جدیدترین طرح های نقاشی ساختمان مدرن

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
جدیدترین طرح های نقاشی ساختمان مدرن

نقاشی ساختمان مدرن، در واقع نقاشی ساختمان های جدید است به طوری که با نما و عناصر به کار رفته در آنها همخوانی داشته باشد. آخرین سبک­‌های نقاشی ساختمان مدرن می‌­توانند به­‌سادگی دکور داخلی خانه و نمای بیرون آن را تغییر دهند و جذابیت آن را چندبرابر کنند.

جدیدترین مدل نقاشی ساختمان نه تنها نوعی از روش­‌های بازسازی خانه هستند، بلکه شما با استفاده از طرح های نقاشی ساختمان مدرن، می توانید با کمترین هزینه فضای خانه خود را نو و مدرن کنید.

اگر شما نیز به دنبال آخرین طرح های جدید نقاشی ساختمان برای دادن ظاهری جدید به خانه خود هستید با ما در ادامه این مطلب و معرفی جدیدترین مدل نقاشی ساختمان همراه باشید.

 

نقاشی ساختمان مدرن چیست؟

همزمان با تغییر سبک در ساخت ساختمان‌ها و مدرن شدن معماری و دکوراسیون داخلی خانه‌ها، نقاشی و سبک رنگ آمیزی ساختمان‌ها نیز به سمت مدرن شدن و جدیدترین شدن، پیش رفته است. ما اکنون شاهد حضور آخرین سبک‌­های نقاشی ساختمان مدرن همانند نقاشی با شابلون و همین طور نمونه‌هایی خاص از نقاشی دیوار آجری هستیم و این سبک مدرن دیگر تنها به معماری و دکوراسیون ختم نشده است و شامل نمای بیرونی ساختمان ها هم می‌شود.

نقاشی مدرن ساختمان چیزی نیست جز به کار گیری تکنیک و سبک های جدید با استفاده از ابزارهایی که قبلا وجود نداشته و یا استفاده نمی شده است، در نما و نقاشی دیوارهای ساختمان.

 

رنگ آمیزی ساختمان مدرن

 

 اگر بخواهیم جدیدترین مدل نقاشی ساختمان را در یک جمله تعریف کنیم، باید بگوییم آخرین سبک‌­های نقاشی ساختمان مدرن تلفیق همان رنگ‌های قدیمی با عناصر مدرن ساختمانی و دکوراسیون به صورتیست که با هم تناسب داشته و به زیبایی هر چه بیشتر ساختمان بیانجامد. در این میان طرح و رنگ  انواع پارکت، کف پوش سالن و پذیرایی، جزیره آشپزخانه و دکوراسیون اتاق‌های مختلف در نقاشی ساختمان و انتخاب هارمونی رنگ تاثیر بسزایی دارد. 

 

 انواع طرح های جدید نقاشی ساختمان مدرن

توجه به نوع و طرح انواع کف پوش ( فرق پارکت و لمینت) در انتخاب رنگ مناسب و خاص برای نقاشی ساختمان به سبک مدرن تاثیر زیادی دارد. اکنون که با تعریف نقاشی ساختمان مدرن آشنا شده‌ایم، در ادامه انواع سبک جدید نقاشی ساختمان را با یکدیگر بررسی می­‌کنیم:

 

طرح­‌های هندسی در رنگ آمیزی مدرن ساختمان

هرچه می­‌گذرد طرح­‌های جدیدتری در آخرین سبک­‌ها برای نقاشی ساختمان مدرن معرفی می‌­شوند. استفاده از طرح‌­های هندسی یکی از جدیدترین مدل نقاشی ساختمان است. در این سبک، انواع فرم‌­های هندسی مانند مثلث، شش ضلعی، نیم دایره و... جایگزین سطوح یک­دست و خسته­‌کننده شده‌­اند. مطمئنا شما نیز این طرح‌­ها را در عکس نقاشی ساختمان ساده و حتی نقاشی ساختمان کودکانه نیز دیده‌­اید.

عکس نقاشی ساختمان جدید

نقاشی ساختمان مدرن

 

اگر تصمیم دارید خودتان این مدل از سبک های مدرن را در خانه‌­تان اجرا کنید، تنها به یک پالت رنگی هماهنگ و جذاب و نوارهای چسب مخصوص نقاشی نیاز دارید. همچنین، شما می­‌توانید برای ایجاد یک ترکیب جذاب و چشمگیر، برخی از این اشکال هندسی را با رنگ­های تند و شاد نقاشی کنید.

همچنین شما علاوه بر استفاده از طرح های هندسی برای رنگ آمیزی دیوارها، می‌توانید برای کف ساختمان نیز استفاده کنید و در کنار آن، طرح هایی مینیمال و رنگ های ساده را بر روی دیوار اجرا کنید. درست مانند تصویر زیر که یک  عکس نقاشی ساختمان جدید می‌باشد.

 

عکس نقاشی ساختمان جدید

 

سبک راه راه در جدیدترین مدل نقاشی ساختمان

استفاده از طرح های راه راه یکی دیگر از سبک­‌های نقاشی ساختمان مدرن است که به دو صورت می توان آن را انجام داد:

  • راه راه عمودی: در این حالت تاکید بیشتر روی ارتفاع است. اگر سق خانه کوتاه است شما می‌توانید از طرح عمودی استفاده کنید، چرا که موجب می­‌شود سقف خانه شما مرتفع‌­تر دیده شود.

 

طرح نقاشی ساختمان مدرن

 

  • راه راه افقی: در این مدل تاکید بیشتر روی عرض تاکید بوده و باعث می­‌شود اتاق یا سالن موردنظر وسیع‌­تر به نظر بیاید (بسیار مناسب برای اتاق­‌های کوچک و باریک).

 

نقاشی مدرن ساختمان

 

رنگ‌­آمیزی سقف با رنگ های غیر معمول

کمتر جایی دیده شده که سقف، رنگی به جز رنگ­‌های متداول (سفید) داشته باشد. اما یکی از آخرین سبک­‌های نقاشی ساختمان مدرن، هماهنگ کردن سقف اتاق (و یا حتی نشیمن) با رنگ یکی از دیوارهاست. شما حتی می‌توانید در نقاشی ساختمان کودکانه تنها سقف را رنگ کنید. اگر قصد رنگ زدن سقف را در جایی جز نقاشی ساختمان کودکانه دارید، کارشناسان 2 رنگ آبی کمرنگ و زرد کمرنگ برای نقاشی سقف پیشنهاد می‌­دهند.

 

طرح نقاشی ساختمان مدرن

 

جدیدترین مدل نقاشی ساختمان

 

رنگ‌­آمیزی کف یکی از طرح های نقاشی ساختمان مدرن

اگر سطوح کف خانه شما (اعم از کاشی و سرامیک یا پارکت) به هر علتی کهنه و یا تکراری شده است، برای تعویض آنها باید هزینه زیادی بپردازید. اما شما می­‌توانید با استفاده از یک ترفند ساده از آخرین سبک‌­های نقاشی ساختمان مدرن، علاوه بر کاهش هزینه، به کف خانه خود رنگ و رویی تازه ببخشید. اجرای این ترفند، نیازی به متخصص ندارد و شما خودتان هم می­‌توانید این کار را انجام دهید.

(محتوای پیشنهادی: رنگ کردن کاشی)

 

طرح نقاشی ساختمان

 

رنگ امیزی دیوارها با شابلون

نقاشی با شابلون نیز یکی دیگر از سبک های جدید نقاشی ساختمان است که برای طرحدار کردن دیوار اتاق ها استفاده می‌شود. نقاشی ساختمان با شابلون شامل طرح­‌های مختلفی می‌­شود که می‌توانید طبق سلیقه خودتان یکی از آنها را انتخاب و چهره خانه خود را به کلی دگرگون کنید. به دلیل اجرای ساده، رنگ آمیزی ساختمان با شابلون از محبوب­‌ترین روش­‌های مدرن است. 

 

عکس نقاشی ساختمان ساده

 

این روش، در رنگ آمیزی اتاق کودکان بسیار پرطرفدار است، زیرا شما به راحتی می‌توانید به کمک شابلون های موجود در بازار، طرح های زیبا و کودکانه را روی دیوار اتاق کودکان رنگ آمیزی کنید. شکل زیر، یکی از نمونه های استفاده از شابلون در دیوار و سقف اتاق کودکان می‌باشد. 

 

جدیدترین مدل نقاشی ساختمان

 

استفاده از رنگ های بافت دار

رنگ بلکا و تکنیک پتینه کاری، از جمله روش های رنگ آمیزی به سبک مدرن است. تفاوت این سبک ها و به روز شدن آنها بیشتر در ابزار مورد استفاده در آنهاست؛ به طور مثال در پتینه کاری از انواع غلطک ها، ترکیب رنگ های مختلف و همچنین ورق طلا و نقره استفاده می‌شود.

استفاده از پتینه در بخش های مختلف خانه از اهمیت زیادی برخوردار است.

 

سایر مکان­‌ها برای سبک جدید نقاشی ساختمان

وقتی حرف از آخرین سبک‌­های نقاشی ساختمان مدرن و جدیدترین مدل نقاشی ساختمان می­‌شود، ذهن بیشتر ما به سمت پذیرایی و اتاق­‌ها می‌­رود. اما برای اجرای انواع سبک جدید نقاشی ساختمان نیازی به محدود کردن خودتان به این فضاها نیست. مکان­‌های زیر را نیز برای افزودن رنگ درنظر داشته باشید:

  • درب­‌های داخلی
  • آشپزخانه
  • شومینه
  • راه پله

بعنوان مثال در رنگ آمیزی مدرن آشپزخانه توجه کافی به طرح و هارمونی رنگ به کار رفته در کابینت ها و اکسسوری آشپزخانه از اهمیت بالایی برخوردار است. علاوه بر این موارد در هنگام نقاشی راه پله با اقدامات پوششی مثل  ترمیم ترک سقف گچی، یا پوشاندن کاشی قدیمی و استفاده از ابزار مناسب در هنگام تلفیق این سبک با رنگ آمیزی در زیبا جلوه دادن فضا تاثیر بسزایی دارد. 

 

جدیدترین مدل نقاشی ساختمان با توجه به شرایط جوی

شاید تابحال به تاثیر شرایط جوی در رنگ آمیزی ساختمان، توجه نکرده باشید که البته طبیعی است. بیشتر ما هنگام انتخاب سبک جدید نقاشی ساختمان، تمام توجه خود را متوجه ساختمان و فضای داخلی ساختمان می­‌کنیم. با این وجود، درنظر گرفتن آب و هوا هنگام بررسی عکس نقاشی ساختمان ساده و کاتالوگ نقاشی ساختمان مزایای مهمی خواهد داشت.

 

نقاشی ساختمان مدرن در مناطق گرمسیر

در مناطق کویری و گرمسیر، همه چیز در معماری ساختمان­‌ها به گونه‌­ایست که زندگی در هوای گرم را راحت‌­تر کند. به مرور، این ایده­‌ها از معماری به رنگ‌­آمیزی ساختمان نیز وارد شده­‌اند تا از تاثیر رنگ‌­ها در کاهش دمای ساختمان استفاده کنند. در آخرین سبک‌­های نقاشی ساختمان مدرن برای مناطق گرم، اغلب از رنگ‌­های سفید یا روشن استفاده می­‌شود.

این رنگ­ها باعث بازتاب نور خورشید شده، و گرمای کمتری به خود جذب می­‌کنند؛ به همین دلیل، در آخرین سبک­های نقاشی ساختمان مدرن در فضاهای مختلف ساختمان به ویژه نمای بیرونی از رنگ روشن بیشتر استفاده می­‌شود.

 

جدیدترین مدل نقاشی ساختمان در مناطق سردسیر

اگر قصد استفاده ازسبک های مدرن برای رنگ آمیزی ساختمان در مناطق سردسیر را دارید، بهتر است قبل از بررسی عکس و کاتالوگ های مربوط به نقاشی ساختمان به نکاتی توجه کنید که بازدهی بیشتری دارد. فرقی نمی‌­کند ساختمان شما در مناطق کوهستانی باشد یا ییلاق‌­ها، در هرحال در آب و هوای سرد، کمی احساس گرما می‌­تواند لذت­‌بخش باشد.

در جدیدترین مدل نقاشی ساختمان برای مناطق سردسیر بیشتر از رنگ­‌های مانند مثل زرد، قرمز، نارنجی ملایم، شکلاتی، و آجری استفاده می­‌شود تا انرژی و حرارت آن به فضای خانه گرما ببخشد.

 

سبک جدید نقاشی ساختمان

 

یکی از ایده‌های نقاشی مدرن ساختمان تلفیق رنگ آمیزی با کاغذ دیواری است که پیشنهاد می‌شود برای اجرای آن حتما  راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی و دیگر قسمت‌های ساختمان قبل از انتخاب رنگ را با دقت مطالعه کنید.

 

جدیدترین مدل رنگ آمیزی ساختمان در آب و هوای بارانی

در مناطقی که باران­‌های فصلی زیاد است و محیط رطوبت دارد، اگر از رنگ­‌های ضد آب استفاده نشود، آب و رطوبت به راحتی جذب شده و باعث پوسیدگی و خسارت می‌­شود. خوشبختانه در نقاشی ساختمان مدرن، از رنگ­‌های ضد آب و مقاوم در مقابل شرایط جوی استفاده می­‌شود، که با خیال راحت می‌­توان از آنها برای رنگ‌­آمیزی فضاها استفاده کرد.

 

در رنگ آمیزی ساختمان مدرن، از چه نوع رنگی استفاده می‌شود؟

برای نقاشی در ساختمان های مدرن که از متریال و مواد مدرن تر و متفاوت تری استفاده شده است، از همان رنگهای روغنی، پلاستیکی و اکریلیک استفاده می‌شود.اما نحوه استفاده از این رنگ ها و ابزارهای به کار گیری در نقاشی دیوار های داخلی و نما متفاوت است. در واقع شما از انواع غلطک‌ها، شابلون‌ها، ترکیب رنگ های مختلف در فضاهای متفاوت استفاده می‌کنید که همگی به خلاقیت شما یا نقاش ساختمان بستگی دارد.

در این محتوا به توضیح اینکه نقاشی مدرن ساختمان چیست پرداختیم و 6 طرح نقاشی ساختمان مدرن را به طور کامل توضیح دادیم. امیدواریم که این محتوا به شما در تغییر سبک منزلتان کمک کند. اگر برای اجرای نقاشی ساختمان مدرن نیاز به یک متخصص دارید، می توانید از سایت یا اپلیکیشن "خدمت از ما" کمک بگیرید.

 

4.5 امتیاز از 1446 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین