صفر تا صد نقاشی روی دیوار

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
صفر تا صد نقاشی روی دیوار

معمولا دیوارهای منزل با استفاده از پوشش رنگ یکدست رنگ می‌شوند. ایده بسیار جالبی که می‌تواند فضای منزل یا محیط موردنظر شما را به طور کلی تغییر دهد، نقاشی روی دیوار است. استفاده از طرح‌های بسیار جذاب و خلاقانه می‌تواند محیط را بسیار زیبا کند. با انجام این کار می‌توانید با هزینه‌ای بسیار کم تغییری اساسی و چشمگیر در منزل ایجاد کنید. شما می‌توانید متناسب با دکوراسیون منزل خود از طرح و رنگ‌های مختلف برای نقاشی استفاده کنید. در ادامه با ما همراه باشید تا نکات مهمی را برای انجام نقاشی دیواری بیان کنیم.

نقاشی بر روی دیوار در انواع مختلفی از روش‌ها انجام می‌شود. کافی است کمی رنگ و تعدادی ابزار داشته باشید و با به کارگیری خلاقیت طرح‌هایی جذاب و زیبا بر روی دیوار ایجاد کنید. به این صورت می‌تواندی یک دیوار ساده را به اثری هنری تبدیل کرده و فضا را به طور کامل عوض کنید.

 

نقاشي ديواري

 

نقاشي ديواري به روش کلاسیک

در این روش مشابه رنگ کاری و نقاشی ساختمان باید تا حدی مهارت در رنگ کاری و کار با ابزار نقاشی بلد باشید. می‌توانید به کمک قلمو برای نقاشی و ایجاد طرح‌های زیبا بر روی دیوار استفاده کنید. علاوه بر آن انواع مختلفی اس شابلون‌ها و آلگوهای آماده نیز وجود دارد که برای این کار مورد استفاده قرار می‌گیرند.

 

نقاشی روی دیوار

 

استفاده از الگوهای آماده کار را راحت می‌کند اما اگر به نقاشی کلاسیک علاقه دارید باید دست به قلم شده و طرح‌های دلخواه را بر روی سطح موردنظر نقاشی کنید. در این روش برای شروع نقاشی حتما از طرح‌ها و الگوهای ساده استفاده کرده و پس از تمرین و کسب مهارت بیشتر به طراحی و نقاشی طرح‌های پیچیده‌تر بپردازید.

 

استفاده از شابلون استنسیل در نقاشی روی دیوار

استنسیل به معنای تکثیرکننده است، شابلون استنسیل نیز به صفحات بسیار نازکی گفته می‌شود که در طرح‌های مختلف ساخته شده‌اند. با استفاده از این شابلون می‌توانید بر روی انواع مختلفی از سطوح ازجمله دیوار، شیشه، صفحه چوبی، سفال و ... طرح دلخواه را کپی کنید.

این شابلون‌ها به صورت طلق بوده و کاملا انعطاف پذیرند، به همین دلیل به سادگی می‌توانید بر روی سطوح منحنی نیز قرار دهید. در گذشته از این طلق‌ها برای ایجاد طرح بر روی پارچه و کاغذ نیز استفاده شده است. به راحتی با کپی کردن طرح موردنظر می‌توانید تصاویر بسیار زیبایی بر روی دیوار ایجاد کنید.

(محتوای پیشنهادی: رنگ كردن ديوار با غلطك)

 

مناسب‌ترین رنگ‌های برای نقاشی روی دیوار با شابلون کدامند؟

نقاشی با شابلون نیز با همان رنگ‌هایی که برای نقاشی دیواری مناسب هستند انجام می‌شود. انواع مختلف رنگ مانند اسپری‌های رنگ روغنی، جوهر رنگ، رنگ‌های اکریلیک و اکریلیک متالیک، رنگ روغن، رنگ شنی، رنگ پارچه و ... برای این نوع رنگ آمیزی مناسب هستند.

(محتوای خواندنی: رنگ اکریلیک چیست؟)

 

نقاشی روی دیوار با شابلون

 

استفاده از این رنگ‌ها هرکدام مزایا و کاربرد خاص خود را دارد. به عنوان مثال استفاده از رنگ‌های شنی باعث ایجاد بافت شنی و مخملی بر روی دیوار می‌شود. رنگ‌های روغنی کیفیت مناسبی داشته و نیازی به تثبیت کننده ندارند. اسپری براق کننده نیز در این موارد کاربرد دارد و پس از اتمام رنگ آمیزی می‌توانید بر روی رنگ استفاده کرده تا ظاهری براق ایجاد شود.  

 

نقاشی دیواری با شابلون

 

سایر تکنیک‌های استفاده شده توسط نقاش روی دیوار

تکنیک‌های مختلفی برای اجرای طرح‌ها و نقاشی‌های مختلف بر روی دیوار وجود دارد. در ادامه نمونه‌ای دیگر از این تکنیک‌ها معرفی شده‌اند. البته رایج‌ترین روش‌ها همان روش کلاسیک و استفاده از شابلون هستند.

 

نقاشی با چسب کازئین

چسب کازئین یکی از مواد بسیار مهم برای به کار بردن تکنیک نقاشی دیواری است. برای استفاده از این چسب ابتدا آن را با آهک ترکیب می‌کنند، سپس رنگ موردنظر را به آن اضافه می‌کند. از ترکیب به دست آمده برای نقاشی و ایجاد طرح‌های متنوع بر روی دیوار استفاده می‌شود.

 

نقاشی دیواری با روش تمپرا

تمپرا از قدیمی‌ترین روش‌های نقاشی و طراحی بر روی دیوار است. در گذشته از این روش برای نقاشی بر روی چوب استفاده می‌شد. اگر دیوار گچی باشد باید ابتدا به کمک ماده چسبی آن را زیرسازی کنید. برای ایجاد ماده چسبی از زرده تخم مرغ استفاده می‌شود.

 

استفاده از سیلیکات

یکی دیگر از روش‌های قدیمی و پایدار که از گذشته‌های دور مورد استفاده قرار گرفته است، تکنیک استفاده از سیلیکات است. نکته مهم در این روش زیرسازی مناسب و باکیفیت است، در غیر این صورت نتیجه نهایی زیبایی و کیفیت مناسبی نخواهد داشت. با استفاده از سیلیکات و استفاده از رنگ‌های چسبنده، روکش محافظتی برای سنگ و سیمان ایجاد می‌شود.

 

زیباترین مدل‌ها برای نقاشی روی دیوار داخلی

انتخاب طرح و انجام نقاشی بر روی دیوار به نوع فضا ارتباط دارد. شما می‌توانید از طرح‌های بسیار متنوع برای اتاق خواب، اتاق کودک، فضای نشیمن، آشپزخانه، فضای اداری، اتاق کار، و ... استفاده کنید. در مهد کودک و مدارس نیز از طرح‌های کودکانه، شاد و جذاب استفاده می‌شود. طرح‌های فانتزی، شخصیت‌های کارتونی و تصویر کودکان با رنگ‌های شاد و سرزنده بهترین انتخاب برای محیط‌های کودکانه است.

 

نقاشی‌های مناسب اتاق پذیرایی

 

نقاشی دیواری

 


( برای دریافت "قیمت نقاشی تهران"، "قیمت نقاشی مشهد" و "نقاشی در اصفهان" روی لینک مورد نظر کلیک کنید )


 

نقاشی دیواری برای اتاق پذیرایی

 

نقاشی روی دیوار اتاق

 

نقاشی روی دیوار پذیرایی

 

نقاشي ديواري مناسب اتاق کودک

 

نقاشی روی دیوار اتاق کودک

 


"در این بین، آشنایی با رنگ های مناسب برای اتاق خواب کودکان نیز اهمیت زیادی دارد، پس شاید بد نباشد به محتوای "رنگ اتاق کودک" هم سری بزنید"


 

نقاشي ديواري مناسب اتاق کودک

 

ایده نقاشی دیواری اتاق کودک

 

نقاشی دیواری

 

نقاش روی دیوار

 

نقاشی روی دیوار مناسب برای اتاق کار

 

نقاشی روی دیوار مناسب محیط کار

 

نقاشی دیواری اتاق کار

 

قیمت نقاشی دیواری هنری

 

ایده خلاقانه نقاشی روی دیوار

 

نقاشی دیواری مناسب اتاق خواب

 

ایده نقاشی روی دیوار اتاق خواب

 

ایده نقاشی دیواری اتاق

 

نقاشی روی دیوار مناسب دختران

 

نقاشی‌های سه بعدی دیواری

نقاشی‌های سه بعدی مخصوصا در دیوارهای محیط بیرون و بر روی ساختمان‌ها و دیوارهای خیابان کاربرد زیادی دارد. استفاده از این سبک نقاشی به دلیل ایجاد خطای دید می‌تواند بسیار واقعی به نظر بیاید.نقاشی‌های سه بعدی به قدری زیبا و جذاب هستند که گاهی اوقات از دور شبیه به فضای واقعی به نظر می‌رسند.

 

نقاشی سه بعدی روی دیوار

 

نقاشی روی دیوار

 

نقاشی دیواری

 

نقاشی روی دیوار خانه

 

قیمت نقاشی دیواری هنری

هزینه نقاشی دیواری نسبت به سایر فعالیت‌های بازسازی بسیار پایین‌تر است. اگر خودتان برای نقاشی طراح‌های مختلف روی دیوار موردنظر اقدام نمایید، تنها هزینه‌ای برای خرید رنگ و ابزار رنگ‌آمیزی می‌پردازید. اگر در زمینه نقاشی و رنگ آمیزی مهارت و تجربه کافی ندارید می‌توانید از نقاشان ماهر و با تجربه برای این کار کمک بگیرید.

دستمزد این افراد نیز با توجه به میزان مهارت، طرح انتخاب شده برای نقاشی، اندازه فضای موردنظر برای نقاشی و ... تعیین می‌شود. شرکت‌های مختلفی در زمینه ارائه خدمات نقاشی دیواری فعالیت می‌کنند. وب سایت خدمت از ما، از مهم‌ترین و معتبرترین مراکز ارائه خدمات فنی ساختمان است. با ثبت سفارش خود در وب سایت یا اپلیکیشن خدمت از ما در کمترین زمان ممکن، قیمت نقاشی ساختمان برآورد شده و نقاش باتجربه و ماهر به محل اعزام می‌شود.

جمع‌بندی

نقاشی روی دیوار از جذاب‌ترین و ساده‌ترین کارهایی است که می‌توان برای ایجاد تغییر در محیط استفاده کرد. نقاشی دیواری را می‌توان در انواع مختلف برای محیط‌های مختلف مانند اتاق خواب، اتاق کودک، اتاق نشیمن و ... اجرا کرد. از قلمو، شابلون و ابزار دیگر در اجرای نقاشی و طراحی‌های متنوع استفاده می‌شود. این روش بسیار کم هزینه بوده و می‌تواند تغییر چشمگیری در فضای موردنظر ایجاد کند.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading