راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان

راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان طرفداران بسیاری در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی دارد. شما به کمک این ترکیب رنگ استخوانی ساختمان می‌توانید رنگ کرم استخوانی روغنی را به دست آورید. این رنگ در ترکیب با مکمل رنگ استخوانی می‌تواند فضایی خاص را در دکوراسیون شما ایجاد کند. در این مطلب از مجله خدمت از ما ابتدا راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را مطالعه خواهید کرد، و در ادامه با مکمل رنگ استخوانی آشنا خواهید شد؛ تا بتوانید از رنگ کرم استخوانی روغنی که تهیه کرده‌اید بهتر استفاده کنید.

این ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را از دست ندهید.

 

ویژگی‌های رنگ استخوانی ساختمان

پیش از توضیح راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، بد نیست با ویژگی‌های این رنگ کمی بیشتر آشنا شوید.

رنگ کرم استخوانی روغنی (چه برای بوفه رنگ استخوانی یا رنگ استخوانی کابینت) ترکیبی از رنگ گل ماش، مشکی و البته سفید است. رنگ گل ماش و مشکی با توجه به مقدار رنگ سفیدی که داریم، و می‌خواهیم آن را به رنگ کرم استخوانی روغنی تغییر دهیم متفاوت است. راهنمای تهیه ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را در ادامه برای شما آورده‌ایم.

راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان

برای رنگ‌سازی و ترکیب رنگ‌ها باید به خوبی با جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی و کاتالوگ ترکیب رنگ ساختمان آشنا بود. این کار به تجربه بالایی هم نیاز دارد. با این وجود، در این بخش سعی داریم راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را به زبانی ساده توضح دهیم، تا شما نیز بتوانید رنگ کرم استخوانی روغنی را در خانه تهیه کنید.

برای تبدیل هر چهار کیلوگرم رنگ سفید خام به رنگ استخوانی، باید یک یا دو قطره مادر رنگ مشکی و چهار یا پنج قطره مادر رنگ گل ماش به آن اضافه کنید.

از رنگ گل ماش و مشکی که در راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان بگذریم، اضافه کردن کمی رنگ زرد هم می‌تواند رنگ کرم استخوانی روغنی را دل‌بازتر کند.

 

راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان

 

نکات مهم در راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان

  1. برای تهیه رنگ کرم استخوانی روغنی یا رنگ استخوانی کابینت، در استفاده از رنگ مشکی زیاده‌روی نکنید. اضافه کردن رنگ مشکی بیشتر از میزان گفته شده می‌تواند نتیجه راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را خاکستری کند.
  2. حواس‌تان باشد که در استفاده از رنگ گل ماش در راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان نیز زیاده‌روی نکنید تا رنگ شما به رنگ کرم تبدیل نشود.
  3. حتما بعد از پایان مراحل راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان و ساختن رنگ، نمونه‌ای کوچک از آن را روی قسمتی از دیوار اجرا کنید تا مطمئن شوید که رنگی که ساختید همان رنگ موردنظر شماست.
  4. توجه داشته باشید رنگ روغنی به دست آمده از راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان (و همچنین انواع جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی) پس از اینکه کاملا خشک شد، یک یا دو پرده تیره‌تر می‌شود. رنگ پلاستیک هم بعد از خشک شدن یک یا دو پرده روشن‌تر خواهد شد.

 

رنگ کرم استخوانی روغنی

 

مکمل‌های رنگ استخوانی در دکوراسیون

علاوه بر راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، آشنایی با انواع مکمل رنگ استخوانی نیز به شما در ایجاد ترکیب‌های رنگی زیبا کمک خواهد کرد. در ادامه تعدادی مکمل رنگ استخوانی را برای شما آورده‌ایم:

 

1. آبی

پس از تکمیل راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان و ساخت آن، حتما به طیف رنگ آبی (از آب کمرنگ تا سرمه‌ای) فکر کنید. ترکیب این رنگ‌ها صحنه بی‌نظیری را خلق می‌کند. شما می‌توانید از مبلمانی با رنگ آبی یا فرش‌هایی که در زمینه خود رنگ آبی دارند استفاده، و با آنها یک اتاق پذیرایی زیبا خلق کنید. حتی تابلویی انتزاعی با زمینه سفید و آبی هم می‌تواند دکوراسیون شما را چند مرحله ارتقا دهد.

 

2. نارنجی

رنگ نارنجی نیز یک گزینه مناسب به عنوان مکمل رنگ استخوانی است. استفاده از رنگ کرم استخوانی روغنی در کنار نارنجی و رنگی خنثی مانند خاکستری یک ترکیب بسیار چشم‌نواز را خلق می‌کند. اگر در میان جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی، رنگ آبی برای روحیه شما بیش از حد آرام است و به دنبال گزینه‌های هیجان‌انگیزتری به عنوان مکمل رنگ استخوانی هستید، نارنجی یک انتخاب بی‌نقص است. ترکیب رنگ نارنجی با رنگ استخوانی کابینت نیز بسیار زیباست.

 

3. قهوه‌ای

رنگ کرم استخوانی روغنی با طیف قهوه‌ای نیز یک ترکیب شیک و کلاسیک را در دکوراسیون ایجاد می‌کند. شما می‌توانید دیوار شاخص فضای موردنظرتان را با رنگ قهوه‌ای به عنوان مکمل رنگ استخوانی رنگ‌آمیزی، و یا در کنار مبلمان و فرش با زمینه قهوه‌ای از دکوراتیوهای قهوه‌ای نیز استفاده کنید.

 

4. صورتی

اگر راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را به منظور رنگ‌آمیزی اتاق کودک‌تان مطالعه کردید، صورتی یک گزینه عالی به عنوان مکمل رنگ استخوانی خواهد بود. ترکیب دوست‌داشتنی رنگ کرم استخوانی روغنی و صورتی همه جا محبوبیت بالایی دارد. البته استفاده از رنگ صورتی به عنوان مکمل رنگ استخوانی تنها برای اتاق نوزادان کاربرد ندارد. این رنگ آرامش‌بخش و ملایم در سایر فضاها نیز می‌تواند ترکیب زیبایی را در کنار رنگ کرم استخوانی روغنی یا سفید استخوانی خلق کند.

جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی

پس از راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، بد نیست راجع به جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی و کاتالوگ ترکیب رنگ ساختمان نیز کمی توضیح دهیم.

همان‌طور که می‌دانید قرمز، زرد و آبی رنگ‌های اصلی هستند که دانه‌های رنگی تشکیل‌دهنده آنها از ترکیب هیچ رنگ دیگری به دست نیامده است. تمام رنگ‌های دیگر از ترکیب‌های مختلف این سه رنگ به دست می‌آید. سبز، نارنجی و بنفش اصلی‌ترین رنگ‌هایی هستند که از ترکیب رنگ‌های اصلی به دست می‌آیند. محل قرارگیری هر رنگ ثانویه در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی، کاتالوگ ترکیب رنگ ساختمان یا دایره رنگ، بین دو رنگ تشکیل‌دهنده آن است.

 

جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی

 

مرحله بعد در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی (همان‌طور که در راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان دیدید)، تیره و یا روشن کردن رنگ‌ها با استفاده از رنگ‌های مشکی و سفید است. به دلیل محبوب بودن رنگ‌ها روشن در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی، ساختن رنگ‌ ساختمانی موردنظر با رنگ سفید شروع می‌شود. میزان رنگ مورد نیاز تخمین زده شده، و رنگ سفید به همان اندازه تهیه می‌شود. در آخر نیز با اضافه کردن مادر رنگ، رنگ دلخواه ساخته می‌شود.

طیف رنگ‌های خاکستری تا طوسی در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی با ترکیب مادر رنگ مشکی با رنگ سفید تهیه می‌شوند. درست مانند راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، از مادر رنگ مشکی باید با احتیاط استفاده کرد؛ چراکه اضافه کردن مقداری بیشتر می‌تواند طیف رنگی را کاملا عوض کند و رنگی تیره‌تر از آنچه که می‌خواستید به دست آورید.

 

سخن پایانی

برای ایجاد یک ترکیب رنگ مناسب استخوانی باید همه اندازه‌هایی را که بالاتر بیان شد، با دقت ترکیب کنید. پایه رنگ استخوانی در ساختمان، رنگ سفید است. میزان تیرگی و روشن شدن رنگ استخوانی متناسب با رنگ مشکی که اضافه می‌کنید است. در نظر داشته باشید که رنگ پس از خشک شدن 1 یا 2 درجه، تیره‌تر می‌شود.

به این مطلب امتیاز دهید

0 امتیاز از 5 رای

نقاشی ساختمان

برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

مطالب مرتبط با نقاشی ساختمان

مطالب مرتبط با دکوراسیون

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

logo درخواست و پشتیبانی خدمات آنلاین
loading