چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟

چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ با چه رنگی روی دیوار نقاشی کنیم؟ سوالات این سبکی همیشه در انواع نقاشی ساختمان مطرح است. دیوار جزئی جدایی ناپذیر از ساختمان است که انواع رنگ آن در جلوه و زیبایی دکوراسیون داخلی نقش پر رنگی دارد.

یافتن یک پاسخ مناسب برای اینکه چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ تا حد زیادی ما را به یک چالش تطابق دکوراسیون، رنگ سقف و دیوار با هم دعوت می‎کند. هدف از انتخاب انواع رنگ دیوار در برخی سبک‌ها ایجاد یک طراحی خاص برای دیوار‌های ساختمان است. در نظر داشتن بهترین رنگ برای دیوار خانه، شناخت کافی روی انواع رنگ‌ها و اینکه چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ تاثیر فراوانی دارد.

 

 

اگر تصمیم به تغییر دکوراسیون و رنگ منزل خود مطابق سلیقه‌تان دارید یا در بازسازی ساختمان و ترمیم ترک سقف گچی منتهی به دیوار به دنبال یک رنگ مناسب هستید، انتخاب انواع رنگ دیوار و اینکه چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ به شما در ایجاد یک فضای مطلوب کمک می‌کند. انتخاب بهترین رنگ برای خانه یک راهکار برای خاص و زیبا نشان دادن دکوراسیون و طراحی داخلی است.

 

انتخاب بهترین رنگ برای خانه

 

چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟

دانستن پاسخ این سوال، هم اندازه‌ی سلیقه شما به جنس و نوع پوشش دیوار بستگی دارد. این به این معناست که در هنگام انتخاب انواع رنگ برای دیوار در ساختمان اینکه با چه رنگی روی دیوار نقاشی کنیم؟ تحت تاثیر جنس دیوار می‌تواند متفاوت باشد. داشتن اطلاعات کافی درباره انواع رنگ‌ها و ترکیبات تشکیل دهنده آنها در یافتن پاسخ سوال چه رنگی برای دیوار مناسب است؟ تاثیرات مثبتی دارد.

 

با چه رنگی روی دیوار نقاشی کنیم؟

 

استفاده از انواع رنگ‌های پوششی برای جنس‌های مختلف دیوار، و در ادامه آن در نظر گرفتن رنگ‌های مختلف برای تطابق رنگ دیوار با دکوراسیون و نقاشی ساختمان مدرن در انتخاب انواع رنگ دیوار از اهمیت بالایی برخوردار است. انتخاب سیلر و پرایمر مناسب برای رنگ آمیزی در مطلوب بودن نتایج انتخاب رنگ مناسب برای دیوار تاثیر بسزایی دارند. 

 

بهترین رنگ برای دیوار خانه

رنگ دیوار بر اساس محل قرارگیری آن در خارج و داخل خانه، جنس دیوار و اندازه‌ی هماهنگی آن با نقاشی ساختمان در انواع رنگ دسته بندی شده و مورد استفاده قرار می‌گیرد. انتخاب زیباترین رنگ ساختمان که متناسب با دکوراسیون داخلی بوده در خاص نشان دادن فضای منزل تاثیر بسزایی دارد. در این قسمت به معرفی انواع رنگ برای دیوار می‌پردازیم.

 

چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟

 

رنگ پرایمر برای دیوار

رنگ پرایمر برای ایجاد یک زیرساخت و زیر لایه نقاشی برای پوشاندن و محافظت از دیوار‌هایی از جنس گچ مورد استفاده قرار می‌گیرند. در دیوار‌های تازه گچ شده و یا ساختمان‌های نوساز ، رنگ پرایمر بصورت محلول و با حجم ده درصد آب به کار برده می‌شود. این امر باعث می‌شود گچ دیوار مجدد خیس خورده و برای جذب رنگ آمادگی داشته باشد.

 

رنگ پرایمر برای دیوار

 

رنگ زیرلایه برای دیوار

این نوع رنگ برای پوشاندن سطح دیوار‌های قبلا رنگ خورده استفاده می‌شوند. این رنگ‌ها بعنوان پوششی برای رنگ‌های زیرین قبل از اعمال رنگ اصلی به کار می‌روند. انتخاب روشن و تیره بودن رنگ زیر لایه وابسته به رنگ اصلی ونهایی است.

 

رنگ زیر لایه برای دیوار

 

رنگ‌های براق

از این سبک رنگ‌ها بیشتر برای سطوح چوبی درخشندگی و جلوه دارند، اما اوصولا برای زیرسازی لایه دیوار نیز از این رنگ‌ها قبل از نقاشی ساختمان به استفاده می‎شود.این سبک رنگ‌ها برای پوشش سطح دیوار قبل از اعمال انواع رنگ دیوار به کار برده می‌شوند.

 

رنگ براق برای دیوار

 

شناخت رنگ‌ها در پاسخ به سوال چه نوع رنگی برای دیوار مناسب است؟ یک راهنمای خوب به شمار می‎آید. پس از آشنایی نسبی به انواع رنگ‌های پوششی به معرفی با انواع رنگ دیوار می‌پردازیم.

انواع رنگ دیوار

قبل از انتخاب انواع رنگ برای ساختمان، تناسب سبک و رنگ انتخابی را با دکوراسیون و نقاشی ساختمان در نظر داشته باشید. در واقع اینکه چه رنگی برای دیوار مناسب است؟ یک کلیت و هماهنگی بین جنس رنگ، دیوار و سبک طراحی اعمال شده در فضای ساختمان می‌باشد. در ادامه با معرفی انواع رنگ برای دیوار یا شما همراه خواهیم بود.

 

انواع رنگ برای دیوار

 

رنگ اکریلیک

از رنگ اکریلیک دیوار در نقاشی ساختمان اصولا برای ایجاد طرح و نقش روی دیوار استفاده می‌شود. این سبک رنگ به دلیل تنوع بالایی که در انواع رنگ‌ها دارد و همین طور انعطاف پذیری آن برای اجرا روی هر سطوحی در رنگ آمیزی دیوار یک انتخاب خوب به حساب می‌آید. رنگ اکریلیک برای دیوار به یه نوع براق، نیمه برق و مات تقسیم بندی می‌شود.

 

رنگ اکریلیک برای دیوار

 

بلکا یا رنگ پوششی

بلکا یا رنگ پوششی سلولزی یک پاسخ مناسب برای سوال چه رنگی برای دیوار مناسب است؟ می‌باشد. رنگ بلکا به نسبت کاغذ دیواری و دیگر سبک‌های رنگ کردن دیوار مقرون به صرفه تر است. رنگ بلکا یک پوشش مناسب برای تزیین و رنگ دیوار در منزل به شمار می‌آید و قابلیت هماهنگی دکوراسیون و طراحی داخلی منزل را سهولت می‌بخشد.

 

بلکا یا رنگ پوششی برای دیوار

 

همین طور می‌توانید از ایده تلفیق رنگ بلکا با کاغذدیواری پس از مشاهده  راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی و دیگر قسمت‌های ساختمان در نقاشی و بازسازی یک بنا بهره ببرید. 

 

رنگ پلاستیک

رنگ کردن دیوار با رنگ پلاستیک و خشک کردن آن بسیار راحت است (کاربرد  چسب چوب در رنگ پلاستیک). برای افرادی که در پاسخ سوال چه رنگی برای دیوار مناسب است؟ مردد هستند، رنگ پلاستیک یک انتخاب مناسب و مقرون به صرفه به حساب می‌آید.با استفاده از غلطتک رنگ و قلم مو برای رنگ کاری دیوار به راحتی می‌توانید نقاشی دیوار و ساختمان را انجام دهید.

 

رنگ پلاستیک برای دیوار

اقداماتی مثل لکه گیری دیوار رنگ شده و همین طور رعایت اصول آماده سازی دیوار برای رنگ آمیزی شرایط را برای بهتر جلوه دادن رنگ انتخابی برای دیوار فراهم می‌کند. 

 

رنگ روغنی

رنگ روغنی در انواع براق،نیمه براق و مات برای دیوار‌های ساختمان کاربرد دارد. این سبک با قرار گیری بر سطح دیوار انعکاس نور در محیط منزل و ساختمان را بهبود می‌بخشد. استفاده از نوع براق رنگ روغنی بیشتر برای دیوار‌های پذیرایی و نیمه مات و مات برای دیوار اتاق‌های دیگر توصیه می‌شود. رعایت اصول چگونه رنگ روغن را خشک کنیم در اجرای صحیح این متد نقاشی ساختمان تاثیر بسزایی دارد. 

 

رنگ روغنی برای دیوار

از بین بردن آثار نصب کاغذ دیواری روی رنگ روغن و همین طور لکه‌های به جای مانده از نصب کاغذ دیواری روی گچ از جمله اقداماتی است که پیش از شروع رنگ آمیزی دیوار با رنگ روغنی باید به آن توجه ویژه داشت. 

 

رنگ پتینه

پتینه کاری یک سبک جدید طراحی و رنگ دیوار است که به دو سبک مدرن و کلاسیک صورت می‌گیرد. این سبک رنگ در ایجاد یک فضای خاص و زیبا در منزل تاثیر فراوانی دارد. هماهنگی دیوار با طراحی و دکوراسیون داخلی یکی از مزیت‌های استفاده از پتینه برای دیوار است.

 

رنگ پتینه برای دیوار

 

رنگ‌های مختلفی برای دیوار ساختمان مثل رنگ مولتی کالر و دیگر رنگ‌های معرفی شده وجود دارند. امروزه نقاشی دیوار و هماهنگی آن با رنگ سقف و نقاشی ساختمان یک سبک جدید طراحی داخلی به شمار می‌آید. با انتخاب بهترین رنگ برای خانه در زیبا نشان دادن فضای منزل خود را منحصر به فرد و زیبا کنید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading