راهنمای ترکیب رنگ استخوانی دیوار و ساختمان

ثبت درخواست "نقاشی ساختمان"
دسترسی به نزدیک‌ترین متخصصین
راهنمای ترکیب رنگ استخوانی دیوار و ساختمان

راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان طرفداران بسیاری در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی دارد. شما به کمک این ترکیب رنگ استخوانی ساختمان می‌توانید رنگ کرم استخوانی و سایر رنگ‌های روشن‌تر و تیره تر را به دست آورید. این رنگ در ترکیب با مکمل رنگ استخوانی دیوار می‌تواند فضایی خاص را در دکوراسیون شما ایجاد کند.

در این مطلب از مجله خدمت از ما ابتدا راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را مطالعه خواهید کرد، و در ادامه با مکمل های رنگ استخوانی آشنا خواهید شد؛ تا بتوانید از رنگ کرم استخوانی روغنی که تهیه کرده‌اید بهتر استفاده کنید.

آشنایی با این ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را از دست ندهید و در ادامه این محتوا با ما همراه باشید تا با ویژگی‌های رنگ استخونی و رنگ های مکملش آشنا شوید.

 

ویژگی‌های رنگ استخوانی ساختمان

پیش از توضیح راهنمای ترکیب رنگ استخوانی برای رنگ آمیزی ساختمان، بد نیست با ویژگی‌های این رنگ کمی بیشتر آشنا شوید.

رنگ کرم استخوانی روغنی (چه برای بوفه یا برای  انواع سنگ کابینت ) ترکیبی از رنگ گل ماش، مشکی و البته سفید است. میزان رنگ گل ماش و مشکی با توجه به مقدار رنگ سفیدی که داریم، و می‌خواهیم آن را به رنگ کرم استخوانی روغنی تغییر دهیم متفاوت است. راهنمای تهیه ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را در ادامه برای شما آورده‌ایم.

اما یکی از ویژگی های مهم رنگ استخوانی دیوار ، خنثی بودن آن است که به دلیل هماهنگی با تمام تجهیزات و سایر وسایل خانه، مورد استقبال بسیاری از افراد برای رنگ آمیزی دیوارهای خانه قرار گرفته است.

 

راهنمای ترکیب رنگ استخوانی دیوار

 

راهنمای ترکیب رنگ استخوانی دیوار

برای رنگ‌سازی و ترکیب رنگ‌ها باید به خوبی با جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی و کاتالوگ آن آشنا بود. این کار به تجربه بالایی هم نیاز دارد. با این وجود، در این بخش سعی داریم راهنمای ترکیب انواع رنگ استخوانی ساختمان را به زبانی ساده توضح دهیم، تا شما نیز بتوانید رنگ کرم استخوانی روغنی را در خانه تهیه کنید.

برای تبدیل هر چهار کیلوگرم رنگ سفید خام به رنگ استخوانی، باید یک یا دو قطره مادر رنگ مشکی و چهار یا پنج قطره مادر رنگ گل ماش به آن اضافه کنید.

از رنگ گل ماش و مشکی که در راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان بگذریم، اضافه کردن کمی رنگ زرد هم می‌تواند رنگ کرم استخوانی روغنی را دل‌بازتر کند. در زیر یک جدول از نحوه ترکیب رنگها برای ساخت طیف های مختلف رنگ استخوانی آورده ایم.

جدول ترکیب رنگهای استخوانی

نام رنگ ترکیبات رنگ
رنگ استخوانی روشن رنگ سفید خام (4 کیلو) + رنگ گل ماش (5 قطره) + رنگ مشکی ( دو قطره)
رنگ کرم استخوانی رنگ سفید خام (4 کیلو) + رنگ گل ماش (5 قطره) + رنگ مشکی ( دو قطره) + کمی رنگ زرد
رنگ استخوانی تیره رنگ سفید خام (4 کیلو) + رنگ گل ماش (8 قطره) + رنگ مشکی ( دو قطره)

 

نکات مهم در ترکیب رنگ استخوانی ساختمان

  • برای تهیه رنگ کرم استخوانی یا رنگ استخوانی کابینت، در استفاده از رنگ مشکی زیاده‌روی نکنید. اضافه کردن رنگ مشکی بیشتر از میزان گفته شده می‌تواند نتیجه رنگ استخوانی دیوار را خاکستری کند.
  • حواستان باشد که در استفاده از رنگ گل ماش در ترکیب رنگ کرم استخوانی نیز، زیاده‌روی نکنید تا رنگ شما به رنگ کرم تبدیل نشود.
  • حتما بعد از پایان مراحل راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان و ساختن رنگ، نمونه‌ای کوچک از آن را روی قسمتی از دیوار اجرا کنید تا مطمئن شوید که رنگی که ساختید همان رنگ موردنظر شماست.
  • توجه داشته باشید رنگ روغنی به دست آمده از راهنما و جدول ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، پس از اینکه کاملا خشک شد، یک یا دو پرده تیره‌تر می‌شود. رنگ پلاستیک هم بعد از خشک شدن یک یا دو پرده روشن‌تر خواهد شد.

مطالب پیشنهادی : ( رنگ کردن ساختمان با رنگ پلاستیک)

 

رنگ کرم استخوانی روغنی

 

مکمل‌های رنگ کرم استخوانی در دکوراسیون

علاوه بر راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، آشنایی با انواع مکمل رنگ استخوانی نیز به شما در ایجاد ترکیب‌های رنگی زیبا کمک خواهد کرد. ایده‌هایی مثل انتخاب کابینت ممبران سفید صدفی یا کابینت ام دی اف مکمل رنگ استخوانی نمونه‌های کاربرد این هارمونی رنگ در محیط آشپزخانه است. در ادامه تعدادی مکمل رنگ استخوانی را برای شما آورده‌ایم:

 

رنگ آبی

پس از تکمیل راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان و ساخت آن، حتما به طیف رنگ آبی (از آبی کمرنگ تا سرمه‌ای) فکر کنید. ترکیب این رنگ‌ها صحنه بی‌نظیری را خلق می‌کند. شما می‌توانید از مبلمانی با رنگ آبی یا فرش‌هایی که در زمینه خود رنگ آبی دارند استفاده، و با آنها یک اتاق پذیرایی زیبا خلق کنید. حتی تابلویی انتزاعی با زمینه سفید و آبی هم می‌تواند دکوراسیون شما را چند مرحله ارتقا دهد.

کاربرد رنگ استخوانی با آبی برای آشپزخانه، به بزرگتر نشان دادن فضای کمک می‌کند. برای این کار می‌توانید کابینت آبی را در کنار جزیره استخوانی رنگ در نظر گرفته و به انعکاس نور در محیط آشپزخانه کمک کنید. 

 

رنگ استخوانی روشن و آبی

 

رنگ نارنجی

رنگ نارنجی نیز یک گزینه مناسب به عنوان مکمل رنگ استخوانی است. استفاده از رنگ کرم استخوانی، در کنار نارنجی و رنگی خنثی مانند خاکستری یک ترکیب بسیار چشم‌نواز را خلق می‌کند. 

اگر در میان جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی، رنگ آبی برای روحیه شما بیش از حد آرام است و به دنبال گزینه‌های هیجان‌انگیزتری به عنوان مکمل رنگ استخوانی هستید، نارنجی یک انتخاب بی‌نقص است. ترکیب رنگ نارنجی با رنگ استخوانی کابینت نیز بسیار زیباست.

 

ترکیب رنگ استخوانی با قهوه‌ای

رنگ کرم استخوانی روغنی با طیف قهوه‌ای نیز یک ترکیب شیک و کلاسیک را در دکوراسیون ایجاد می‌کند. شما می‌توانید دیوار شاخص فضای موردنظرتان را با رنگ قهوه‌ای به عنوان مکمل رنگ استخوانی رنگ‌آمیزی، و یا در کنار مبلمان و فرش با زمینه قهوه‌ای از دکوراتیوهای قهوه‌ای نیز استفاده کنید.

انتخاب هارمونی رنگ مناسب با کابینت کلاسیک در فضای آشپزخانه و همین طور اجرای ایده نصب کابینت ام دی اف در محیط از جمله مواردی بوده که کاربرد رنگ قهوه‌ای در کنار رنگ استخوانی را سهولت بخشیده و تلفیقی از دکوراسیون مدرنیته و کلاسیک را به همراه دارد.

 

ترکیب رنگ استخوانی برای دیوار

 

ترکیب رنگ کرم استخوانی با صورتی

اگر راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان را به منظور رنگ‌آمیزی اتاق کودک‌تان مطالعه کردید، صورتی یک گزینه عالی به عنوان مکمل رنگ استخوانی خواهد بود. ترکیب دوست‌داشتنی رنگ کرم استخوانی روغنی و صورتی همه جا محبوبیت بالایی دارد.

البته استفاده از رنگ صورتی به عنوان مکمل رنگ استخوانی تنها برای اتاق نوزادان کاربرد ندارد.، این رنگ آرامش‌بخش و ملایم در سایر فضاها نیز می‌تواند ترکیب زیبایی را در کنار رنگ کرم استخوانی روغنی یا سفید استخوانی خلق کند.

 

ترکیب رنگ استخوانی دیوار

 

جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی

پس از راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، بد نیست راجع به جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی و کاتالوگ ترکیب رنگ ساختمان نیز کمی توضیح دهیم.

همان‌طور که می‌دانید قرمز، زرد و آبی رنگ‌های اصلی هستند که دانه‌های رنگی تشکیل‌دهنده آنها از ترکیب هیچ رنگ دیگری به دست نیامده است. تمام رنگ‌های دیگر از ترکیب‌های مختلف این سه رنگ به دست می‌آید. سبز، نارنجی و بنفش اصلی‌ترین رنگ‌هایی هستند که از ترکیب رنگ‌های اصلی به دست می‌آیند. محل قرارگیری هر رنگ ثانویه در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی، کاتالوگ ترکیب رنگ ساختمان یا دایره رنگ، بین دو رنگ تشکیل‌دهنده آن است.

 

رنگ کرم استخوانی

 

مرحله بعد در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی (همان‌طور که در راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان دیدید)، تیره و یا روشن کردن رنگ‌ها با استفاده از رنگ‌های مشکی و سفید است. به دلیل محبوب بودن رنگ‌ها روشن در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی، ساختن رنگ‌ ساختمانی موردنظر با رنگ سفید شروع می‌شود. میزان رنگ مورد نیاز تخمین زده شده، و رنگ سفید به همان اندازه تهیه می‌شود. در آخر نیز با اضافه کردن مادر رنگ، رنگ دلخواه ساخته می‌شود.

طیف رنگ‌های خاکستری تا رنگ طوسی در جدول ترکیب رنگ‌های ساختمانی با ترکیب مادر رنگ مشکی با رنگ سفید تهیه می‌شوند. درست مانند راهنمای ترکیب رنگ استخوانی ساختمان، از مادر رنگ مشکی باید با احتیاط استفاده کرد؛ چراکه اضافه کردن مقداری بیشتر می‌تواند طیف رنگی را کاملا عوض کند و رنگی تیره‌تر از آنچه که می‌خواستید به دست آورید.

در هنگام کاربرد ایده تلفیق رنگ استخوانی و کاغذ دیواری برای تغییر دکوراسیون دیوار و سقف راهنمای انتخاب کاغذ دیواری پذیرایی و دیگر قسمت‌های منزل دید بهتری به شما می‌دهد. 

 

سخن پایانی

برای ایجاد یک ترکیب مناسب رنگ استخوانی دیوار باید همه اندازه‌هایی را که بالاتر بیان شد، با دقت ترکیب کنید. پایه رنگ کرم استخوانی در ساختمان، رنگ سفید است. میزان تیرگی و روشن شدن این رنگ، متناسب با رنگ مشکی که اضافه می‌کنید است. در نظر داشته باشید که رنگ پس از خشک شدن 1 یا 2 درجه، تیره‌تر می‌شود.

نقاشی ساختمان
برای سرویس نقاشی ساختمان از بهترین متخصصین شهر خود قیمت بگیرید.

"خدمت از ما" بازار آنلاین خدمات است. بعد از ثبت سفارش، از متخصصین مورد اعتماد شهرتان چند پیشنهاد قیمت بگیرید و بهترین را انتخاب کنید.

loading