کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

ثبت درخواست "نصب کاغذ دیواری"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

کندن کاغذ دیواری از روی سطوح مختلف برای جایگزین کاغذ دیواری جدید و تغییر سبک دکوراسیون منزل انجام می‌شود. کندن کاغذ دیواری از روی دیوار، سقف و دیگر قسمت‌های ساختمان و کندن کاغذ دیواری از روی شیشه با روش‌ها و طی کردن مراحل خاص همراه است. در کنار روش‌های نقاشی ساختمان مدرن در تغییر دکوراسیون و بازسازی ساختمان نحوه کندن کاغذ دیواری از نیز بسیار اهمیت دارد. 

توجه به کندن کاغذدیواری قابل شستشو و غیر قابل شستشو و همین طور کندن کاغذ دیواری از روی جنس‌های مختلف از مهمترین نکات در هنگام انجام این قبیل اقدامات است. روش کندن کاغذ دیواری از روی دیوار به تغییرات پس از آن و نوع کاغذ دیواری بستگی دارد.

 

 

روش‌های مختلفی برای کندن انواع کاغذ دیواری در منزل وجود دارد که هر کدام را می‌توانید بر اساس لوازم در دسترستان به راحتی امتحان کنید. در حالت کلی به علت زرد شدن کاغذ دیواری بعد از نصب نیاز به کندن یا تغییر نوع این دیوارپوش در دکوراسیون محیط‌های مختلف حس می‌شود. در این مطلب با بررسی چند روش ساده برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار و دیگر سطوح با شما همراه خواهیم بود.

 

کندن کاغذ دیواری قابل شستشو

 

کندن کاغذ دیواری با روش‌های ساده

کندن کاغذ دیواری بیشتر مواقع برای تغییر دکوراسیون منزل و تغییر سبک رنگ ( آموزش رنگ آمیزی با اسپری) و پوشش دیوار‌ها از مراحل آماده‌سازی سطوح به شمار می‌آید. کندن کاغذ دیواری با روش‌های مختلفی مثل کندن کاغذ دیواری با بخارشو، کندن کاغذ دیواری با سرکه و همین طور کندن کاغذ دیواری با دستگاه‌های مخصوص و مواد شوینده مناسب انجام می‌شود.

 

کندن کاغذ دیواری با روش‌های ساده

 

در این میان توجه به این نکته که کندن کاغذ دیواری از روی دیوار و یا کندن کاغذ دیواری از روی شیشه با چه روشی بهتر انجام می‌شود بسیار حائز اهمیت است.

 

مواد شیمیایی برای کندن کاغذ دیواری

 

در هنگام رنگ کردن کاغذ دیواری و یا جسباندن کاغذ دیواری جدید بر روی قدیمی درست جای نگرفتن آن و یا جذب نشدن کامل رنگ بر روی کاغذ از عواملی بوده که افراد را به کندن کاغذ دیواری در مراحل آماده سازی دیوار ترغیب می‌کند.

 

کندن کاغذ دیواری بر اساس نوع سطوح و جنس کاغذ دیواری

همانطور که در مقدمه مطلب اشاره داشتیم نوع سطوح و جنس کاغذ دیواری در روش‌های کندن کاغذ دیواری تاثیر مستقیم دارند. در این بخش به معرفی چند نمونه از کندن کاغذ دیواری در سطوح مختلف اشاره خواهیم داشت.

 

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

زمانی که درباره کندن کاغذ دیواری از روی دیوار صحبت می‌کنیم اشاره ما به دو نوع کلی دیوار مثل کندن کاغذ دیواری از دیوار گچی در هنگام ترمیم ترک سقف گچی یا موارد مشابه و کندن کاغذ دیواری از دیوار خشک می‌باشد. دیوار گچی در هنگام کندن کاغذ دیواری از سطح آن با مقاومت بیشتری به نسبت دیوار خشک همراه است.

برای جدا کردن کاغذ دیواری از سطح دیوار ابتدا دیوار را از لوازم دکوری و تزیینی خالی کرده و سپس با آماده کردن وسایل لازم و پوشاندن وسایل اطراف دیوار شروع به کندن کاغذ دیواری کنید. بر اساس نوع دیوار مثل کاغذ دیواری روی کاشی یا دیگر سطوح نحوه جداسازی آن تفاوت دارد. 

 

کندن کاغذ دیواری از روی دیوار

 

انواع کاغذ دیواری نواری در این حالت به راحتی و بدون استفاده از مواد شیمایی کندن کاغذ دیواری از دیوار و آب جدا می‌شوند. گوشه کاغذ دیواری را پیدا کرده و با کاردک به زیر آن ضربه زده و شروع به کندن آن از سطح کلی دیوار کنید.علاوه بر نکات نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن یا رعایت مراحل نصب کاغذ دیواری روی گچ نحوه جداسازی و کندن این نوع دیوارپوش از سطوح نامبرده در بازسازی و تغییر دکوراسیون ساختمان از اهمیت بالایی برخوردار است. 

 

مواد شیمایی کندن کاغذ دیواری

 

اما برای کندن کاغذ دیواری‌های سبک قدیمی از روی دیوار از کنسانتره مایع استفاده کرده و با یک قلمو آن را از بالا به پایین به قسمت‌های مختلف کاغذ دیواری بزنید. سپس بگذارید مدت زمانی در این حالت باقی بماند. برای کندن کاغذ دیواری در این حالت از لیسک استفاده کنید.

 

کندن کاغذ دیواری از روی شیشه

از محلول‌های مختلف صنعتی و خانگی برای کندن کاغذ دیواری از روی شیشه استفاده می‌شود. در این میان می‌توان به تاثیر محلول‌هایی معرفی شده در این قسمت اشاره داشت.

 

مواد شیمایی کندن کاغذ دیواری

 

  • محلول یک فنجان الکل ایزوپروپیل، دو فنجان آب سرد، یک قاشق غذا خوری سرکه، 2 قطره رنگ غذای آبی را با هم ترکیب و این محلول مشابه شیشه شور را برای کندن کاغذ دیواری و دیر برچسب‌ها از شیشه استفاده کنید.
  • ۲ قاشق غذاخوری سرکۀ سفید را با حدود ا لیتر آب سرد شیر و برای کندن کاغذ دیواری از شیشه، سطوح مورد نظر را به آن آغشته کنید.

محلول چهار قاشق غذاخوری آب لیمویی که در کمی ‌آب حل شده و یک گالن آب سرد شیر را در یک ظرف مخصوص ریخته و برای کندن کاغذ دیواری از شیشه از آن استفاده کنید. 

 

کندن کاغذ دیواری قابل شستشو

بر خلاف شستشو و تمیز کردن راحت کاغذ دیواری قابل شستشو جدا کردن آن از دیوار کار سختی است. برای انجام این کار با یک ابزار بر روی قسمت‌های مختلف آن منافذی ایجاد کنید. سپس با اسپری آب این محل‌های مشخص شده را نمناک کنید. پس از گذشت 10 دقیقه با کاردک شروع به کندن کاغذ دیواری کنید.

 

مواد شیمایی کندن کاغذ دیواری

 

کندن کاغذ دیواری با بخار شوی

یکی دیگر از ایده‌های جدید برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار بخارپز کردن آن با دستگاه بخارشوی است. در این روش بر روی کاغذ دیواری خصوصا از جنس وینیل روزنه‌ای ایجاد کرده تا بخار از طریق آن در کاغذ دیواری نفوذ کرده و انواع چسب کاغذ دیواری را آب کند.انجام این کار به دلیل لازمه وجود یک بخارشوی قوی برای همه امکان پذیر نیست.

 

کندن کاغذ دیواری با بخار شوی

 

نکات مهم برای کندن کاغذ دیواری

در این بخش به یک سری نکات مهم برای بهتر انجام شده جداسازی کاغذ دیواری از دیوار برای جمع بندی این مطلب اشاره خواهیم داشت.

  • برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار وابسته به جنس کاغذ دیواری در برخی مواقع نیاز به مواد شیمایی مخصوص و در حالتی دیگر تنها به ابزار خاصی نیاز است.
  • تهیه ابزار مورد نیاز، پوشاندن سطح لوازم موجود در اتاق و یافتن بهترین روش برای کندن کاغذ دیواری در بهبود کیفیت این روش آماده سازی دیوار برای تغییر دکوراسیون تاثیر زیادی دارد.

 

نکات مهم برای کندن کاغذ دیواری

 

  • می‌توانید مواد طبیعی مثل سرکه برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار به جای مواد شیمایی استفاده کنید فقط حساسیت جنس پارچه کاغذ دیواری را تست کنید.
  • پس از کندن کاغذ دیواری از روی دیوار وابسته به کاری که می‌خواهید انجام دهید دیوار را تمیز و خشک کنید.

 

روش‌های معرفی شده در این مطلب برای کندن کاغذ دیواری از روی دیوار و شیشه با رعایت اصول تعیین شده و با توجه به نکات بیان شده کاربردی هستند. در صورت عدم رعایت نکات و یا استفاده از مواد پاک کننده و شیمایی نامرغوب ممکن است با آسیب‌های جدی بر سطح دیوار و دیگر سطوح منزل مواجه شوید. 

نصب کاغذ دیواری
برای سرویس نصب کاغذ دیواری از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading