رنگ کردن کاشی، سرامیک و موزاییک با رنگ مخصوص

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
رنگ کردن کاشی، سرامیک و موزاییک با رنگ مخصوص

رنگ کردن کاشی یا سرامیک آشپزخانه، حمام، سرویس بهداشتی یا کف خانه یکی از بهترین روش‌ها برای بازسازی خانه با بودجه محدود است. احتمالا کاشی یا سرامیک‌های شما هم زرد شده‌اند و مانند روز اول، جلا ندارند و رنگ خودشان را از دست داده‌اند. در سوی دیگر مدنظر دارید هزینه چندانی انجام ندهید و اقدام به بهبود فضای آشپزخانه، حمام یا کف اتاق خود کنید.

در این مقاله برای شما نحوه رنگ کردن سرامیک و کاشی با رنگ مخصوص کاشی و رنگ مخصوص سرامیک گفته‌ایم تا در عرض چند ساعت، شکوه و زیبایی را به خانه خود باز گردانید.

البته شما می‌توانید درخواست خودتان را در "خدمت از ما" ثبت کنید و از 5 نقاش ساختمان به رایگان قیمت بگیرید. همان طور که قبلا گفته‌ایم:

یک نقاش حرفه‌ای وظیفه‌ای بیش از رنگ آمیزی دیوارها دارد؛ او با مهارت خود در نقاشی ساختمان، سعی در جان بخشیدن و دمیدن روح در دیوارهای بی‌جان ساختمان دارد. او مانند خالقی است، که سعی در خلق اثری هنری دارد.  

یک دلیل مهم و قانع کننده استفاده از رنگ کردن کاشی و سرامیک؛ تغییرات رنگ کاشی متناسب با دیوار، سقف،  انواع سنگ کابینت و دکوراسیون منزل است؛ با یک روش آسان به پوشاندن کاشی قدیمی منزل فکر کنید و یا با رنگ سرامیک هنری حال و هوای خانه خود را تغییر دهید.

 

رنگ مخصوص سرامیک کف

رنگ کردن کاشی و سرامیک رنگ آمیزی سرامیک کف تغییر رنگ سرامیک کف رنگ سرامیک هنری

 

رنگ کردن کاشی و سرامیک و کاربرد آن

رنگ کردن کاشی و سرامیک؛با این تصور آغاز می‌شود، که آیا سرامیک رنگ می‌گیرد؟ یا به عبارتی دیگر رنگ آمیزی سرامیک امکان پذیر است؟؛ چیزی که در خاصیت کاشی و سرامیک وجود دارد، این است که هر گونه آلودگی، کثیفی، ذرات گرد و غبار و همین طور رنگ بعد از کشیده شدن روی کاشی به راحتی و یا یک خراش ساده؛ هنگام تمیز کردن پاک می‌شود،بنابراین اصولی برای رنگ کردن کاشی و سرامیک و همین طور پوشاندن سطح کاشی و سرامیک از مواد خاص جهت نگهداشتن رنگ روی کاشی و سرامیک در نظر گرفته شده است.

بطور کلی، رنگ کردن سرامیک و کاشی یک راه ارزان و کم زحمت برای تغییر رنگ و لعاب فضای دستشویی، حمام یا آشپزخانه است. قیمت رنگ مخصوص کاشی برای این کار نیز مناسب و مقرون به صرفه است. در مقابل روش‌های بازسازی همراه با تعویض این قسمت‌های خانه، هم هزینه بر است و هم اینکه با دردسرهای بیشتری همراه است.

 

رنگ آمیزی سرامیک کف

رنگ کردن کاشی و سرامیک و کاربرد آن ایا میتوان سرامیک را رنگ کرد رنگ کاشی آشپزخانه

 

نقش رنگ کردن کاشی و سرامیک در تغییرات دکوراسیون منزل؛ تعمیر بخش‌هایی مثل آشپزخانه با هماهنگی بین سقف کاذب آشپزخانه و کف، حمام و سرویس بهداشتی بسیار پر رنگ می‌باشد؛ دیگر نکته کاربردی رنگ کردن کاشی و سرامیک که از مزایای این کار نیز به شمار می‌آید، کاهش چشم گیر هزینه‌ها در تعمییرات و تغییر دکوراسیون منزل می باشد. در ادامه مطلب به انواع رنگ کردن کاشی و سرامیک و نحوه انجام آن در قسمت های مختلف منزل می‌پردازیم.

 

رنگ مخصوص نقاشی روی سرامیک کف

رنگ مخصوص سرامیک کف، شامل سرامیک نصب شده در حمام، سرویس بهداشتی، آشپزخانه وهمین طور قسمت های نشیمن و پذیرایی ساختمان است. رنگ کردن کاشی و سرامیک در این منظور با در نظر گرفتن فضاهای مورد هدف و با انتخاب یک مدل و رنگ مناسب و بیشتر مواقع تحت نظر و راهنمایی یک کارشناس صورت می‌گیرد.

 

رنگ کردن کاشی و سرامیک-رنگ مخصوص سرامیک کف رنگ مخصوص سرامیک کف

 

رنگ مناسب کاشی دستشویی و سرویس بهداشتی

 معمولا فضای سرویس بهداشتی و دستشویی رطوبت دارد. بنابراین بهتر است برای نقاشی دستشویی و کاشی سرویس بهداشتی از رنگ روغنی مخصوص کاشی، سرامیک و موزاییک استفاده کنید. برای رنگ کردن کاشی سرویس بهداشتی، معمولا از رنگ‌های روشن مانند سفید، آبی روشن و صورتی استفاده می‌شود.

بعنوان مثال برای هماهنگی سقف کاذب آلومینیومی نصب شده در سرویس بهداشتی و حمام از هارمونی طوسی روشن و تیره برای رنگ آمیزی سرامیک و کاشی کف استفاده کنید. 

 

رنگ کاشی آشپزخانه

تغییرات دکوراسیون و تیپ آشپزخانه متناسب با جدیدترین اکسسوری آشپزخانه مستلزم یک هماهنگی مناسب با رنگ کف و دیوارهای آن است، با این کار تغییرات آشپزخانه بیشتر به چشم می‌آید. یکی از روشهایی کار شما را برای انجام این هماهنگی آسان نموده؛ استفاده از تکنیک رنگ کردن کاشی و سرامیک در تغییر رنگ کاشی آشپزخانه است؛ که به راحتی و با هزینه کمتر فضای آشپزخانه شما را به یک محیط مرتب و کاملا ست شده تبدیل می‌کند.

 

رنگ کردن کاشی /  رنگ كردن موزاييك

رنگ-کاشی-آشپزخانه قیمت رنگ مخصوص کاشی

 

رنگ آمیزی سرامیک کف، تغییر رنگ سرامیک کف و همین طور رنگ کاشی بین کابینت آشپزخانه ( نصب کابینت ام دی اف با انجام درست مراحل و کاربرد صحیح مواد لازم برای رنگ کردن سرامیک و کاشی به راحتی در منزل انجام می‌گیرد.هماهنگی رنگ سرامیک و کاشی با هارمونی رنگ کابینت آشپزخانه کوچک در خاص، بزرگ و مرتب نشان دادن محیط تاثیر بسزایی دارد. رنگ‌های سبک کلاسیک و تیره برای تغییر رنگ سرامیک و کاشی کف آشپزخانه دکور شده با کابینت ام دی اف و کابینت کلاسیک یک ایده خاص و جذاب است. 

 

تغییر رنگ سرامیک کف

رنگ کردن کاشی بین کابینت آشپزخانه- مدلهای کاشی بین کابینت آشپزخانه

 

پوشاندن کاشی قدیمی

پوشاندن کاشیهای قدیمی خانه به چهار روش، نصب کاشی جدید، استفاده از کاشی چسبی آلومینیوم دار،پوشاندن کاشی قدیمی با استیکر و در نهایت رنگ کردن کاشی و سرامیک است. رنگ کردن، بهترین و مقرون به صرفه‌ترین روش پوشاندن کاشی قدیمی به شمار می‌آید.

به عبارت دیگر یکی از ایده آل‌ترین راهکارهای راحت شدن از دست کاشی‌های قدیمی خانه همانند لکه گیری دیوار رنگ شده؛ رنگ کردن کاشی و سرامیک با ابزار و رنگ مخصوص نقاشی روی کاشی می‌باشد. در نظر داشتن رنگ مقاوم و ضد رطوبت در هنگام خرید برای پوشاندن کاشی قدیمی از نکاتی است؛ که باید به آن توجه شود.

 

پوشاندن کاشی قدیمی

 

در حالت کلی انتخاب رنگ‌های گرم برای رنگ آمیزی سرامیک و کاشی آشپزخانه با کابینت ممبران سفید صدفی ایده‌ای خلاقانه در نقاشی ساختمان مدرن است. بنابراین تنها انتخاب بهترین جنس کابینت و نصب زیباترین سنگ بر روی جزیره آشپزخانه در زیبایی و دکوراسیون این محیط تاثیر گذار نبوده و شما باید به دنبال راهکارهایی ساده برای ایجاد یک هماهنگی بین قسمت‌های مختلف این بخش مهم در منزل باشید. 

 

رنگ سرامیک هنری

اگر تمایل به رنگ کردن کاشی و سرامیک کف؛ اتاق و یا نشیمن را دارید، می‌توانید، از تم و رنگ سرامیک هنری برای ایجاد طرح و رنگ‌های زیبا و خاص روی سرامیک و کاشی استفاده نمایید. برای این کار نیاز به خرید رنگ لعاب سرد برای ایجاد زیر سازی جهت نشستن نقش و نگار هنری، رنگ و طرح‌های متنوع روی سرامیک می‌باشد. 

 

رنگ سرامیک هنری

 

رنگ كردن موزاييک

رنگ مخصوص موزاییک، بهترین انتخاب برای رنگ کردن موزاییک برای تغییر رنگ کاشی و رنگ کردن کاشی و سرامیک برای منزل بخصوص مکان‌هایی مثل حمام و سرویس بهداشتی است. رنگ کردن موزاییک حمام و سرویس بهداشتی، به دلیل قرار داشتن کاشی در معرض آب و رطوبت از حساس ترین نوع رنگ کردن کاشی و سرامیک است، که باید از روی اصول و با استفاده از مواد رنگ کاری مرغوب صورت گیرد.

 

رنگ آمیزی سرامیک به روش هوای خشک

رنگ کردن کاشی و سرامیک - رنگ کردن موزاییک

 

آموزش رنگ کردن کاشی و سرامیک

برای رنگ کردن کاشی و سرامیک ابتدا با ابزار مورد نیاز برای انجام کار آشنا می‌شویم:

 • رنگ اکریلیک دیوار با کیفیت بالا برای زیرسازی (پرایمر و سیلر)
 • رنگ داخلی اکرلیک نیمه براق با کیفیت بالا و اورتان urethane( یک رنگ پوششی ضد آب و رطوبت)
 • رنگ لاتکس(رنگ اکریلیک برای زیر سازی)
 • دستکش‌های پلاستیکی مقاوم، اسفنج و پارچه کهنه
 • TSP یا پاک کننده قوی دیگر
 • نوار رنگ‌آمیزی و کاغذ سمباده (شماره ۲۲۰)
 • قلم مو نقاشی و غلطک رنگ (رنگ كردن ديوار با غلطك)

 

مراحل رنگ کردن کاشی و سرامیک

 1. برای رنگ زدن لبه‌های کاشی و سرامیک بهتر است، از لایه‌های نازک رنگ همراه با قلم مو نقاشی استفاده کنید.
 2. سپس سطوح را با غلطک نقاشی رنگ‌آمیزی کنید، تا یکدست شود.
 3. همچنین کناره‌های کاشی و سرامیک (قسمت‌های آزاد دیوار یا زیر کابینت‌ها) را برای اینکه رنگ نگیرد،
 4. با استفاده از نوار رنگ آمیزی بپوشانید.
 5. با استفاده از کاغذ سمباده، فرو رفتگی‌های سطح کاشی و سرامیک را قبل از رنگ کردن کاشی و سرامیک، یک دست کنید تا بعد از رنگ آمیزی با تصویری نامرتب و ناخوشایند مواجه نشوید.
 6. بعد انجام این کار؛ آسترکشی با رنگ لاتکس و رنگ کاشی را شروع کنید و چندین ساعت بعد از آستر کشی اجازه دهید؛ سرامیک و کاشی در معرض هوا خشک و آماده شود.

 

رنگ مخصوص کاشی و سرامیک

آموزش رنگ کردن کاشی و سرامیک

 

محل رنگ کردن کاشی و سرامیک

برای رنگ کردن کاشی و سرامیک؛ محل انجام کار در درجه اول اهمیت است. برای محیط های مرطوب مثل حمام و سرویس بهداشتی، زیرسازی رنگ باید حتما با رنگ لاتکس باشد.

در درجه بعدی انتخاب رنگ کاشی است؛ که بر اساس سلیقه شما و طراحی داخلی حمام و سرویس بهداشتی و آشپزخانه و قسمت های دیگر منزل می‌تواند متفاوت باشد و روی قیمت رنگ مخصوص کاشی تاثیر بگذارد.

 

رنگ كردن كاشي اشپزخانه

آموزش رنگ کردن کاشی و سرامیک در منزل

 

رنگ آمیزی سرامیک به روش هوای خشک

این نوع رنگ آمیزی اشاره مستقیم به نحوه رنگ کردن کاشی و سرامیک بعد از نصب کاشی، می‌پردازد، و چون این رنگ کاری بصورت کلی و با قرار گرفتن کاشی بعد از رنگ و در معرض هوای خشک می‌باشد، به این نام معروف است. رنگ کردن کاشی و سرامیک، قبل از نصب روشی جداگانه و بر اساس شیوه‌های گرم کردن سرامیک و دیگر روش های صنعتی می‌باشد.

 

رنگ كردن سراميك كف

رنگ آمیزی سرامیک به روش هوای خشک

 

فراموش نکنید رنگ آمیزی کاشی و سرامیک برای اینکه حرفه ای و تمیز صورت گیرد؛ نیاز به زمان کافی دارد؛سعی کنید با انتخاب رنگ و ابزار آلات مرغوب برای رنگ کردن کاشی و سرامیک، از دوباره کاری جلوگیری نمایید. اگر در توان انجام کارو ظرافت کار به دست خودتان شک دارید، از افرادی که در این حوزه فعالیت دارند، کمک بگیرید و از انجام کار به تنهایی خودداری کنید.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading