌ها خشک شود.

 

نکات مهم در چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی و سرامیک

در روند چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک، نکات و اصول خاصی وجود دارد که حتما باید به آن‌ها توجه داشته باشید. در صورتی که بتوانید بر اساس این نکات اقدام کنید، بدون شک بهترین نتیجه را از نصب کاغذ دیواری روی سرامیک به دست خواهید آورد. در این راستا قصد داریم تا چند نمونه از مهم‌ترین نکات موجود در این زمینه را به شما معرفی کنیم تا بر اساس آن‌ها بتوانید به سادگی به نتیجه دلخواه خود، دست پیدا کنید.

 

خرید چسب باکیفیت

یکی از بهترین و مؤثرترین نکاتی که باید به آن توجه داشته باشید، رخید و استفاده از چسب باکیفیت است. در این راستا توصیه می‌کنیم که به هیچ عنوان به سراغ خرید چسب‌های ارزان‌قیمت موجود در بازار نرفته و حتما از یک برند معتبر خرید خود را انجام دهید.

 

میزان و نحوه استفاده از چسب

همان‌طور که اشاره کردیم، میزان استفاده از چسب نیز از اهمیت به سایر زیادی برخوردار بوده و باید به صورت اصولی انجام شود. چسب استفاده شده در لبه ها و سایر قسمت‌های کاغذ دیواری، اصلا نباید بیش از حد باشد. استفاده از چسب اضافی می‌تواند در روند کار، مشکلاتی را به وجود آورد. چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی، نیاز به ظرافت خاصی داشته که حتما باید از همین طریق رعایت شود. استفاده از چسب نیز باید از مرکز کاغذ دیواری شروع شده و به سمت لبه ها برود.

 

آیا کاغذ دیواری روی سرامیک می چسبد

 

ترمیم کاشی‌های شکسته و شست‌وشوی آن‌ها

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان چسباندن کاغذ دیواری روی کاشی باید در نظر داشت ترمیم عیوب و شکستگی‌های کاشی‌هاست. این عیوب در صورت ترمیم نشدن، می‌توانند جلوه بسیار بدی را در کاغذ دیواری به وجود آورند. به همین دلیل توصیه می‌کنیم که حتما این موارد را طی کرده و سپس اقدام به نصب کاغذ دیواری بکنید. سطح تمام کاشی‌ها را به خوبی بشویید تا هیچ‌گونه چربی بر روی آن‌ها باقی نماند. وجود چربی مانع از چسبندگی درست بین سرامیک و کاغذ دیواری می‌شود.

 

عدم وجود رطوبت در سطح دیوار

از دیگر نکاتی که توصیه می‌کنیم حتما در زمان نصب کاغذ دیواری به آن توجه داشته باشید، عدم نصب کاغذ بر روی سطح مرطوب است. به هیچ عنوان کاغذ دیواری را روی دیواری که تازه بتونه‌کاری شده است نصب نکنید. بهتر است حداقل یک ساعت بعد از نصب کاغذ دیواری، اقدام به بتونه‌کاری دیوار بکنید.

 

دقت در اندازه‌گیری

برای اینکه هیچ‌گونه اسرافی در کاغذ دیواری‌ها به وجود نیاید، توصیه می‌کنیم که نهایت دقت خود را در اندازه‌گیری رول‌های آن‌ها به کار بگیرید. برش کاغذها باید به گونه‌ای باشد که نقش و طرح‌های آن‌ها به بهترین نحو ممکن یکدیگر را تکمیل کنند. در صورتی که اندازه‌گیری شما با مشکل همراه باشد، نمی‌توانید به نتیجه دلخواه خود دست پیدا کنید.

 

کمک گرفتن از نیروی متخصص

برای قرار دادن کاغذ دیواری روی سرامیک توصیه می‌کنیم که حتما از یک نیروی متخصص و مجرب در این زمینه کمک بگیرید. طبیعتا پوشاندن کاشی با کاغذ دیواری نیاز به مهارت و تخصص ویژه‌ای دارد که همه ما نسبت به آن‌ها آگاهی نداریم.

 

نصب کاغذ دیواری روی سرامیک

 

طریقه جدا کردن کاغذ دیواری روی سرامیک

یکی از مزایایی که چسباندن کاغذ دیواری روی سرامیک به دنبال دارد، امکان جدا کردن آن‌ها از روی سطح است. شما در هر زمان که بخواهید، می‌توانید به سادگی این کار را انجام دهید. در این راستا می‌توانید از طریق پاشیدن آب بر روی کاغذ دیواری‌ها اقدام کنید. مواد شیمیایی و ابزارهای مختلفی در این زمینه وجود دارند که شما می‌توانید به سادگی آن‌ها را تهیه‌کرده و مورداستفاده قرار دهید. استفاده از بخارآب نیز در این زمینه کمک‌کننده بوده و می‌تواند کاغذ دیواری را به صورت کامل از روی سرامیک و کاشی، جدا کند.

سخن پایانی

شاید برای شما نیز سؤالاتی مانند کاغذ دیواری روی چه سطوحی می چسبد و یا اینکه آیا روی سرامیک میشه کاغذ دیواری زد و ... پیش آمده باشد. کاغذ دیواری یک پوشش مناسب و کاربردی برای دیوار محسوب می‌شود که امکان چسباندن بر روی سطوح مختلف را برای شما فراهم کرده است. شما می‌توانید با ایده‌های خلاقانه و کاربردی، اقدام به نصب کاغذ دیواری روی سرامیک کرده و در دکوراسیون خانه خود، تنوع به وجود آورید.

4.5 امتیاز از 1756 رای


نصب کاغذ دیواری
برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین