ترکیب رنگ سفید

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
ترکیب رنگ سفید

اگر می‌خواهید رنگ سفید را به دست آورید، باید بدانید که رنگ سفید از چند رنگ تشکیل شده است. در رابطه با اینکه رنگ سفید از چه ترکیب رنگی به دست می‌آید، اختلاف نظرهای زیادی وجود دارد. به همین دلیل ما قصد داریم در این مطلب ترکیب دقیق رنگ سفید را بررسی کنیم. 

رنگ سفید از ترکیب چه رنگهایی است؟

بسیاری از افراد ادعا می‌کنند ساخت رنگ سفید با سه رنگ اصلی آبی، سبز و قرمز انجام می‌شود. اما آیا این ادعا درست است؟ اگرچه در بحث نورپردازی نورهای آبی و قرمز و سبز باعث ایجاد نور سفید می‌شوند، اما این موضوع در ترکیب رنگ صدق نمی‌کند؛ پس این ادعا درست نیست. یعنی در جواب کسی که می‌پرسد رنگ سفید از چه رنگ‌ هایی تشکیل شده؟ باید گفت هیچ رنگی!

دیگر تصور رایج غلطی که در مورد ترکیب رنگ سفید وجود دارد این است که با رنگ‌های رنگین کمان می‌توان رنگ سفید را ساخت. اما در حقیقت این 7 رنگ به هیچ عنوان باعث به دست آوردن رنگ سفید نمی‌شود.

 

ساخت رنگ سفید با رنگهای اصلی

 

نحوه ساخت رنگ سفید

همان طور که متوجه شدید، ساخت رنگ سفید با رنگهای اصلی امکان پذیر نیست. پس برای رسیدن به این رنگ باید چه کرد؟ جواب این سؤال، استفاده از رنگدانه سفید است. برای درست کردن رنگ سفید

از رنگدانه سفید به همراه رزین الکیدی یا اکریلیک استفاده می‌شود. شاید کنجکاو باشید که بدانید رنگدانه چیست؟ رنگدانه در واقع می‌تواند موادی از جمله هیدروکسید کلسیم، پودرهای معدنی، اکسید روی، کربنات سرب و کربنات کلسیم باشد. این مواد به عنوان رنگدانه تولید شده و در اختیار مصرف کننده قرار می‌گیرند.

ناگفته نماند که فرایند ساخت رنگ سفید، به دانش و تخصص کافی در ترکیب مواد نیاز دارد. همچنین، اگر اقدامات ایمنی لازم در ساخت این رنگ انجام نشود، می‌تواند یک فرایند خطرناک باشد.

 

درست کردن رنگ سفید

 

ساخت سایه هایی از رنگ سفید

اگر چه ساخت رنگ سفید با سه رنگ اصلی ممکن نیست اما می‌توان سایه‌هایی از آن را با استفاده از رنگ‌های مختلف ایجاد کرد. این موضوع به ذوق و خلاقیت هنرمندان بستگی دارد. هرکدام از سایه‌های رنگ سفید می‌توانند در جای خود زیبا و چشم نواز باشند. برخی از محبوب‌ترین سایه‌های رنگ سفید و نحوه درست کردن آنها را می‌توانید در جدول ترکیب رنگها ببینید:

 

عسلی روشن

قهوه ای تیره + زرد + سفید

گندمی

قهوه ای روشن + زرد + سفید

رنگ استخوانی

آبی + زرد + سفید

بژ

قهوه ای + سفید

خاکستری کم رنگ

سیاه + سفید

بادامی کمرنگ

قهوه ای مایل به زرد + سفید

 

ساخت رنگ سفید با سه رنگ اصلی

برخی از افراد تلاش می‌کنند با ترکیب رنگ‌هایی مثل آبی و زرد به سفید برسند. اما همان طور که در بخش‌های قبل ذکر شد، درست کردن رنگ سفید با دیگر رنگ‌ها ممکن نیست. پس اگر فکر می‌کنید با ترکیب دو رنگ به سفید برسید و به دنبال این هستید بدانید رنگ سفید از ترکیب چه رنگهایی است؟ ممکن است کمی نا امید شوید.

رنگ سفید تنها رنگی است که از ترکیب دیگر رنگ‌ها به دست نمی‌آید و باید آن را جداگانه تهیه کرد. اگر تلاش کنید با ترکیب کردن دیگر رنگ‌ها به سفید برسید، در نهایت ترکیبی خواهید داشت که رفته رفته به سمت مشکی می‌رود.

به عبارت دیگر هرچه بیشتر مخلوط کنید، بیشتر از رنگ سفید دور می‌شوید. پس به جای تلاش برای ساخت رنگ سفید با سه رنگ اصلی، یک رنگ سفید آماده از فروشگاه تهیه کنید؛ زیرا ساخت رنگ سفید علاوه بر زمان بر بودن، به دانش و تخصص نیاز دارد.

همان طور که مطالعه کردید، در این مطلب به بررسی ترکیب رنگ سفید و اینکه رنگ سفید از چه رنگ هایی تشکیل شده پرداختیم. شما با خواندن این مطلب دریافتید که ساخت رنگ سفید با رنگهای اصلی امکان پذیر نیست. بلکه می‌توانید سایه‌هایی از آن را با دیگر رنگ‌ها ایجاد کنید. در نهایت، اگر به دنبال رنگ سفید هستید، باید رنگ سفید آماده را از یک فروشگاه معتبر تهیه کنید.

5.0 امتیاز از 1 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین