انواع دیوار پوش سه بعدی

ثبت درخواست "نصب کاغذ دیواری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
انواع دیوار پوش سه بعدی

دیوار پوش سه بعدی و سبک‌های جدیددیوارپوش مثل پنل سه بعدی یک پیشنهاد کاربردی و خاص برای تغییر دکوراسیون منزل به شمار می‌آیند. در تعریف پنل سه بعدی چیست و همین طور شرح ویژگی انواع دیوار پوش منزل سه بعدی می‌توان آنها را یک تغییر اساسی در ساختار انواع کاغذ دیواری متناسب با دکوراسیون مدرن ساختمان دانست.

دیوارپوش سه بعدی یک جایگزین مناسب برای نقاشی ساختمان مدرن و کاغذ دیواری در تغییر دکوراسیون سریع قسمت‌های مختلف منزل است. امروزه پنل سه بعدی با ترکیب رنگ و طرح‌های برجسته و همین طور تنوع ساختاری جایگاه مناسبی را در بین انواع دیوارپوش به خود اختصاص داده است.

 

 

آشنایی با انواع دیوار پوش سه بعدی و طرح‌ها و جنس‌های مختلف پنل سه بعدی شما را در امر تغییر سبک دکوراسیون منزلتان متناسب با تغییرات روز و سلیقه‌تان یاری می‌کند. در این مطلب از مجله خدمت از ما با معرفی و مقایسه طرح‌های مختلف پنل سه بعدی برای تغییر دکوراسیون با شما همراه خواهیم بود.

 

خرید اینترنتی دیوارپوش سه بعدی

 

دیوارپوش سه بعدی یا پنل سه بعدی چیست؟

دیوار پوش سه بعدی در کنار دیگر دیوارپوش‌ها مثل انواع کاغذ دیواری و رنگ‌های پوششی یک انتخاب برای تغییر دکوراسیون و بازسازی فضای منزل به شمار می‌آید. انواع دیوارپوش سه بعدی در دو دسته اصلی مثل پوستر و اپوکسی سه بعدی و دیوارپوش سه بعدی برجسته تولید شده که در نوع نصب و متریال استفاده شده با هم تفاوت دارند.

 

دیوارپوش سه بعدی یا پنل سه بعدی چیست؟

 

دیوار پوش یا پنل سه بعدی با طرح پوستر

در این سبک دیوارپوش سه بعدی که غالبا با عنوان پوستر سه بعدی شناخته شده است، از یک طرح و عکس سه بعدی برای ساخت این دیوارپوش استفاده شده و نصبی نسبتا مشابه کاغذ دیواری در قسمت‌های مختلف منزل دارد.

 

دیوار پوش یا پنل سه بعدی با طرح پوستر

 

دیوارپوش سه بعدی برجسته

متریال به کار رفته در پنل سه بعدی برجسته پلاستیک فشرده، ، سلولوزی، گچ و بتن ، فوم با چرم یا مخمل بوده و نصب آن نیاز به تخصص و ابزار مناسب دارد. با ویژگی‌های کاربردی و ظاهری دیوار پوش سه بعدی برجسته در ادامه مطلب آشنا می‌شویم.

 

دیوارپوش سه بعدی برجسته

 

همانطور که اشاره شد پنل سه بعدی در جنس و طرح مختلفی مثل پنل سه بعدی گچی، پنل سه بعدی پلیمری، پنل سه بعدی فومی، پنل سه بعدی بین کابینتی و مواردی مشابه طراحی و تولید شده و یک انتخاب مدرن و به روز برای هماهنگی قسمت‌های مختلف ساختمان را به همراه دارد.

 

انواع دیوار پوش سه بعدی برای تغییر دکوراسیون

در تعریف پنل سه بعدی چیست از آن بعنوان یک دیوارپوش سه بعدی در طرح و سبک‌های مدرن و خاص یاد شد. دسته بندی این طرح‌های جذاب و خاص بر اساس جنس متریال سازنده انواع دیوار پوش سه بعدی و همین طور طرح و محل نصب مدل‌های مختلف پنل سه بعدی به صورت زیر قابل معرفی می‌باشند.

 

انواع دیوار پوش سه بعدی

 

پنل سه بعدی گچی

پنل سه بعدی گچی برای قسمت‌های مختلف ساختمان با ویژگی‌هایی مثل قیمت ارزان، قابل رنگ آمیزی مجدد و مقاوم در برابر آتش سوزی و رطوبت تولید و قابل استفاده می‌باشد. مزیت بسیار چشمگیر پنل سه بعدی گچی را می‌توان در انعطاف پذیری و طرح پذیری بالای متریال سازنده آن یعنی گچ دانست.

 

پانل گچی دیوار پوش سه بعدی

 

این ویژگی امکان اجرای انواع طرح‌های هندسی و غیر هندسی مورد نظر افراد را امکان پذیر کرده است. یک جایگزین مناسب برای  نصب کاغذ دیواری روی گچ بوده و به نوعی حس گچ‌کاری های قدیمی و جدید را در فضای منزل ایجاد می‌کند. 

 

پنل سه بعدی پلیمری

در ساخت این سبک دیوارپوش سه بعدی که با اختصار ULP قابل شناسایی بوده از تکنولوژی روز نانو (کاغذ دیواری نانو) استفاده شده است. متریال به کار رفته دیوارپوش سه بعدی بسیار رنگ پذیر و خاص بوده و مناسب برای دکوراسیون و طراحی داخلی می‌باشند.

 

پنل سه بعدی پلیمری

 

این نوع پنل سه بعدی خاصیت ضد آب و مقاوم در برابر ضربه را داشته و مناسب برای نصب در سقف و هماهنگی با نورپردازی سقف و دیوار برای ساختمان‌های در معرض رطوبت می‌باشد. عایق رطوبتی، عایق حرارتی و همین طور خود اطفا بودن دیوارپوش ضد آب پلیمری از دیگر موارد انتخاب بالای این مدل می‌باشد.

 

پنل سه بعدی فومی

یکی از سبک‌های پر طرفدار و خاص پنل سه بعدی برای تغییر دکوراسیون را می‌توان دیوار پوش سه بعدی فومی معرفی نمود. طرح این نوع دیوارپوش سه بعدی که از نوع برجسته بوده بر روی فرم اجرا شده و قابلیت تلفیق با چرم را برای زیبایی بیشتر دارد.

 

دیوار پوش سه بعدی فومی

 

امکان استفاده از کاغذ دیواری فومی سفید رنگ در آشپزخانه‌های کوچک دکور شده با کابینت ممبران سفید صدفی و انواع و طرح‌های مختلف کابینت بدون دستگیره نیز کاربرد دارد. اما بهتر است در مکان‌های در معرض مستقیم گرما نصب نشود. 

 

پنل سه بعدی چرمی

نصب آسان، تمیزکاری راحت و همین طور عایق رطوبت بودن این پنل سه بعدی را می‌توان از مشخصه‌های بارز آن دانست. وجود حفره‌های ایجاد شده در فوم این نوع دیوارپوش سه بعدی آن را به یک عایق صدای مناسب تبدیل کرده است.

 

پنل سه بعدی چرمی

 

امکان جداسازی و نصب این نوع دیوارپوش سه بعدی در قسمت‌های مختلف ساختمان وجود داشته و در صورت تمایل می‌توانید محل نصب آن را تغییر دهید.

 

پنل سه بعدی MDF

موادسازنده این نوع دیوارپوش سه بعدی ضایعات فشرده شده چوبی بوده و از مقاوم و دوام بالایی برخوردار است. با دستگاه CNC امکان اجرای طرح‌های مختلف برای این نوع پنل سه بعدی وجود دارد.از این دیوارپوش برای هماهنگی فضای آشپزخانه با کابینت ام دی اف نصب شده و کابینت کلاسیک طرح چوب نیز استفاده می‌شود. 

 

پنل سه بعدی MDF

 

پنل سه بعدی PVC

پنل سه بعدی پی وی سی به دلیل کاربرد متریال و مصالح ارزان، انعطاف بالا در طرح پذیری، مقاومت در برابر اشعه خورشید، نسبت تغییر رنگ بسیار پایین و همین طور مقاومت در برابر رطوبت و قابلیت شستشو از طرفداران بسیاری برخوردار است. به جای نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن می‌توان از این متد تغییر دکوراسیون برای خاص نشان دادن فضای منزل با شرایط بهتری بهره برید. 

 

قیمت دیوار پوش سه بعدی پی وی سی

 

ویژگی‌های پنل سه بعدی

از ویژگی‌های پر اهمیت و بارز انواع دیوارپوش سه بعدی که نصب آنها را بر دیگر عوامل تغییر دکوراسیون منزل مثل رنگ‌های پوششی و کاغذ دیواری ارجحیت می‌بخشد، می‌توان به موارد زیر اشاره داشت.

 • سرعت اجرا و نصب بالایی انواع دیوار پوش سه بعدی
 • امکان نصب آسان و راحت پنل‌های سه بعدی
 • قابلیت شستشو و رنگ آمیزی انواع دیوار پوش سه بعدی

 

ویژگی‌های پنل سه بعدی

 

 • سبک بودن و حمل آسان مدل‌های مختلف پنل سه بعدی
 • انعطاف پذیری و قابلیت درزگیری برای ترمیم و بازسازی انواع دیوار پوش سه بعدی
 • عبور سیم کشی از پشت پنل برای نصب تجهیزات برق ساختمان

 

روش نصب انواع دیوارپوش سه بعدی

یکی از ویژگی‌های بسیار کاربردی و مهم دیوار پوش سه بعدی قابلیت نصب ساده و آسان این نوع دیوار پوش است. در این قسمت اشاره مختصری به ابزار مورد نیاز و طریقه نصب پنل سه بعدی در منزل خواهیم داشت.

 • کاغذ سمباده
 • ابزار برش 
 • مداد و خطکش فلزی
 • چسب سیلیکون و درزگیر
 • قلم مو و حلال رنگ
 • رنگ آستر و اکریلیک 
 • آب و دستمال پارچه ای

 

 مانند مواقع رنگ آمیزی و همین طور نصب انواع کاغذ دیواری روی سطوح مختلف(نصب  کاغذ دیواری روی کاشی) و رنگ‌های پوششی در این حالت نیز نیاز به آماده سازی دیوار و سقف با ابزاری مثل کاغذ سمباده (ترمیم ترک سقف گچی) است. با این تفاوت که در این حالت با کاغذ سمباده و ابزار دیگر سطح زبری را برای جایگیری مناسب پنل سه بعدی بر روی دیوار ایجاد می‌کنند.

سپس محل قرارگیری دیوارپوش سه بعدی را بر روی دیوار مشخص کرده و با اندازه‌های پنل سه بعدی تطبیق دهید. سپس از انواع چسب کاغذ دیواری مخصوص بر روی پشت دیوار پوش استفاده کرده و با درزگیر محل‌های نصب را تعیین و شروع به قرار دادن آن بر محل مدنظرتان کنید.

 

روش نصب انواع دیوارپوش سه بعدی

 

قلم مو، حلال رنگ، رنگ آستر و اکریلیک برای مواقعی بوده که دیوارپوش سه بعدی نیاز به رنگ آمیزی دارد. پس از کشیدن رنگ آستر بر سطح پنل 2 ساعت زمان برای خشک شدن سطوح لازم است. در نهایت با یک دستمال مناسب نم دار سطح پنل سه بعدی را تمیز کنید.

 

چند طرح جدید پنل سه بعدی برای منزل

در قسمت معرفی انواع دیوارپوش سه بعدی با سبک‌های مختلف این پنل سه بعدی بر اساس نوع متریال سازنده آشنا شدیم. در این قسمت به چندین طرح پر کاربرد انواع دیوار پوش سه بعدی برای نصب در منزل اشاره خواهین داشت.

 

دیوارپوش سه بعدی طرح آجر

طرح به کار رفته در ظاهر این دیوارپوش سه بعدی دلیل اصلی نامگذاری آن شده که حس نقاشی دیوار آجری در رنگ‌های مختلف را در بیننده القا می‌کند. از این طرح می‌توان برای نصب مدل‌های مختلف پنل سه بعدی در محل‌هایی مثل پشت شومینه، پشت تلویزیون برای ایجاد تنوع در دکوراسیون منزل بهره برد.

 

دیوارپوش سه بعدی طرح آجر

 

از این مدل دیوارپوش بیشتر برای ایجاد سبک‌های مختلف درپذیرایی منزل استفاده می‌شود. در کنار مشاهده راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی اگر برای تغییر دکوراسیون محیط زمان کمتری دارید، از انواع دیوارپوش سه بعدی طرح آجر بهره ببرید. 

 

دیوارپوش سه بعدی اپوکسی

همان پوستر سه بعدی با ویژگی‌های ظاهری متنوع بوده که برای هماهنگی بین بخش‌های مختلف منزل و یک تغییر دکوراسیون سریع بسیار کاربردی می‌باشد.

 

قیمت دیوار پوش سه بعدی اپوکسی

 

دیوارپوش سه بعدی اشپزخانه

از دیوارپوش سه بعدی برای بازسازی و تغییر دکوراسیون آشپزخانه و ایجاد همانگی بین کف و انواع سنگ کابینت نصب شده در آن نیز استفاده‌های زیادی می‌شود. یک نمونه بسیار کاربردی آن را می‌توان پنل سه بعدی بین کابینی معرفی نمود.در کنار انتخاب بهترین جنس کابینت و دیگر موارد تاثیرگذار در دکوراسیون آشپزخانه مثل جدیدترین اکسسوری آشپزخانه توجه به اجرای یک دیوارپوش مدرن در بهتر نشان دادن محیط از تاثیر بسزایی دارد. 

 

دیوارپوش سه بعدی اشپزخانه

 

علاوه بر این موارد پیروی از برخی متدهای تغییر دکوراسیون آشپزخانه مثل هماهنگی بین جزیره آشپزخانه، کف پوش، سقف کاذب آشپزخانه و دیوارپوش سه بعدی انتخاب شده بر زیبا و مدرن دیده شدن فضای آشپزخانه شما با هر وسعتی تاثیر می‌گذارد. 

 

پنل سه بعدی برای اتاق خواب

یکی از ایده‌های جدید تغییر دکوراسیون اتاق خواب را می‌توان استفاده از پنل سه بعدی دانست. طرح‌های مختلف دیوارپوش سه بعدی یک گزینه مناسب برای ایجاد هماهنگی بین لوازم چیده شده در اتاق خواب کودک و گروه‌های سنی مختلف می‌باشد.

 

پنل سه بعدی برای اتاق خواب

 

مزایای نصب دیوارپوش سه بعدی

مهمترین مزایای نصب انواع دیوارپوش سه بعدی بصورت نکات زیر دسته بندی و ارائه می‌شود.

 • متریال به کار رفته در ساخت دیوارپوش سه بعدی به دلیل اینکه بر پایه مواد ارگانیک بوده به طبیعت آسیبی وارد نمی کند.
 • از آن می‌توان به عنوان یک محصول عایق رطوبتی، حرارتی و در برخی مدل‌ها عایق صدا یاد کرد.
 • به دلیل تنوع رنگ بالایی این سبک دیوارپوش با هر سلیقه‌ای تطابق و هماهنگی دارد.

 

مزایای نصب دیوارپوش سه بعدی

 

 • امکان برش پنل سه بعدی شرایط را برای استفاده به اندازه نیاز افراد فراهم آورده است.
 • کاربرد دیگر موار دکوراسیون و طراحی داخلی مثل نورپردازی‌ها جلوه این سبک دیوارپوش را چند برابر می‌کند.
 • پنل سه بعدی برای طراحی و دکوراسیون مغازه‌ها خصوصا در مجتمع‌های تجاری بسیاری گزینه مناسبی است.
 • رنگ آمیزی روی دیوارپوش و پتینه کاری بر روی انواع دیوارپوش امکان پذیر است.
نصب کاغذ دیواری
برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading