نحوه رنگ کردن کاشی و سرامیک

ثبت درخواست " نقاشی ساختمان "
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
نحوه رنگ کردن کاشی و سرامیک

رنگ کردن کاشی دستشويي، حمام، آشپزخانه یا کف خانه یکی از بهترین روش‌ها برای بازسازی خانه با بودجه محدود است. احتمالا رنگ سرامیک و کاشی های شما هم زرد شده‌اند و مانند روز اول، جلا ندارند و رنگ خودشان را از دست داده‌اند؛ از طرف دیگر قصد ندارید، مبلغ زیادی هزینه کنید، بنابراین یکی از به صرفه ترین و آسان‌ترین کارها، رنگ کردن کاشی و سرامیک می‌باشد.

در این مقاله ضمن آموزش نحوه رنگ کردن سرامیک و کاشی با رنگ مخصوص کاشی و سرامیک، در مورد مناسب‌ترین و بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی، آشپزخانه و ... مطالبی بیان کرده ایم، تا در عرض چند ساعت، شکوه و زیبایی را به خانه خود باز گردانید.

شما می‌توانید درخواست رنگ كردن كاشي اشپزخانه را در "خدمت از ما" ثبت کنید و از 5 نقاش ساختمان به رایگان قیمت بگیرید. 

 

ویدیوی آموزش مراحل رنگ کردن کاشی

 


یک نقاش حرفه‌ای وظیفه‌ای بیش از رنگ آمیزی دیوارها دارد؛ او با مهارت خود در نقاشی ساختمان، سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بی‌جان ساختمان دارد. او مانند خالقی است، که سعی در خلق اثری هنری دارد.  

 

رنگ کردن کاشی و سرامیک

 

مزایای رنگ کردن کاشی و سرامیک

همانطور که در بالا گفتیم یکی از بهترین روش ها برای تغییر فضا رنگ کردن کاشي و سرامیک است، البته با انتخاب یک رنگ مناسب، که برای آشنایی با رنگ‌ها می‌توانید به محتوای کامل " ترکیب رنگ ساختمان" مراجعه کنید. از دیگر مزایای این روش، می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

 • رنگ کردن سرامیک و کاشی یک راه ارزان و کم زحمت می‌باشد.
 • انجام این کار، بسیار راحت و آسان است.
 • عدم نیاز به تعویض کاشی و سرامیک است.
 • رنگ کردن کاشی، باعث بالا رفتن عمر مفید آنها هم می‌شود.
 • قابل ترمیم بودن مشکلات روی سطح سرامیک و کاشی.
 • پاک شدن هرگونه آلودگی، کثیفی، ذرات گرد و غبار بعد از رنگ کردن کاشی

به طور کلی، اصولی برای رنگ کردن کاشی و سرامیک و پوشاندن سطح آنها جهت نگهداشتن رنگ و ماندگاری آن، در نظر گرفته شده است که باید به این اصول توجه کرد.

 

رنگ سرامیک و کاشی

 

نقش رنگ کردن کاشی و سرامیک در تغییرات دکوراسیون منزل، تعمیر بخش‌هایی مثل آشپزخانه با هماهنگی بین سقف کاذب آشپزخانه و کف، حمام و سرویس بهداشتی بسیار پر رنگ می‌باشد؛ دیگر نکته کاربردی رنگ کردن کاشي و سرامیک که از مزایای آن به شمار می‌آید، آسان بودن روش رنگ کاشی و سرامیک برای هماهنگ کردن و متناسب کردن بخش‌های مختلف خانه در تغییر دکوراسیون منزل می باشد.

 

مراحل رنگ کردن سرامیک و کاشی به چه صورت است؟

انجام مراحل رنگ سرامیک و کاشی، کاری بسیار آسان است، به شرطی که این کار را با دقت و حوصله انجام دهید. در زیر مراحل رنگ کردن سرامیک را به ترتیب شرح داده ایم.

 1. ابتدا کاشی را با یک سطل آب و صابون تمیز کنید تا گرد و خاک به خورد رنگ نرود. 
 2. کاشی های شکسته را بچسبانید و فرورفتگی ها را پر کنید تا تمام سطوح یکدست شود.
 3. با استفاده از کاغذ سمباده، برجستگی های سطح کاشی و سرامیک را قبل از رنگ کردن کاشی و سرامیک، یک دست کنید تا بعد از رنگ آمیزی با تصویری نامرتب و ناخوشایند مواجه نشوید.
 4. با استفاده از نوار رنگ آمیزی اطراف کاشی و سطوحی که نمی خواهیم رنگی شود (قسمت‌های آزاد دیوار یا زیر کابینت‌ها) را می پوشانیم تا بعد از رنگ کردن سرامیک، کار تمیز باشد.
 5. بعد انجام مراحل بالا؛ قبل از رنگ کاشی، سطوح کاشی را با کمک پرایمر یا لایه آستر رنگ کنید تا رنگ با کیفیت و سرعت بیشتر روی سطح کاشی خشک شود. و چندین ساعت بعد از آستر کشی اجازه دهید؛ سرامیک و کاشی در معرض هوا خشک و آماده شود.
 6. بهتر است اول از لبه های کاشی شروع کنیم؛ برای رنگ زدن لبه‌های کاشی و سرامیک بهتر است، از لایه‌های نازک رنگ، همراه با قلمو نقاشی استفاده کنید.
 7. سپس سطوح را با غلطک نقاشی رنگ‌آمیزی کنید، تا یکدست شود.

 

رنگ کردن کاشی و رنگ کردن موزاییک

 

ابزار لازم برای رنگ کردن کاشی

برای رنگ کردن کاشی و سرامیک ابتدا باید با ابزار مورد نیاز برای انجام کار آشنا شویم:

 • رنگ اکریلیک با کیفیت بالا برای زیرسازی (پرایمر و سیلر)
 • رنگ داخلی اکرلیک نیمه براق با کیفیت بالا و اورتان urethane( یک رنگ پوششی ضد آب و رطوبت)
 • رنگ لاتکس(رنگ اکریلیک برای زیر سازی)
 • دستکش‌های پلاستیکی مقاوم، اسفنج و پارچه کهنه
 • TSP یا پاک کننده قوی دیگر
 • نوار رنگ‌آمیزی و کاغذ سمباده (شماره ۲۲۰)
 • قلم مو نقاشی و غلطک رنگ

 

رنگ کردن کاشی

 

مناسب‌ترین رنگ سرامیک کف چیست؟

رنگ مخصوص سرامیک کف که مناسب سرامیک نصب شده در حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه وهمین طور قسمت های نشیمن و پذیرایی ساختمان است، باید دارای چسبندگی بالایی باشد، که در اثر رطوبت و آب به مرور از بین نرود. رنگ کردن سرامیک کف با در نظر گرفتن فضاهای مورد نظر و با انتخاب یک مدل و رنگ مناسب و بیشتر مواقع تحت نظر و راهنمایی یک کارشناس صورت می‌گیرد.

اما به طور کلی مناسب ترین رنگ سرامیک و کاشی برای کف و دیوارها، به خصوص سطوحی که بیشتر با آب در تماس هستند، رنگ اپوکسی می باشد؛ چرا که این رنگ به دلیل چسبندگی بالایی که دارد در مقایسه با رنگ‌های اکریلیک و پایه آب، ماندگاری بالایی دارد. 

(بیشتر بخوانید: مناسب‌ترین رنگ اتاق کودک)

 

رنگ کردن سرامیک کف

 

رنگ کاشی آشپزخانه

تغییرات دکوراسیون و تیپ آشپزخانه، مستلزم یک هماهنگی مناسب با رنگ کف و دیوارهای آن است، با این کار تغییرات آشپزخانه بیشتر به چشم می‌آید. یکی از روشهایی که کار شما را برای انجام این هماهنگی آسان نموده؛ استفاده از تکنیک رنگ کردن کاشی و سرامیک در تغییر رنگ کاشی آشپزخانه است؛ که به راحتی و با هزینه کمتر فضای آشپزخانه شما را به یک محیط مرتب و کاملا ست شده تبدیل می‌کند.

درست است که برای رنگ کاشی آشپزخانه، باید به تناسب آن با دیگر بخش ها توجه کرد، اما برای دانستن اینکه، مناسب ترین رنگ برای رنگ کاشی آشپزخانه کدام است، باید گفت که استفاده از رنگ سفید، خاکستری و رنگ‌های گرم بسیار مناسب است.

 

پوشاندن کاشی قدیمی

 

در حالت کلی انتخاب رنگ‌های گرم برای رنگ كردن كاشي اشپزخانه با  کابینت صدفی، ایده‌ای خلاقانه در نقاشی ساختمان مدرن است. بنابراین تنها انتخاب یک کابینت خوب، در زیبایی و دکوراسیون این محیط تاثیر گذار نبوده و شما باید به دنبال راهکارهایی ساده برای ایجاد یک هماهنگی بین قسمت‌های مختلف این بخش مهم در منزل باشید. 

 

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

 معمولا فضای سرویس بهداشتی و دستشویی رطوبت دارد. بنابراین بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی استفاده از رنگ روغنی مخصوص کاشی، سرامیک و موزاییک می باشد. البته باید به رنگ های مناسب برای دستشویی، جهت رنگ کردن کاشی‌های آن توجه کرد.

معمولا برای رنگ كردن كاشي دستشويي، از رنگ‌های روشن مانند سفید، آبی روشن و صورتی و سبز روشن استفاده می‌شود. به عنوان مثال برای هماهنگی سقف و دیوار حمام از هارمونی طوسی روشن و تیره برای رنگ آمیزی سرامیک و کاشی کف استفاده کنید. 

 

رنگ کاشی برای آشپزخانه و سرویس بهداشتی

 

رنگ آمیزی و تغییر رنگ سرامیک کف و همین طور رنگ کاشی بین کابینت های زمینی و هوایی آشپزخانه ، با انجام درست مراحل و کاربرد صحیح مواد، به راحتی در منزل انجام می‌گیرد. هماهنگی رنگ سرامیک و کاشی با هارمونی رنگ کابینت، به خاص، بزرگ و مرتب نشان دادن محیط کمک بسیار زیادی می‌کند.

رنگ‌های سبک کلاسیک و تیره برای تغییر رنگ سرامیک کف آشپزخانه دکور شده با کابینت ام دی اف و کابینت کلاسیک یک ایده خاص و جذاب است. 

 

پوشاندن کاشی قدیمی

پوشاندن کاشیهای قدیمی خانه به چهار روش، نصب کاشی جدید، استفاده از کاشی چسبی آلومینیوم دار، پوشاندن کاشی قدیمی با استیکر و در نهایت رنگ کردن کاشی و سرامیک است. رنگ کردن، بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش برای پوشاندن کاشی قدیمی به شمار می‌آید.

 

بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی

 

به عبارت دیگر یکی از ایده آل‌ترین راهکارهای راحت شدن از دست کاشی‌های قدیمی خانه؛ رنگ کردن سرامیک و کاشی با ابزار و رنگ مخصوص نقاشی روی کاشی می‌باشد. در نظر داشتن رنگ مقاوم و ضد رطوبت در هنگام خرید برای پوشاندن کاشی قدیمی از نکاتی است؛ که باید به آن توجه شود.

(مطلب پیشنهادی: لکه گیری دیوار رنگ شده)

 

رنگ سرامیک هنری

اگر تمایل به رنگ کردن کاشی و سرامیک کف؛ اتاق و یا نشیمن را دارید، می‌توانید، از تم و رنگ سرامیک هنری برای ایجاد طرح و رنگ‌های زیبا و خاص روی سرامیک و کاشی استفاده نمایید. برای این کار نیاز به خرید رنگ لعاب سرد برای ایجاد زیر سازی جهت نشستن نقش و نگار هنری، رنگ و طرح‌های متنوع روی سرامیک می‌باشد. 

 

رنگ سرامیک هنری

 

رنگ كردن موزاييک

رنگ مخصوص موزاییک، بهترین انتخاب برای رنگ کردن موزاییک جهت تغییر رنگ و همچنین گزینه مناسب برای انتخاب بهترین رنگ کاشی برای سرویس بهداشتی و حمام  است. رنگ کردن موزاییک حمام و سرویس بهداشتی، به دلیل قرار داشتن کاشی در معرض آب و رطوبت از حساس ترین نوع رنگ کردن کاشی و سرامیک است، که باید از روی اصول و با استفاده از مواد رنگ کاری مرغوب صورت گیرد.

 

محل رنگ کردن کاشی و سرامیک مهم است؟

برای رنگ کردن کاشی و سرامیک؛ محل انجام کار در درجه اول اهمیت است؛ چرا که برای محیط های مرطوب مثل حمام و سرویس بهداشتی، زیرسازی رنگ باید حتما با رنگ لاتکس باشد.

در درجه بعدی انتخاب رنگ کاشی اهمیت دارد، که بر اساس سلیقه شما و طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه و قسمت های دیگر منزل می‌تواند متفاوت باشد و روی قیمت رنگ مخصوص کاشی تاثیر بگذارد.

 

مراحل رنگ کردن کاشی

 

رنگ کردن سرامیک به روش هوای خشک

این نوع رنگ آمیزی اشاره مستقیم به نحوه رنگ کردن کاشی و سرامیک بعد از نصب کاشی، دارد و چون این رنگ آمیزی بصورت کلی و با قرار گرفتن کاشی بعد از رنگ آمیزی، در معرض هوای خشک می‌باشد، به این نام معروف است. رنگ کردن سرامیک  قبل از نصب، روشی جداگانه و بر اساس شیوه‌های گرم کردن سرامیک و دیگر روش های صنعتی می‌باشد.

فراموش نکنید رنگ آمیزی کاشی و سرامیک برای اینکه حرفه ای و تمیز صورت گیرد؛ نیاز به زمان کافی دارد؛ سعی کنید با انتخاب مناسبترین رنگ کاشی و استفاده از ابزار آلات مرغوب، از دوباره کاری جلوگیری نمایید.

اگر رنگ کردن کاشی و سرامیک یرایتان دشوار است و ظرافت در انجام آن برایتان مهم ست، از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، کمک بگیرید و از انجام آن به تنهایی خودداری کنید.

4.5 امتیاز از 1636 رای


نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین