چه نوع رنگی برای دیوار خانه مناسب است؟

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
چه نوع رنگی برای دیوار خانه مناسب است؟

چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ با چه رنگی روی دیوار نقاشی کنیم؟ سوالات این سبکی همیشه در انواع نقاشی ساختمان مطرح است. دیوار جزئی جدایی ناپذیر از ساختمان است که انواع رنگ آن در جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی نقش پر رنگی دارد.

یافتن یک پاسخ مناسب برای اینکه، چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است، تا حد زیادی ما را به یک چالش تطابق دکوراسیون، رنگ سقف و دیوار با هم دعوت می‎کند. هدف از انتخاب انواع رنگ دیوار در برخی سبک‌ها ایجاد یک طراحی خاص برای دیوار‌های ساختمان است.

در نظر داشتن بهترین رنگ برای دیوار خانه، شناخت کافی روی انواع رنگ‌ها و اینکه چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ تاثیر فراوانی دارد. در این محتوا به بررسی انواع رنگ دیوار و بهترین رنگ برای دیوار گچی و خانه می پردازیم.

 

اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون و رنگ منزل خود مطابق سلیقه‌تان دارید یا در بازسازی ساختمان و ترمیم ترک سقف گچی منتهی به دیوار به دنبال یک رنگ مناسب هستید، انتخاب بهترین رنگ برای دیوارهای گچی و معمولی، به شما در ایجاد یک فضای مطلوب کمک می‌کند. انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه یک راهکار برای خاص و زیبا نشان دادن دکوراسیون و طراحی داخلی است.

 

انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه

 

چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟

دانستن پاسخ این سوال، هم اندازه‌ی سلیقه شما به جنس و نوع پوشش دیوار بستگی دارد. این به این معناست که در هنگام انتخاب انواع رنگ برای دیوار در ساختمان، اینکه با چه رنگی روی دیوار نقاشی کنیم، تحت تاثیر جنس دیوار می‌تواند متفاوت باشد. داشتن اطلاعات کافی درباره انواع رنگ‌ها و ترکیبات تشکیل دهنده آنها در یافتن پاسخ سوال چه رنگی برای دیوار مناسب است؟ تاثیرات مثبتی دارد.

 

بهترین رنگ برای دیوار گچی

 

استفاده از انواع رنگ‌های پوششی برای جنس‌های مختلف دیوار و در ادامه آن در نظر گرفتن رنگ‌های مختلف برای تطابق رنگ دیوار با دکوراسیون و نقاشی ساختمان مدرن در انتخاب انواع رنگ دیوار از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب سیلر و پرایمر مناسب برای رنگ آمیزی در مطلوب بودن نتایج انتخاب بهترین رنگ برای دیوار خانه تاثیر بسزایی دارند. 

 

بهترین رنگ برای دیوار خانه

رنگ دیوار بر اساس محل قرارگیری آن در خارج و داخل خانه، جنس دیوار و اندازه‌ی هماهنگی آن با نقاشی ساختمان در انواع رنگ دسته بندی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب زیباترین رنگ ساختمان که متناسب با دکوراسیون داخلی بوده در خاص نشان دادن فضای منزل تاثیر بسزایی دارد. در این قسمت به معرفی انواع رنگ برای دیوار می‌پردازیم.

 

بهترین رنگ برای دیوار خانه

 

رنگ پرایمر برای دیوار

رنگ پرایمر برای ایجاد یک زیرساخت و زیر لایه نقاشی برای پوشاندن و محافظت از دیوار‌هایی از جنس گچ مورد استفاده قرار می‌گیرند. در دیوار‌های تازه گچ شده و یا ساختمان‌های نوساز ، رنگ پرایمر بصورت محلول و با حجم ده درصد آب به کار برده می‌شود. این امر باعث می‌شود گچ دیوار مجدد خیس خورده و برای جذب رنگ آمادگی داشته باشد. به همین منظور رنگ پرایمر یکی از گزینه های بهترین رنگ برای دیوار گچی به حساب می‌آید.

 

بهترین رنگ برای دیوار گچی

 

رنگ زیرلایه برای دیوار

این نوع رنگ برای پوشاندن سطح دیوار‌های قبلا رنگ خورده استفاده می‌شوند. این رنگ‌ها بعنوان پوششی برای رنگ‌های زیرین قبل از اعمال رنگ اصلی به کار می‌روند. انتخاب روشن و تیره بودن رنگ زیر لایه وابسته به رنگ اصلی ونهایی است.

 

بهترین نوع رنگ برای خانه و دیوار

 

رنگ‌های براق

از این سبک رنگ‌ها بیشتر برای سطوح چوبی درخشندگی و جلوه دارند، اما اوصولا برای زیرسازی لایه دیوار نیز از این رنگ‌ها قبل از نقاشی ساختمان استفاده می‎شود. این سبک رنگ‌ها برای پوشش سطح دیوار قبل از اعمال انواع رنگ دیوار به کار برده می‌شوند.

 

رنگ مناسب برای دیوار گچی

 

شناخت رنگ‌ها در پاسخ به سوال چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ یک راهنمای خوب به شمار می‎‌آید. پس از آشنایی نسبی به انواع رنگ‌های پوششی به معرفی با انواع رنگ دیوار می‌پردازیم.

انواع رنگ دیوار

قبل از انتخاب انواع رنگ برای ساختمان، تناسب سبک و رنگ انتخابی را با دکوراسیون و نقاشی ساختمان در نظر داشته باشید. در واقع اینکه چه رنگی برای دیوار مناسب است؟ یک کلیت و هماهنگی بین جنس رنگ، دیوار و سبک طراحی اعمال شده در فضای ساختمان می‌باشد. در ادامه با معرفی انواع رنگ برای دیوار یا شما همراه خواهیم بود.

 

انواع رنگ برای دیوار

 

رنگ اکریلیک

از رنگ اکریلیک دیوار در نقاشی ساختمان اصولا برای ایجاد طرح و نقش روی دیوار استفاده می‌شود. این سبک رنگ به دلیل تنوع بالایی که در انواع رنگ‌ها دارد و همین طور انعطاف پذیری آن برای اجرا روی هر سطوحی در رنگ آمیزی دیوار یک انتخاب خوب به حساب می‌آید. رنگ اکریلیک برای دیوار به یه نوع براق، نیمه برق و مات تقسیم بندی می‌شود.

 

رنگ اکریلیک روی دیوار گچی

 

بلکا یا رنگ پوششی

بلکا یا رنگ پوششی سلولزی یک پاسخ مناسب برای سوال چه رنگی برای دیوار گچی مناسب است؟ می‌باشد. رنگ بلکا به نسبت کاغذ دیواری و دیگر سبک‌های رنگ کردن دیوار مقرون به صرفه تر است. رنگ بلکا یک پوشش مناسب برای تزیین و رنگ دیوار در منزل به شمار می‌آید و قابلیت هماهنگی دکوراسیون و طراحی داخلی منزل را سهولت می‌بخشد.

 

بلکا یا رنگ پوششی برای دیوار

 

همین طور می‌توانید از ایده تلفیق رنگ بلکا با کاغذدیواری پس از مشاهده  راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی و دیگر قسمت‌های ساختمان در نقاشی و بازسازی یک بنا بهره ببرید. 

 

رنگ پلاستیک

رنگ کردن دیوار با رنگ پلاستیک و خشک کردن آن بسیار راحت است. برای افرادی که در پاسخ سوال چه رنگی برای دیوار مناسب است؟ مردد هستند، رنگ پلاستیک یک انتخاب مناسب و مقرون به صرفه به حساب می‌آید.با استفاده از غلطک رنگ و قلم مو برای رنگ کاری دیوار به راحتی می‌توانید نقاشی دیوار و ساختمان را انجام دهید.

(مطلب پیشنهادی: رنگ پلاستیک)

 

رنگ پلاستیک برای دیوار

اقداماتی مثل لکه گیری دیوار رنگ شده و همین طور رعایت اصول آماده سازی دیوار برای رنگ آمیزی شرایط را برای بهتر جلوه دادن رنگ انتخابی برای دیوار فراهم می‌کند. 

 

رنگ روغنی

رنگ روغنی در انواع براق،نیمه براق و مات برای دیوار‌های ساختمان کاربرد دارد. این سبک با قرار گیری بر سطح دیوار انعکاس نور در محیط منزل و ساختمان را بهبود می‌بخشد. استفاده از نوع براق رنگ روغنی بیشتر برای دیوار‌های پذیرایی و نیمه مات و مات برای دیوار اتاق‌های دیگر توصیه می‌شود. رعایت اصول چگونه رنگ روغن را خشک کنیم در اجرای صحیح این متد نقاشی ساختمان تاثیر بسزایی دارد. 

 

مناسبترین و بهترین رنگ برای دیوار گچی

از بین بردن آثار به جا مانده از نصب کاغذ دیواری روی و همین طور لکه‌های به جای مانده از نصب کاغذ دیواری روی گچ از جمله اقداماتی است که پیش از شروع رنگ آمیزی دیوار با رنگ روغنی باید به آن توجه ویژه داشت. 

(مطلب پیشنهادی: نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن)

 

رنگ پتینه

پتینه کاری یک سبک جدید طراحی و رنگ دیوار است که به دو سبک مدرن و کلاسیک صورت می‌گیرد. این سبک رنگ در ایجاد یک فضای خاص و زیبا در منزل تاثیر فراوانی دارد. هماهنگی دیوار با طراحی و دکوراسیون داخلی یکی از مزیت‌های استفاده از پتینه برای دیوار است.

 

انواع رنگ خانه

 

بهترین رنگ برای دیوار گچی

شما برای رنگ کردن دیوارهای گچی می‌توانید از انواع رنگ‌های براق و مات استفاده کنید، اما بهترین رنگ برای دیوار گچی، استفاده از رنگ های براق است؛ به خصوص که استفاده از رنگ پرایمر، به عنوان یک زیر لایه هم، به زیباتر و جذاب نشان دادن دیوارها کمک می‌کند.

به طور کلی در ارتباط با رنگ آمیزی دیوارهای گچی باید چند نکته کلی که در زیر به آنها اشاره می کنیم را در نظر بگیرید.

  • حتما برای دیوارهای گچی از رنگ‌های با کیفیت استفاده کنید.
  • از غلطک مناسب برای نقاشی دیوارهای گچی استفاده کنید. با توجه به دیوار گچی، اینکه سطح دیوار صاف است، پوست پوسته شده و یا برجستگی های زیادی دارد، غلطک مناس برای نقاشی را انتخاب کنید.

 

رنگ‌های مختلفی برای دیوار ساختمان مثل رنگ مولتی کالر و دیگر رنگ‌های معرفی شده وجود دارند. امروزه نقاشی دیوار و هماهنگی آن با رنگ سقف و نقاشی ساختمان یک سبک جدید طراحی داخلی به شمار می‌آید. با انتخاب بهترین رنگ برای خانه و همچنین دقت در انتخاب بهترین رنگ برای دیوار گچی، فضای منزل خود را منحصر به فرد و زیبا کنید.

4.5 امتیاز از 1438 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین